Forum Polityka, aktualnościPolityka

Rząd szykuje prywatyzację oświaty?

Rząd szykuje prywatyzację oświaty?

Money.pl / 2008-11-03 09:05
Komentarze do wiadomości: Rząd szykuje prywatyzację oświaty?.
Wyświetlaj:
Pilsener / 2008-11-03 09:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W USA rząd tłumaczyłby się, dlaczego coś nie jest prywatne - w polsce odwrotnie, ludzie tęsknią za PRL i chcieliby wszystko mieć państwowe, bo tylko społeczna własność środków produkcji prowadzi do dobrobytu.
AndrewNew / 83.16.121.* / 2008-11-03 09:37
No tak a potem w te prywatne instytucje (czytaj system finansowy)
pompuje 700mld państwowych (czytaj podatników).
Twoja logika przyjacielu tu się coś nie sprawdza...
Pilsener / 2008-11-03 09:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
My pompujemy znacznie więcej - choćby 50 miliardów wpompujemy w tym roku w rolnictwo, a efekt tego jest nadzwyczaj pozytywny: tania jak barszcz żywność, niskie podatki, nadwyżka budżetowa i zadowoleni rolnicy, którzy ostatnio żeby mi to okazać zablokowali mi drogę niedaleko Bartoszyc, byli zadowoleni z tych 50 miliardów! Prawie mi oczy wybili grabiami, haha

Te 700 mld to dowód na to, jak zgubny jest socjalizm dla gospodarki - bo to politycy wywołali kryzys realizując obietnice "tanich mieszkań i kredytów dla wszystkich", a teraz to wielcy ratownicy śpieszą z pomocą chciwym bankierom. U nas jest identycznie - tylko redystrybucja dotyczy około 50% dochodu narodowego a nie 10-20% jak w USA.

Pokaż mi kraj, który mając 50% środków produkcji w rękach państwa osiągnął sukces gospodarczy.
jliber / 2008-11-03 09:41 / Tysiącznik na forum
Czyli tak, to że rząd okrada nas pompując pieniądze w prywatne firmy świadczy o tym że prywatne jest gorsze? A gdy pompuje w państwowe firmy to już jest okay?

Najnowsze wpisy