Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd szukuje nowe przymusowe ubezpieczenie!

Rząd szukuje nowe przymusowe ubezpieczenie!

nieojciec / .* / 2004-08-24 09:37
Komentarze do wiadomości: Rząd szukuje nowe przymusowe ubezpieczenie!.
Wyświetlaj:
wowa / .* / 2004-09-08 18:00
„Zus” to dopiero początek rozprawy z małymi, którzy europejskim kumplom naszych liberałów zajmują miejsce na rynku...W Ministerstwie Gospodarki i Pracy powstał raport „Przedsiębiorczość w Polsce 2004”. Rząd planuje między innymi . zlikwidować opodatkowanie w formie ryczałtu ewidencjonowanego.6 stycznia 2004 r. ówczesna Rada Ministrów zaakceptowała dokument i nadal jest to oficjalne stanowisko Rządu!Dodatkowo zamierza się wprowadzić „powszechną”, uzależnioną od dochodu ( z każdego jego źródła) składkę na ubezpieczenie społeczne, co doskonale współgra z likwidacją przychodów objętych ryczałem, więc tworzących „niewiadomy dochód”. Ta przewrotna polityka prowadzona jest pod hasłami wprowadzania ułatwień i zmniejszenia barier administracyjnych dla przedsiębiorców.Każdy, kto prowadzi własną małą firmę „ryczałtową” zada zaraz pytanie „jakich przedsiębiorców?” Pod wpływem czyjej to inspiracji grupa niewyżytych naukowo profesorów i zawodowych warszawskich urzędników ministerialnych chce rozwalić to, co od lat funkcjonuje i jest w wielu wypadkach zaczynem do powstania większych inicjatyw gospodarczych. Czy nie jest to przypadkiem wynikiem działania zakamuflowanego lobby, zmierzającego do wyczyszczenia rynku usług i producentów z „małych”, którzy nie są szewcami, naprawiaczami telewizorów itp. (tym pozostawia się kartę podatkową).???Wiem, że spiskowa teoria dziejów jest najłatwiejszym sposobem wytłumaczenia takiej głupoty i absurdu, ale obecnie, gdy trąbi się o „ podejmowaniu działań korzystnych dlapodatników, nawet wówczas, gdy są one niekorzystne dla budżetu państwa” ( patrz ww. raport), inne wytłumaczenie nie przychodzi mi do głowy.Powiem tylko, iż obecnie jak będę chciał zrezygnować z ryczałtu to zrobię to, ale z własnej woli.Tego prawa chcą mnie pozbawić ci, którzy już od początku lat 90-tych wiedzą, co dla Polaków jest najlepsze!Ponieważ w powoływanych przeze mnie materiałach wspomina się o toczącej się „dyskusji o systemie podatkowym”, to ta wypowiedź stanowi mój w niej udział.Wowa z Poznania
sola / .* / 2004-09-16 16:06
niestety muszę się z tym zgodzić i jest to tym bardziej przykre. Wjakim kraju przyszło nam żyć. A najbardziej mnie denerwuje to, że nasi włodarze, którzy zostali (o zgrozo) przez nas wybrani zapomnieli o nas swoich wyborcach. Dzieci i młodzieży uczcie się języków obcych i czego jeszcze możecie i uciekajcie z Polski jak najdalej.
Misti / .* / 2004-09-07 14:51
Sama prowadzę jednoosobowo firmę usługową i niestety będę musiała przejść na garnuszek państwa, czyli na bezrobocie - dobre i pół roku, pracować mogę na czarno, następnie na rok znowu zarejestruję działalność, uzyskam prawa do zasiłku i przjdę ponownie na bezrobocie - i tak w kółko - dlatego państwo nic na tym nie zyska.
Morgan / .* / 2004-08-30 23:02
Autor oczywiście przesadza i nie dostrzega przebiegłosći i polotu jaśnie nam panujących panów polityków, najpierw wykończą dziadków naszą służbą zdrowia, która od czasu pana łapinkiego jest do tej misji intensywnie przygotowywana, potem nie bedzie trzeba komu płacić z ZUS'u, budrzet jakoś wytrzyma, rzóżnica do kieszeni, co złego to nie my a po nas choćby potop.
magda / .* / 2004-08-30 14:09
przeczytalam wszystkie opinie i jestem przerazona. Mam juz swoje lata i pamietam te po wojnie tez. Autor uwaza ze jak kobiety beda rodzic dzieci zajmowac sie tylko domem to wszystko bedzie ok. Bardzo by to bylo pieknie ale to tylko czcze marzenia. Moze i wiele kobiet bylby zadowolonych z takiego obrotu sprawy, po co sie uczyc przeciez jestem stworzona tylko do rodzenia i zajmowania sie gromada dzieci skonczyc tylko podstawowke, bo wiecej nie potrzeba i jest to tylko strata pieniedzy i panstwa i rodzicow. Gdy odchow 3-4 dzieci bedzie miala ok. 40 czyli "po zawodach", A maz niech haruje od switu do nocy - to jego dzialka. Panie Autorze to nie sredniowiecze ani nawet lata miedzywojenne pogubiles sie Pan troche. Tak samo jak w sprawie aborcji - na ten temat moze niech sie mezczyzni nie wypowiadaja, stwierdzenie niech urodzi i odda do adopcji - no fajnie a przez 9 miesiecy to co zakladnik, inkubator czy co. Zaznaczam ze generalnie jestem przeciwna aborcji ale o tym powinna zdecydowac sama kobieta czy chce urodzic czy nie. Jak bedzie miala srodki na wychowanie (odchowanie) to napewno sie nie zdecyduje. Jak mozna decydowac sie na dziecko gdy nie ma stabilizacji zawodowej dzisiaj pracuje ale jutro szef na moje miejsce zechce zatrudnic kogos z rodziny i pa pa. zreformujmy wreszcie panstwo, dajmy po lapach aferzystom i zlodziejom, niech zaplaca calymi majatkami za to co nakradli (takze majatkami cioc, wujkow, babc itd - na ktore poprzepisywali swoje majatki). Juz przeciez przekonalismy sie na wlasnej skorze ze nadmierny fiskalizm do niczego nie prowadzi i zamiast wiecej pieniedzy w kasie panstwowej jest ich mniej. Dajmy mlodemu pokoleniu perspektywe do zycia w naszym kraju - bo jak nie to za kilka lat faktycznie bedziemy tylko my srednie i starsze pokolenie mieszkac tutaj - mlodzi bowiem wyjada - za chlebem.
mf / .* / 2004-09-07 11:31
Pani Magdo,na Pani wypowiedź muszę zareagować:1. Mam wyższe wykształcenie, ponad 20 lat stażu pracy i dwoje dzieci. Muszę Pani powiedzieć, że najwięcej satysfakcji dają mi właśnie dzieci. Ich wychowanie ułatwia mi zdecydowanie fakt, że mam pewien poziom wykształcenia, on też pozwala mi zachować dystans wobec codziennych zajęć domowych (przecież i tak niezbędnych bez względ na fakt posiadania lub nie - dzieci). Powiem więcej - jeśli stoję przed wyborem zajmowania się dziećmi ( teraz już prawie dorosłymi): tj. rozmową z Nimi, dzieleniem się zainteresowaniami, pomocą Im itp. a wykonywaniem pracy zawodowej - chętniej wybieram to pierwsze. Z pracy zawodowej jednak muszę sięwywiązać i często traktuję to jako zło konieczne. Proszę więc łaskawie nie wypowiadać się w imieniu wszystkich kobiet. 2. Wydaje mi się, że interpretacja przez Panią pow. artykułu nie była intencją jego Autora. Prawdą natomiast jest, że obecny system ubezpieczeń społecznych jest anachroniczny i wobec gwałtownego niżu demograficznego - grozi nam brak emerytur bądź b. niskie emerytury.3. Zgadzam się z Panią, że należy walczyć z aferami, przestępczością w "majestacie prawa" itp. negatywnymi zjawiskami. Jednak podstawową sprawą jest likwidacja części i reforma pozostałych czynników pozwalających na to: systemu prawnego i administracji.Pozdrawiam
wrafal / .* / 2004-08-30 22:19
1) Mój Boże - kto Pani tych głupstw naplutł że aby dobrze wychować dziecko potrzebna jest podstawówka i umiejętności gotowania i prania...to ciężka odpowiedzialna i trudna praca ... dziecko jeat o wiele trudniejsze do wychowania niż komputer do zaprogramowania....2) poza tym ja dopuszczam i popieram pracę i realizację kobiet na polu intelekturalnym - byle tylko nie przeważyły one nad troską o ognisko domowe... i nie stały się dla kobiet przykrym obowiązkiem - przymusem ekonomicznym...3) Kobiety poza wychowywaniem dzieci opiekują się także ogniskiem domowym - nie chodzi mi bynajmnej o sprzątanie gotowanie i zmywanie - chodzi o dbanie o kulturę w domu, o mile i ciekawe aranżowanie spędzania wolnego czasu, o dbanie o kontrakty towarzyskie, itd. - przeciez nasze prababki nie gotowały i zmywały tylko ... proszę sięgnąć do literatury - chyba ze ktoś ma ambicję pozostać tylko na poziomie pańszczyźnianego chłopa...proszę poczytać literaturę XiX wieku i sprawdzić co wówczas robiły kobirty 0 bynajmniej nie bedzie tam tylko opisów gotowania, sprzątania i prania pieluch ...4) co do aborcji - nie mozna z egozimu polegającego na nie chceniu doniesienia ciąży - zabijać drugiego człowieka... czy Niemcy zabijający żydów z lenistwa - bo nie chciało się im ich przesiedlać - są usprawieliwieni ?kobieta jesli nie chce dziecka - moze je oddać do adopcji - ale nie wolno jej go zabijać - a jak się komus znudzi dziecko po roku wychowywania - to też można oddać do uśpienia ? - nie ... - dlaczego ?kobieta nie moze mieć prawa do decyzji o życiu dziecka - podbnie jak rodzice nie mogą mieć prawa do zabicia 5-latka - jesli przestaną go np. kochać - albo "sytuacja ekonomiczna" nie pozwala im przez dziecko kupić nowego samochodu...5) nie mozna decydować się na dziecko jak się nie ma środków - ale ludzie decydują się jakoś na nowe samochody - a na nowe dzieci nie...właśnie dlatego że kobieta powinna wychowywać dzieci to nie moze aktywnie pracować - praca może być jedynie uzupełnieniem jest podstawowej misji...6) o tych aferzystach i złodziejach niech Pani zapomni... oni znikną tylko wtedy gdy zlikiwdujemy zusy, urzedy, ograniczymy do minimum podatki - i wezmiemy sprawy we wlasne rece - a nie oddajemy jak niewolnicy grubo ponad pół naszego życia ( w sensie ekonomicznym)7) emigracja to już inna bajka - ale ma Pani rację - tylko pogorszy i tak już katastrofalną sytuację...
EMILIA / .* / 2004-08-30 14:08
płacę dość dużo na ubezpieczenia społeczne zdrowotne też ale jak poszła do przychodni specjalistycznej to za wizytę musiałam zapłacić bo byłam ósma a numerków bezpłatnych było tylko 6 danego dnia- więc jestem za indywidualnymi kontami dla ubezpieczeń zdrowotnych może wtedy lekarze chętniej by udzielali porad lekarskich
Janusz Lachowicz / .* / 2004-08-30 12:03
Posłowie , rząd winni dążyć do reformowania ZUS w kierunku stopniowego zmniejszania składki ZUSgdyż działa ona demotywująco i destruktywnie na stwarzanie miejsc pracy , podejmowanie działalności gospodarczej .Powstającą z tego tytułu lukę finansową kompensować poprzez stopniowe wprowadzanie indywidualnych kont na wzór OFE , które byłyby inwestowane i stanowiły konkretny kapitał ubezpieczonego do wykorzystania na starość czy w razie utraty zdrowia . Podmiotowe rozwiązania, np. chory płaci swoją kartą za leczenie , opiekę zapobiega korupcji i rozrostowi szarej strefy . Ludzie łatwiej ponoszą obciążenia , gdy widzą związek wydatku z ich potrzebami i mają kontrolę na co środki są przeznaczane . Taki scenariusz jest konieczny , inne rozwiązania zakładają stałe wysokie bezrobocie , brak aktywności znacznej części polskich obywateli oraz stale rosnące koszty dla osób aktywnych . Ludzie powinni widzieć kierunek zmian , który są w stanie przyjąć , pomimo wysiłku finansowego , bo od niego nie ma bez zmian demograficznych odwrotu .
Kary72 / .* / 2004-08-30 08:33
Znowu ktoś musi zarobić... Bezpłatna służba zdrowia - śmiech - płacę ubezpiecznie a jak ide do lekarza to mi mówi że w tym roku wykorzystał juz limit i nie da skierowania do specjalisty i z ta pielegnacja tez tak bedzie ja bede placic a korzystac beda inni . Ja chce aby moje skladki byly rzeznaczane dla mnie !!! Niech zlikwidują obow. skladki a bede korzystac z prywatnej sluzby zdrowia co i tak teraz robie, wiec place podwojnie
Beata Ch / .* / 2004-08-26 16:32
Ja ma trójkę dzieci na moje ubezpieczenie ma kto zapracować A jak na razie to ciężko pracuje nie korzystam z żadnych dodaktów na dzieci itp. Takie rodziny powinny byc zwolnione z tego podatku. Tak jak jest winnych krajach gdy małzenstwo ma więcej niz jedno dziecko. Nasze państwo jest niby prorodzinne?!
??? / .* / 2004-09-16 16:22
Żadne odkrycie. Ja mam "tylko" dwoje dzieci. Ubezpieczenie płacę i to nie małe, podatki zresztą też. Nikt mi nie daje dodatków na moje dzieci, ja ich nie chcę. Aby skorzystać z usług służby zdrowia muszę zapłacić za wizyty jak większość. Ale to wszystko bym zniosła. Najbardziej brak mi stabilizacji w przepisach, brak możliwości zaplanowania wydatków i przyszłych kosztów funkcjonowania mojej firmy. Działalności gospodarczej nie prowadzi się z dnia na dzień, czy z miesiąca na miesiąc. Potrzebna jest znajomość przepisów, a one zmieniają się jak w kalejdoskopie. Nowelizacja goni nowelizację, zmiana do zmiany itd. A później zdziwienie,że polskie firmy nie inwestują. jak mają to robić, gdy nie znają dnia ani godziny, gdy radosna twórczość posłów zwali im sufit na głowę.
??? / .* / 2004-09-16 16:21
Żadne odkrycie. Ja mam "tylko" dwoje dzieci. Ubezpieczenie płacę i to nie małe, podatki zresztą też. Nikt mi nie daje dodatków na moje dzieci, ja ich nie chcę. Aby skorzystać z usług służby zdrowia muszę zapłacić za wizyty jak większość. Ale to wszystko bym zniosła. Najbardziej brak mi stabilizacji w przepisach, brak możliwości zaplanowania wydatków i przyszłych kosztów funkcjonowania mojej firmy. Działalności gospodarczej nie prowadzi się z dnia na dzień, czy z miesiąca na miesiąc. Potrzebna jest znajomość przepisów, a one zmieniają się jak w kalejdoskopie. Nowelizacja goni nowelizację, zmiana do zmiany itd. A później zdziwienie,że polskie firmy nie inwestują. jak mają to robić, gdy nie znają dnia ani godziny, gdy radosna twórczość posłów zwali im sufit na głowę.
??? / .* / 2004-09-16 16:20
Żadne odkrycie. Ja mam "tylko" dwoje dzieci. Ubezpieczenie płacę i to nie małe, podatki zresztą też. Nikt mi nie daje dodatków na moje dzieci, ja ich nie chcę. Aby skorzystać z usług służby zdrowia muszę zapłacić za wizyty jak większość. Ale to wszystko bym zniosła. Najbardziej brak mi stabilizacji w przepisach, brak możliwości zaplanowania wydatków i przyszłych kosztów funkcjonowania mojej firmy. Działalności gospodarczej nie prowadzi się z dnia na dzień, czy z miesiąca na miesiąc. Potrzebna jest znajomość przepisów, a one zmieniają się jak w kalejdoskopie. Nowelizacja goni nowelizację, zmiana do zmiany itd. A później zdziwienie,że polskie firmy nie inwestują. jak mają to robić, gdy nie znają dnia ani godziny, gdy radosna twórczość posłów zwali im sufit na głowę.
xxx / .* / 2004-08-25 23:16
P******ę starych i niedołężnych. Jak nie zadbali o siebie za młodu to niech teraz spadają... Ja nie będę za nich płacił. Zawsze można ich wysłać do Holandii...
muszka / .* / 2004-09-14 12:26
Uważaj, Ty też możesz być niedołęzny... a na pewno będziesz stary. Pierwszego wrogowi nie życzę. Nie zabieraj głosu w sprawach o których nie masz zielonego pojęci. Dorośnij i myśl!!!Tych co nie myslą jest wystarczająca ilość.
muszka / .* / 2004-09-14 12:26
Uważaj, Ty też możesz być niedołęzny... a na pewno będziesz stary. Pierwszego wrogowi nie życzę. Nie zabieraj głosu w sprawach o których nie masz zielonego pojęci. Dorośnij i myśl!!!Tych co nie myslą jest wystarczająca ilość.
svo / .* / 2004-09-01 20:27
Tylko zapomniales,ze Ci "starzy i niedolezni" w nie malej liczbie pamietaja jeszcze czasy wojny i zamiast "dbac" o swoja starosc dbali o to by przezyc do nastepnego dnia. Gdyby nie oni teraz nie zylbys w Polsce, a juz na pewno nie w wolnej Polsce. Chyba kazdy mlody czlowiek ma wobec nich taki czy inny dlug wdziecznosci. I lepiej pracuj na siebie ciezko, o ile w ogole wiesz co to praca, bo za jakis czas moze ktos powie o Tobie tak samo jak Ty powyzej o innych i nie raz uslyszysz slowo"spadaj".
matka / .* / 2004-08-25 14:15
Pozostaje zadać sobie i innym pytanie : co jeszcze? Po prostu zwykli obywatele muszą dosypać grosza, żeby złodzieje mieli co kraść!!!Wszędzie korupcja i oszustwa, które uchodzą płazem. Jak w tym kraju można uczyć dzieci uczciwości, patriotyzmu. Przecież te cechy nic obecnie nie znaczą........................... i tylko przeszkadzają w egzystencji.
matka / .* / 2004-08-25 14:14
Pozostaje zadać sobie i innym pytanie : co jeszcze? Po prostu zwykli obywatele muszą dosypać grosza, żeby złodzieje mieli co kraść!!!Wszędzie korupcja i oszustwa, które uchodzą płazem. Jak w tym kraju można uczyć dzieci uczciwości, patriotyzmu. Przecież te cechy nic obecnie nie znaczą........................... i tylko przeszkadzają w egzystencji.
wojtek / .* / 2004-09-10 23:09
zastanawiam sie kiedy wreszcie ktos polozy kres tym dzialaniom skierowanym przeciwko calemu spolreczenstwu. prezesi zus dopuszczaja sie jewnych marwelsacji nie mowiac wprost kradziezy,rozrasta sie biurokracja/pewnie walka z bezrobociem/ dla pokrycia p[owstalych strat ustanawia sie nastepne daniny spoleczenstwa. Boli mnie to ze ja tez przyczynil;em sie do tego wybierajac poslow idiotow ktorzy swoimi glosowaniami potwierdzaja ze kradzie spolecznych pieniedzy to nic nojgorsze jest ukrasc kilka groszy potrzebnych na chleb.
matka / .* / 2004-08-25 14:14
Pozostaje zadać sobie i innym pytanie : co jeszcze? Po prostu zwykli obywatele muszą dosypać grosza, żeby złodzieje mieli co kraść!!!Wszędzie korupcja i oszustwa, które uchodzą płazem. Jak w tym kraju można uczyć dzieci uczciwości, patriotyzmu. Przecież te cechy nic obecnie nie znaczą........................... i tylko przeszkadzają w egzystencji.
matka / .* / 2004-08-25 14:14
Pozostaje zadać sobie i innym pytanie : co jeszcze? Po prostu zwykli obywatele muszą dosypać grosza, żeby złodzieje mieli co kraść!!!Wszędzie korupcja i oszustwa, które uchodzą płazem. Jak w tym kraju można uczyć dzieci uczciwości, patriotyzmu. Przecież te cechy nic obecnie nie znaczą........................... i tylko przeszkadzają w egzystencji.
przyszły emigrant / .* / 2004-08-25 13:21
Precz ze złodziejami- rządem i politykami
Cezar-reemigrant / .* / 2004-08-25 14:21
A nie wystarczy się oflagować zamiast emigrować ?
poeta / .* / 2004-08-25 10:57
Spoleczenstwo winno się zorganizować i zmienic sposob rzadzenie i ludzi ktorzy sięgaja po wladzę.
Cezar / .* / 2004-08-25 17:34
Panie Poeto polecam stronę www.normalne.pl.

Najnowsze wpisy