Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd ujawnia plany na 2014 rok

Rząd ujawnia plany na 2014 rok

Money.pl / 2014-01-10 15:03
Komentarze do wiadomości: Rząd ujawnia plany na 2014 rok.
Wyświetlaj:
sezamek4 / 91.149.208.* / 2014-01-14 22:38
wszystko mlodzi i dla mlodych oskladkowanie smieciowek itp. tak nic z tego nie bedzie bo czlowiek po 30 ma ciezko po 50 juz jest praktycznie niepotrzebny a 1680zl brutto to jalmuzna czy to z doswiadczeniem czy bez tylko naprawde 50% moze daje realne pieniadze na satysfakcje z pracy jaka wykonuje pracownik reszta to egzystuje.jezeli chodzi o socjal nie powinni dostawac go ludzie w wieku produkcyjnym tylko praca winna byc zapewniona a by tak sie stalo to musi dla kazdego byc to dobry zarobek aby utrzymac rodzine czy by ja zalozyc.
sisley / 213.77.28.* / 2014-01-14 10:00
Minister Szczurek rozliczy mój PIT: to jest śmieszne, poniewaz nie jest możliwe-z wielu powodów o których nie będę pisał bo szkoda czasu. Ten człowiekalbo nie wie co mówi[ w co nie bardzo wierzę] albo obiecuje i jednoczesnie kłamie. Kłamie tak samo jak Rostowski czy Tusk; bezczelnie lekceważąc z pewnością tych którzy myślą.

Tusk mówi że tak zwane [przez niego] śmieciówki uderzają w godnośc osoby pracującej. Ciekawy jestem co powie gdy ta osoba będzie bezrobotna; co wtedy z jej godnością; i nie tylko z godnością ale z możliwością przetrwania na zielonej wyspie.

Brak reform daje o sobie znać a drenowanie podatników kończy się spadkiem wpływów. Dobry przykład to podwyżki akcyzy na gorzałę i papierosy z jednoczesnym spadkiem wpływów. Żeby to samo nie wystąpiło przy innych pomysłach.

Zbliżają się wybory i podnosimy poziom kłamstwa obiecując na wierzbie gruszki, jabłka i banany. Czy wzrośnie poparcie społeczeństwa?Czy lemingi uwierzą nie tylko w gruszki? Lemingi może nie uwierzą ale postkomuna i nie tylko [tak zwany żelazny, wierny elektorat] i tak zagłosuje na Partię Oszustów-oni nie wierzą w obiecanki bo im są niepotrzebne; im się i tak żyje dobrze albo luksusowo.
wajdekjanic / 80.50.231.* / 2014-01-11 13:55
Czyste bzdury a dlaczego urzędnicy mają wypełniać za mnie PIT . Chyba po to abym nie przekazał 1% na cele fundacji którą sam wybiorę . A onichcą ratować budżet .
gomez9712 / 77.89.84.* / 2014-01-11 13:25
Premier wydaje się być jakoś wyalienowany od realnego świata albo uważa nas za idiotów ... Panie Premierze, pamiętamy ...
Robert Roy McGregor / 31.11.218.* / 2014-01-11 13:02
Ganianie za reperacją SKUTKÓW bez ruszania PRZYCZYN.
Umowy śmieciowe to pochodna fikcji podatkowej - nadmiernego "państwa w państwie" i co z tym jest zwiazane - nadmiernego fiskalizmu. Firmy uciekają od podatków i rolują młodych gdzie i jak tyko się da. Lekarstwem jest uproszczenie i uszczelnienie systemu podatkowego wypoczonego do rozmiarów gigantycznego oszustwa "ordynacyja Podatkową" zwaną. otórz ta ordynacyja lub ustawka chroni przed podatkami koncerny i siei supermarketów a łupie maluczkich. OWCE SIĘ STRZYŻE A NIE GOLI panie premierze histeryku.
Jak mozna inaczej - prosto JEDEN JEDYNY 7% PODATEK vat OD WSZELKIEJ WARTOŚCI DODANEJ i redykcja pustych etatów administracji o 50%.Prosta Ustawa na jedną stronę kartki A4.
I KONCZYMY Z KRYZYSEM...!!! Do tego jednak trzeba MYSLEĆ JAKBY TROCHĘ ŚCIŚLEJ!
kris747 / 176.101.165.* / 2014-01-11 11:42
tyle razy nas okłamał, że dziś to chyba nikt mu już nie wierzy
mumrak / 83.9.165.* / 2014-01-10 23:05
Premier gra va banque
Albo przemknie przez słaby most galopem, albo wpadnie w przepaść razem z nami.
Robert Roy McGregor / 31.11.218.* / 2014-01-11 13:06
On nie przepadnie a lukrowanego foteliku brukselskiego będzie ogladał katastrofę doktórej nas doprowadził...
emeryt 51 / 87.205.195.* / 2014-01-10 22:48
PLANY ??? Jak chce być wiarygodny niech zrealizuje wcześniejsze obietnice !!!!!!!!!
ela49 / 79.175.230.* / 2014-01-11 12:13
Chyba zbliżają sie wybory??? hm....... obiecuje gruszki na wierzbie.......... duren
Ania 302 / 79.184.247.* / 2014-01-10 22:28
Ja chcę, żeby umowa-zlecenie liczyła się do stażu pracy!!! Składki tylko chcą zabierać, a emerytury nikt nie dostanie, bo ilu z nas ma umowę o pracę albo własną działalność?
H Szatkowski / 2014-01-10 22:40
Już w tym wątku to padło. Zlecenie, o ile "oskładkowane" LICZY się do emerytury, czyli stażu ubezpieczeniowego, stanowi normalny okres składkowy, składki są ewidencjonowane bez rozróżniania, czy są z etatu, czy zlecenia.

Owszem- nie wlicza się do stażu pracowniczego, czyli na potrzeby np. u. wypoczynkowego.
bycsocjalistatoniewstyd / 84.10.220.* / 2014-01-10 21:39
"Proces ten rozpocznie się od oskładkowania umów-zleceń które, zdaniem premiera, przyczyniają się do patologii na rynku pracy." - nikt z polityków nie rozumie, że takie pomysły to prezent dla pazernych pracodawców. Te składki zapłaci pracownik i łatwiej zgodzi się na pracę na czarno. W efekcie najwięcej stracą Ci pracownicy, co to zarabiają parę złoty. Zarabiając 100 zł blisko połowę muszę oddać państwu i ZUZowi, w zamian nie mając za to nic. Bo i tak są nieubezpieczeni, ani do emerytury tej pracy im się nie liczy.
H Szatkowski / 2014-01-10 21:43
Jak nic ? Składki społeczne dają takie same prawa do świadczeń niezależnie od tego, czy pochodzą z etatu, czy ze zlecenia.

Okres ub. społecznego od zlecenia jest jednocześnie normalnym okresem składkowym na potrzeby ustalania prawa/wysokości renty/emerytury.
Ania 302 / 79.184.247.* / 2014-01-10 22:19
H.Szatkowski
Niestety nie. Okres pracy na umowę-zlecenie, mimo składek na fundusz emerytalny, NIE JEST wliczany do stażu pracy czyli inaczej mówiąc możesz pracować 30 lat na u-zlec, a staż pracy=ZERO i nie masz uprawnień emerytalnych
H Szatkowski / 2014-01-10 22:23
Nie masz racji. Polecam art. 5 oraz art. 6, ust. 1, pkt 1. ustawy emerytalnej tj. USTAWY
z dnia 17 grudnia 1998 r.
o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych
Ania 302 / 79.184.247.* / 2014-01-10 22:37
Może się nie rozumiemy. Składki SĄ wliczane na poczet przyszłej emerytury, ale LATA PRACY na u-zlecenie NIE LICZĄ SIĘ DO STAŻU PRACY czyli nie dają uprawnień do poboru tych świadczeń.
H Szatkowski / 2014-01-10 22:42
Nie liczy się do stażu pracy, a więc uprawnień pracowniczych- typu wymiar u. wypoczynkowego.
Liczy się do stażu ubezpieczeniowego identycznie jak czas działalności gospodarczej, umowy agencyjnej, etatu itd.
Ania 302 / 79.184.247.* / 2014-01-10 22:34
Byłabym zachwycona gdybyś miał rację, ale niestety - w ZUS-ie podano taką informację, a także na wielu branżowych stronach internetowych oraz słyszałam ją, kiedy o to pytałam, z ust wielu osób zajmujących się tym na codzień: umowa-zlecenie NIE LICZY SIĘ DO STAŻU PRACY.
@@@ / 89.68.179.* / 2014-01-11 12:29

NIE LICZY SIĘ DO STAŻU PRACY.

Z doswiadczenia mojej zony moge cie zapewnic ze nie masz racji. Przynajmniej do roku 2006 lata pracy na UZ wliczaly sie do stazu pracy niezbednego np. do uzyskania mozliwosci przejscia na wczesniejsza emeryture.
Ania 302 / 79.184.247.* / 2014-01-10 23:03
Próbowałam go odszukać, ale nie pamiętam gdzie to czytałam. Przy okazji natomiast przeczytałam, że teraz (od 1999) w ogóle nie ma tego problemu, bo można pracować tylko 3 lata i prawo do emerytury jest tylko jej wysokość jest b.niska. Ale to w GW, więc dla mnie wiarygodność słaba. Z linku trzeba usunąć spacje.
Tak czy owak, dziękuję Ci za informacje, bo być może będę spać spokojniej. W tej chwili brakują mi 2 lata do 20lat kiedyś (?) wymaganego stażu. W ostatnim czasie pracuję tylko na u-z.

http://wyborcza.pl/1,97654,13756900,Ile_lat_pracy_do_emerytury.html
H Szatkowski / 2014-01-10 23:16
To prawda- roczniki młodsze od 1948 nie mają wymogu minimalnego stażu dla uzyskania prawa do emerytury powszechnej tj. normalnej, nie wcześniejszej. Ale jest minimalny staż, który pozwala skorzystać z gwarancji e. minimalnej (jeśli z wyliczenia wyszła kwota niższa) oraz inny, minimalny staż pozwalający skorzystać z e. częściowej.

Ten pierwszy dla kobiet obecnie jest podnoszony z 20 do 25 lat. W latach 2014 i 2015 wynosi on 21 lat, w dwu kolejnych 22 lata itd.
Ten drugi dla kobiet wynosi 35 lat.

Twoje zlecenie jeśli oskładkowane, a jest oskładkowane gdy jest jedynym tytułem do ubezpieczeń do tego stażu wlicza się.

Zwracam uwagę, że poza emeryturą jest jeszcze kwestia rent- z tyt. niezdolności do pracy ( ew. rodzinnej, po zmarłym ) gdzie staże ubezpieczeniowe odgrywają dużo większą rolę i bezpośrednio przekładają się na wysokość renty.
evw / 91.206.65.* / 2014-01-10 21:30
Gang Tuska to czerwona mafia. Po 23 latach komuna wróciła, z tą różnicą, że socjalizmu jest 20x więcej, bo o tyle jest więcej przepisów.
mno_1966 / 77.253.95.* / 2014-01-10 21:12
To jest chyba najbardziej zabawny pomysł ze wszystkich.
Bo niby dla kogo to ma być?
Jakoś nie bardzo sobie wyobrażam rozkładanie wszystkich dokumentów o uzyskanych dochodach, odliczeniach itd w centrum handlowym.
Ktoś kto będzie umiał obsługiwać terminal podatkowy online, z pewnością ma Internet w domu.
Ktoś kto nie ma odliczeń i nie korzysta z Internetu prawdopodobnie jest rozliczany przez zakład pracy lub ZUS.
Pieniądze na terminale w centrach handlowych będą pieniędzmi wyrzuconymi w błoto.
zbadać [...] / 83.27.66.* / 2014-01-10 20:54
[...]. A tak poważnie to portal finansowy. Kiedy skończy się to bajdurzenie. Drobnym przedsiębiorcom zwisa czy dostaną NIP za tydzień czy za 10 sekund. Drobni przedsiębiorcy żeby mogli się rozwijać muszą mieć niższe koszty i popyt na swoje towary i usługi. Wszytko to leży w gestii (nie)rządu którym pan POdobno kieruje od 6 lat. Jak wprowadzi pan kwote wolną od podatku jak w Grecji 1000 eur na miesiąc (w PRLu bis jest 3300zł na rok) i podatek zwany ZUS jak w Kanadzie 5% pracownik 5%pracodawca (najlepiej od pełnego wynagrodzenia bo to jest podatek solidarnościowy) likwidując jednocześnie wszystkie przywileje emerytalne i wprowadzając emeryturę obywatelską max 80% średniej krajowej przy 40 latach pracy i minimalną 30% średniej krajowej nawet dla tych niepracujących w ogóle wtedy i ubóstwo zniknie i gospodarka nabierze rozpędu. A jeszcze parę drobiazgów CIT na 10% ale jak jakiemuś LPP albo innemu zamarzy się płacenie go na Cyprze to UKS/CBA i co tam jeszcze z karą żeby nigdy więcej nie wpadł na taki POmysł, zlikwidować VAT/AKCYZĘ i wprowadzić powszechny podatek obrotowy bez żadnych odliczeń . PAN KONSERWUJE SKANSEN BANANOWĄ REPUBLIKĘ KOLESI PO_PZPR STWORZONĄ PRZY OKRĄGŁYM STOLE, ŻEBY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ TYLKO KOMU????

