Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd przyjął reformę OFE. Jutro rekonstrukcja rządu

Rząd przyjął reformę OFE. Jutro rekonstrukcja rządu

Wyświetlaj:
sisley / 213.77.28.* / 2013-11-19 16:46
OFE to ostatnia kasa dla tego rządu?!. Trzeba być bardzo zdolnym aby zadłużyć kraj i okraść ludzi oraz różnego rodzaju fundusze na taką skalę.No ale gdy się buduje najdroższe drogi i stadiony to nie ma się czemu dziwić. I co się czepiać zegarków Nowaka-to raczej kabaret. Trzeba szukać gdzie indziej bo Nowak to raczej kabaretowy gość.
to_ja / 79.191.167.* / 2013-11-19 18:39
brońmy przynajmnie kasy w OFE !!!
W ZUS to tylko czarna dziura...
pytiaa / 31.11.205.* / 2013-11-19 15:57
Historia was rozliczy... Szkoda że nie będziecie musieli za to odpowiadać ! Chyba !?
debos / 95.49.108.* / 2013-11-19 16:13

Historia was rozliczy... Szkoda że nie będziecie musieli za to odpowiadać ! Chyba !?

Tylko, że oni mogą mieć w nosie rozliczenie przez historię. Oni woleliby żeby dzisiaj byli sprawiedliwie oceniani. Bez tej ściemy w paranoicznej rzeczywistości wykreowanej przez lud zmanipulowany przez marne media. Jeśli już źle to konkretnie za co. Ale aby oceniać konkretnie to trzeba mieć trochę pojęcia. Teraz jest nie bo nie. Bo w Polsce zawsze jest na nie.
SaSv / 193.41.230.* / 2013-11-19 17:10

Jeśli już źle to konkretnie za co.


Chociażby za to że pieniądze które Ty zarobiłeś na swoją emeryturę postanowili Ci zabrać i przelać do ZUSu mydląc oczy opłatami w OFE. Przymykałem oczy na wszystkie ich decyzje do momentu reformy OFE. Dzięki tej decyzji młodzi ludzie nie mają co liczyć na emerytury.
debos / 95.49.248.* / 2013-11-19 18:42

Dzięki tej decyzji młodzi ludzie nie mają co liczyć na emerytury.

Te kilkadziesiąt złotych miesięcznie ponosząc jednocześnie nijak do tego się mające koszty Ty nazywasz emeryturami? OFE albo jakiekolwiek inne fundusze proszę bardzo ale jako trzeci filar oparty na dodatkowych składkach. To ma sens. To co teraz nie ma żadnego sensu. Najpierw trzeba zaspokoić potrzeby ZUSu a nie dla zaspokojenia koniecznych wydatków na świadczenia zadłużanie się. Odkłada się pieniądze jak zostają a nie pożycza z banku aby przenieść te same pieniądze na lokatę np. w tym samym banku. Takiej operacji nikt przy zdrowych zmysłach nie dokona. Dlaczego więc robić tego rodzaju operacje do OFE?
mno_1966 / 213.238.79.* / 2013-11-19 22:27

Odkłada się pieniądze jak zostają a nie pożycza z banku

itd.
Powtarzasz te same bzdury które gadają przedstawiciele rządowi na czele JVR.
OFE miały być finansowane z prywatyzacji i tak było.
Dług był zaciągany ponieważ Rząd nie miał odwagi zreformować emerytur górniczych, mundurowych, KRUSu, systemu rentowego i bardzo rozrosłej biurokracji.
Teraz rzeczywiście nie ma innego wyjścia jak zrobić skok na kasę z OFE.
Tylko że za 2 lata kasy z OFE już nie będzie, a te reformy o których pisałem i tak trzeba będzie zrobić tylko w gorszych warunkach.
debos / 95.49.248.* / 2013-11-20 09:14

OFE miały być finansowane z prywatyzacji i tak było.

OFE miały być finansowane nie z prywatyzacji a ze składek. Nie wiem co ci przychodzi do głowy?
Dług był zaciągany ponieważ wysokość składek nie pokrywały, nie pokrywają i nie będą pokrywać potrzebnych kwot na wypłaty swiadczeń. Niezależnie od tego czy są uprzywilejowane emerytury czy nie. Z tymi świadczeniami to jest ściema. Więcej przy tym bicia piany niż by na to wskazywała skala problemu. Poczytaj trochę o uprzywilejowanych emeryturach, o świadczeniach w KRUSie bo jestem przekonany, że nie wiesz o czym piszesz.
Jak właściciele OFE słyszą jak naród ich broni to pękają ze śmiechu. Szyderczego śmiechu.
B_7 / 195.35.80.* / 2013-11-19 15:42

Wbrew pesymistom będzie lepiej - takimi słowami premier Donald Tusk zapowiada rekonstrukcję rządu.

Nawet optymiści pytają czy może być gorzej...?
PO never MOre / 193.202.117.* / 2013-11-19 15:39
Za pieniądze przyszłych emerytów POpaprańcy - sfinansują sobie kolejną kampanię - W budżecie brak kasy (deficyt już praktycznie przekroczony)więc na wkład własny trzeba zabrać nasze składki w OFE - po pierwsze przy okazji przetargów np. na budowę dróg sporo kasy spłynie bezpośrednio do firm powiązanych z PO, a poza tym kampania wyborcza będzie prowadzona w tle wielkich inwestycji prowadzonych dzięki obececnej "cudnej" ekipy rządzącej - więc wybierajcie "lemingi" - Rozwój lub Kaczyński, za ten rozwój - o czym każdy trzeźwo myślący obywatel dobrze wie już zapłaciliśmy 2 mln emigracją i przyszłą biedą kilku pokoleń. A całe zamieszanie z rekonstrukcją gabinetu pajaców i złodzei jest tylko przykrywką do największego przestepstwa przeciw całemu narodowi - jawnej kradzieży ich własnych pieniędzy.
SaSv / 193.41.230.* / 2013-11-19 15:28
Masakra. Można było w zeszłym roku podłączyć się pod światowy trend i dodrukować pieniędzy (bez straty wartość PLN do EUR i USD). Zapewniłoby to finansowanie bieżących emerytów (w dużej mierze też tych którzy przez lata nie płacili grosza składek a teraz dostają pokaźne emeryturki). Wszystko kosztem obecnych podatników. Prawda jest taka że osoby będące dziś w wieku 18 - 35 lat nie powinny liczyć na emerytury. Ja przestałem liczyć żeby się nie przeliczyć.

Najnowsze wpisy