Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Rząd USA walczy o kredyty hipoteczne

Rząd USA walczy o kredyty hipoteczne

Money.pl / 2009-12-01 07:44
Komentarze do wiadomości: Rząd USA walczy o kredyty hipoteczne.
Wyświetlaj:
Pilsener / 2009-12-01 09:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To nikt inny tylko socjaliści tacy jak Obama popmpowali bańkę na rynku kredytów hipotecznych - w partii demokratycznej jest kilku kongresmenów za to odpowiedzialnych, pomysł jest prosty: drukujemy pieniądze i dajemy rządowe gwarancje na ryzykowne kredyty NINJA, zmuszamy także banki komercyjne do udzielania minimum 30% takich właśnie kredytów, w ten sposób podtrzymujemy koniunkturę, dajemy domy biedakom, "jak damy bezrobotnemu kredyt na dom, to on znajdzie pracę przy budowie tego domu i będzie go spłacał" - takie jest rozumowanie polityków rodzaju Obamy. A gdy bańka pęka to oczywiście wina banków, finansistów i kapitalizmu.
Antypilsner / 193.201.167.* / 2009-12-01 11:24
To nikt inny jak bankowcy, urodzeni liberałowie Busha i republikanie twierdzili, że państwu wara od naszych pieniędzy, socjalizm precz, obniżajmy podatki, kredyty rozdawajmy komu zechcemy my a nie państwo, zresztą za pieniądze naszych chińskich inwestorów. Gdy przyszedł kryzys, ci sami liberałowie - antysocjaliści wyciągnęli łapę po pomoc państwa. Tego samego państwa, którego nadzór i w ogóle sens istnienia podważali jeszcze parę lat wcześniej... potem pojawiają się tacy jak ty, Pilsner. Zakłamani do bólu liberałowei spod znaku UPR, mistrzowie w odwracaniu kota ogonem.
~hiena / 192.109.111.* / 2009-12-07 15:37
misiu kolorowy. rozdawanie kredytow wymusila ustawa, ktora nie miala nic wspolnego z liberalizmem.
Ding-dong / 217.153.15.* / 2009-12-02 08:53
To nikt inny, jak Clinton, nakazal bankom stosowanie sie do strategii NINJA. Udzielac kredytu kazdemu, kto o to poprosi chocby bylo to na szkode banku. Gdy przyszedl kryzys, nowy wodz swiatowej miedzynarodowki sam zapchal usta bankierom zielonym papierem pod grozba wiezienia... potem pojawiaja sie tacy jak ty, Antypilsner. Zaklamani do bolu wielbiciele wlasnosci wspolnej spod znaku sierpa i mlota, mistrzowie w odwracaniu kota ogonem.
Pilsener / 2009-12-01 12:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A wiesz chociaż co to Fannie i Freddie? Pokaż mi bankowca, który z własnej woli da kredyt bezrobotnemu murzynowi bez majątku :) Radzę się przyjrzeć kto pracował przy projektach typu American Dream Downpayment Initiative lub dwulicowości polityków takich jak Barney Frank, którzy najpierw wręcz chełpili się zmuszaniem banków do udzielania kredytów NINJA, a teraz zgrywają niewiniątka, każdy kto krytykował rozdawnictwo kredytowe był posyłany do diabła i przedstawiany jako wróg ciepła domowego ogniska, podobnie jest w piso-tuskolandii. I nie jestem z żadnego UPR ani nie chodzę na wybory - mam swój rozum, nie jestem na tyle naiwny by wierzyć politykom. Republikanie też ponoszą prawie taką samą winę za kryzys jak demokraci.
janekWW / 83.136.224.* / 2009-12-01 07:44
Czy ktoś potrafi potwierdzić, że odpowiedzialność kredytobiorcy w USA z tytułu kredytu hipotecznego ogranicza się do hipoteki?

Świetne rozwiązanie by było do zastosowania w Polsce. Banki zamiast zadłużać ponad miarę naród, zastanowiłyby się jak daleko można iść z bańka mieszkaniową w kraju gdzie ok. 60 % zarabia nie więcej niż 2 tys. PLN.
Pilsener / 2009-12-01 09:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo u nas rząd nie zmusza banków do udzielania kredytów bezrobotnym murzynom bez majątku, ale nie bój nic, pomału się to zmieni, już socjaliści tacy jak Tusk i Kaczynsku o to zadbają, programy typu "rodzina na swoim" to dopiero raczkowanie, wkrótce zaczną destabilizować rynek z prawdziwie amerykańskim rozmachem.
janekWW / 83.136.224.* / 2009-12-01 10:12
Chodzi mi raczej o to, że bank wiedząc, że może mnie zwindykować tylko z nieruchomości (tzn. nie ma potencjalnych praw do mojej wypłaty), nie pożycza mi na segment 500 tys. Pożycza mi 300 tys. Po krótkim czasie ceny spadają o kilkadziesiąt procent. Jednak więcej nieruchomości mieszkalnych sprzedaje się kredyciarzom optymistom (bez urazu). Ja to odbieram jako korzyść. W końcu segment mam ten sam..

Najnowsze wpisy