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

lukasz.duran@gmail.com / 212.106.167.* / 2014-01-10 21:25
jak zlikwidujesz VAT/Akcyzę i wprowadzisz ponownie podatek obrotowy to trzeba będzie wyjść z UE.BTW VAT zastąpił podatek obrotowy.
Robert Roy McGregor / 31.11.218.* / 2014-01-11 13:16
Jeden JEDYNY 7% PODATEK vat OD WSZELKIEJ WARTOSCI DODANEJ (pracy, usług, towarów itp.), Ustawa podatkowa z preambułą na 1 stronę A4 i mamy w Polsce i Unni PO KRYZYSIE.
Do tego trzeba mysleć jakby trochę ścislej.

Pozdrawiam
mno_1966 / 77.253.95.* / 2014-01-10 20:43

Proces ten rozpocznie się od oskładkowania umów-zleceń które

Premiera ktoś zapomniał poinformować że te umowy są już oskładkowane do wysokości minimalnego wynagrodzenia(a o tym mówił Premier).
Wcześniej było rzeczywiście tak że tylko pierwsza umowa w miesiącu była oskładkowana a pozostałe nie, ale teraz oskładkowuje się aż do przekroczenia w/wym kwoty.
Cała ta konferencja to wielki blamaż.
H Szatkowski / 2014-01-10 21:39
Masz adekwatny nick. Nie poinformował nikt o tym premiera, bo oskładkowanie o którym piszesz jest bzdurą. Oskładkowanie umowy zlecenia NIE zależy od wynagrodzenia za nią, ale od 'kontekstu ubezpieczeniowego'- a mianowicie tego, jakie inne ewentualnie tytuły do ubezpieczenia istnieją, z jaką podstawą ubezpieczenia, kto jest zleceniobiorcą.

To o co chodzi premierowi sprowadza się do dwu najpopularniejszych sytuacji:

1. etat z wynagrodzeniem przynajmniej minimalnym + zlecenie. W tej konfiguracji zlecenie jest podstawą ub. społecznych jedynie dobrowolnych.
2. zlecenie + zlecenie(a). Obowiązkowo ubezpieczeniom społecznym podlega jedynie jedno zlecenie. Domyślnie to, które rozpoczęło się najwcześniej, ale dojście drugiego daje możliwość ubezpieczonemu wyboru tego drugiego jako podlegającego ub. obowiązkowym.

Planuje się, że w ww przypadkach każde zlecenie będzie podlegać ub. społecznym obowiązkowo.

Zresztą tu 'macierz' zbiegu tytułów, nieaktualna w zakresie zależności ub. wypadkowego od miejsca wykonywania zlecenia:

http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/umowa;zlecenie;i;umowa;o;dzielo;-;jakie;skladki,97,0,224097.html
mno_1966 / 77.253.95.* / 2014-01-10 22:17
Wszystko pięknie tylko spójrz na datę tego artykułu.
Ja piszę o rozwiązaniach w 2014r.
Jeśli masz umowy na 500,1000 i 500 to wszystkie są oskładkowane.
Gdyby była jeszcze jedna to już nie.
H Szatkowski / 2014-01-10 22:26
Zasady od tego czasu NIE zmieniły się, poza kwestią ub. wypadkowego, na którą wskazałem.

Gdy masz trzy jednoczesne zlecenia to TYLKO jedno podlega ub. społecznym obowiązkowo i do tego masz wybór które.
mno_1966 / 77.253.95.* / 2014-01-10 20:32
Pomysł idiotyczny-bo po co?
Chyba tylko po to aby uzasadnić zatrudnienie dodatkowej armii urzędników w US.
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy