Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd wyciąga gaśnicę, gdy import już gaśnie

Rząd wyciąga gaśnicę, gdy import już gaśnie

Findzi / .* / 2005-03-17 08:18
Wyświetlaj:
pawmir / .* / 2005-03-21 21:45
taki derby 83r ,syn własbnie kupił , na naszych tablicach co za śmieć mówię wam , kupa złomu , i co ciekawe czasem jak mój FSO 92r. nie zapali to mi chętnie tego złoma pożyczy , a byłbym zapomniał , przegrałem skrzynkę piwa z synem bo byłem pewny że olej mu cieknie , bo plama była na podwórku , ale nie to nie z jego lecz z mojego ,ta kupa złomu starsza jest od właściciela ,dośc długo rdzy szukałem , no ćóż znalazłem ale na swoimm , no ita kupa złomu ten gruchot ten śiec o dziwo luzów nie ma i przegląd bez proszenia zrobiony, ja mam za dwa tygodnie już sobie grób kopie na myśl co mnie czeka pozdrawiam wszystkich wielbicieli starych poczciwych VW derby i audi 50
wif / .* / 2005-03-21 17:45
No - jak widać nasz rząd myśli zawsze tylko o bogatych czyli o sobie i o tym żeby przypadkowo nie stacić, no bo za co wtedy deputowani robiliby sobie wycieczki po całym świecie. A co do samochodów to jak ktos teraz nie sprzeda swojego używanego z lat 90-tych to już nikt go potem nie kupi, bo będzie wolał kupić coś nowego na raty. Więc pomyślcie posiadacze 5-6 letnich aut czy teraz lepiej sprzedać je za parę tysięcy (8-9 choć w tych granicach cenowych już jest dość duży wybór), czy potem dopłacać żeby je złomować :). To ostatni gwizdek. W maju już nikt nie kupi używańca no chyba, że będzie spełniało normę euro 8! ha ha
MICHAŁ / .* / 2005-03-21 08:50
MOŻE ZACZNIEMY SPROWADZAĆ "SKŁADAKI" BEZ SILNIKA ???
LP / .* / 2005-03-20 11:37
Czytam i popadam w depresję. Gdy odczytuję zmieńcie prawo, to mam ochotę zlokalizować tego idiotę co tak pisze i mu dokopać. Oczywiście wezmę płachtę w zęby na której nabazgrze zmianę prawa i pomaszeruję pod belweder. A tam sejm łaskawie dostosuje sie do moich wymagań i natychmiast zmieni. Bo nasi parlamerzyści to oczywiście niczym innym tylko dobrem polskich obywateli się kierują. Taka prawda, że my szaracy mamy guzik do powiedzenia i nikt się nie liczy z nami. W mojej miejscowości ( miasteczko 50 tys.osób) jeszcze w styczniu były zbierane podpisy przeciwko wprowadzeniu takiej opłaty rejestracyjnej i co?. I WIELKIE NIC. ZERO ODEZWU. Tak obywatele zmieniajcie prawo!!!!! Rząd od razu się dostosuje i przeanalizuje i znajdzie lepsze rozwiązanie korzystniejsze dla ubogich Polaków. Bo czy zagosujemz na lewice czy na prawice, to zgadnijcie jakie geby beda w rzdzie__. No coz te same od 15 lat.
J.T. / .* / 2005-03-19 09:55
To się w głowie nie mieści !!!!Niemiec zarabiający kilkakrotnie więcej niż Polak może sobie kupić samochód w normalnej cenie bez dodatkowych opłat, a biedny Polak ma zapłacić dodatkowo podatek, obojętnie jak go będziemy nazywać !!! Jak można traktować tak własnych obywateli ? Gdzie tu dążenie do równości w UE.Pazerność fiskusa poparta przez różne grupy wpłwów (producenci i sprzedawcy nowych samochodów) przekracza już wszelkie przyzwoite normy. Smieszne jest ciągłe powoływanie się na zatruwanie środowiska - nawet nie warto o tym dyskutować !!!. Przy tych zarobkach przeciętnego Polaka nie ma co mażyć o zwiększonej sprzedaży nowych samochodów. Mogą je kupić tylko ci o kominowych zarobkach i oni będą krzyczeć o zaśmicaniu polskiego rynku - PARODIA !!!
mm / .* / 2005-03-21 12:17
Tylko, że ten Niemiec co roku płaci podatek od samochodu, który jest naliczany od pojemności silnika i szkodliwości dla środowiska.
Spiderx / .* / 2005-03-18 21:54
Drodzy Obywatele! Zwracam się do was z apelem: nie oszukujcie na płacuniu podatków i nie okradajcie naszego biednego fiskusa! Dobra, dość sarkazmu. Szanowni Państwo. Rząd skopał kolejną ustawę (a może nie skopał, tak miao być, ale to całkiem odrębny temat...) i co się stało? Rynek zaczął sam sie regulować. Część ludzi prawdopodobnie już przesiadło się ze zdezelowanych 30-letnich fiatów w 15-letnie auta. Rynek nasycił się starymi autami, które i tak są w o niebo lepszym stanie niż te, które jeszcze niedawno jeździły po naszych drogach. Problem polega niestety na czymś innym. Naszemu państwu tak trudno rozstać się z polityką centralnego planowania i przejść do gospodarki wolnorynkowej. Wiadomo, lepiej jest powołać grupę "ekspertów", którzy lepiej wiedzą ile potrzebujemy w danym miesiącu cukru, stali czy wódki. Oni są "fachowcami" i jako tacy musza być należycie opłacani. Do tego dochodzi jeszcze szereg zamotanych ustaw, które pozwlają tego zwolnić, owemu dołożyć... Tak na prawdę chodzi o to, że jeżeli reguły gry są jasne i klarowne, to nie pozostaje zbyt dużo miejsca na korupcję, nie ma też miejsca dla "ekspertów", którzy wiedzą "lepiej" co jest dla Obywateli dobre. I tu jest niestety główny problem, jak widać choćby na przykładzie sektora energetycznego czy koleji na obecnym etapie naszego państwa nie do przeskoczenia. Oni (celowo używam tego zwrotu, kompletnie nie identyfikując się z rządzącymi tym państwem) nie popuszczą, gdyż wtedy ich miejsca pracy stracą rację bytu... A jeśli chodzi o często podnoszony problem nadmiernej emisji spalin, to wystarczy wprowadzić surowsze normy przy badaniu technicznym i problem zostanie rozwiązany. Chcesz - ściągnij trupa i go wyremontuj, zarobi sklep z częściami, mechanik, elektryk, blacharz, lakiernik - a nie fiskus, który lwią część kasy chce zagarnąć na bliżej nieokreślone cele.
Bartosz Chochołowski / .* / 2005-03-18 16:41
Dziękuję wszystkim Czytelnikom za opinie. Niestety mam poczucie, że większość z nich nie jest adresowanych do mnie. Opisałem jakie prawdopodobnie będą przepisy, jakie są i jakie były. Nie oceniam ich. Co to sformułowania, że budżet jest oszukiwany, to jest. Nie żal mi budżetu, nie jestem rzecznikiem ministra finansów, ale chciałbym żyć w państwie prawa. Skoro jest jakieś prawo, to powinno być przestrzegane. Fakt, że w Polsce mamy złe prawo, nie zwalnia nas od jego stosowania. Akcyza jest niezgodna z unijnymi standardami, ale obowiązek jej płacenia nakłada ustawa i jest to obowiązujące w Polsce prawo. Nie można jego łamania tłumaczyć tym, że nam się nie podoba. Jeśli komuś nie podoba się akcyza w cenie benzyny to znaczy, że może paliwo kraść ze stacji benzynowej? Złe prawo trzeba zmienić (oczywiście na lepsze, a nie na jeszcze gorsze), ale póki obowiązuje, należy go przestrzegać.Skłoniliście mnie Państwo do przedstawienia mojej prywatnej opinii: otóż osobiście sądzę, że na tym etapie rozwoju naszego kraju, przy takiej zamożności społeczeństwa, nie powinno być akcyzy na samochody ani podatku rejestracyjnego. Nie powinno się płacić kupując zarówno nowy, jak i stary samochód. Wtedy auta byłyby tańsze i ludzie kupowaliby lepsze. Bezpieczeństwo na drogach byłoby większe i środowisko naturalne miałoby się lepiej. Uważam, że budżet powinien zaspokoić się tym, co płacimy w cenie benzyny, czyli podatkami, akcyzą i opłatą paliwową. Nowe auta bez akcyzy byłyby sporo tańsze. Używane też. Może jest to dobra droga do rozwoju motoryzacji w Polsce? Może mniej byłoby 30-letnich fiatów i kaszlących 20-letnich maluchów, a więcej choćby 10-15 letnich aut, ale jednak nowszej generacji. Jeśli kiedyś, daj Boże, poprawi się nasz standard życia, to kupimy sobie lepsze i nowsze samochody.
Ryszard / .* / 2005-03-18 14:55
Szanownemu Panu Chochołowskiemu do rozważenia: kupując dwa lata temu samochód (niezbędny, aby dojeżdżać do pracy) miałem do dyspozycji 5000 PLN. Mógłbym za to kupić w Niemczech auto o wartości ok. 1000 EUR (coś z I poł. lat dziewięćdziesiątych). Jednak po podliczeniu: 65% akcyzy, 22% VAT-u i 1000PLN na książkę pojazdu, pozostało mi już tylko 400 EUR na "pukniętego" Golfa rocznik '85. Bez komentarza.Szanownym Autorom na forum: Odwagi! Może rozsądek kiedyś przeważy!
Kuba / .* / 2005-03-18 16:09
No teraz lepiej - VAT-u nie trzeba płacić. Póki nie zmienią przepisów trzeba kupić sprowadzone auto. Jeszcze chyba zdążę, bo to parę miesięcy potrwa, zanim zaczną obowiązywać
Małgorzata / .* / 2005-03-18 14:24
Janosiku, nie sugeruję łamania przepisów, poprostu staram sie zrozumiec dlaczego przecietny Polak musi zakombinować. Poprostu stosując politykę zaszczutego powoduje się pewne reakcje. Gdyby przecietnemu Polakowi dać szansę na normalne życie to i jego zachowania byłyby normalne. Poprostu sama tez jestem rozgoryczona,ze jako kobieta dobrze wykształcona ale samotnie wychowujaca dwójkę dzieci, mając dobre wykształcenie, pracując na kilka etatów, w kazdym innym państwie mogłabym zyć na przyzwoitym poziomie, a przyzwoity samochód czy dobry sprzet w domu nie byłby traktowany jako objaw czegos nagannego. Pracowałm ciezko na wykształcenie, pracuję teraz rónie cięzko na przetrwanie i dosłownie zarabiam tylko na przetrwanie, a rzenie o czymś wiecej budzi oburzenie wśród elit rządzących i .....na wszystko poprostu podatek, nawet internet to za wiele...a cóż tu mówić o samochodzie. To nie jest normalne nie sądzisz? Miałam swoja firemkę ponad dwa lata funkcjonowała bez zarzutu, płaciłam podatki i nawet nie usiłowałam oszukiwać bo w usługach (tłumaczenia) nie da się nawet zrobić kosztów, niestety właśnie ZUS mi brzydko mówiąc "dokopał" gdy miałam rekę w gipsie. Bo przecież moim obywatelskim obowiązkiem jest dawać Państwu a nie od niego oczekiwać. Wiec co mi pozostało? Zatrudniłam się a tłumaczenia robie nadal......ale na jakich zasadach? Zgadnij :)
Janosik / .* / 2005-03-18 16:06
Źle zrozumiałem Twoje intencje. Muszę Ci przyznać rację (niestety). Też mam wyższe wykształcenie, wydawałoby się, że niezłą pracę, a nie stac mnie nawet na 20-letnie auto z importu, ani nawet nie ma 14-letniego UNO :( To jest chore, muszę się z Tobą zgodzić i też chciałbym żyć na innym poziomie od tylu lat cięzko i długo pracując (nie wiem co to ośmiogodzinny dzień pracy).Swoją drogą, to gdyby nie zdolność Polaków do kombinowania, to dawno byśmy z głodu poumierali
Janosik / .* / 2005-03-18 13:57
Podatki na nowe i używane samochody powiny byc niższe!!! Wszytskie podatki powinny być niższe i tu się z Toba zgadzam Małgorzato. Ale nie zgadzam się, że prawo jest po to aby je łamać. Jeśli prawo jest złe, to trzeba jest zmienić, ale nie można go stosowac na zasadzie - ten przepis jest dobry, to będę go przestrzegał, a ten mi sie nie podoba i nie będę
Małgorzata / .* / 2005-03-18 13:51
Dlaczego obywatel oszukuje Państwo? Bo dostał od tegoż Państwa wyśmienite szkolenie w tym zakresie. Z wyksztalcenia jestem politykiem, pracuję jednak w przemyśle nawet na kierowniczym stanowisku, niestety nie stac mnie na normalny samochód w tym kraju, nawet myślałam o sprowadzeniu czegoś z Niemiec na własną rekę bez pośredników bo znam doskonale język wiec nie ma problemu, niestety chyba nadal będę jeździła moim "ekologicznym" 14-letnim UNEM, co będę zatruwała środowisko niemieckim złomem? W końcy patriotyzm nie nie? Obywatele no jak możecie tak niszczyć nasz czysty piękny kraj? Powinniście brac przykłąd z naszych polityków, którzy są otwarci na inwestycje zagraniczne, wpuszczając tu firmy,które nie mają już racji bytu w swoim rodzimym państwie ze względu na normy środowiskowe. Obywatele opamiętajcie się!!!
Janosik / .* / 2005-03-18 13:40
Socjalistyczna Unia Europejska opodatkowuje wszytsko co się da. W większości krajów UE płaci się podatek przy pierwszej rejestracji auta (tak jak ma być to w Polsce) albo podatek wliczony jest w cenę kupowanego auta. Choć Polska jest dziwnym krajem, to jednak pod tym względem nie specjalnie wyróznia się na tle UE - łupią nas na każdym kroku. Ale gdybyśmy nie wstąpili do UE, sprowadzanie aut byłoby wciąż trudniejsze i droższe.
Rafał / .* / 2005-03-18 13:36
Podobnie jak większość forumowiczów nie chce płacić podatków. Ani przy zakupie nowego auta, ani starego. Nie chcę też płacic podatków w benzynie i w cenie chleba. PITa tez najchętniej bym nie płacił. Ale cóż - taki ten swiat jest, że jesteśmy opodatkowani na każdym kroku. Ale podatki przy zakupie nowych i starych aut były przed wejściem Polski do UE, jest teraz i będzie po zmianie przepisów. Tylko jego forma, ewentualnie wysokość się zmienia.
Dziennikarz z Konkurencji / .* / 2005-03-18 16:18
Ludzie! A co Wy się tak przyczepiliście do autora tego artykułu. Przecież to tylko dobrze napisany tekst informacyjny. Co ma facet z tym wspólnego. Dajcie sobie luz, przecież to nie jest felieton, który z założenia ma być subiektywny. Tu mamy do czynienia z normalnym tekstem informacyjnym. Chochołowski nie ocenia, opisuje tylko fakty. Bo taka jest jego robota. A to, że Wy się wkurzacie na rząd, polityków, etc, to bardzo dobrze. Piszę to, choć pracuję dla konkurencji. Ale wkurza mnie, jak ktoś wypisuje takie głupoty na forum.
Małgorzata / .* / 2005-03-18 13:31
No tak bo w Polsce jak prosty człowiek pozwoli sobie na pseudo luksus jakim jest posiadanie wreszcie samochodu to przecierz to nikt inny jak "imperialista", którego trzeba zniszczyć.Nic się nie zmieniło od czasów przewodniej roli PZPR-u, tylko inaczej się teraz to wszystko ubiera w słowa i w inne argumenty bo pro unijne. Fakt jednak jest taki,że za całe zło winny jest obywatel, który musi utzymywac takie np.ZUS-y i całą rzesze innych urzedników, niekompetentnych zresztą, ale jak mu sie zamarzy nieco wygody i zadowolenia w życiu to trzeba mu to szybko wybić z głowy.Dalczego nikt nie przeliczy ile budżet traci na deficycie ZUS-u, który w rzeczywistości jest efektem niegospodarności i nadużyć? Raczej Państwo błogosławi poczynaniom takiej instytucji i jej pracowników, za to trzeba do końca zdeptać "imperialistę" który jeździ 13 letnim samochodem za 300 EUR, na co zresztą musiał zaciągnąć kredyt bo przy obecnych zarobkach odłożenie czegokolwiek graniczy z cudem. Ale mentalnośc naszych polityków nieczym nie różni się od mentalnosci polityków z lat 70-tych. Tego co coś ma trzeba poprostu zniszczyć.
marcino / .* / 2005-03-18 21:16
Ale mentalnośc naszych polityków nieczym nie różni się od mentalnosci polityków z lat 70-tych. - Bo to Ci sami ludzie !!!!Pozdrawiam
wrak / .* / 2005-03-18 12:33
Obłuda i cynizm. Dziesięcioletni samochód z Niemiec to złom trujący środowisko, ale jego rówieśnik w o niebo gorszym stanie kupiony w Polsce po zawyżonej cenie - już nie. Lobby sprzedawców nowych samochodów robi co może, żebyśmy nadal za używane samochody płacili kosmiczne kwoty - wtedy oczywiście więcej osób popędzi do salonów po nówki, zaciągając kredyty i zażynając się potem 10 lat, ale za to w nowym Fiacie. Nie mydlcie ludziom oczu, nie jesteśmy takimi idiotami.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy