Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd wyciąga gaśnicę, gdy import już gaśnie

Rząd wyciąga gaśnicę, gdy import już gaśnie

Findzi / .* / 2005-03-17 08:18
Wyświetlaj:
mn / .* / 2005-03-18 12:27
Zaskakujące jest to, że rząd cały czas świadomie łamie dyrektywy Unii Europejskiej. Jednym z podstawowych rozporządzeń obowiązujących w Unii jest zakaz (oprócz wyszczególnionych dziedzin) nakładania przez kraje członkowskie ceł na produkty z innych krajów Unii oraz opłat zakamuflowanych pod inną nazwą, ale w praktyce spełniających rolę cła. Takimi przepisami jest obecnie obowiązująca akcyza oraz planowana ustawa. Jeżeli podatek ma być płacony od samochodów pierwszy raz rejestrowanych w Polsce, to w przypadku samochodów używanych oczywiste jest, że będzie on dotyczył TYLKO samochodów importowanych, a więc będzie po prostu cłem, tyle że cynicznie zakamuflowanym pod przykrywką "opłat ekologicznych".
helmut / .* / 2005-03-18 09:27
To już nie chodzi o zahamowanie sprowadzania złomu zza granic, to chodzi o nowy podatek od samochodów. Przecież to widać jak na dłoni. To państwo jest dla nas zbyt drogie. Nie stać chyba nas na jego utrzymywanie. Zapedzimy się w kozi róg z tymi cenami. Moja żona chciała niedawno jakiś preparat z internetowego VitaShopu. Kosztuje tam ponad 130 złotych. Wpisałem jego nazwę do Google i znalazłem to samo w amerykańskim za niespełna 24 dolary. Ludzie powiedzcie co się w tym kraju dzieje; ani tu pracować, ani wydawać, ani żyć. A dziwią się, że komunizm dobrze wspominają Polacy, a pracują nad tym byśmy hitleryzm i stalinizm dobrze wspominali.
podatnik niby wolny / .* / 2005-03-18 08:48
Odnośnie VAT-u - za wydanie decyzji o zwolnieniu z płacenia VAT-u w Polsce Urząd Skarbowy bierze 150 zł.bez komentarza
raver / .* / 2005-03-18 09:24
"Permamentnie oszukiwany budzetu" a czemu nie piszecie o permamentnie okradanych obywatelach Polski ktorym narzuca sie przepisy niezgodne z prawem unijnym pobierajac akcyze?W dodatku nowy podatek ktory ma wejsc niebawem to tez zmontowany na predce gniot legislacyjny bowiem w dalszym ciagu inaczej traktuje samochod uzywanyzakupiony w Niemczech a i naczej w Polsce.Widac kogos po wyborach czeka wielkie porzadkowanie tej SLD-owskiej stajni augiasza.
niszczyciel środowiska / .* / 2005-03-18 07:32
zasada jest prosta, najpierw akcyza czyli kasa, z tej kasy niewspółmierne do jego pracy, osiągnięć politycznych i społeczno- gospodarczych i całej gospodarki pieniądze na wypłaty dla ministra itp-ch fachowców, w imię interesu Narodu czyli de facto mnie , bo to ja jestem obywatelem ale na wszelki wypadek mówi się o zagrożeniu ekologicznym i innych sprawach , co świadczy o tym , że kasa ministrowi się nie należała , bo nie wypełnił ustawowych obowiązków i nie rozwiązał problemu , o którym trąbi od maja ale kasę bierze, bo chciwość jego nie zna granic, poza tym głupi nie jest i chciałby tak naprawdę mieć we mnie wtórnego klienta na swój samochód, który kupił wyjeździł i na mojej kasie z akcyzy znowu dorobił się nowego, pewnie BMW-i znowu będzie ministrem, a poza tym zbiera pieniądze na swoje dzieci, ich wykształcenie itp,być może pośle je do nowej szkoły za czesne 500 euro/mieś. na wszelki wypadek opluł obywatela, że jako by sprowadza samochód złom-moja odpowiedż ty podły chamie
west deutsch / .* / 2005-03-17 23:51
ten artykul to stek bzdur operujacy na polprawdach bez zastanowienia sie dlaczego tak jest, skeirowany do ludzi ktorzy sie ludza iz zyja w panstwie prawa. niechce mi sie nawet tego komentowac ale powiem tylko tyle iz sama stawka 65 procent za pojazd od roku 99 w dol to juz rozboj w bialy dzien. 99 rok jest to samochod 6letni spelniajacy surowe kryteria norm itd kogo stac placic 65 % haraczu do uczciwego rachunku komu sie to kalkuluje? chyba ekonomicznemu imbecylowi. teraz panstwo i rzad jest bardzo slaby w notowaniach wiec musi bardzo uwazac na ta drazliwa spolecznie materie co jest z korzyscia dla ludzi.
Jan M. Fijor / .* / 2005-03-17 20:56
A co to kogo obchodzi jakim ja samochodem jade? Nie rozumiem dlaczego p. Chocholowski martwi sie o budzet, a nie o moja kieszen. Przeciez strata budzetu jest zyskiem moim. A ja jestem dla budzetu, a ni budzet dla mnie. Jak czytam takie bzdury to mi sie noz otwiera w kieszeni. Niestety polskim dziennikarstwem ekonomicznym rzadzi ingorancja i modlitwa do budzetu i instytucji panstwowych. Jesli komus nie odpowaida ilosc spalin wydzielanych przez auta stare, niech wezmie ich wlascicieli do sadu. Ze mu szkodza, ze niszcza jego zdrowie, a nie utrudnia tysiacom innych osob jazde tanim samochodem. Zaoszczedzone (na dealerach nowych samochodow) pieniadze zostana przeznaczone na inne produkty i uslugi. Z jakiej racji mamy popierac wylacznie motoryzacje i kupowac nowe, drogie samochody?
wojtek / .* / 2005-03-17 18:24
A czy nie da sie wprowadzic zakazu rejestrowania smierdzących i zardzewialych samochodow?? kazdy kto przywiezie z zachodu jakiegos rupiecia nie zarejestruje go i sie na tym skonczy a jak kupi cos sprawnego i bezpiecznego to po cholere doliczac mu jakies akcyzy Vaty czy inne wynalazki podatkowe?? jak usprawnimy system badan technicznych to oczysci sie drogi ze jezdzacych zlomow, kogo nie stac na zakup i uutrzymanie czegos bezpiecznego i sprawnego niech jezdzi autobusem po co ma narazac innych...
stefan / .* / 2005-03-17 21:54
Nie sztuka kazać komuś jeździć autobusem. Psim obowiązkiem rządu polskiego jest takie działanie, aby obywateli państwa było stać na sprawny samochód. Gwarantuję, że nikt nie jeździ starym rupieciem z upodobania, a wyłącznie z biedy. Problem więc tkwi posród zdemoralizowanych ludzi u władzy, mających społeczeństwo, któremu zobowiązani są SŁUŻYĆ za nic, mówiąc oględnie. Trzeba więc nie podatków, a ODPOWIEDZIALNOŚCI rządzącyh, i surowych kar dla nich za działanie na szkodę własnego społeczeństwa.
Arek / .* / 2005-03-17 19:23
A masz pomysl jak usprawnic system badan technicznych? Nie wiem czy to takie proste...
rj / .* / 2005-03-17 18:12
skarga na akcyzę została już przez naszego Obywatela już złożona, czy ktoś wie i może ujawnić jakie orzeczenie zostało wydane przez Trybunał Konstytucyjny
Kuba / .* / 2005-03-18 10:04
Z tego co się orientuję, to skarga była złożona do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, a ten orzekł, że akcyza za sprowadzane uzywane auta jest niezgodna z unijnym prawem. Nakazał zmienić rządowi polskiemu prawo. Stąd właśnie wzięły się propozycje nowych przepisów
lolo / .* / 2005-03-17 16:42
1) "wielu importerów bezkarnie oszukuje budżet państwa zaniżając płaconą akcyzę" - nie mozna oszukiwać, gdy państwo nas oszukuje. podatek jest pobierany nielegalnie, sprzecznie z obowiązującymi przepisami wspólnotowymi - to tak jakbyśmy "oszukali" złodzieja ukrywając przed nim, że mamy jeszcze schowane pieniądze oprócz tych które nam zabrał2)przepisy "Wejdą w życie wtedy, gdy już wszystkie najstarsze samochody będą w Polsce" - otóz najstarsze samochody były już w Polsce zanim zaczał się masowy przywóz pojazdów po wejściu do UE3)"Nowe przepisy mają dostosować nasze prawodawstwo do unijnych standardów" bzdura po stokroć, projekt nowych przepisów uzaleznia opłatę od pierwszej rejestracji w Polsce a w istocie zwiekszone stawki będą dotyczyć tylko samochodów sprowadzonych spoza granic RP - przede wszystkim z innych krajów UE4)"Na masowym imporcie stracił permanentnie oszukiwany budżet państwa" - przede wszystkim stracili oszukiwani przez państwo przywożący pojazdy, bo nie powinni płacić nic 5)"będą płacić wszyscy nabywcy samochodów - nie ważne starych, czy nowych, kupionych w Polsce, czy w innych krajach Unii" - oczywista manipulacja. nie będą płacić wszyscy! nabywający stare w Polsce nie będą płacić, będą zaś płacić gdy nabędą stary samochód w innym kraju UE- to oczywista dyskryminacja. Poza tym istosta dyskryminacji przejawia się w stosowaniu róznych stawek , wyższych dla samochodów nie rejestrowanych w Polsce. Dodatkowo Panie Redaktorze zwracam uwagę, ze pisze się "nieważne" a nie " nie ważne"6) "za 15-letnie auto z 1,5-litrowym silnikiem zapłacimy 6 tys. zł podatku . Sprowadzanie takich aut przestanie być opłacalne" - no i mamy gwóźdź programu. sprowadzanie skad Panie Bartoszu? Otóż odpowiedź jest prosta: sprowadzanie z innych krajów UE i przymuszanie do nabywania starych gratów w Polsce - bo ich podatek nie będzie obciążał.Prosze następnym razem lepiej się przygotować zanim będzie Pan ośmieszał siebie i swojego pracodawcę piszac takie niefachowe artykuły (delikatnie mówiąc)
K / .* / 2005-03-18 01:03
lolo dobrze prawi, polać mu ;-) Pozdrawiam drobny importer aut
Grzegorz / .* / 2005-03-17 10:51
Jakim prawem kupując aoto w Unii mamy płacić jakikolwiek podatek, podczas gdy kupując w polsce nie?Paranoja!!!
Kwach / .* / 2005-03-17 11:28
Jak to nie płacimy kupujac w Polsce, przecież każdy samochód był kiedyś nowy i trzeba było od niego płacic podatek albo sprowadzony i tez ktoś inny musiał zapłacić podatek--poczytaj sobie przepisy
Bartek / .* / 2005-03-17 10:19
Ten podatek jest tak samo nielegalny, i niezgodny z unijnym prawem, jak akcyza. Wkurza mnie wogole takie gadanie: "wielu Polakow oszukiwalo na akcyzie". Przeciez to akcyza jest jednym, wielkim oszustwem. A ten podatek bedzie jeszcze wiekszym oszustwem, gdyz za kupione w Polsce auto trzeba placic, a za kupione w innym kraju Unii nie. To jawna dyskryminacja!
tez Bartek / .* / 2005-03-17 14:04
jest legalny - bo zostął "ubrany" w piórka podatku mającego chronić środowisko. Że im starszy silnik tym bardziej zanieczyszcza, wiec wieksze opłaty. W zasadzie genialne posunięcie z ich strony (w sensie obejscia przepisów unijnych)
obserwator / .* / 2005-03-17 10:14
Adlaczego za pozno przeciez w rzadzie sami profesionalisci i fachowcy Hausnery ,Belki,BYLI kolodki u prezydenta Orlowskie i inne pozal sie Boze profesory ktorzy pokazna kase biora ale nie wiadomo za co
obserwator / .* / 2005-03-17 10:14
Adlaczego za pozno przeciez w rzadzie sami profesionalisci i fachowcy Hausnery ,Belki,BYLI kolodki u prezydenta Orlowskie i inne pozal sie Boze profesory ktorzy pokazna kase biora ale nie wiadomo za co
apex / .* / 2005-03-17 09:04
Zmiany są potrzebne. Oczywiscie, że zdecydowanie byłoby lepiej, gdyby nie było żadnego podatku na sprowadzane z UE auta. Ale proponowana zmiana pozwoli na sprowadzanie samochodów 2-3 letnich, nieuszkodzonych, których teraz nie opłaca sie sprowadzać jeśli trzeba zapłacić 13% (i więcej) cła. Takie samochody są w UE tańsze i tylko lobby importerów może obawiać się zmian.
Findzi / .* / 2005-03-17 08:18
Nowy podatek to jawna dyskryminacja. Kupując używany samochód w kraju nie będzie się płaciło podatku a kupując za granicą podatek będzie i to duży. Jak w takiej sytuacji mówić o wolnym przepływie towarów w UE. Przecież w UE już ktoś zapłacił podatek VAT, akcyzę czy ekologiczny przy zakupie nowego.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy