Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd upiera się by podwyższyć przedsiębiorcom ZUS - w lutym kolejna próba w Sejmie

Rząd upiera się by podwyższyć przedsiębiorcom ZUS - w lutym kolejna próba w Sejmie

Wyświetlaj:
marita / .* / 2005-01-25 12:34
najpierw może Rząd pomyśli o polskim transporcie.Uwolnił licencje w zamian za brak pracy na rynku, którzy trudnią się tym od lat i jest to jedyna forma zarobkowania. Niskie ceny frachtów z czego zapłacić ZUS gdy nie ma dochodu? Czy wiceminister zastanowiła się nad tym problemem, chyba że ona zafunduje mi ten ZUS(widać jak mało zna problemy osób prowadzących działalność gospodarczą)
MANY / .* / 2005-01-24 20:52
niedlugo wybory- nie popelniajmy takiego bledu jak w poprzednich... a ZUS... hmm moze wybuduje sobie nowe skrzydlo budynku za kolejne kilka milionow zlotych- POSLOWIE CALA EUROPA SIE Z WAS SMIEJE-WSTYD I HAŃBA
dodo / .* / 2005-02-12 23:05
nie popelniajmy błedu...: w Myslowicach odbylo sie ostatnio referendum aby znieść prezydenta miasta - reprezentanta chyba naszego rzadu :) - wystarczyla 30% frekwencja, niestety ta nie przekroczyla 12% - skoro nie umiemy zatroszczyc sie o wlasne miasto, to jak zatroszczyc sie o kraj?
silver / .* / 2005-01-24 21:32
A gdzie sa Polska Partia Przyjaciol Piwa i Partia X? Obecnie pod PPPP znajduje sie Program Przeciwdzialania Przymuszonej Prostytucji. Obawiam sie, ze "wolnosc Tomku w swoim domku" jeszcze dlugo bedzie odbijac sie czkawka.
silver / .* / 2005-01-24 19:35
30 stycznia 2005 powinni zrobic wybory do parlamentu i bylby spokoj.Symbolicznie, w rocznice uznania RP przez USA w 1919 i wybory w Iraku. Zostalo kilka dni, akurat wystarczy na wyschniecie farby na kartach do glosowania i zestawienie lacz! :PMozna tez wybrac sie na dlugie wakacje, w koncu UE jest wielka i miejscami slabo zaludniona.
rider997 / .* / 2005-01-24 18:10
No do cholery o jakich oszczednosciach oni mowia jezeli chca podwyzszyc zus?Oszczednosc poprzez wzrost przychodow zamiast poprzez zmniejszenie wydatkow?To ewenement na skale swiatowa!!!!!!!
takijeden / .* / 2005-01-24 17:15
witam wszystkich do dej pory zawsze glosowalem na tych ktorzy wydawali sie ze beda dobrze rzadzic i mieli niezly program , poniewaz to sie nie sprawdzilo,wiec teraz postanowilem ze zaglosuje na najgorsza partie i na najgorszego polityka czyli na ENDRIU LEPPERA sadze ze juz bardziec nic nie mozna zepsuc,bo juz wszystko zostalo dokladnie rozwalone i rozkradzione a czytajac taki artykul o zamiarach rzadu o podwyzce ZUS tylko sie utrwalam w swoim przekonaniu ze to jedyny rozsadny wybor pozdrawiam
R-2oor! / .* / 2005-01-25 21:59
UPR która nie jest jeszcze w sejmie jest za całkowitym zlikwidowaniem ZUS i wielu pseudo urzędów jak np. Urząd Pracy. Sprawdź i zapoznaj się z tym co piszą. Niestety do wielu to nie dociera. www.UPR.org.pl
Antykomuch / .* / 2005-01-24 18:29
Czy kiedyś komuchy miały dobry program?Trzeba myśleć zanim się zagłosuje a nie teraz płakać.
takijeden / .* / 2005-01-24 20:17
witam,AWS tez rzadzila i wszyscy wiemy co z tego wyniklo,jakie afery byly a pamietasz to powiedzenie "Buzek na wozek" a teraz te farbowane lisy z PO to przeciez szczury ktore zwialy z AWS i UW i co mam im jeszcze raz zaufac czlowieku dziwie sie tylko Polakm jak krotka pamiec maja i nie pamietaja co bylo 4 lata temu, ze o wczesniejszych latach juz nie wspomne
silver / .* / 2005-01-24 20:36
Dokladnie TAK.Pozostaje nam klub uzytkownikow money.pl, z pomyslami na przyszlosc i terazniejszosc. Umiesz liczyc, licz na siebie.
SYLWIA / .* / 2005-01-24 18:24
POPIERAM I ZROBIĘ TO SAMO.MAM IDENTYCZNE ZDANIE NA TEN TEMAT
R-2oor! / .* / 2005-01-25 22:04
www.UPR.org.pl - sprawdź! rozsądniejsza alternatywa! Samoobrona jeszcze Ci dowali większy ZUS - sprawdź programy partii zanim zagłosujesz.
Jan S. / .* / 2005-01-24 10:37
2005.01.23 10:46 Jan S. Re: Taka sobie myśl.Powinniśmy skorzystać z tego portalu i naradzić się wspólnie, która partia polityczna odpowidałaby nam najbardziej ideowo i na nią stawiać w wyborach parlamentarnych. Oczywiście partia taka musiałaby mieć w swoim progamie wspieranie drobnych polskich firm i firemek.Bierzmy wzór z rolników: lobbują ich dwie silne partie PSL i Samoobronna.(ich składki na KRUS są co najmnej 10-krotnie niższe od składek ZUSowskich, które my opłacamy. przy porównywalnych dochodach)Nie należę do żadnej partii, ale jestem gotów się zapisać do wybranej i wspirać ja składkami.Proszę wszystkich zainteresowanych o dyskusję.
Czarny / .* / 2005-01-30 06:53
zapisz się do SDPL Borowskiego. Oni proponują składkę ZUS zalezną od dochodu i z mniejszą progresją niż to proponuje rząd. Ale SLD i ZSL ani PO ich nie poparło. I nikt nie poprze przed wyborami tylko po to aby rządzący po wyborach zrobili to sami, spłaszczyli skalę podwyżek i zapisali na swoje konto. Są dwa wyjścia: albo rozwiązywać problem składek na ZUS łącznie Z podwyżką składek na KRUS - albo nie podwyższać składek wg projektu rządu
R-2oor! / .* / 2005-01-25 22:07
www.UPR.org.pl - decydujcie sami, ale zapoznajcie się z programami gospodarczymi partii. Tylko UPR chce całkowitej likwidacji tego zabytku przeszłości.
czarny / .* / 2005-01-30 06:56
Nie można zlikwidować ZUS, bo ja płacę tam składkę od 1958 roku i za 3 lata muszą mi dać emeryturę. A UPR jest NIEREALNA w tej kwestii w swoim programie.
Xporferus / .* / 2005-01-31 00:02
..., bo ... i tu moglibyśmy spodziewać się jakiegoś argumentu, czy choćby konkretu; np. co proponuje UPR i dlaczego uważą Pan to za nierealne.A tak w rzeczywistości to co gwarantuje Panu ZUS w najbliższych 17-tu (średni czas życia mężczyzny po dożyciu 65-ego roku życia to 14 lat)?
silver / .* / 2005-01-24 11:32
Wprowadzic technokracje. Zredukowac liczbe urzednikow, poslow i sedziow do zera i zastapic caly sztab komputerem centralnym. ;)
harnas / .* / 2005-01-24 09:50
Radykalizm nie jest popularny w naszym kraju, dlatego, że mało jest ludzi, którzy wiedzą co mówią :).Rozkład procentowy obywateli popierający poszczególne partie mówi sam za siebie. Poza tym co się dziwić na 100 przypadkowo spotkanych na ulicy ludzi może 5 to świadomi, mądrzy obywatele.
