Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd rozważa zaskarżenie górniczych emerytur

Rząd rozważa zaskarżenie górniczych emerytur

Górnik z 22letnim stażem / .* / 2005-08-18 22:57
Wyświetlaj:
GP / .* / 2005-09-08 20:17
Mój znajomy, chorąży, przerzucał przez 15 lat papierki w biurze na wku. W wieku 40 lat przeszedł sobie na pomostową emeryturkę. Chłopisko zdrowe i wypasione dostaje co miesiąc niezłą kasę i dorabia sobie w prywatnej firmie.Po pierwsze, takich pasożytów, razem z milicjantami, zagoniłbym do roboty. Tego nikt nie widzi, ale ich też są tysiące i mają wspaniałe emerytury za gówno wartą pracę.
KOPIDÓŁ / .* / 2005-08-21 20:03
Serdecznie witam Witam wszystkich oponentów jak i zwolenników ustawy o emeryturach górniczych. Pracuję pod ziemią już 22 lata a mam 48 lat, jak łatwo policzyć wcześniej musiałem pracowac gdzieś indziej, mam też wyższe wykształcenie, ale nie górnicze więc nie jestem sztygarem, pracuje fizycznie. Życie tak się ułożyło że musiałem iść do kopalni. Znam więc pracę poza kopalnią i tę w kopalni. Jestem pełen podziwu dla "dady" i innych ciężko pracujących na własny koszt od świtu do zmierzchu i walczących na rózne sposoby legalne i nielegalne z fiskusem, jestem także wdzieczny pielęgniarkom, ale żadnej z tych osób nie życzyłbym pracy pod ziemią w temperaturze sięgającej czasami 30-33 stopni Celcjusza i wilgotności sięgającej 80% nie mówiąc już o ciężkiej wysiłkowej pracy. " marbo" powie zmień pracę, w porządku- ty pracuj przy świeczce, pal drewnem na środku pokoju,przygotowuj posiłki w kociołku na ognisku. Nie zasiądziesz przed komputerem aby wypisywać bzdury,bo brak będzie elektryczności, opału, gazu i wrócimy w XXI wieku do ery kamienia. A skoro korzystamy z tych dobrodziejstw to szanujmy też tych którzy to czynią. Znane jest też twierdzenie że człowiek potrzebuje do życia światla słonecznego, my górnicy mamy go bardzo mało, więc żyjemy krócej. W przysłanym mi przez ZUS kapitale początkowym widnieje średnia dożycia - uwaga!! 62 lata 3 miesiące co oznacza że jeden dożyje 70 i więcej lat a inny 40 lat lub mniej. pozwólcie więc dożyć górnikom średniej krajowej, która wynosi około 82 lat, nie skazujcie nasze żony na wczesne wdowieństwo a nas na szybszą śmierć, bo żadna pielęgniarka nie chciałaby być trzydziestokilkuletnią wdową gdy jest w pełni sił witalnych ani żaden prywatny przedsiębiorca umierać gdy ma jeszcze silny "korzeń". Pozwólcie też zobaczyć jak rozwijają sie nasze dzieci, po prostu dajcie nam żyć i nie wieszajcie na nas psów, bo dzięki górnikom macie łatwiejsze życie.
GÓRNIK z 7-letnim stażem / .* / 2005-08-19 15:09
Witam!Ludzie pochodzę z rodziny z górniczymi korzeniamy! Wśród mioch znajomych i w rodzinie są osoby pracujące w różnych branżach i prowadzące własne firmy!Czytam i słucham komentarzy na ten temat i każdy z tych "za" i tych "przeciw" ma trochę racji! Prawda zawsze jest pośrodku!Ja osobiście nie jestem za tą ustawą i wiem że jest ona niekorzystna oraz niesprawiedliwa dla obywateli tego kraju! Ale niewyobrażam sobie siebie albo jakiegokolwiek innego górnika zjeżdżającego na dół w wieku powyżej 50 roku życia! Większa połowa górników których znam w tym wieku wyglądają albo czują się jak 60-latki! Ale są też świry którzy po osiągnięciu wieku emerytalnego idą do roboty na dół w prywatnych firmach! Nie mylić z sztygarami(nie mają pojęcia o robocie fizycznej) którzy stanowią znaczną część tych świrów,zwykli fizole to garstka napaleńców!Cała wina to tych lewusów z rządu!Powinni oni już dawno opracować wspólną ustawe o emeryturach pomostowych dla wszystkich ludzi pracujących w wyjątkowych warunkach!Dlaczego policjanci, albo nawet wojskowi po 15 latach idą na emeryture? Bez obrazy dla obu tych grup zawodowych ale ja co roku słyszę o znacznie więcej wypadkach w tym śmiertelnych w górnictwie niż w tych branżach! My też narażamy życie! Przykładów takich mógłbym mnożyć dużo ale nie o to chodzi!Górnicy, nie ci debile z kijami pojechali do Warszawy aby rząd coś zrobił w tej sprawie! Każdy chyba chciałby wiedzieć kiedy będzie mógł iść na emeryturę i czy wogóle jej doczeka! A to co było czyli prawdopodobne 65 lat dla nas to jakaś paranoja i jeśli ziomale by nie zaprotestowli to rząd odwlekał by to tak długo jak by się dało i było do tej pory,a tak teraz ich przycisło i mam nadzieję że wymyślą coś sensownego!Prawda żę górnicy zachowali się trochę egoistycznie, bo za chwilę pojadą do W-wy informatycy,pielęgniarki,handlowcy,budowlańcy itp.żądając tego samego!Ale niestety prawda jest taka że większość polaków myśli egoistycznie tak jak nasz rząd!(byle dostać się do koryta).Karzdy orze jak może i kombinuje pod siebie! Służba zdrowia bieże łapówki! Prywatni inwestorzy oszukują ZUS i UC,bo bez tego by długo nie pociągli! Morał będzie taki że każdy patrzy tylko na siebie i wszystkich innych ma w dupie! Dlatego nie rozumie zwykłych ludzi dlaczego oburzeni są na górników,przecież oni żądają tylko tego co naprawdę się im należy! Niech mają pretensje do rządu,bo on nic nie robi i wszystkiemu jest winny! A ludzie zamiast się wściekać i ich krytykować to pastwią się między sobą,a ten trzeci(rząd) korzysta!
jendrek / .* / 2005-09-08 19:43
Wszyscy chcą żreć za darmo. Wszyscy kradną. Wszyscy są okradani. CIEKAWY KRAJ.Ja na górników robić nie chcę. Docenił ich Gierek. Od tego doceniania czka się nam do dzisiaj.
Jacek / .* / 2005-08-25 07:33
Zgadzam się ze wszystkim. Ale uważam również, że grupa zawodowa, która chce wcześniej przechodzić na emeryturę powinna płacić wyższe składki na ZUS. Całe społeczeństwo nie może pokrywać świadczeń jednej uprzywilejowanej grupy.
dada / .* / 2005-08-19 12:31
ot - taki przykład- osoba prowadząca działalność 25 lat pracujaca od świtu do zmierzchu a czasem i dłużej, ciągłe udreki z zusem i fiskusem, nie wspominając o innych instytucjach. Jeśi sam się nie postara to pieniążków nie będzie na koncie - jak ma to co miesiąc górnik. Czy górnika dzieci zchodza pod ziemie aby pomóc - nie!!!!! A przedsiebiorcy często pomaga cała rodzinna - nie ma urlopu 100%, weźmie L4 tez nie ma dochodu! Ludzie bądźmy powazni i skończmy w końcu z przywilejami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
marbo / .* / 2005-08-19 00:53
No...Aleksander widzę iż pozazdrościłeś Edkowi G.!!!Co tam los milionów obywateli pracujących poza t/z górnictwem!!! Nie ma to jak poparcie krzykaczy ze sztylami w ręku. Mam pomysł: A może tak znowu wprowadzić książeczki G. i reaktywować sklepy górnicze!!! Handlowcy apeluję brać co się da ... kiełbachy , jaja , pomidory , kiszone ogórki i na sejm.......to i my może nie po 20...lecz po 30 na emeryturkę pomostową . Tylko komu wtedy zabiorą: .... górnikom???
zly na gornika / .* / 2005-08-19 00:24
chlopie jakiej pokory ? co ty gadasz ? to nie badz gornikiem ! wolny rynek ! godzisz sie to jestes nie to nie ! ale nie rojnuj mi zycia i pozostalym milonom polakom bo grobka twoich kolesi awanturuje sie pod sejmem ! to moze juto zaloze zwiazek informatykow i tez pojdziemy sie awanturowac pod sejm ? co ? i wywyalczymy sobie jeszcze wieksze emetytury i wtedy sie bedzicie museli podzilic z nami ta kasa. a pojitrze pojda taksowkarze a potem reszta narodu !!! na sejm ! a co :PPPPP
skolo / .* / 2005-08-19 00:18
ludzieee przeciez ta ustawa to KOSZMAR. Nie dość ze caly narod bedzie pracowal na emerytury dla gornikow to jeszcze nie bedzie mial gdzie bo ZUS aby miec na te emerytury tak podniesie koszty pracy ze nikt w tym kraju nie zostanie... to jakas parodia !! co prezydent myslal wogole ? pewnie cos w stylu "jakim cudem ta ustawa przeszla przez senat ? pefnie zebym ja sie tym zajol i na siebie wziol te ich zwiazki zawodowe gornicze bunczuczne jedne... a to macie cwaniaki podpisze ?" nieeeee koszmar jakis.... strach sie bac co to bedzie ;/
Górnik z 22letnim stażem / .* / 2005-08-18 22:57
zapraszam takich ,,belków,hausenerów i inne bochniarze z mordasiewiczami" na dół do roboty to zobaczymy czy wytrzymają nawet te skromne 25 lat - TROCHĘ POKORY CHAMY ZBUNTOWANE!
marbo / .* / 2005-08-19 01:00
Pracowałem w górnictwie!!! Tylko wy....górnicy uważacie że ciężko pracujecie!!! ... Bo nigdy nic innego nie robiliście...macie za małe jaja i jesteście zbyt wygodni aby próbować czegoś innego. Wydaje wam się iż jesteście pępkami świata!!! A tak na prawdę to kopalnia wam uratowała zycie. Totalna zbieranina lewusów i analfabetów. Mam takich w rodzinie..... urlopu miesiąc i miesiąc L-4 co roku ...bo 100% płatne:) smutne ale prawdziwe!!!
jo_ka / .* / 2005-08-19 00:50
Nie pozwalam aby z moich składek były finansowane wcześniejsze emerytury górników. Jestem pielęgniarką, też mam ciężką, odpowiedzialną pracą. A zarobki nieporównywalnie niższe. Górnicy pzyzwyczaili się do przywilejów, które dawała im "komuna" i teraz krzywda się dzieje jak mają pracować tak, jak każdy inny pracownik.
Domin / .* / 2005-08-19 17:50
jasne, że masz ciężko jużto widziałem, tylko tym frajerom z Warszawy zależało już od komuny żeby reszta kraju nienawidziła górników. to nie górnik powinien być na tapecie ale ci nieudole z rządu, którzy myślą tylko jak skubnąć kolejnego miliona, żeby było się za co rozbijać. przecież oni na jeden obiad wydają minimum 500zł a niektórzy mają za to żyć cały miesiąc. Wraca temat wydatków rządowych i choćby pensji prezesów na państwowych posadach. A górnik na swoje zarobi. A tak na marginesie to dobra pielęgniarka ( taka z powołania) powinna zarobić co najmniej jak górnik.
grrr / .* / 2005-08-19 00:36
ci poanowie na ktorych sie powolujesz sa zbyt elokwentni abu powiedziec ci prosto w oczy ze poprzes woja "niedoinformowanie" domagasz sie wyrzeczen calego narodu na rzecz grupki ludzi gornikow... jakby partie polityczne mialy jaja to jako przedstawicieli wyborcow i calego narodu dla ich dobra przegoniliby was do lasu... ZLO-DZIE-JE !
twoj ojciec / .* / 2005-08-19 00:21
ej nei chce sz nie pracuj frajerze gorniczku, twoja robota tylko przynosi straty nikomu nie potrzebna jest

Najnowsze wpisy