Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd zabiera kolejną ulgę. Zobacz, co stracisz

Rząd zabiera kolejną ulgę. Zobacz, co stracisz

Wyświetlaj:
heniek14 / 77.252.32.* / 2011-03-02 18:00
•1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy
•2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty•3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic•4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ•5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych•6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012•7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku•8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce•9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet•10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją
Bescherelle / 93.105.230.* / 2011-03-02 17:58
Niedługo biedni nie będą nic musieli robić w tym Państwie! Po co pracować? Po co robić coś na poczet poprawy swojej sytuacji skoro przecież reszta kraju może utrzymywać i zapewnić wszystko karaluchom. A oni nic tylko piją, wymagają i robią dzieci dla kolejnych zasiłków!!!
Żenada!
krzysztof slask / 83.22.165.* / 2011-03-02 17:56
To normalne hasło : Rząd się sam wyżywi jest nadal aktualne.
A dlaczego Panowie i Panie posłowie nie zmniejszą swych dochodów o 50% w ramach pomocy biednym?
Toż to tez sponsoring budżetu Państwa.
A dlaczego J.K.Bielecki jako prezes PKO miesięcznie pobiera 400 ys. złotych i premię roczna ok 1 mln zł? -to jest przykład ludzi którzy własnie powinni się troszke opanować bo ile można brać , za "starej Polski był a siatka płac a teraz każdy sobie robi co chce. Eeee tam Polska jest przechlapana.
fafaWGAG / 46.113.97.* / 2011-03-02 17:27
Mak kamienicę, jest pusta, wole żeby zdechła niż dawać pod wynajem ludziom którzy potem mogą NIE PŁACIĆ czynszu i nie da rady ich wywyalić@!!
hcodhsflia / 84.10.59.* / 2011-03-02 17:26
Przepraszam, że stać mnie na mieszkanie!!!
confido / 62.141.221.* / 2011-03-02 16:55
Śmiechu warte, ten rząd chce pomóc najuboższym.
brak słów / 83.10.191.* / 2011-03-02 16:32
Brak słów, lepiej nic nie robić i narzekać !
A241 / 89.74.10.* / 2011-03-02 17:14
A przeprasza kwa mać, dlaczego jeden kanciarz ma mieć wszystko i pełni a uczciwy nawet pracy dostać nie może, a jeżeli już to go powyższy wycycka jak murzyna.
Jesteś bogaty utrzymuj kraj.
wtg / 2011-03-02 15:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak tak dalej pójdzie to dwa lata będziemy pracować na zapłacenie rocznych podatków.
kartofelek / 194.237.142.* / 2011-03-02 15:44
Dopiero co wszyscy wieszaliscie psy na PO, ze jest az tak zla partia, ze nawet Balcerowicz ich krytykuje, juz w Gazecie Polskiej widzialem na 1 stronie zdjecia Kaczora i Balcerowicza z podpisem 'kto z nich bedzie premierem', juz slyszalem wszystich PiSiakow chlonacych slowa krytyki PO wypowiadane przez Balcerowicza jak manne z nieba a tu nagle Tusk postanowil zrealizowac jeden z pomyslow Balcerka. No i co? Wszyskie PiSiaki nadal psy wieszaja na rzadzie. Wam to chyba nic nie dogodzi. Nie wiem, czy ta zgryzliwosc i zgorzknialosc jest wynikiem braku satysfakcji z seksu tudziesz braku jakiegokolwiek seksu. U Kaczora to zrozumiale, ale ze wszyscy wyborcy PiS tez tak maja???
stegas / 2011-03-02 17:03
Wolę mieć mniej seksu, niż uganiać się za łatwymi panienkami a póżniej leczyć się na "trypla". Jestem koneserem i lubię mieć dobry seks z kims do kogo mam zaufanie i do kogo żywię uczucie, Łapanie brudnych roznoszących zarazki "muszek", którą miało już setki przedemną i p....... gdzieś za wegłem czy w samochodzie mnie nie kręci tak jak ciebie. Z moich obserwacji wynika, że nie tylko PiS ma dosyć PO, tego skorumpowanego towarzystwa wzajemnej adoracji . Coraz więcej Polaków zaczyna myśleć samodzielnie i ta chołota, która udaje, że rządzi zleci z piedestału jak wielu "wielkich" kłamców i przęśmiewców przed nimi.
centusPO / 178.183.190.* / 2011-03-02 16:31
Tak jest tylko my Pełowcy jetosmy wykstałcone modre tylko my momy recepte na sukses płolski my władzy nigdy nie łodomy na nos mocie wszyscy glosowoc
m-53 / 83.31.66.* / 2011-03-02 16:02
Coś kręcisz. Pokaż choć jeden przykład popierania przez PiS likwidacji ulgi budowlanej. Lub rodzinnej.
No i najważniejsze. Ja wypowiadam swoje opinie a nie PiS.
speedylelek / 85.222.86.* / 2011-03-02 15:52
a generalnie, to o co Ci chodzi?
zabrali kolejne ulgi i pieniadze pójdą na łatanie dziury budżetowej
jak rezerwa demograficzna, wyprzedaż firm
tylko gdzie idą te pieniądze, na co?
luter69 / 81.95.207.* / 2011-03-02 16:51
Czyżby to ten rząd wymyślił deficyt? Nie słyszałem od żadnego ze "specjalistów", skąd wziąć 40 mld zł, żeby zlikwidować nierównowagę w budżecie. Różnica jest taka, że obecny rząd jako pierwszy robi coś w zakresie cięcia wydatków budżetowych, a reszta tylko narzeka. Opozycja ma jakieś pomysły oprócz podniesienia podatków? O PiSie nawet nie mówię, bo to ignoranci ekonomiczni...
door / 83.12.255.* / 2011-03-02 19:34
Gdzie są nasze pieniądze?
Wyjaśnij SKĄD się wzięła taka dziura w budżecie?
Bo jakoś NIKT nie chce mi tego wyjaśnić.
Tylko o łataniu, oszczędzaniu i cięciach.

Słucham:
Karol_X / 83.6.210.* / 2011-03-02 20:10
Każdy chyba wie skąd się wzięła. Rozdęty socjal, przywileje górników, wojskowych itp. Wydatki na różnej maści zupełnie zbędne agencje i instytucje (np. Polski Instytut Sztuki Filmowej). Armia urzędników, państwowe szkolnictwo i służba zdrowia. A z drugiej strony tłamszenie inicjatywy gospodarczej społeczeństwa.
michacel2 / 2011-03-02 20:49 / Tysiącznik na forum
Karol a podtapianych 100tys. rodzin zapomniales i sie nie upomnisz, bo ich wykolegowal Tusk, zwalajac wine na wójtów i prezydentem a waly i cieki wodne, rzeki przeciez w gestii rzadu. Tym biednym ludziom do dzis nie wyplacono pieniedzy a w miedzyczasie niektórzy byli nawet juz 3 razy powtórnie podtapiani i nic...
arch / 2011-03-02 15:57 / Tysiącznik na forum

tylko gdzie idą te pieniądze, na co?

DO czarnej DZIURY !
intervojager / 83.9.226.* / 2011-03-02 15:37
To niech przestaną przynajmniej pozbawiać rodziców praw rodzicielskich pod pretekstem złych warunków mieszkaniowych, co miało kilka razy miejsce w Polsce.
Błażej z wielkiego miasta / 83.31.146.* / 2011-03-02 15:35
A ja zgłosuję za PO bo jestem z dużego miasta,oglądam TVN,czytam Gazetą Wyborczą.W czasie poprzednich wyborów schowałem babci dowód
xxx1 / 93.105.57.* / 2011-03-02 18:00
@ Blażej.. Gratuluje poczucia humoru.Głosuj dalej,
nie dowód ale gacie z d^^^y ci zabiorą na długi.
wojens / 46.112.166.* / 2011-03-02 15:44
Ja też zaglosuję na PO. Jestem z największego miasta, oglądam TVN, czytam GW. Dowodu nie schowam bo babcia nie żyje.
kacper maciwoda / 194.237.142.* / 2011-03-02 15:33
Jeszcze w 2013 jakas wykonczeniowka i potem mozecie sobie ten zwrot wsadzic. Wiem, zachowuje sie bardzo subiektywnie, ale takie zycie. Poki co wara od ulgi ale po 2013 bede pierwszym kto bedzie chwalil rzad ze zabiera tym bogatym, ktorych i tak stac na budowe wlasnego domu
myślcie / 83.22.95.* / 2011-03-02 18:23
Głupotę
mieć
za cnotę .
michacel2 / 2011-03-02 15:23 / Tysiącznik na forum
Dobrze napisano "kolejna ulge...", bo to nie ostatnia i wyssaja z nas wszystko, zeby sami miec wiecej. To metoda na sukces PO i spelnianie obietnic Pinokia Tuska. Za wszystkie machloje, przekrety, popsujki, demolki, dziury budzetoiwe i dlugi publiczne zaplaci podatnik, obywatel i jego dzieci a moze i wnuki. PO dalej bedzie pazernie rzadzic na wzór Kadafiego czy Husajna spiac w palacach z pelnymi skrzyniami zlota.
sewerer / 80.48.115.* / 2011-03-02 16:01
"Na wzór Kadafiego czy Husajna" nie będzie rządził, bo jaką demokrację mamy taka mamy, ale ostatecznie to my decydujemy, a przynajmniej nam się tak wydaje. Zamiast biadolić na Tuska i jego rząd daj jakieś rozwiązanie? PiS z pewnością go nie ma. Balcerowicz również. Dlaczego? Jak można oczekiwać sukcesów ekonomicznych po Balcerowiczu, jeśli w obecnym deficycie jest prawie 90 miliardów deficytu wypracowanego przez Balcerowicza, mylnie zwanego "dziurą Bauca"? Ten deficyt nie skończył się i nie wyparował wraz z utratą rządów przez AWS! Jak mam wierzyć PiS-owi, skoro "zostawił w kieszeni obywatela", już za rządów Tuska, 8,2 miliarda złotych? Pamiętasz tę reklamę dla ekonomicznych idiotów? Sam Kaczyński w niej wystąpił. Zapomniał dodać tylko, że zostawił te pieniądze przede wszystkim w kieszeni bogatego Polaka, i że ta "darowizna" zostawiła ekwiwalentna dziurę w budżecie już nie rządu PiS-u, a PO. Czy ta "darowizna" spowodowała jakiś wzrost gospodarczy? Jakieś dodatkowe wpływy do budżetu? Oczywiście, że nie! Litwa zafundowała sobie taką "darowiznę" na szerszą skalę, wprowadzając podatek liniowy. Dzisiaj zdycha, a jeszcze nie tak dawno stawialiśmy ją za wzór. Czy Tusk jest taki wspaniały? Oczywiście, że nie! Powinien natychmiast po tej "darowiźnie", podnieść progresje podatkową do 45-50%, zamiast podwyższać o 1% VAT, co i tak nie zniwelowało tego szalonego kroku PiS-u, bo dało oszczędności zaledwie 5,2 mld złotych, a obciążyło przede wszystkim polska biedotę. Współczynnik Giniego (rozwarstwienia społecznego) poszybował w górę. Co zatem należy zrobić? Należy zwiększyć progresje od dochodów osobistych i wprowadzić zwolnienia dla obywateli, tworzących miejsca pracy. Należy uznać działania Komisji Kościelnej za nielegalne i oddać majątek narodowi, który za jego posiadanie, w odróżnieniu od Kościoła, będzie płacił podatki od nieruchomości. Skończyć z odliczeniami na OPP. Skończyć z darowiznami na rzecz kultu. Wprowadzić podatek kościelny. Unieważnić praktykę po 1989 roku, polegającą na bezprzetargowym przekazywaniu nieruchomości za procent ceny kościołom i związkom wyznaniowym. Wprowadzić ulgi w budownictwie bez pośrednictwa banków, takie jakie miały miejsce w latach 90. Powiązać wynagrodzenia samorządowców różnych szczebli z minimalną płacą i bezrobociem w odpowiednim regionie administrowanym przez samorząd. Finansowanie partii politycznych na zasadzie odpisów OPP na przy składaniu PIT. To jest właściwy kierunek działań. Z pewnością PiS ani PO nie zechcą się w to bawić. Częściowo o tym mówi Palikot, ale gdzie mu do rządzenia. Poza tym on znowu dopuściłby do finansów publicznych Balcerowicza, ktory zarzynał nasza gospodarkę (eksport) idiotycznie mocną złotówką, a pasł swoich ludzi wahaniami jej kursu. Krzyczałem na tym forum, że polski rząd powinien masowo kupować EUR po 3,19. Nikt nie korzystał z tej okazji, oczywiście oprócz mnie:-). Dzisiaj kurs jest bardziej rozsądny. Balcerowicz nabierał nas na tanie wczasy, jak dzisiaj na obronę naszych emerytur, czyt. obronę wysokopłatnych i pozbawionych jakiejkolwiek odpowiedzialności stanowisk jego kolesi w OFE. Zobaczycie jak Grecja wyjdzie z kryzysu! Przeżrą pieniądze i wszystko. Pieniądze można brać tylko od tych, którzy je mają, a nie wydają, lub bogaci wydają poza krajem (czyt. nie napędzają gospodarki). Jeśli się weźmie 20% biedakom, to doprowadzi to tylko do zwolnień grupowych i przejścia kolejnych ludzi na garnuszek państwa. Przecież te zabrane 20% i tak trafiało w postaci podatków do budżetu, lub do pracodawców. Zabiera się i budżetowi i pracodawcy, więc gdzie ma być rozwój? Balcerowicz tego nie wie. Opuścił te lekcje!
jakub2 / 91.94.185.* / 2011-03-02 20:44
A miał być w ogóle rozwój ? przecież od 89r jest kontynuowany sabotaż w Polsce
von Mises / 83.6.210.* / 2011-03-02 20:27
Jako receptę na socjalizm proponujesz, jeszcze większy socjalizm. Nie wiadomo, śmiać się czy płakać.
Litwa zdycha przez podatek liniowy? Bzdura, zdycha przez to samo co my, przez socjale, korupcję, przerośniętą kadrę urzędniczą oraz ograniczające gospodarkę przepisy.
Poczytaj najpierw coś z ekonomii ze szkoły austriackiej, prześledź historię ekonomiczną kilku krajów, zaczynając od USA i np. dla kontrastu Szwecji to będziesz wiedział do czego takie pomysły podatkowe jak twoje prowadzą.
A co do Balcerowicza masz rację, z tym panem dobrobytu nie osiągniemy na pewno.
marynarz098 / 2011-03-02 17:10 / Tysiącznik na forum
Należy uznać działania Komisji
Kościelnej za nielegalne i oddać majątek narodowi, który za
jego posiadanie, w odróżnieniu od Kościoła, będzie płacił
podatki od nieruchomości. Skończyć z odliczeniami na OPP.
Skończyć z darowiznami na rzecz kultu. Wprowadzić podatek
kościelny. Unieważnić praktykę po 1989 roku, polegającą na
bezprzetargowym przekazywaniu nieruchomości za procent ceny
kościołom i związkom wyznaniowym.

Bardzo mi sie podoba, bardzo.

Krzyczałem
na tym forum, że polski rząd powinien masowo kupować EUR po
3,19. Nikt nie korzystał z tej okazji, oczywiście oprócz
mnie:-).

I mnie ;-),.......teraz znowu by mogloby stestowac ta wsparcie.

pozdrawiam, wkoncu ktos kto nie narzeka.
jakub2 / 91.94.185.* / 2011-03-02 21:11
"marynarz098" Na razie ci z PO nie narzekają , bo p. Pitera nie wyłapuje swoich , no i minister sprawiedliwości jest swój itd. itp. itd.
roland_topor / 2011-03-02 15:35 / Bywalec forum
Wszystko to prawda, zacny pisowcze, oprócz jednego szczególiku. Moherowy Jarek podczas swych bezrządów znacząco ową dziurę umocnił
michacel2 / 2011-03-02 15:43 / Tysiącznik na forum
ronald jesli to swinska prowokacja, to ci sie nie udala. Przypomne, ze dziura Jarka byla o polowe mniejsza a Tusk podwoil ja w 3 lata, podwoil na zielonej wyspie inflacje, podwoil tez bezrobocie, rozmnozyl tez dziure budzetowa, bo od Jarka dostal 12,5 mld a zrobil 10x tyle 120mld.
iundex / 89.76.143.* / 2011-03-02 17:17
przedstaw dowody a nie kłamliwe pisowskie hasła.
Jaro był jednym z tych umacniających dziurę budżetową. Tusk nie lepszy...ale ten drugi chociaż zauważył problem i zaczął działać w przeciwieństwie do nieroba Kłamczyńskiego Jarosława.
luter69 / 81.95.207.* / 2011-03-02 17:10
A co Jarek i spółka zrobił, żeby zmniejszyć deficyt, kiedy rządził? Kotwica budżetowa i w szczycie koniunktury miał deficyt zamiast nadwyżki budżetowej. Bezrobocie w roku 2006 wynosiło ok. 15%, a teraz po kryzysie mamy 12%. PiS przez dwa lata powiększył deficyt finansów publicznych o prawie 100 mld zł. Umiesz liczyć? I nie porównuj danych z różnych faz cyklu koniunkturalnego...
michacel2 / 2011-03-02 18:09 / Tysiącznik na forum
luter69 wypraszam sobie taka retoryke oparta na klamstwach. Zanim napiszesz takie bzdety to uzasadnij przynajmniej linkiem, gdzie to zapisane. Bezrobocie w 2006 roku wynosilo zaledwie 7,6% a teraz jest juz 13% i szybko rosnie, bo na koniec tego roku rokuje sie 17%. Deficyt budzetowy zmniejszono po rzadach SLD z 38 na 12,5mld. zl. przypominam, ze PO nie ma wiekszej lecz gigantyczna dziure budzetowa, bo 10xwiecej niz PiS az 120mld.zl. Dlug publiczny wynosil za PiS 460mld. zl a teraz siega prawie 800mld.zl. i rosnie 6tys.zl na dzien.
Kacper W / 83.6.210.* / 2011-03-02 20:41
Jałowa dyskusja. Spieracie się co jest lepsze, dżuma czy cholera. PO i PiS to tylko orzeł i reszka tej samej monety. Socjaliści cyniczni (PO) kontra socjaliści pobożni (PiS). Rządy tych partii (podobnie jak SLD i PSL) są w praktyce tak samo szkodliwe dla naszego kraju.
Chcecie zmiany na lepsze to nie dajcie się omamić sondażom i "niezależnym" telewizjom i w najbliższych wyborach zagłosujcie na kogoś spoza "bandy czworga".
eleee / 83.15.104.* / 2011-03-02 15:21
Po prostu obecnie rządzący są przewidujący - społeczeństwo ubożeje, zatem budownictwo socjalne będzie odgrywać coraz większą rolę. Zamiast ułatwiać ludziom zamieszkanie na swoim, lepiej ich uzależniać - w końcu mieszkanie socjalne, to taki "prezent" od łaskawego państwa.
Pamiętajmy - by żyło się lepiej...
maciej.z.zadupia / 79.188.202.* / 2011-03-02 15:08
cóż.... trzeba w końcu pokryć z czegoś efekty działań rządów SLD i PiS.....
Błażej z wielkiego miasta / 83.31.146.* / 2011-03-02 15:14
Maciek masz srację ja też uważam ,że to wina PiS.Będę głosował na PO zawsze do końca srata i nawet 1 dzień dłużej

Najnowsze wpisy