ksiądz Robak / .* / 2005-01-30 07:25
przeprowadzono ankietę wśród studentów i 95% oswiadczyło, że nie będą głosować na żadną z obecnych partii. Teraz trzeba oczekiwać, że Belka albo wątpliwy premier Rokita coś temu środowisku będą obiecywać. Jeżeli nie docenią inteligencji to za 4 lata nastąpi zmiana warty a może będziemy mieli 2-gi 68-y.
przedsiebiorca / .* / 2005-01-24 18:38
Proponuje zalozyc stowarzyszenie firm na wygnaniu i dac sie wygnac do jakiegos normalnego kraju z normalnymi poslami !!Ile DOCHODU WYTWARZAJA ci ktorzy tak chetnie szukaja pieniedzy po cudzych kiedzeniach ???A jakie pensje dostaja i kto na nie pracuje ? Moze wreszcie to nam powiedza ?
Mada / .* / 2005-01-24 08:52
Ludzie, przeciez Oni i tak nas okradna. Konczy sie kadencja trzeba jeszcze cos "naglabac", po nich chocby potop. Nie udalo sie w zeszlym roku uda w sie tym. A KRUS, nie wszystkich rolnikow stac na placenie skladek tak wysokich jak ZUS, ale uwazam ze skladki powinny byc zrownane tak na KRUS jak i na ZUS, czemu wiec nie obnizyc skladek na ZUS zamiast ich podwyzszac. Z naszych pieniedzy (przeciez KRUS i ZUS i tak idzie do jednego worka) wyplaca sie emerytury takze i rolnikom. Ja nie chce placic na UZS ale musze, emeryture i tak po blisko 42 latach pracy (bo tyle bede miala jak pojde na emeryture) bede miala glodowa, bo juz teraz sie o tym mow (po co wiec mam wplacac coraz wiecej), sama sobie przez te wszystkie lata bym odlozyla kilkakrotnie wiecej pieniedzy (inwestycje!) a tak place na nierobow, malwersantow itp. Panie, te bedace w Sejmie juz uszczesliwily kobiety w Polsce, likwidujac wczesniejsza emeryture (a tak mi sie mazylo isc na emeryture w wieku 55 lat) ale tylko dla reszty, gorszych Polek, bo przepis ten nie dotyczy kobiet pracujacych w administracji rzadowej. Ta reszta ma pracowac na panie poslanki, sekretarki i cala ta reszte nie narobionych w zyciu bab, ktore to przejda na emeryture w wieku 55 lat. Zycze takiej pani by sie dostala w rece pielegniarki 62 letniej, steranej praca, z trzesacymi sie z wysilku rekoma. Chyba zaglosuje na UPR - utopia, ale moze w tym szalenstwie jest metoda.
R-2oor! / .* / 2005-01-25 22:17
Przyjdź na jakieś spotkanie w Twoim mieście. Powiedz o swoich wątpliwościach. To nie utopia! Uwierzcie w końcu ludzie! Porównajcie argumenty i fakty a nie obietnice. Ekonomia to liczby. Można porównać, wyliczyć i wybrać najekonomiczniej dla nas samych. UPR chce likwidacji koryta a nie dorwania się do niego innych świń. Są kraje gdzie wiele z tych założeń się udało. Porównujcie i myślcie - jeszcze jest trochę czasu do wyborów.
silver / .* / 2005-01-25 22:36
Nieco zbaczajac z tematu, ale o gospodarce opartej na liczbach.Aldona Kamela-Sowinska wyszla z innej bajki, ale wlasnie choruje na ekonomie i liczby. Mialem okazje blizej zapoznac sie z gloszonymi teoriami nadmienionej. Tak to juz bylo, ze firma wynajmowala lokal od aktywisty z jej bloku. No i co? Od srodka wyglada to jak paria wariatow i ludzi wygryzionych z zycia na co dzien. Tylko prosze bez czystej i teoretycznej ekonomii, wole juz statystyke i ekonometrie. A UPR moim zdaniem powinna zadbac o nowy wizerunek i jednak poszukac nowego kandydata na przewodnika. Albo niech J-K-M zostanie prezydentem W-wy, zebym nie musial cierpiec pod rzadami k'aczki.
kaktus / .* / 2005-01-23 15:09
Co to za demokracja gdzie uszczęśliwia sie człowieka na siłę. Jak nie chcę płacić na przyszłą emeryturę to niech mnie nikt do tego nie zmusza. Nie korzystam z publicznej służby zdrowia - to czemu mam na nią płacić . A FGSP to fundusz, z którego żaden przedsiębiorca w razie plajty nie dostanie złamanego grosza. A podatki, widomo trzeba płacić i każdy płaci nabywając cokolwiek w towarach i usługach (VAT) Kasa na ZUS to dziś 800 zł - ja połowę tego inwestuję w trzeci filar a i tak będę miał więcej niż ktoś, kto przepracuje 25 lat. Niech się Pani Jaruga ode mnie odpimpa, niech eksperymentuje sobie we własnym chlewiku na własnej trzodzie. Czemu ten biedny kraj nie może sie doczekać odpowiedzialnych i mądrych posłów , którzy bardziej będą dbali o dobro wspólne, niż o własną kieszeń ?Na koniec pytanie. Czym różni sie mądry od głupiego ? Otóż mądry wie co mówi natomiast głupi mówi co wie.
darkonza / .* / 2005-01-23 17:02
jak Pan zmadrzeje jesczcze bardziej to zrozumie Pan ze lepiej sobie ta polowe odkladac samemu i samemu inwestowac a nie sponsorowac za wlasne pieniadze cwaniakow obslugujacych 3 filarpozdrawiam
R-2oor! / .* / 2005-01-24 03:07
Jeżeli ktoś zainwestuje moje pieniądze tak, że będę miał dwucyfrowy zysk to normalne jest, że mu się należy za to wynagrodzenie. Rozumiem, że ty to taki cwaniak co na wszystkim się zna - co?
marek / .* / 2005-01-23 21:39
Taaak , a jak to sam inwestujesz że NIKOMU nie płacisz prowizji?
kaktus / .* / 2005-01-23 15:05
Co to za demokracja gdzie uszczęśliwia sie człowieka na siłę. Jak nie chcę płacić na przyszłą emeryturę to niech mnie nikt do tego nie zmusza. Nie korzystam z publicznej służby zdrowia - to czemu mam na nią płacić . A FGSP to fundusz, z którego żaden przedsiębiorca w razie plajty nie dostanie złamanego grosza. A podatki, widomo trzeba płacić i każdy płaci nabywając cokolwiek w towarach i usługach (VAT) Kasa na ZUS to dziś 800 zł - ja połowę tego inwestuję w trzeci filar a i tak będę miał więcej niż ktoś, kto przepracuje 25 lat. Niech się Pani Jaruga ode mnie odpimpa, niech eksperymentuje sobie we własnym chlewiku na własnej trzodzie. Czemu ten biedny kraj nie może sie doczekać odpowiedzialnych i mądrych posłów , którzy bardziej będą dbali o dobro wspólne, niż o własną kieszeń ?Na koniec pytanie. Czym różni sie mądry od głupiego ? Otóż mądry wie co mówi natomiast głupi mówi co wie.
tom / .* / 2005-01-23 14:16
przeszedłem na emeryturę własnie i upraszam się o nieuchlanie sie od płacenia na ZUZ czyli na mnie z I-szego filaru. Mam do wyżywienia niepracujące dzieci i pracująca jeszcz żonę,poza tym mam zamiar podróżować za wsze pieniądze po świecie .W planach tropik z palmami.Do roboty niroby Tom
R-2oor! / .* / 2005-01-24 02:35
Likwidacja ZUS to tylko kwestia czasu - nie ciesz się za wcześnie
Jan S. / .* / 2005-01-23 10:46
Powinniśmy skorzystać z tego portalu i naradzić się wspólnie, która partia polityczna odpowidałaby nam najbardziej ideowo i na nią stawiać w wyborach parlamentarnych. Oczywiście partia taka musiałaby mieć w swoim progamie wspieranie drobnych polskich firm i firemek.Bierzmy wzór z rolników: lobbują ich dwie silne partie PSL i Samoobronna.(ich składki na KRUS są co najmnej 10-krotnie niższe od składek ZUSowskich, które my opłacamy. przy porównywalnych dochodach) Nie należę do żadnej partii, ale jestem gotów się zapisać do wybranej i wspirać ja składkami.Proszę wszystkich zainteresowanych o dyskusję.
Czarny / .* / 2005-01-30 07:37
A może SDPL Borowskiego. To jedyny twardy polityk i zawsze wie co mówi. Może rozważylibyśmy to wspólnie na forum MONEY. A może Jakaś ankieta na www.money byśmy zorientowali się którą partię chcielibyśmy poprzeć i do których partii prześlemy nasze stanowisko w sprawie składek ZUS, drobnych przedsięniorców itp.
Xporferus / .* / 2005-01-23 13:19
Witam, Racja - nie można dalej marnować głosów.Może zaproponuję partię, która jest bardzo konsekwentna od wielu lat ubiegając się o wolność gospodarczą (niskie podatki, likwidację zus), która jest podstawowym elementem jej programu. Od kiedy na nią głosuję tylko raz udało jej się wejść do sejmu na poczatku lat 90-tych (potem ograniczyła szansę prourzędnicza ordynacja wyborcza, z progami). Nie jestem jej członkiem, ale głosuję na zasady i wolność ( strona Unii Polityki Realnej http://www.upr.org.pl/main/index.php). Pozdrawiam
R-2oor! / .* / 2005-01-24 02:32
Od wielu lat zawsze jestem za tą partią. Niestety do wielu nie dociera tak radykalny program. Likwidacja koryta jakim jest ZUS i inne bzdurne agencje i instytucje. Sprawdźcie: www.upr.org.pl
Xporferus / .* / 2005-01-23 13:28
Niestylowo wyszło. Powinno być:...Może zaproponuję partię, która jest bardzo konsekwentna od wielu lat ubiegając się o wolność gospodarczą (niskie podatki, likwidację zus), co jest podstawowym elementem jej programu...
Mieczysław O. / .* / 2005-01-23 10:54
Całkowicie popieram wypowiedź i przyłączam się do propozycja Pana.
leon / .* / 2005-01-22 23:12
nie chce łaski emerytury ktora nigdy nie przekroczy 3000zl brutto rzad nam przyszlosc szykuje jak nie bede mial na zus to ukradne pierwszemu lepszemu czlowiekowi i kpił bede z sadu ze ustawa mnie zmusza do zlodziejstwa w jakim normalnym kraju na siłe uszczesliwia sie ludzi i kwotowo ustala sie skladke gorzej niz u ksiedza niech szlak trafi rzad cala przerosnieta administracje i zafajdany kraj
Michał Wolski / .* / 2005-01-22 20:58
To redakcja Money.pl sieje demagogię wśród tych którzy nie potrafią liczyć. Obniżka stóp procentowych o 1% dałaby przedsiębiorcom nieporównanie więcej niż proponowane podwyższenie składek na ZUS.
() / .* / 2005-01-22 21:38
To nieprawda. My jesteśmy drobnymi przedsiębiorcami, handlowcami, rzemieślnikami itp. Wolalbym nawet 70% podatek od osiągniętego zysku niż choćby najmniejsza podwyżkę składek ZUZu.Uzasadnienie: na ZUZ muszę płacić niezależnie od tego czy osiągnę zysk czy nie. Jeśli w porę nie zapłacę to tracę ubezpieczenie i mam na głowie komornika.-natomiast podatek płacę tylko od osiągniętego zysku. Zawsze coś mi na jedzenie i skromne ubranie pozostanie.I tu jest pies pogrzebany. Oni o tym wiedzą i celowo nas chcą wykończyć.

Najnowsze wpisy