Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd Tuska uzyskał wotum zaufania

Rząd Tuska uzyskał wotum zaufania

Money.pl / 2011-11-19 10:59
Komentarze do wiadomości: Rząd Tuska uzyskał wotum zaufania.
Wyświetlaj:
Dalej się zadłużamy / 79.185.176.* / 2011-11-20 05:22
Spójrzcie na poziom zadłużenia kraju. Nawet jakbysmy pracowali do 80 lat wszyscy bez względu na charakter pracy, oraz wdrożyli reformy Tuska to i tak długi będą spłacać nasze wnuki.Czyli te reformy to fikcja. Jeżeli Tusk dostanie 300 mld euro, to przecież aby je wykorzystać trzeba mieć swoje 50% czyli 150 mld euro. A że tych pieniędzy nie mamy to musimy się zadłużyć na 150 mld euro i jeszcze powiększyć dług. To jest błedne koło dodrukowywania pieniędzy bez pokrycia w towarach. Tak czy inaczej Polska zbankrutuje i Niemcy zabiorą nam wszystko za długi.
buc_pucybut / 2011-11-20 01:46 / Tysiącznik na forum
Doni to ty lepiej obiecaj ze już co wekend nie będziesz latał pobiegać na plaży i parę mil jest w kieszeni
oborowy / 79.185.97.* / 2011-11-19 23:42
Nie tak dawno Donald zabrał cześć skladki z OFE dla naszej wiekszej emerytury, twierdzac,ze bedziemy mieli wyższą emeryturę.

Nie minał rok i znów Donald zadbał o nasza wyzsza emeryturę.

Musimy go wybierać do końca jego zycia, to on zadba o nasze emerytury.
bedziemy miec najwyzsze w EU. Za cztery lata dołozy nam pracę do 70 lat,a poźniej jeszcze dłużej.

POkochajmy go to nasz zbawiciel.
buc_pucybut / 2011-11-20 01:47 / Tysiącznik na forum
możemy pomarzyć o emeryturze wielkości greckiego socialu
Pilsener / 2011-11-19 22:31 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kto miał emeryturę po 15 latach będzie dalej ją miał a kto pracował do śmierci będzie jeszcze musiał odpracować 10 lat po wypisaniu aktu zgonu - takie są oszczędności wg Tuska.

Ale ludzie pracujący do 65 roku życia nie są reprezentowani przez żadnych polityków, więc każdy polski rząd ma ich głęboko w d...ie

Bo przecież łatwiej wydłużyć lata pracy mojemu wujkowi który właśnie skończył 64 lata niż agentowi Tomkowi który na emeryturze w wieku 35 lat bryluje w sejmie! Czyż nie? Agentura jest w sejmie reprezentowana ale zwykli ludzie nie.

Przez ostatnie 20 lat nie widziałem w polskim sejmie nikogo, kto choć trochę by się pochylił nad losem zwykłych ludzi.
oborowy / 79.185.97.* / 2011-11-19 23:26
Bo ty masz ciemne okulary jak Wojtek jaruzelski i nie jestes wstanie nic zobaczyć.

zapamietaj chociaż kto dał Donkowi POparcie.
ryntjung / 2011-11-19 22:01
W expose brak informacji czy rząd raczy zająć się czarną strefa jak choćby Wólką Kossowską. Czy ze swojego gabinetu Premier nie widzi problemu? Kiedyż do jasnej cholery to Państwo zabierze się do zlikwidowania tego raka, który wykańcza po kolei wszysytkie polskie firmy przemysłu lekkiego. Tu Panie Tusk są miliardy o jakich Pan Rostowski śni. Tutaj jest kiła i malaria - bezrobocie młodych ludzi i upadek koni pociagowych naszej gospodarki jakimi jesteśmy my MALI I ŚREDNI PRZEDSIĘBIORCY ! Bo nie ukrywajmy - byle Angol, Niemiec czy Włoch jak raczy rzucić okiem na naszą pseudowyspę zieleni w Europie to już dostaje ulgi tak długo jak tylko będzie inwestował a potem zwinie interes albo się wyniesie do innego naiwnego kraju !!!
Ja zamierza Pan Panie Premierze zatrzymać zwalnianie ludzi tuż przed okresem ochronnym jeśli z racji wieku będą niewydolni w pracy ? Czy ktoś z zachodu zatrudni 55 latka albo 60 latka ??? Czy chodzi o to, że za wszelką cenę przetrzymujemy ich u pracodawców - frajerów bo w ten sposób nie płacimy im emerytur ? Jak Pan sobie wyobraża zatrudnienie drogowca, pracownika zieleni miejskiej, śmieciarza, elektryka czy kogokolwiek w wieku 66 lat ??? Przecież ich wydajność jest 30 procentowa i nikt ich nie będzie trzymał w pracy ! Pomostówki i zapomogi są tańsze niż emerytura ??? A może ze smutku i stressu po prostu wyrzucani pracownicy poumierają i państwo zgarnie ich emeryturę ??? I jak to jest z tą emeryturą ? Przez 42 lata płacę najniższą składkę i nie korzystam z "Służby Mamonie" bo są kolejki do specjalistów więc idę się leczyć prywatnie. Jak pożyję na emeryturze 8 lat do średniej to ile mi będziecie płacili ? Ekwiwalent ponad pięciu składek rocznych za każdy rok ???.
Przerzucacie na pracodawcę 2 % składki - OK - nie będzie więcej premii i prezentów Gwiazdkowych a pracownikom powiem, że mają Panu podziękować. Kosmiczną bzdurą jest gromadzenie środków na kontach przez pracodawców. Mamy człowieku kredyty !!! Nie zna Pan kompletnie Panie Premierze realiów polskiego rynku i stawia nas Pan w pejoratywnym świetle, jeśli mamy środki na kontach a więc w podtekście jesteśmy bogaci !!!
I jeszcze jedno - VAT na artykuły niemowlęce z 8 % na 23 % w sytuacji gdy 80 % rodziców kupuje w szmateksach, chińskich sklepach i sklepach z tandetą. Kogo Pan uszczęśliwi - Chińczyków i Wietnamczyków na targowiskach bo wam politykom nie chciało się w tej kwestii NIC zrobić. Tak jest NIC bo nam społeczeństwu nie są potrzebni pseudopolitycy o predyspozycji dezerterów i dyletantów !!!

I jeszcze jedno - my lud przeważnie pijemy wodę a jeśli wino to raczej takie do 30 złotych i to od święta - bo musimy ciągle liczyć , niezaleznie od tego , że droższe wino by nam pewnie smakowało !
polocoto / 31.174.55.* / 2011-11-19 20:09
"Premier powiedział, że zmiany, które zaproponował w expose przyniosą około 10 miliardów złotych oszczędności."

Oszczędności to by może były, gdyby zmniejszyć wydatki rządowe - np. obciąć złodziejom w sejmie ryczałty na paliwo.

Ale NIE. Wg premiera oszczędności są tylko wtedy, kiedy zagląda się rodakom głębiej do ich kieszeni.
On ma prawo do takiej retoryki - to polityk czytaj kłamca.

Ale WY, kochani macie obowiązek rozpoznawać takie manipulacje.
Nie można dać się tak mamić - niezależnie czy ze strony PO czy PIS.
antyelektorat / 2011-11-19 20:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Który s********, łącznie z opozycją, się wychyli i poprze, że to jest dobre pracować do 67 roku życia? Dla kogo dobre?, bo na pewno nie dla nieszczęśnika, który musi z********** tak długo. Żądzą nami s*********. Ten wiek (67) przejścia na emeryturę to dożywocie!! K****, S********* i Złodzieje!!
---- Zakład Ubezpieczeń Społecznych Lubi to!! -----
dużaStopa / 46.134.102.* / 2011-11-19 18:47
No to się przygotujcie ludziska. Będzie ostro! Od nowego roku podwyżki a to co było 11listopada to było małe piwo. Będą same manifestację no i oczywiście znowu parę milionów Polaków wyjedzie za granicę na stałe. Chcieliście Tuska to teraz macie. Przysłowie: mądry Polak po szkodzie nie dotyczy wyborców PO, którzy mimo nic nieróbstwa przez 4 lata zagłosowali znowu na nich. Ja spieniężam wszystko co mam i uciekam do Australii papa naiwniacy....
!!!!!! / 178.183.160.* / 2011-11-19 20:34
już na ciebie czekają
polocoto / 31.174.55.* / 2011-11-19 20:15
Boję się, że wszystkich nas to czeka.
Ja nie mam złudzeń. Emerytury nie doczekam.

Będę zasuwał do końca życia ...
a jak przyjdzie kres i nie będzie już sił, to wejdę na górę,
położę się i poproszę Manitu żeby mnie zabrał.
SmyczNaJarka / 213.168.185.* / 2011-11-19 16:50
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
moodyspekula / 2011-11-19 18:11
Jarek proponuje, ze podwyzszy pensje wszystkim nawet bezrobotnym (patrz przedwyborczy zbior obietnic), nie zdradzajac komu wezmie, da mieszkania tym ktorych nie stac, ......e tam, Jarek jest skonczony, proponuje znalezc sobie inne popychadlo. Nasz Jaroslaw, musi odejsc!!!
3gz3kutoR / 89.230.87.* / 2011-11-19 18:32
SmyczNaJarka - nie ma argumentów na obrone PO to atakuje Kaczyńskiego.
Dla ścisłości nie głosowałem za PISem (PO omijam jak gówno), ale rozważył bym tą partie gdyby na czele stał Ziobro.
tesa1959 / 2011-11-19 18:53 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Tyle argumentów w dwóch zdaniach!!! Przecież to mistrzostwo świata!!! Gratulacje, zasługujesz na najwyższe uznanie!
antyelektorat / 2011-11-19 20:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
i ma rację. Ale są bezmózgie s*********, które tego nie rozumieją.
tesa1959 / 2011-11-19 20:27 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie chodzi o rację, ale o sposób jej argumentowania.
3gz3kutoR / 89.230.87.* / 2011-11-19 23:38
http://www.bankier.pl/forum/temat_silurian-energy-cala-prawda-czytac-zwala-z-nog,10133011.html

wątek z bankiera o machlojach (początkowo o spółkach R. Krauze, ale temat musiał ewoluować) w Polsce i na świecie. Włos się jeży.
Zapraszam do lektury.
Proszę pamiętać że od 8 strony, trzeba dać na ostatni wpis na stronie i przeniesie nas do następnej (ktoś sprytny tak zablokował żeby zniechęcić do czytania)
tesa1959 / 2011-11-19 23:58 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Od 8 strony? To już mnie zniechęca do czytania.:D Ile jest tych stron? A nie prościej streścić w kilku słowach? :)
3gz3kutoR / 89.230.87.* / 2011-11-20 10:26
zacznij czytać od 1 strony :-\
3gz3kutoR / 89.230.87.* / 2011-11-20 10:23
Tego ie da się streścić, to jest za obszerny materiał. Ale poświęć niedzielę na przeczytanie, a dowiesz się wielu ciekawych rzeczy o naszych elitach rządzących (różne frakcje, prawo i lewo) i kto nimi dyryguje.
tesa1959 / 2011-11-20 10:33 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Szkoda mi niedzieli, ale chyba sobie wydrukuję i będę czytać w wolnych chwilach. Ile jest tych stron?
3gz3kutoR / 89.230.87.* / 2011-11-20 16:57
Stron 13, ale to jest 13 stron odnośników do wypowiedzi. (czyli 13 razy ok. 30)
Nie zniechęcaj się, warto przeczytać.
tesa1959 / 2011-11-20 17:04 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Zajrzałam tam, ale tam są same komentarze do artykułu i nie bardzo wiem o co chodzi, gdyż prawdę mówiąc nie jestem na bieżąco z GPW i niezbyt się na tym wyznaję. Bez artykułu nie bardzo chyba zrozumiem (przeczytałam chyba 10 komentarzy):( Jestem kapustą w tej sprawie:) i niezbędny byłby artykuł, abym miała pojęcie o czym mowa :)
Wapniak / 2011-11-19 16:32 / Tysiącznik na forum
Ha...ale to było trudne do przewidzenia...
Trzeba podziękować i pogratulować Kaczyńskiemu.
bsf / 87.205.145.* / 2011-11-19 16:09
Słabość opozycji jest siłą miernoty Tuska.Tusk przy zdecydowanej opozycji nie był by urzędnikiem państwowym ani jednego dnia. Teraz wzmocniony siłą POlicji POlitycznej i immunitetem może sobie bezkarnie uprawiać chuligaństwo POlityczne z trybuny sejmowej.
lfrd / 95.49.124.* / 2011-11-19 15:25
Te 300 mld to darowizna czy pożyczka na procent .Jak ma sie do tego !10 mld oszczędności z expose. Jeśli pożyczka to czeka nas bankructwo
kftl / 95.49.124.* / 2011-11-19 15:20
Jak można tak potraktować kobiety matki,babcie próbując dokładać im 7 lat pracy. Dzieci wyślą do nieistniejących żłobków ? Sądze że zniechecenie ludzi zahamuje gwałtownie jakąkolwiek inwencję i energię.Przecież tak wyrzadzą że co zarobimy to rozkradną ,więc po co starania.
reformator / 178.36.215.* / 2011-11-19 14:01
Czy charyzmatyczny Premier w czasie expose mowil cos o swiatych krowach?

Chodzi mi tu glownie o sedziow, prokuratorow ... co to skladek ZUS nie placa a dostaja wiekrotnie wieksze emerytury od tych co je plac?
4r34543 / 85.237.164.* / 2011-11-19 14:52
widać że pan prem sobie poradzi z kryzysem i unia nam zazdrości będziemy na plusie , mamy euro 2012 , gaz łupkowy . orliki ,,
stocznie pracują , wiadomo zadzi najmodniejszy, mamy europejczyka roku . omineliśmy kryzys na plusie to ze ceny rosną zawsze rosły będą rosły a paliwo było po 1zł po 2zł i 4 itd i będzie po 7zl to norma .
biedy nie widac jeden czlowiek samochodem jezdzi polak tylko narzeka
gerte / 85.237.164.* / 2011-11-19 14:09
jest plan ze emerytury zgina tak jak w Holandii to juz jest projekt , przyklad mieszkanie dajesz za emeryturę i państwo na plusie i to niedługo
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy