Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd upiera się by podwyższyć przedsiębiorcom ZUS - w lutym kolejna próba w Sejmie

Rząd upiera się by podwyższyć przedsiębiorcom ZUS - w lutym kolejna próba w Sejmie

Wyświetlaj:
MacMurphy / .* / 2005-01-22 10:28
Zanmienna jest energia i upór rządu, aby szykać oszczędności w sferze pozarolniczej działaności gospodarczej i pozostawić bez zmniany podatki i skladki na ubezpieczenia społeczne w rolnictwie.Od lat publikowane są analizy, z których wynika, że rolnictwo jako dział gospodarki jest głeboko dotowane przez sferę gospodarczą pozarolniczą - "miejską".Chodzi o dotowanie relatywne, polegające na tym, że wartość wpływów podatkowych z tego działu w relacji do wartości produkcji jest zdecydowanie mniejsza niż z pozarolniczych działów gospodarki. Dla ubezpieczeń społecznych (KRUS) saldo jest wręcz głęboko ujemne. Wpływy z działu rolnictwo na ubezpieczenia społeczne są symboliczne w porównaniu z kosztami ponoszonymi przez budżet, czyli przez podatników z pozarolniczych działów gospodarki na emrytury dla rolników i opiekę zdrowotną. Oczywiście utrzymywanie tego stanu nie jest przypadkowe. Podatnicy z pozarolniczych działów gospodarki albo nie zdają sobie sprawy ze skali transferów z miasta do wsi albo uznali, że nic się da zrobić. W tej sprawie nie ma znaczenie czy banda jest czerowna (rządy lewicowe) czy niebieska (rządy prawicowe). Utrzymanie głębokiego deficytu KRUS jest skutkiem silnej politycznie "bandy zielonej".Każdy rząd, czerwony czy niebieski, jak mu brak kasy na zapłacenie za kreski wyborcze swojemu elektoratowi, szuka pieniędzy w kieszeniach tych obywateli, którzy nie mają silnej reprezentacji politycznej. Wyborcy prowadzący pozarolniczą działalnośc gospodarczą nie mają swojej reprezentacji politycznej. Dlatego i czerwoni i niebiescy i zieloni szukają "oszczędności" w ich kieszeniach.
Ksiądz Robak / .* / 2005-01-30 08:12
Identyfikuję się z twoimi racjami. Przedsiębiorcy powinni mieć swoją partię ale NOWĄ PARTIĘ. nIE JESTEM chłopem ani ze wsi mieszkam w królewskim mieście - tylko proszę Cię nie pisz "banda zielonych" tylko "grupa nacisku zielonych" tak jak nie możemy pisać "banda czarnych" tylko .......no właśnie.........jak nazwać lobby naszej chierarchii kościelnej z ich nieograniczonymi przywilejami. Napisz jaką polityczną opcję popierasz. barpiotr@polbox.com
zefir / .* / 2005-01-22 10:26
Zgodzę się na podwyżkę składek jak wszyscy z Wiejskiej pójdą na działalność gospodarczą.
Arek / .* / 2005-01-23 08:22
Człowieku przecież oni tym się tylko zajmują tylko że bez podatków (no.... czasami kogoś zamkną). Polityka jest na kolejnym miejscu, zresztą to proste bo są tylko 3 guziki.
Rafaello / .* / 2005-01-22 10:04
Czas najwyższy przyjrzeć się zarobkom posłów i ich dietom, a także myślę przede wszystkim kosztom związanym z utrzymaniem ich biur poselskich w terenie. Niedawno gdzieś wyczytałem że dla swojego biura pewien poseł kupił 3 laptopy, zestaw DVD i wiele innych moim zdaniem nie potrzebnych rzeczy. Niech lepiej ograniczą swoje wydatki na zbytki i utrzymywanie całej rodziny
genesis / .* / 2005-01-22 09:18
Bardzo dobrze niech próbują, może wreszcie ten głupi naród pójdzie na wybory, rozpędzi tą czerwoną bandę. Nie ma idealnych następców na wodzów Polandu lecz miller i jego przefarbowana banda cwaniaczków przekroczyła wszelkie granice absurdu. Każdy następny może wnieść już tylko coś pozytywnego. Popatrzcie jak się wycofują z wyborów na wiosnę , jarugopodobni chcą nam popsuć jeszcze trochę nerwów.
tomik / .* / 2005-01-22 08:11
niech te barany obetną sobie diety a nie podwyższają składek na ZUS z własnej kasy niech dopłacą
George / .* / 2005-01-22 07:19
Może by się któryś Internauta poświęcił i zrobił minister Jarudze-Nowackiej dobrze. Wyraźnie jest niedopieszczona. Ja - niestety - mimo szczerych chęci i wrodzonej skłonności do poświęceń, nie mógłbym przełamać swojego wstrętu do jej komunistycznego ryja. Po prostu jest obrzydliwy.
Nowacki / .* / 2005-01-22 07:14
Trudno znależć słowa potępienia za brak kwalifikacji pani vicepremier. Wylągł sie cały legion ludzi bez honoru. Rząd sie dziwi że CIT za ubiegły rok wzrósł o 34% ponad oczekiwany. W związku z tym poputcik jeden z drugim mysli sobie jak przystało na durnia - skaczemy na kasę mają.POmyśleć że ujedzie to takim bezkarnie.
Zdrowomyślący / .* / 2005-01-22 02:34
Koszt prowadzenia działalności w Anglii, taki jak obowiązkowe ubezpieczenie, to 12 funtów na miesiąc czyli jakieś 100zł. Anglik zarobi na to w godzinę! Apeluję do wszystkich Jarugo-podobnie myślących - opamiętajcie się!!! Bo mało, że przestaniemy płacić do ZUS-u, ale zaczniemy także zostawiać podatki w innych krajach, których mamy sporo do wyboru w UE.A swoją drogą to płacenie składek już w dzisiejszej wysokości jest szaleństwem. I jeżeli nikt tych kosztów radykalnie nie zmniejszy w najbliższym czasie to zanim co przechodzę do szarej strefy. Trudno, jak Państwo tak do mnie podchodzi, to ja nie będę płacił wcale. Ja muszę z czegoś żyć i utrzymać swoją rodzinę, a na podobne haracze po prostu mnie nie stać. A o system emerytalny zadbam sobie sam, bo zaoszczędzone pieniądze ze składki na ZUS będę mógł zainwestować np. w fundusze inwestycyjne i wierzcie mi, że moja emerytura będzie wtedy o niebo lepsza od tej ZUS-owskiej...
Assassin / .* / 2005-01-22 01:35
Ludze przeciesz to jest popier*olone od 4 lat nic innego nie robie tylko gonie za zusem i US pracuje po 18 h a skłądki płace co 6 mc bo nie daje rady żałuje dnia w którym mnie na firme leglna pokusiło nie wspominajac ze aby byś płatnikiem watu trza wnieś opłate MASAKRA . wiem jedno otwieram firme na czarno i OSZCZĘDZE jak panowie z lewicy . Wsumie dziekuje tym Debi*om jakoś nie mogłem podjąc decyzji o opuszczeniu tego kraju ale rzad sam mnie wygania Polska kraj wieszczów teraz tylko IGNORANCJA HAMSTWO OBŁUDA I PARANOJA po co tu robic Dzieći !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przedsiębiorca / .* / 2005-01-22 00:54
Złodzieje je..ne nie mają już skąd kraść, to trzeba znowu chlasnąć po kulosach tych, co jeszcze próbują walczyć z tym popier..lonym ustrojem. Tak, mysle, ze to własciwa forma stawiania państwa na nogi. Ostatecznie nie mamy przeciez tak wielu bezrobotnych, więc jesli znowu kilka tysięcy firm zniknie z rynku, bo nie wyrobi na koszty popier..lonych ubezpieczeń i podatków, to przeciez nic sie nie stanie. Przybędzie "troche" bezrobotnych, ale co to dla nas - grunt, ze się "zaoszczędzi" i będzie skąd kraść. Szkoda gadać. Jasno i wyraźnie widać, jakie interesy należy prowadzić w tym popier..lonym państwie bezprawia, państwie, w którym mamy jeszcze kilka państw (ZUS, US, rząd itp itd). Brak słów. Tylko lewizna, bo dla prawych obywateli zabrakło już miejsca w naszym "kochanym" kraju.
ZUS kill us all... / .* / 2005-01-21 22:47
ZADAM POWOLANIA KOMISJI SLEDCZEJ W SPRAWIE DEFRAUDACJI MAJATKU POLSKICH OBYWATELI PRZEZ ZUS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
leon / .* / 2005-01-22 23:27
jestem z toba i popieram inicjatywe stworzenia komisji w sprawie zagrabionego majatku pochodzacego ze skladek obywateli
podatnik HZ / .* / 2005-01-21 22:28
"Kaczyński nie musi przepraszać SLD za "organizację przestępczą" PAP 17:30Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński nie musi przepraszać za nazwanie SLD "organizacją przestępczą" - orzekł warszawski Sąd Okręgowy - poinformowało biuro prasowe PiS. Według komunikatu, sąd oddalił powództwo szefa powiatowego SLD w Mińsku Mazowieckim Stanisława Szepietowskiego, który wystąpił przeciw Kaczyńskiemu z pozwem o ochronę dobrego imienia. Ponadto - jak czytamy - sąd zasądził półtora tysiąca złotych na rzecz pozwanego. W maju 2003 r. Kaczyński powiedział w Radiu Zet, że ma wystarczającą liczbę różnych nieoficjalnych informacji, które pozwalają mu stwierdzić, że SLD jest "organizacją przestępczą". "
Magik / .* / 2005-01-21 21:32
odkad wprowadzono rolnikom prowadzoncym poza rolnicza dzialalnosc gospodarcza ZUS, z rynku zniklo 40 000 firm przez nich prowadzonych.LUDZIE, GDZIE TU ROZUM ?!?!?!
MacMurphy / .* / 2005-01-22 20:21
Potwierdzam. Moja firma od lat wspólpracowała z cieślą-dekarzem, który prowadził równolegle gospadarstwo rolne i korzystał z ubezpieczenia rolniczego KRUS. Mial zarejestrowaną działalność pozarolniczą, wystawiał rachunki, jeśli dobrze pamiętam był nawet VAT-owcem. Ale skladek na ZUS nie płacił, bo miał KRUS. Teraz wyrejestrował pozarolniczą działalność i zawieramy umowy na wykonanie dzieła "więźba i pokrycie dachu" i dalej składka na ZUS nie wystęuje. Czyli dla ZUS nic się nie zmieniło.
ksiądz Robak / .* / 2005-01-30 08:34
Także potwierdzam i dodatkowo informuję, że obecnie budują i remontują domy ekipy 5-7 robotników na umowę od tzw. kondygnacji i bez rachunku. Nie potrzeba Ci faktury VAT ani dogorywającej ulgi podatkowej. Wychodzi dużo taniej. W tym i przyszłym roku szara strefa gospodarcza w dziale budownictwo będzie szersza, zapewniam. Ponadto jak fiskus zacznie kontrolować te budowy systemem gospodarczym to będą powstawać latające firmy sprzedające faktury za 8-10% i zwrotem vatu. Kociokwik i paranoja. Dlaczego w naszym kraju nie może być normalnie. Rejestruję od 2004 roku afery i skandale gospodarcze, które przyniosły państwu już wielomiliardowe straty, jeśli oszacować koszty wieloletnich procesów i postępowań przygotowawczych, koszty ABW, CBŚ, AW, Policji to przeraża fakt jak jesteśmy nieudolni w rządzeniu Państwem ale czy w perspektywie historycznej byliśmy mądrzejsi???
! / .* / 2005-01-27 08:30
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Najnowsze wpisy