Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd zabiera kolejną ulgę. Zobacz, co stracisz

Rząd zabiera kolejną ulgę. Zobacz, co stracisz

Wyświetlaj:
Bernard+ / 83.4.32.* / 2011-03-02 21:28
Jest dowodem głupoty lub nieuczciwości rządzących
ustanowienie takiego prawa zgodnie, z którym najpierw
rodzinie pracujących zarabiających 2700zł brutto czyli
otrzymujących 1947zł netto rodzicom 2 dzieci potrąca się
co miesiąc 173 złote zaliczki podatku aby inni urzędnicy
wypłacali co miesiąc tej rodzinie na 2 dzieci 68zł na
młodsze i 91 zł na starsze dziecko czyli razem 159
złotych ponosząc przy tym koszty tej całej operacji głownie koszty utrzymywania urzędników od wypłacania zasiłków.
Zamiast obniżyć kwotę podatku na te dzieci o 159 złotych
i pobierać tylko 14 złotych zaliczki podatku co dało by taką samą pomoc rodzinie ale bez kosztów budzetowych utrzymywania dodatkowych urzędników w gminach oraz bez kosztów operacji bankowych i kosztów nadzoru nad urzędnikami rozpatrującymi wnioski o zasiłki i przyznającymi je. System prawny POLSKIEGO PAŃSTWA sam generuje koszty biurokratyczne zamiast w możliwie najprostszy i najtańszy dla budżetu sposób wspierać rodziny wychowujące dzieci
prostą do obliczenia i skontrolowania bez wychodzenia z biura ulgą podatkową!!!
System najpierw podatkami egzekwowanymi przez urzędników
robi z polskich rodzin klientów opieki społecznej a potem
z podatków zatrudnia kolejnych urzędników aby oddawali
rodzinom zabrane im wcześniej pieniądze. Po co?? Może
tylko po to aby dla kasty swoich ziomków i kolegów
partyjnych posłowie mieli urzędnicze pensje do rozdawania
a za 2010 rok średnia pensja urzędnika jest wyższa niż
średnia płaca w przedsiębiorstwach samofinansujących się
i dlatego deficyt budżetowy rośnie.
pierre11112 / 85.221.198.* / 2011-03-05 07:56
Dokładnie!!!! Tak to wygląda zabiera się dwa tys. żeby oddać tysiąc w ulgach, ten drugi tysiąc płaci się na etaty w urzendach. Paranoja
michacel2 / 2011-03-03 09:08 / Tysiącznik na forum
Bernard+ dodac musze, ze w Polsce panstwo placi na dwoje dzieci w przeliczeniu 40€, gdzie w Niemczech na jedna dziecko placi sie 120€ a na dwoje 250€ czyli 1000zl. To skandal. co serwuje panstwo Tuska rodzinom, majac chocby na wzgledzie, ze te dzieci a raczej ich rodzice placa zdwojony podatek dziennie za utrzymanie tychze dzieci, które rosna i ciagle trzeba kupowac nowe ubranka czy buty. Skandalem jest podniesienie VAT na rzeczy dziecinne do 23%, zaslaniajac sie znowu unijna dyrektywa, która wyraznie mówi, ze w tej kwestji pozostawia krajim suwerennosc decyzji z czego skorzystala kraje anglosaskie czy skandynawskie, Francja, Holandia i Niemcy. To naduzywanie kompetencji rzadzacych i ekipy lichwiarzy, którzy sciagaja ile sie da bezprawnie, tylko poto, zeby zalatac dziure budzetowa i dlug publiczny tylko przez nich zrobiony przez zwiekszenie biurokracji kolesiów. Ponadto dzieci to potencjalni platnicy podatków i skladek rentowych, wiec powinni rodzice za produkcje tych podatków otrzymac ulgi rodzinne, jak w UE, chocby ten Kindergeld 1000,-zl na dziecko a nie powodowac niezdrowe ubóstwo, zeby dzieci nie mogly sie zdrowo i wlasciwie rozwijac i wzrastac...
mzm / 95.41.168.* / 2011-03-07 10:11
Pod warunkiem ze masz prawo do zasilku rodzinnego.jezeli rodzice zarobia za duzo tzn na 1 czlonka rodziny wyjdzie wiecej niz 504 zl to juz zasilku nie ma i jak tu sie wspiera rodzine wychowujaca dzieci. W innych krajach wysokorozwinietych w kryzysie nie podnosi sie podatków tylko je obniza zeby rozkreic gospodarke, a nie dusic ja wysokimi podatkami
księgowy / 46.113.50.* / 2011-03-03 16:15
tak tak jak bym rządził się jak państwo to bym był dawno bankrutem .w państwie nie ma gospodarza ,lecz wielu ciągnących wózek ,każdy w swoją stronę - efekt wiadomy katastrofa nadchodzi....
Ordinary Man / 89.231.97.* / 2011-03-03 05:26
Racja tylko jest jedno "ale". Co robić z już "pracującymi" urzędnikami oraz coroczną armią absolwentów bez zdolności i ambicji? Oni też chcą żyć i pracować, a urzędy państwowe są często dla nich jedyną szansą na przetrwanie.
marcelllllll / 109.173.226.* / 2011-03-05 20:57
należy ich niezwłocznie zwolnic i przestac likwidowac ulgi które defakto powodują wychamowanie gospodarki
myślcie / 83.22.120.* / 2011-03-03 08:25
Zwolnić .
Wbrew pozorom sporo tam zdolnych
i ambitnych .
Obniżyć będzie można ZNACZNIE zus
i dadzą sobie radę .
Będą wytwórcami dochodu narodowego
a nie pasożytami .
rodak / 46.148.170.* / 2011-03-02 21:19
Myślę, że to początek końca PO. Trzeba być ślepym żeby nie zauważyć, że aby mieć w budżecie dla biedniejszych osób muszą to wpłacić bogatsze. Jeśli ich będzie mniej to będzie mniej pieniędzy na cele socjalne. Ciekawe jak długo jeszcze będą mieli coś do likwidacji. Przecież budżet utrzymują osoby pracujące, mające dochody i tylko na nich można opierać budżet. Na biednych budżet długo nie pociągnie. Wniosek prosty: należy dbać głównie o osoby majace dochód.
didione / 77.255.8.* / 2011-03-04 19:20
Tyle, że sporo pracujących to biedni.
kaczorek ma motorek / 2011-03-02 22:53 / Tysiącznik na forum
Ciekawa filozofia ,filozofia własnego czubka nosa
I co jeszcze ci biedniejsi powinni zrobić by Panu ulżyć w życiu ?
Drewnis / 212.160.173.* / 2011-03-03 10:28
Bogaty jest bogaty bo jest kreatywny. A biedny jest biedny bo jest leniwy albo mało kreatywny. Należy wspierać w społeczeństwie tych aktywnych i kreatywnych a nie trwonić pieniądze na biednych i leniwych. Jeśli ludzie bogaci będą mieli warunki do pracy do tworzenia nowych produktów i do wykorzystywania swojego potencjału to korzysta na tym całe społeczeństwo. Bo ten człowiek zgromadzone pieniądze w dużym stopniu zainwestuje tworząc nowe miejsca pracy. Co więcej swoje dzieci nie wyśle do państwowej szkoły nie stanie w kolejce do lekarza NFZ itd. A zatem zapłaci mega podatki ale Państwo nic mu nie da w zamian. A co zrobi biedak. Nie dość że jego dochody są niewielkie to dzieci wyśle do Państwowej szkoły, Państwowego Lekarza, i jeszcze będzie się poruszał dotowaną komunikacja publiczną. Czyli weźmie z garnuszka więcej niż do niego włoży. I to jest właśnie sprawiedliwość społeczna. I nic mu się więcej nie należy. Żadne mieszkanie socjalne czy dodatkowe zapomogi bo i tak społeczeństwo do niego więcej dokłada niż dostaje.
Floyd / 2011-03-04 18:53 / Tysiącznik na forum
Niejaki Abramow miliarder z Rosji bogaci się w Rosji, a inwestuje dla swojej zachcianki w Anglii kupując sobie klub sportowy Chelsea i w d... ma resztę społeczeństwa i miejsca pracy dla niego. Tak to wygląda naprawdę, cwaniaczku.
Bernard+ / 83.4.32.* / 2011-03-02 21:16
Propozycja likwidacji ulgi w postaci możliwości odliczenia VAT od materiałów budowlanych użytych na budowę lub remont mieszkań i domów mieszkalnych co do zasady jest słuszna. Wszelkie bowiem ulgi i dotacje przyznawane przez władzę polityczną zaburzają procesy rozwoju gospodarki kierując pieniądze nie tam gdzie byłyby zużyte jak najkorzystniej dla ich właściciela i dla społeczeństwa jako całości oraz dla poprawy poziomu życia normalnych nie patologicznych rodzin, które są podstawą prawidłowego rozwoju społecznego i rozwoju gospodarczego. Przecież pracownik wyrosły z rodziny patologicznej żyjący tak jak się przyzwyczaił w tej rodzinie nie jest w przedsiębiorstwach człowiekiem przyczyniającym się do szybszego i efektywnego rozwoju ale najczęściej jest powodem problemów i zagrożeń. Oczywiście jest wiele szlachetnych wyjątków, które tylko potwierdzają regułę. Znam osobiście od dziecka chłopca z rodziny alkoholików, który po kolei kończył z wyróżnieniem szkołę zawodową, technikum i politechnikę i awansował od robotnika do dyrektora dużego przedsiębiorstwa. Jednak większość prawidłowo ukształtowanych postaw wychodzi z rodzin średnio zamożnych w których wychowuje się dzieci w szacunku do wiedzy i do pracy. Jeżeli Polska ma poważnie doganiać
poziom PKB per capita średniej Unii Europejskiej, to trzeba przede wszystkim tak prawnie organizować podział i redystrybucję dochodów aby z roku na rok rosły dochody zdrowych rodzin wychowujących dzieci i aby w takich rodzinach rodzice bez drastycznego obniżenia poziomu zaspokojenia podstawowych potrzeb materialnych i kulturalnych mogli decydować się na 3 dzieci. Gdyż utrzymywanie takiej sytuacji, że odpowiedzialni rodzice pracujący oboje i mający z swojej pracy dochody wystarczające aby mieć własne mieszkanie 2 samochody i jeździć co roku na wczasy nie decydują się na więcej niż 1 lub wyjątkowo 2 dzieci w obawie o drastyczny spadek poziomu życia gdyby musieli wychowywać 3 dzieci. Natomiast w rodzinach patologicznych rodzi się po 5 i więcej dzieci i cała taka patologiczna rodzina. żyje wyłącznie z pomocy socjalnej, która jest tym większa im więcej mają dzieci, bo powyżej pięcioro zasiłki już wystarczają niepracującemu ojcu na regularne picie by dzieci nie marzły OPS przywiezie węgiel da zasiłek celowy na ubranka zimowe na zeszyty Caritas da paczki na święta itp. itd. A rodzice od czasu do czasu coś zarobią lub ukradną to jest i na telewizor i na ich papierosy a w ciepłym mieszkaniu socjalnym całą zimę można urządzać towarzyskie balangi.
Tak więc przybywa dzieci wychowanych do życia z zasiłków na koszt reszty społeczeństwa a coraz mniej mamy młodych obywateli wychowanych w rodzinach uczących pracy odpowiedzialności za siebie i bliskich oraz zapewniających zdobycie odpowiedniego wykształcenia i właściwych kwalifikacji merytorycznych i moralnych do życia z pracy, bo odpowiedzialni wykształceni rodzice nie decydują się na urodzenie większej liczby dzieci. A dlaczego ? Co trzeba by zmienić w dystrybucji dochodów w Polsce? Czyli na co rząd przeznaczyć powinien pieniądze zaoszczędzone z likwidacji ulgi budowlanej czy z likwidacji innych ulg ustanowionych uznaniowo przez różne koalicje rządzące Polską?
Bernard+ / 83.4.32.* / 2011-03-02 21:20
Odpowiedź na to jest dawno sformułowana przez badaczy procesów społecznych:
Tak długo jak mamy problem z za małym przyrostem naturalnym w zdrowych rodzinach należy wprowadzić i utrzymywać ulgę podatkową na wychowywanie dzieci własnych lub przysposobionych.
Ile ta ulga powinna wynosić? Na początek nieco więcej niż wynosi zasiłek rodzinny na dziecko w rodzinach o niskich dochodach. Ale powinna to być ulga wyłącznie odliczana od podatku PIT w postaci kwoty wolnej w takiej wysokości, że podatek w pierwszym przedziale skali podatkowej będzie mniejszy na każde dziecko miesięcznie np. o 100zł. czyli kwota wolna przy 18% stawce podatku powinna wynosić około 556 złotych gdyż podatek 18% z tego to właśnie 100zł. Natomiast nic nie szkodzi, że z takiej ulgi skorzystali by ludzie o bardzo wysokich dochodach wystarczy trochę obniżyć próg podatku 32% oraz przywrócić kolejny próg z podatkiem np. 38% a wtedy ulga w postaci kwoty wolnej od podatku na każde dziecko wychowywane w rodzinie zostanie zamożnym ponad przeciętnie odebrana przez progresję podatkową a jeżeli bogaci nie wychowują dzieci to nie będą mieli tej kwoty wolnej. Należałoby również znieść możliwość wspólnego rozliczania się małżonków niewychowujących żadnych dzieci. Aby niepracujący i nie wychowujący dzieci współmałżonek nie korzystał z kwoty wolnej od podatku wcale, bo po co? W ten sposób zamiast kolejnej liczby urzędników do kontrolowania kolejnych ulg oraz zamiast budowania mieszań czynszowych rodziny z dziećmi uzyskałyby stałe zwiększenie dochodów co pozwalałoby im nabywać lub wynajmować mieszkanie na zasadach rynkowych. Dziś bowiem mając małe mieszkanie pracujący odpowiedzialni młodzi rodzice nie decydują się na dzieci bo nie wystarcza im dochodów aby i wychowywać kolejne dziecko i zamienić mieszkanie na większe z większym czynszem i większymi opłatami za media. Wprowadzając ulgi w postaci kwoty wolnej od podatku rodzinom normalnym ale zarabiającym tyle, że ich dochody mieszczą się w pierwszym przedziale tabeli podatkowej, zapewnia się lepsze warunki materialne niezbędne do wychowywania dzieci. Bez jakichkolwiek dodatkowych kosztów administracyjnych. A koszty takie istnieją w przypadku wypłacania dodatków rodzinnych w gotówce przez gminy.
Bernard+ / 83.4.32.* / 2011-03-02 21:21
Rodzinom patologicznym należy nie udzielać pomocy materialnej w takich formach które by umożliwiały niepracującym zdemoralizowanym rodzicom zawłaszczanie pomocy przeznaczonej dla ich dzieci. Np. przez zapewnienie dzieciom śniadań i obiadów darmowych wyłącznie do zjedzenia w szkole lub przedszkolu, zapewnienie opieki i pomocy przy odrabianiu lekcji w szkole i przed opuszczeniem szkoły wydanie dziecku do spożycia na miejscu podwieczorku którego nie dostanie jeżeli nie będzie w świetlicy odrabiać lekcji. Zakupywanie przez pracowników socjalnych podręczników i zeszytów oraz przyborów szkolnych i ubrań dzieciom z rodzin nieprzystosowanych społecznie wysyłanie dzieci na kolonie i obozy darmowe ale nie dawanie zasiłków, które nieodpowiedzialni rodzice przeznaczą na papierosy i alkohol lub wydadzą nierozważnie na jednorazowe niekształcące zabawki. Takie działania które czynią zdrowe rodziny samodzielnymi do wychowania większej ilości dzieci to najwłaściwszy sposób wydatkowania publicznych środków które nie trafią do budżetu gdzie po opłaceniu kosztownej administracji rozdawane są według słabego urzędniczego rozeznania na mało efektywne programy. Jest bowiem dowodem głupoty rządzących ustanowienie takiego prawa zgodnie, z którym najpierw rodzinie pracujących zarabiających 2700zł brutto czyli otrzymujących 1947zł netto rodzicom 2 dzieci potrąca się co miesiąc 173 złote zaliczki podatku aby inni urzędnicy wypłacali co miesiąc tej rodzinie na 2 dzieci 68zł na młodsze i 91 zł na starsze dziecko czyli razem 159 złotych ponosząc przy tym koszty tej całej operacji. Zamiast obniżyć kwotę podatku na te dzieci o 159 złotych i pobierać tylko 14 złotych zaliczki podatku bez kosztów utrzymywania dodatkowych urzędników w gminach oraz kosztów operacji bankowych i kosztów nadzoru nad urzędnikami rozpatrującymi wnioski o zasiłki i przyznającymi je. System prawny sam generuje koszty biurokratyczne zamiast w możliwie najprostszy i najtańszy dla budżetu sposób wspierać rodziny wychowujące dzieci prostą do obliczenia i skontrolowania bez wychodzenia z biura ulgą podatkową!!!
System najpierw podatkami egzekwowanymi przez urzędników robi z polskich rodzin klientów opieki społecznej a potem z podatków zatrudnia kolejnych urzędników aby oddawali rodzinom zabrane im wcześniej pieniądze. Po co?? Może tylko po to aby dla kasty swoich ziomków i kolegów partyjnych posłowie mieli urzędnicze pensje do rozdawania a za 2010 rok średnia pensja urzędnika jest wyższa niż średnia płaca w przedsiębiorstwach samofinansujących się i dlatego deficyt budżetowy rośnie.
rozczarowana studentka / 156.17.253.* / 2011-03-02 21:16
PO na Marsa!
A za co ja mam wybudować dom po studiach?
Pozostaje wyjechać za granicę.. szkoda:/
AgR1 / 217.153.211.* / 2011-03-02 21:04
Ulgi nic nie wnoszą. Uprzywilejowują nieliczną grupę, a na ten przywilej pracuje cała reszta szaraczków. Do tego tłum urzędników rozliczających, kontrolujących i produkujących tony papierków.
Jestem za likwidacją wszelkich ulg.
Inna sprawa to podatki. Powinny być niskie. I tu rządowi nie odpuszczę.
Zamiast dobierać się do kieszeni pracujących niech się zajmie poważnymi reformami. Likwidacja KRUS-u, przywilejów branżowych i trudna mało popularna sprawa -Kościół. Polska nie może być krajem świętych krów!
Wkurzony / 178.36.13.* / 2011-03-03 22:03
Własnie Kościół. .... Dlaczego Kościół nie płaci żadnych podatków? Ogromne majątki; ziemia, budynki, wpływy z "tacy", z działalności gospodarczej. Czy ktoś to może oszacować? Dlaczego nie mówi się o renegocjacji konkordatu?
Henryk2 / 193.203.44.* / 2011-03-02 20:35
Baju baju będziesz w raju.
PO / 188.47.254.* / 2011-03-02 19:54
Pieroński rząd,prezydent nie ich szlak trafi,robią cuda......
jakub2 / 91.94.185.* / 2011-03-02 19:48
A w związku z tym czas odebrać temu rządowi rządzenie , jest okazja bo zbliżają sie wybory , nie da się pominąć faktu że społeczeństwo jest okradane wymyślonymi podatkami , takimi jak vat akcyza i wiele innych , żeby bufony i darmozjady mieli czym się dzielić i nie powinno być innego podatku jak tylko od dochodu wszystkie inne pomysły mają tylko złodzieje . Po za tym dobrze by było przyjrzeć się w czasie wyborów jak są liczone głosy , kto je liczy i jak są sumowane kiedy spływają z całej polski , przy tym powinien być jakiś czynnik społeczny w celu kontroli czy nie dochodzi do ewentualnych fałszerstw.
rychu krawęznik / 83.30.86.* / 2011-03-02 22:57
A uważasz, że gdy do władzy dojdzie PiS, to coś się zmieni? Że będzie lepiej? Może grzybowi z Torunia i jemu podobnym tak - od strzału rydz dostanie kasę z naszych podatków na wszelkie swoje fanaberie w celu nabicia sobie jeszcze większej kabzy! Żyjemy w chorym, skorumpowanym, zakłamanym i ciemnym kraju, i dopóki ludzie nie zaczną być bardziej świadomi, dopóty w sejmie i senacie będą zasiadać miernoty przez nich wybierane, a to będzie nadal rodziło durne prawo, które to prawo będzie niszczyło uczciwą i pracowitą część społeczeństwa, zabierając mu i marnotrawiąc wypracowane przez tę część dobra!
jakub2 / 46.134.42.* / 2011-03-04 21:44
A ja coś pisałem o PISie ?
wojcher / 2011-03-02 19:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nic bym nie mówił. Ale próba zrobienia za mnie debila i granie na uczuciach (troska o najuboższych) to już przegięcie pały. Moja rodzina to 4 osoby i tylko ja pracuję. Jestem najzamożniejszy? A wybudowałem dom dlatego, że budowa domu 120m2 była tańsza od kupna mieszkania 3 pokojowego. Wybudowałem również dlatego, że nie stać mnie na utrzymanie mieszkania (ok 600 zł miesięcznie) bo koszt utrzymania takiego domu jest niższy. Czy jestem bogaty? Jeśli posiadanie własnego lokum to objaw krezusa, to gratuluję rządowi.
życzliwy / 87.207.128.* / 2011-03-02 21:32
Chwali ci się takie racjonalne podejście do życia. Pamiętaj jednak, że od każdej zasady są wyjątki - i ty właśnie jesteś takim wyjątkiem, więc nie bierz tego do siebie. Ruch w kierunku likwidacji ulgi jest jak najbardziej trafny, poza tym masz jeszcze trochę czasu żeby do 2013 trochę jeszcze zaoszczędzić ...
myślcie / 83.22.95.* / 2011-03-02 20:29
Wprowadzą podatek katastralny
( muszą cię ukarać za nowy , piękny dom ) .
Tak dłużej być nie może !
ha-ha-ha / 83.10.191.* / 2011-03-02 19:29
Za każdą zabraną złotówkę bogatemu(myślę o nas pracodawcach), będziemy zwalniać jednego pracownika, zobaczymy kto wygra !
myślcie / 83.22.95.* / 2011-03-02 20:33
Człowieku !
To ilu Ty zatrudniasz ludzi ???
Bela48 / 77.237.15.* / 2011-03-02 20:07
Ha-ha-haI I ze statusu zakichanego pracodawcy zlecisz do statusu robola. A trzeba pamietac, że upadek z większej wysokości bardziej zaboli...
Deder / 87.207.128.* / 2011-03-02 21:36
Ale on będzie się śmiał, kiedy ty będziesz już wp...lał tynk ze ściany. On jako robol zarobi na siebie, a tobie myślisz, że ktoś da ... zupę szczawiową
all5 / 77.255.8.* / 2011-03-04 19:30
Może czasem zarobić w czachę za rogiem od tego co nie będzie miał na zupę szczawiową .
jot-24 / 178.183.184.* / 2011-03-02 19:16
Najbogatszą grupą w Polsce są rządzący ! I oni stanowią prawo !
Nie ma większych krętaczy i pokrętniejszych uzasadnień !
Smutny Przemo / 81.190.142.* / 2011-03-02 19:07
Przykro mi niezmiernie z tego powodu. Jestem młody mam 24 lata. Nie mam nic wspólnego z byciem zamożnym. Mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu. Prowadzę mikro firmę. Pracuje uczciwie. Bank powiedział (każdy) że z takim PITEM mogę dostać 50 tys. kredytu hipotecznego!
Super efekt. Chciałem kupić ruinkę do remontu na siedzibę firmy. Jak się nie wyrobie przed tą ustawą, to po prostu klapa - nie będzie mnie stać. I koniec rozwoju. Wynajmuj - nabijaj kiesę bogatym właścicielom. Rozwiąż firmę i się opierniczaj - dostaniesz lokal gratis! Brawo aż się chce pracować w Polsce
Bela48 / 77.237.15.* / 2011-03-02 20:23
Smutasku, nie załamuj się, bo masz jeszcze mnóstwo zycia przed sobą. Jak sie nie poddasz na pewno Ci sie wszystko uda. Ja za czasów komuny byłam w podobnej sytuacji, choc było duzo gorzej - młodzi nie mieli zielonego światła i nie byli faworyzowani tak jak teraz w "nowej " Polsce. Dom budowalam 13 lat. Nie mielismy żadnych szans na kupno mieszkania..."Wyżebrany'"kredyt budowlany, za który nic nie mozna było kupic 7800 000 zł . Stanowiło to 80% wartości budowy w trzech wyżebranych transzach, gdzie drewniane drzwi kosztowały 500 000 zł. Potem musielismy spłacic go PKO BP 2000 % (!), choc miało byc oprocentowanie tylko na 6% w skali roku... To już historia, która dziś nie interesuje młodych ludzi.
myślcie / 83.22.95.* / 2011-03-02 19:27
Chodź na każde wybory
słuchaj co mówią
obserwuj co ROBIĄ
POMYŚL
i wybieraj .
Nie daj sobie wmówić , że wszyscy kradną , oszukują itd.
Przekonuj innych .
dolary za pazuchą / 89.25.186.* / 2011-03-02 18:41
zdjęcie mówi samo za siebie
Romek12 / 83.6.210.* / 2011-03-02 19:44
Ciekawe czy doczekamy się zdjęcia na którym obie ręce będą trzymali nad głową ;)
Bela48 / 77.237.15.* / 2011-03-02 20:26
Marzenie ściętej głowy, Dowcipnisiu!
Gienko odważny / 83.142.222.* / 2011-03-02 18:20
W rządzie sami złodzieje i kretyni. Zabierają co się da używając debilnych wymówek .... jakby im tak zależało na łataniu dziury budżetowej to obcięli by swoje astronomiczne wypłaty, zabrali by się za ten cały uprzywilejowany kler ... darmowe mieszkania dla nierobów, pijoków co się tylko mnożą ... bezsens ... każdy jest kowalem własnego losu, to, że jeden z drugim mieszka w kartonie, chodzi po śmietnikach to z własnego wyboru ... zamiast dawać kasę na te nasze pasożytnictwo czemu nie zwiększą miejsc pracy, aktywizują tych nierobów by więcej ludzi podatki płaciło .... a PiS nie lepszy od PO też by Polaka okradł tyle, że kasa by do kleru poszła, krzyże i kościoły rosły by jak na drożdżach ....
polonista / 93.105.118.* / 2011-03-03 00:51
Gienko odważny
.... jaby im tak zależało na łataniu dziury
budżetowej to "obcięli by" swoje astronomiczne wypłaty," zabrali by"
Mam pytanko,czy zawsze "... by" pisać należało ODDZIELONE ?
Pewno jestem starego,komunistycznego wykształcenia i nie znam zasad pisowni WYKSZTAŁciuchów ze studiami za pieniądze
Bela48 / 77.237.15.* / 2011-03-02 20:35
Troche się z Tobą nie zgadzam, bo tych świetych przybytków narosło juz tyle i to wcześniej zanim nastał PiS i Radio Maryja, ze chyba nie znalazłoby się już na nie miejsca a parafie zgodnie z panujacą modą marketingową stanowiłyby dla siebie niezdrową konkurencję... W końcu chyba lepiej, żeby były koscioły zamiast meczetów lub synagog. Bo blizsza ciału koszula...
myślcie / 83.22.95.* / 2011-03-02 18:33
Masz rację .
Ja też na starość
idę
do zakonnic .
Precz z klerem !
jk 58 / 77.114.210.* / 2011-03-02 18:45
Jestescie normalno mysląci ludzie .Popieram
myślcie / 83.22.95.* / 2011-03-02 19:09
Co popierasz ?
Też idziesz do zakonnic ( domu spokojnej starości )
czy precz z klerem ?
A może jedno i drugie ?
m-53 / 83.31.66.* / 2011-03-02 19:20
Chłopcom się pomieszało.
Nie kapnęli jeszcze, że domy spokojnej starości w znacznej mierze prowadzi właśnie kler.
myślcie / 83.22.95.* / 2011-03-02 20:21
Bo się im wydaje , że będą wiecznie młodzi .
Nie będą ani młodzi , ani zdrowi ( żywność ) .
Doświadczą co to " służba zdrowia " .
Smierć też zapuka , wcześniej samotność ,
niemoc, strach , wątpliwości , pytania " co po śmierci " ?
Myślę , że taki kontakt ze starymi ludźmi , nieuleczalnie chorymi , śmiercią , wiele uczy , pomaga docenić to co mamy .
Kiedyś było to naturalne , bo rodziny były wielopokoleniowe .
No , ale to trochę nie ten wątek ( tylko trochę ) .
Zamiast rozwijać służbę zdrowia
stawiać na PRAWIDŁOWE ODŻYWIANIE
i RUCH .
Wprowadzić w szkołach przedmiot
NAUKA O CZŁOWIEKU .
( jak jest zbudowany , jak funkcjonują organy , psychologia itd )
myślcie / 83.22.95.* / 2011-03-02 19:18
A tymczasem jedno dziecko w przedszkolu
prowadzonym przez zakonnice ,
drugie w katolickim liceum .
Precz z klerem !

Mam nadzieję , że aluzja nader wyrazista .
m-53 / 83.31.66.* / 2011-03-02 19:22
Nie załapią, że wszelkiej maści lewaki swoje pociechy najchętniej lokują w szkołach przykościelnych o zaostrzonym rygorze. Tam, gdzie żadne Biedronie, Senyszyny czy Palikoty wstępu nie mają.
MichalinaWS / 79.163.16.* / 2011-03-02 18:18
Biedni?! 90% z nich to lenie i nieroby - dlatego są biedni! Mam takich sąsiadów obok - 2 budynki parterowe, w sumie 16 rodzin - i tylko jedna zasługuje na miano biednych (upośledzone dziecko+wypadek losowy) - pozostali to obiboki i złodzieje - uważają że wszystko im się należy od państwa - za nic nie płacą (dostają węgiel na zimę, worki jedzenia, nowe okna, a nawet laptopy z dostępem do internetu - wszystko za darmo!!!). I jaka tu sprawiedliwość? Laptopa dostała np. kobieta, która jest niedowidząca, ma 3 dzieci (5,3 i 2 lata) i teraz non stop siedzi przed komputerem, do mieszkania nie da się wejść - taki syf,a dzieci płaczą z głodu (najstarszego odwoziłam kiedyś do przedszkola na 12:00 i bolał go brzuch, jak się okazało z głodu, bo mama mu powiedziała że nie ma nic do jedzenia w domu!!!) - aż się krew w człowieku gotuje! No i dla przykładu jeszcze rodzina ta dostała pralkę (za darmo oczywiście), której nawet nie raczyli podłączyć i od jesieni do dziś dnia stoi...na dworzu...Uważam, że inaczej by było gdyby sami na to zapracowali.A tak z naszych podatków idzie na takich darmozjadów, którzy nawet nie potrafią tego uszanować!Z 16 rodzin pracuje może 3-4 - reszta na zasiłkach, bo po co robić skoro i tak wszystko dostaną. Jak się na nich patrzy jak sobie beztrosko żyją, bez stresów, pędu i wstawania o 5 rano - to aż im człowiek zazdrości i się zastanawia nad sensem swojego życia. Może wartoby tak jak oni??
Bela48 / 77.237.15.* / 2011-03-02 20:44
Jesli im tego zazdrościsz, to rób to samo a nie oceniaj innych. Tobie łatwiej to przyjdzie niż im zrozumieć Twoje pretensje...
jakub2 / 91.94.185.* / 2011-03-02 20:00
Może pomyśl kto do tego doprowadził, zobacz na kogo naprawdę pracujesz , kto rzeczywiście pochłania twoje podatki , a nie zazdrość bezradnym i biednym ludziom , którzy nie zawsze są tak obrotni że mogą sobie jakoś poradzić sami , a to że im ktoś coś daje to mają tego nie wziąć ? a ty byś nie wzięła ?
bidny / 83.11.255.* / 2011-03-02 18:26
Masz 100% rację. Zasiłek dla bezrobotnego który nie pracowaó w ogóle jest wyższy od najniższej emerytury.
jakub2 / 91.94.185.* / 2011-03-02 20:13
Za komuny też tak jak wy z PO zwalacie winy za wszelki niedostatek i kryzys państwa na niebieskich ptaków , jak to wówczas nazywano takich co nie pracowali , te same metody , radzę sie nie ośmieszać ,we wszystkich państwach świata są ludzie biedni i mniej zaradni , nie starajcie się dzielić społeczeństwo i nie pomagajcie w tym rządzącym , to wam się nie uda , każdy myślący człowiek wie ko jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy .

Najnowsze wpisy