Forum Polityka, aktualnościKraj

Rząd Tuska: Agent, karateka i biskup w stanie spoczynku

Rząd Tuska: Agent, karateka i biskup w stanie spoczynku

Wyświetlaj:
Ceneo / 79.187.93.* / 2011-11-18 09:24
Los, reputacja i miejsce tego rządu w historii określą jego dokonania.
Żaden rząd w niepodległej Polsce nie miał tak komfortowej sytuacji: 4 letnie doświadczenie w rządzeniu, stabilne - choć wątłe - zaplecze polityczne, zgodność ideowa wszystkich ośrodków władzy, w tym Prezydenta RP.
Premier Tusk ma historyczną szansę, ale nie mniejszą odpowiedzialność.
Dla mnie papierkiem lakmusowym intencji jest wczorajsza informacja o
sposobie rozwiązania kwestii składki zdrowotnej dla rolników. Jeżeli jest ona prawdziwa [dla rolników posiadających do 15 ha składkę płaci państwo, pozostali zapłacą składkę w wysokości 18,26 zł mies; dla porównania kioskarz i właściciel sklepiku płaca minimum 234,32 zł mies, czyli ponad 12 razy więcej], nie mam więcej pytań.
Kluczowy rok to 2014, wtedy po przekroczeniu progów zadłużenia określonych w konstytucji trzeba będzie zrównoważyć budżet lub... zmienić konstytucję.
Polska partiokracja zdaje się nie ma chyba kompetencji i determinizmu aby podołać skali czekających nas problemów.
Szerzej na ten termat:
frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
Konkret / 2011-11-18 18:33
nie mam więcej pytań-bo tępi ludzie nie mają o co pytać bo nie wiedzą jak mało wiedzą .Czy wiesz ile wynosi dochód rolnika 1-5ha. nie wiesz i dlatego piszesz głupoty.Powinni zmienić rolnik to powyżej min.5 ha.
deba / 192.193.116.* / 2011-11-18 09:53
.
Kluczowy rok to 2014, wtedy po przekroczeniu progów zadłużenia określonych
w konstytucji

Data 2014 wydaje mi się zbyt optymistyczna (sugerowano ją bodajrze w jednym artykule z Rzepy wczoraj). Podejrzewam że prog zadłużenia przekroczymy wcześniej.

Polecam Ci również wczorajszy artykół z Rzepy znajdujący się gdzieś na końcu. Mówi o cichej walce wewnątrz partii rządzącej. Bardzo ciekawy i otwierający oczy.
sibut / 85.198.196.* / 2011-11-18 08:55
stare i nowe niedojdy + Gowin do crash testu ...
polskiie sprawy / 194.181.88.* / 2011-11-18 08:48
Nowak , ostatnuim jego zajęciem na tzw rynku było wprasowywanie kalkomanii w koszulki Tshirt.

Ale pięknie tez mamy w Sejmie.
Przewodniczącym Sejmowej Komisji Edukacji został technik mechanik od Palikota,
wiceprzewodniczącym Sejmowej Komisji Sprawiedliwości BIEDROŃ od Palikota
wszystko głosami wpsierającymi PO !

może już pora skończyć te drwiny z Rzeczpospolitej platformo !!!

Ale upadliśy NISKO, ale to nie koniec naszego upadku. Patrząc na Gabinet i Sejmowe KOmisje wpadniemy w te ZIELONE BAGNO już wkrótce !
Mucha zasiada, znaczy mamy g... / 91.198.15.* / 2011-11-18 09:42
Kaczyński w całej tej swojej szamotaninie miał jednak rację w niektórych kwestiach - jak głos na PO, to głos na Tuskopalikota oraz, że wszystko w PO odbywa się w oparach absurdu.
Czeka nas los Włochów, gdzie przez kilka kadencji rządził wypacykowany stary cap - playboy Berlusconi, który utrzymywał się na górze dzięki PR, obietnicom bez pokrycia i kłamstwom, przez co zadłużył kraj. U nas dzieje się to samo.
Zadłużamy się coraz bardziej, aparat administracyjny przejada nasze podatki, a jedyne co nam zostaje to słodki, mdlący bąk z ust Tuska.
Nie chcę powrotu Kaczyńskiego, bo on był niewiele lepszy wchodząc w koalicję z Lepperem i Giertychem, ale chciałbym powrotu normalnych ludzi typu Marek Jurek, którzy stworzyliby rząd kompetentnych ludzi, którym można by było zaufać.
pomo dore / 2011-11-18 11:43 / Tysiącznik na forum
giertych miał kilka dobrych pomyslów ale lewactwo spod znaku s(zcz)uki,michnika, i zachowskiego dorobilo mu gebe pierwszego faszysty RP. Koalicja z lepprerem to był faktycznie kardynalny blad.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2011-11-18 11:36
Nie chciales porotu Kaczynskiego, to masz teraz Palikota i babochlopa w sejmie. Owca na mownicy mnie tez juz kompletnie nie zdziwi, a Kaczynski chyba tez nie chcial wygrac na sile ...
sibut / 85.198.196.* / 2011-11-18 08:59
rzygać się chce niestety...!
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy