Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd zabiera kolejną ulgę. Zobacz, co stracisz

Rząd zabiera kolejną ulgę. Zobacz, co stracisz

Wyświetlaj:
chst / 89.174.126.* / 2011-03-05 12:40
G.. prawda, zarabiam około 1500zł miesięcznie, jestem poniżej średniej krajowej, zamierzam w ciągu 5 lat wyremontować stary dom i proszę mi powiedzieć czy z pensją roczną 18000zł jestem bogaty? Jestem młody, mam żonę i dziecko, czasy są ciężkie, a taka ulga jest bardzo pomocna, ponieważ wszelkie prace są o 15% tańsze. Może rząd powinien stosować przyznanie ulgi wzgędem deklaracji PIT za rok poprzedni, ten co ma dochody na poziomie np. 30000zł i więcej rocznie ulgi nie dostanie, a ten co ma niższą dostanie, uważam że jeśli zastosować takie podejście to można uznać że rząd rzeczywiście pomoże najmniej zarabiającym, a pozbawiając wszystkich przywilejów ograniczą tylko możliwość pobudowania się najbiedniejszym , a bogaty i tak sobie willę strzeli..
eRb / 82.177.124.* / 2011-03-05 08:34
muszę się zgodzić... Nie tylko z ulgi budowlanej ale ze wszystkich ulg korzystają TYLKO dobrze zarabiający. Nie widzę powodów, dla których biedni mają dopłacać do budowy domu bogatego. Oczywiście najlepszym wyjściem jest likwidacja wszelkich ulg... ale na to rząd sienie zdobędzie. Jest zbyt "bojaźliwy".
pierre11112 / 85.221.198.* / 2011-03-05 08:07
PO głosowałem na was. Mieliście zmniejszyć biurokrację, socjal, ulgi, a z tych pieniędzy budować drogi infrastrukturę, żeby kraj się rozwijał. Teraz słyszę od dłuższego czasu, że rząd musi chronić najuboższych. Tym co jeszcze coś robią w tym kraju budują domy, płacą podatki itp zabrać i dać biednym, pomysły z KOMUNY. Na PO głosowali przecież nie najbiedniejsi bo oni głosowali na PIS, SLD i PSL. Na PO głosowali ci z perspektywami zaradniejsi. Zamiast dbać o swój elektorat mają go w dupie. NA następnych wyborach oddam głos nieważny.
pogromcaegoistów / 87.205.26.* / 2011-03-06 18:55
A wiesz co się dzieje jak się nie wspiera najuboższych ? dostaje się od takiego za rogiem w łeb, bo brakuje mu na chleb dla dzieci i wybierze żeby przeżyło jego dziecko, a nie ty.
widzący zło / 178.36.135.* / 2011-03-05 20:29
Tak ,tak.Na złość mamusi odmróź sobie uszy albo nasikaj do zupy sobie.To nie jest rozwiązanie nie głosować.Wybraliście P-rzekrętasów i O-szustów,to teraz macie.Pamiętam czasy tej beeeeee KOMUNY.Nie było źle.Brakowało wolności przekrętasom i tym,którzy obecnie pieprzą głupoty w TV i biorą grube pieniądze,oczerniając tamte czasy.Tylko ostatni idioci nie wiedzą jaki trud ponieśliśmy ,dźwigając kraj z ruin.Pieniędzy nie przejedliśmy.Trochę wyobraźni.Obecne "świetne czasy".Leżą:gospodarka,lecznictwo,szkolnictwo,energetyka,eksport,ochrona środowiska,motoryzacja,drogownictwo,transport zbiorowy etc.Mają się dobrze obce:banki,supermarkety,sieci telekomunikacyjne oraz wiele drobnych obcych firm,często zwolnionych z podatku.Najlepsi i najzdolniejsi dorabiają obce narody.Nasz okręt tonie i się buja a woda sięga już do kolan.Jak wody przybędzie ,to i rym będzie.Płacimy tyle różnych podatków i na nic nie ma pieniędzy?Jednym słowem hańba dla rządzących!!!!!!!!!!!!!!!!
BVCVJKGI / 213.93.157.* / 2011-03-05 16:29
TY WREDNY SUKINSYNU
Wkur..... / 77.237.14.* / 2011-03-05 07:01
Szkoda, że rząd nie odpowiada za konsekwencje błędnych decyzji całym swoim majątkiem, tak jak zarząd w spółce! Może wtedy tyle tego dziadostwa i niewykształconego prostactwa nie pchało by się do sejmu!!!
mieczman / 2011-03-05 00:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
to jest rząd? toż to zwykły żydowski inkasent, żeby chociaż te pieniądze przeznaczyli na potrzeby krajowe a nie dla łojenia arabów czy robienia dobrze żydkom!
krismax5 / 78.8.48.* / 2011-03-04 23:29
Ten Rząd już wystarczająco się skompromitował i pora go zmienić.Argumentów nie będę przytaczał bo każdy je zna.Najnormalnij było pod rządami KOMUNY.Przynajmnij wśród nich są ludzie odpowiedzialni a co najważniejsze przygotowani do rządzenia.Rachunk za te stracon lata wystawią Tuskowi wyborcy przy urnach.Wytrzymamy jeszcze te kilka miesięcy z palcem w dupie!
jakub2 / 46.134.42.* / 2011-03-04 22:17
Szkoda że p. premier nie wie co myślą o nim ci najubożsi , oj szkoda , pewnie nie słyszał jeszcze takich przekleństw jakie pod jego adresem padają , ale myślę ze to nie wiele dla tego pana znaczy , najważniejszy jest stołek i kasa , no i trzeba mieć tupet , żeby być tak że siebie zadowolony . Ale miejmy nadzieję ze to nie potrwa zbyt długo , nigdy dotąd nie było takiej obłudy i bezprawia jak obecnie
800 000 000 000??? / 31.63.62.* / 2011-03-04 21:28
Wg. mnie jest to albo sekciarz, albo aferzysta, albo zakompleksiony idiota.
NUKTOR. / 85.89.190.* / 2011-03-04 20:44
Po co pisać p******* o najuboższych skoro od zawsze wiadomo,że domy budują tylko bogaci. Chyba, że rząd przyjmuje, iż te głupie ca 500 tys. zł wydają na dom biedni i mało posiadający. No to brawo. Dlaczego nie podtrzymano , nie do końca wdrożonego, projektu PIS o przejmowaniu na własność mieszkań, już zamortyzowanych, ze Spółdzielni Mieszkaniowych. ?. Rząd po prostu obs...ł ludzi a teraz czyni oszustne ruchy, bo brak pieniędzy na cokolwiek. To polityka bankrutów. Przykro mi tym bardziej, że głosowałem na PO. Tego błędu zapewne wielu ludzi już nie powtórzy.
Al Capone / 83.27.234.* / 2011-03-04 20:06
Polaczek dobrze skomentował ""Bardzo w to wątpię. Wydaje mi się, że zaoszczędzone finanse zostaną przeznaczone na łatanie dziury budżetowej i na tym wspieranie najuboższych się skończy - powątpiewa Jerzy Polaczek, były minister transportu i członek poselskiej komisji infrastruktury."" i tak będzie w rzeczywistości , zmniejszy się budownictwo jednorodzinne , gdzie nie zawsze budowali się tylko zamożni i średnio bogaccy , a zabrany Vat pójdzie na łatanie dziury przez nieudolną PO. W ten sposób będzie się powiększał głód mieszkaniowy. I tak się oszukuje naród polski. Zaczynam mieć dosyć takich rządów. Dlatego moje dzieci swoją lepszą przyszłość wiążą z zamieszkaniem za granicą polski . W ten sposób zmusza się młodzież do pracy za granica postarzając w taki sposób społeczność polską pozostałą w Polsce . Gratulacje dla PO za tak wspaniała prowadzącą politykę
Lukarek / 89.174.214.* / 2011-03-04 20:04
A frajerzy dalej będą głosować na PO i dalej dawać się robić w konia. Jacy wyborcy taki rząd.
wtg / 2011-03-04 19:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tanie mieszkania dla młodych ludzi ?
Alternatywa to: ziemianka, albo poniemieckie bunkry :)))
baśka33 / 77.255.8.* / 2011-03-04 19:14
Gdyby w Polsce ludzie przyzwoicie zarabiali nie byłoby potrzebne żadne budownictwo społeczne więc niech platforma nie robi się taka opiekuńcza. a program Developer na Swoim już dawno powinien zostać zlikwidowany .
aferzyściGórą / 178.235.210.* / 2011-03-04 15:40
Dorzynanie Polaków trwa.
Ale warto płacić.
Zobaczyć roześmiane gęby ubeków - bezcenne
pierwszoklasista / 83.6.77.* / 2011-03-04 11:36
jak jest definicja 'bogatego'? od jakiego poziomu zarobków, posiadania jest się 'bogatym?

Najnowsze wpisy