Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd upiera się by podwyższyć przedsiębiorcom ZUS - w lutym kolejna próba w Sejmie

Rząd upiera się by podwyższyć przedsiębiorcom ZUS - w lutym kolejna próba w Sejmie

Wyświetlaj:
notaaton / .* / 2005-01-22 20:36
Jak to sie nazywa ???!!!!! plan OSZCZĘDNOŚCIOWY-KTO TU OSZCZĘDZA? TO JAKAŚ DEMAGOGIA. Ten plan musi mieć inną nazwę bo on łupi nie oszczędza.Oszczędzanie to wydawanie mniej a nie pozyskiwanie wiecej
Ryszard / .* / 2005-01-22 18:27
Ja prowadziłem działalność 20 lat zatrudniałem w różnych okresach około 5-10 osób zarobiłem i zaoszczędziłem sporo gotówki ,dzisiaj ja pluję na nich wszystkich ,wtej chwili zawiesiłem działalność składek nie płacę i żyję sobie z kapitału [ rentier] do emerytury musiałbym jeszcze pracować 8 lat licząc średnio po 800zł miesięcznie x96 m-cy=76800zł ja im tego niedam. Dlatego wszystkim którzy mają pieniądze zrubcie tak jak ja,to wtedy się zastanowią jak miejsc pracy będzie ubywać.
Ryszard / .* / 2005-01-22 18:26
Ja prowadziłem działalność 20 lat zatrudniałem w różnych okresach około 5-10 osób zarobiłem i zaoszczędziłem sporo gotówki ,dzisiaj ja pluję na nich wszystkich ,wtej chwili zawiesiłem działalność składek nie płacę i żyję sobie z kapitału [ rentier] do emerytury musiałbym jeszcze pracować 8 lat licząc średnio po 800zł miesięcznie x96 m-cy=76800zł ja im tego niedam. Dlatego wszystkim którzy mają pieniądze zrubcie tak jak ja,to wtedy się zastanowią jak miejsc pracy będzie ubywać.
czagor / .* / 2005-01-22 14:10
Kochani jesteście w dyskusji o "zawieszaniu" działalności gospodarcej w wielkiej nieświadomości dopóki nie dostaniecie zawiadomienia ZUSowskiego z pozwem do sądu o zwrot niezapłaconych składek, przejdzcie na stronę http://www.twoja-firma.pl/forum/read.php?6,1102,page=1 tam będziecie mieli o czym podyskutować. pozdrawiam
R-2oor! / .* / 2005-01-24 02:19
Wystarczy pismo do US (dochodowy) i wyrejestrowanie (zawieszenie) z vatu (VAT-R) oraz wyrejestrowanie z ZUS. Inny link na tym samym portalu: http://www.twoja-firma.pl/artykuly/246,zawieszenie-dzialalnosci.html
misiek / .* / 2005-01-22 14:03
musimy więcej płacić na ZUS bo nasi aparatczycy są już starawi iwkrótce zaczną się wybierać na emerytury ciekawe czy PZPR odprowadzała za nich składki i jak wygląda ich konto emerytalne
aricanier / .* / 2005-01-30 07:46
Pieprzysz czy solisz? Wszyscy w PRL płacili Składki ZUS bo odprowadzał je każdy zakład pracy. To aparatczycy też musieli płacić tylko nie musieli jak my wypisywać i opłacać 3 przelewów na tzw.ZUS
idi / .* / 2005-01-22 18:27
żaden dawny aparatczyk nie miał opłacanych składek ZUS, ale renty i emerytury mają najwyższe
() / .* / 2005-01-22 21:18
W takim razie ZUZ należy szybko zlikwidować powołać nową instytucję oraz przeprowadzić weryfikację emerytów i rencistów pod kątem faktycznego opłacania składek.Ubezpieczenie powinno być dobrowolne. Przecież żyjemy w wolnym kraju.
ratel / .* / 2005-01-22 13:38
Zgoda niech zgłaszają taki projekt, ale niech głosują nad nim tylko ci posłowie , którzy kiedykolwiek prowadzili działalność gospodarczą
R-2oor! / .* / 2005-01-22 13:18
Trudno mi uwierzyć, aby te głąby na koniec swej marnej kadencji dokonały zmasowanego samobójstwa politycznego jakim by była ta ustawa. Natomiast co do wysokości ZUS to znajdzie się obejście :) W Polsce żyjemy przecież. Teraz ich ruch, za chwilę nasz - przedsiębiorców. My trwamy a oni co cztery lata się zmieniają. Zawsze jest alternatywa. Akcję "ZUS daj Nam Luz - reaktywacja" :) oczywiście znowu wspomogę swoim podpisem. ---Kiedy ten archaiczny zabytek jakim jest ZUS zniknie. Kiedy ktoś przejrzy na oczy i wyrwie tego chwasta...
monek / .* / 2005-01-22 12:44
Nie ma logicznej myśli, ciśnie się jedno, chamy i złodzieje. O czym i z kim prowadzić dyskusję. Jeszcze nie widziałem i nie słyszałem, aby było inaczej - łupić, łupić i łupić na ich wielotysięczne emerytury. Jedna rada spierniczać z gnojowiska i powiedzieć "pocałujcie mnie w dupę" lub bydłu łby porozwalać.
marian / .* / 2005-01-22 12:40
Ostatnio powstaje dużo komisji sejmowych, myślę że jedna więcej nie zaszkodzi. Komisja badająca gospodarkę ZUS na pewno by nam przybliżyła jaki ogrom pieniędzy jest trwoniony w tej instytucji, chciażby kontrakty na oprogramowanie zawierane z firmą PROKOM,
mirrr / .* / 2005-01-22 12:23
Po 30 latach pracy zawodowej, po 14 latach pracy w zagranicznej firmie dostalem wymowienie 3 miesieczne z 3 miesiecznya odprawa. Pracowalem uczciwie, awansowalem finansowo (3800 zl brutto) i stalem sie "kosztem pracy" zbyt wielkim dla firmy. Podziekowano mi za prace. Z godnoscia to przyjolem. Ale zastanawiam sie ze jak znow podniesie sie ZUS to wielu takich jak ja straci prace. I niech mi nikt nie mowi o mobilnosci w zawodzie i nie czyni farmazonow. Niech Sejm wezmie sie za KRUS. Ale tego zadna ekipa nie ruszy. Lepiej siegnac dokieszeni tych ktorych latwo przeswietlic finansowo nizli robic sobie z przyszlych wyborcow wrogow. OTAKE POLSKE....
cropoz / .* / 2005-01-22 11:29
To już ostatnie tchnienia bestii.Spoko.Nic takiego juz w tej kadencji nie przejdzie.Szerokousta zbiera punkty do kampanii wyborczej.A może by tak raz solidarnie nie zapłacić składek na ZUS to emeryci ich wraz z rencistami uduszą
Gdańszczanin / .* / 2005-01-22 11:12
Przecież ta wariatka Jaruga-Nowacka powinna być zamnkięta w zoo jako brakujące ogniwo w lancuchu Darwina. Ciekawe dlaczego Ona i jej kolesie nie płacą 100% Podsatku i 300% składek na ZUS? Jak ludzie chcecie wyjść na ulice, ja się na to piszę...
jtp / .* / 2005-01-22 12:29
Pani Jaruga Nowacka potrzebuje po prostu kolejnych pieniędzy na finansowanie radykalnych organizacji feministycznych i homoseksualnych

nie

sab / .* / 2005-01-22 11:02
DOŚĆ! Pomogliśmy Ukrainie, pomóżmy sobie sami. Czy oni się nie boją że ludzie wyjdą na ulice?! Bo to co sie wyprawia jest mało śmieszne.
pityke / .* / 2005-01-22 14:24
Racja !!!A zacznijmy od rozliczenia komunistów, sb-eków, donosicieli i tym podobnych pedałów !I niech mi nikt nie marudzi o szokach, wstrząsach itp Poprostu stare ma odejść i gdy przyjdzie nowe i uczciwe to okaże się, że kasy Państwo ma dużo, bardzo dużo tylko trzeba uczciwie nią zarządzać a nie upychać po kieszeniach komuchów zapedalonych !!!!
nse / .* / 2005-01-22 10:44
Może zamiast podpisów i protestów, od razu oddać pisemko do skarbówki o treści „Ze względu na rosnące koszty utrzymania działalności gospodarczej, działalność zawieszam na czas nie określony”.Może będzie bardziej wymowne jak kilkadziesiąt tysięcy działalności naraz będzie zawieszona ??
() / .* / 2005-01-22 11:31
Jest tylko jedno "ale": urzędy skarbowe odmawiają zawieszeń działalności gospodarczej. Uznają tylko całkowitą rezygnację, co się wiąże dużymi kosztami dla podatnika, dodatkowymi podatkami, zwrotami VAT za kasy fiskane, wyposażenie, środki trwałe itd. Trzeba szukać innych sposobów. Więc szukajmy pomysłów. Jest nas wielu, może ktoś trafi na dobry pomysł jak się obronić przed tymi oszustami.
R-2oor! / .* / 2005-01-22 13:04
Urzędu Skarbowego nie pytasz się o możliwość zawieszenia. Oznajmiasz to ZUSowi i tyle. US nie informujesz poza zaznaczeniem w dokumentach ksiegowych, iż ją zawiesiłeś. Prosta procedura bez kosztów.
R-2oor! / .* / 2005-01-24 02:02
http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/11.htm l?numer=1218&dok=1218.11.515.2.5.3.0.3.h tmhttp://www.twoja-firma.pl/artykuly /246,zawieszenie-dzialalnosci.htmlJa kby to nie wystarczyło to pisz na adres e-mail
nse / .* / 2005-01-22 11:42
By odmówić zawieszenia musieli by wprowadzić ustawę, a to trochę potrwa więc przez parę miesięcy mogą zostać bez pieniędzy ;), warunek trzeba to zrobić globalnie i w jak najkrótszym czasie tak by pisma przyjęte wg obowiązującego prawa na dzień dzisiejszy były prawo mocne.
Jan Smyk / .* / 2005-01-22 10:44
Jestem przekonany, że kolejna próba podwyżki składek na ZUS w Sejmie nie przejdzie. Przecież nie wszyscy są głupi i dobrze wiedzą, że komuchy mszczą się narodzie jak tylko mogą za poparcie strajków w latach: 70, 80, 86. Także wszyscy dobrze wiedzą , że chcą zachować nawet kosztem rozkładu Państwa jeden z ostanich bastionów komunizmu jakim jest ZUS. Patriotyczna część Sejmu nie dopuści do podwyższania zbójeckiego haraczu na ZUS, a tym samym zwiększy rozkwit gospodarczy naszego kraju i przyczyni się do podniesienia moralnośći naszego społeczeństwa. Komuniści niech będą przeklęci.Panu Hausnerowi, pani Jarudze-Nowackiej i panu Paterowi radzę zajrzeć do słownika języka polskiego i przekonać się co po polsku znaczy słowo "oszczędzać"Dziękuję. PS. Słowem "komuniści" nazywam ludzi, którzy uporczywie niszczą nasz ukochany Kraj niezależnie od miejsca zajmowanego na sali sejmowej.

Najnowsze wpisy