Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd zabiera kolejną ulgę. Zobacz, co stracisz

Rząd zabiera kolejną ulgę. Zobacz, co stracisz

Wyświetlaj:
Kici / 89.174.127.* / 2011-03-02 15:01
Wiecie co... zabierzmy jeszcze emerytury bo przeciez mozemy pracowac do smierci... becikowe (podobno juz ma byc zabrane te 1000 bo przeciez kazdy sobie poradzi) i wogole urlopy, rehabilitacje itp.
Niech kazdy orze jak moze do smierci i tyle... tylko niech zaczna od siebie. Na poczatek mieszkanie z oplatami za 1500 gdzie zarobi 1100 netto i pogadamy czy dalej beda tak wszystko wszystkim zabierac. !
michacel2 / 2011-03-02 15:27 / Tysiącznik na forum
Kici dodaj jeszcze, ze zabrac powodzianom, choc do dzis wszyscy nie dostali nawet 10% a ukarac po 10tys. kazdy z draniów, ze jak smieli pobudowac sie na nizinach. Kazdego przed smiercia ukarac przedplata za pogrzeb, zeby rodzina sie nie wywinela a rodzina na swoim, wiec bogata musi placic danine, ze dzieci moga do przedszkola i zlobka.
Żywczak / 83.5.44.* / 2011-03-02 14:56
no...to teraz trzeba tak zrobić żeby średnio zamożnych też nie było stać na budowę domu lub kupno mieszkania...by żyło się lepiej...komuna!
Adam222 / 77.88.138.* / 2011-03-02 15:27
Złodziejstwo PO to nie komuna. PO to prawica, kapitaliści, krwiopijcy, wyzyskiwacze.
emerytka2 1952 / 46.112.157.* / 2011-03-02 14:54
zgadzam się ż Tobą bo ja tez ciągle coś remontuje i dla mnie każda złotówka ze zwrotu vat-u ma znaczenie. Wcale sie do bogatych nie zaliczam bo mam 1280 zł emerytury. Tusk opowiada głodne kawały, musi skąds wziąć pieniądze na odszkodowania - no nie? I najlepiej uderzyć po d...e tych najbiednieszych. Moje głosu tez w wyborach nie dostanie.
john_doe / 86.63.151.* / 2011-03-04 20:28
Przecierz na "zadośczuczynienie" za smoleńsk te kilkaset milionów trzeba będzie wziąść Ten kraj jest xxxx na to państwo będzie mialo kilkaset milionów a na wiele innych ważnych spraw nie ma do urzędów pracy brak nawet kilka milionów a tam conajmniej kilkadziesiąt .Zapewne tez rodziny będą miały renty takie ,że większość z nas mogłaby tylko pomarzyć o takich pensjach...
łasuch / 83.21.56.* / 2011-03-02 14:50
Nie wiem skąd poparcie dla działań Tuska 42% i wszystkich Liberałów
Bezrobocie coraz wyższe,zasiłki coraz niższe na otwarcie działalności z obiecanych 20tyś tylko 12 i nie wiadomo kiedy,kolejne zakłady do likwidacji np.FSO bo przecież na zielonej łące żyje się coraz lepiej.
luter69 / 81.95.207.* / 2011-03-02 17:16
No tak, zasiłki, dotacje, rekompensaty, dopłaty, itp. Dawać, bo mi się należy. I potem się dziwią, że mamy deficyt budżetowy...
michacel2 / 2011-03-02 15:30 / Tysiącznik na forum
Zanim nastapi ten cud Tuska, ze laka sie zazieleni, glupi premier predzej sie zaczerwieni i spali ze wstydu, jesli go ma, bo honoru tez nie.
ber / 88.156.17.* / 2011-03-02 14:45
To tak jak początkowe ulgi budowy domów -czysty pieniądz odliczany /chyba?/ od dochodu. Bogaci mieli od razu za co i budowali się pierwsi i od razu ....załapali się/choć niektórzy jeszcze dzisiaj-cały czas "budują"- na starych zasadach-/bo prawa nabyte / mimo, że już z 10 lat w tym domu mieszkają.
Teraz, gdy kolej na biedniejszych---ciułaczy---to wszystkie ulgi zabrane-bo już bogaci dawno się wybudowali.Ot--i caaała ochrona biedniejszych i filozofia zabierania ulg..
życzliwy / 83.12.11.* / 2011-03-02 14:44
Normalnie i zdrowo to jest wtedy gdy nie ma żadnych ulg ani żadnych zasiłków i wszystko ma prawdziwą cenę i towary i praca.
To system dopłat , zasiłków , ulg niszczy gospodarkę i moralność.
Dom ma budować ten kogo na to naprawdę stać bo na to zarobił uczciwie i własny dom to jest bogactwo.
A ludziom się w głowach poprzewracało z powodu tych systemów dopłat , i całego socjalu. Powinno być normalnie czyli zapracował , kupuje .Pseudo myśliciele wymyślili chorą ideologie komunistyczna i świat nie potrafi się od niej uwolnić.
Nie w rządzie sa kretyni , tylko większość tego narodu to kretyni , a niedługo do rządu to z łapanki będą brali , bo dla tego durnego narodu nie warto się wysilać bo i tak nic nie potrafią docenić i wiecznie źle i wiecznie mało.Widzę pełno dookoła takich wiecznie narzekających i krytykujących wszystko nieudaczników. Jeden z drugim nic nie zrobił , ciągle kombinuje jak jakiś zasiłek wyłudzić , jak co przykombinować , broń bożę jakiegoś podatku nie zapłacić i wiecznie pokrzywdzony.
A zapisać się do partii , o PJN potrzebuje członków , nowa partia to i działacza i na listy łatwo się załapać i realizować wszystko . Tworzyć dobrze płatne miejsca pracy , zasiłki wysokie wypłacać , emerytom podnieś ,Jaki problem założyć partie - wpis do rejestru sadowego kilkaset złoty kosztuje zwołać się założyć partie , wygrać wybory - pewnie będą na Was głosować - najlepsze hasło myśmy jeszcze nie rządzili i złapiemy złodzieja i pokazać temu Tuskowi jak to sie robi
no jazda do działań.
myślcie / 83.22.123.* / 2011-03-02 15:06
Pierwsze dwa zdania - ok .
Własny dom powinien być standardem a nie luksusem drogi panie .

Raczy pan twierdzić , że naród nie docenia władzy ?
Powtórka z rozrywki ?

Większość to kretyni ? No cóż , tylko kretyni
mogli dopuścić do władzy takich kretynów .
Może i racja .

Znam jednego
co myślał podobnie ( to o zakładaniu partii )
Nazywa się
Palikot .
życ zliwy / 83.12.11.* / 2011-03-02 15:32
Ja nie zamierzam zakładać partii .Ta propozycja jest dla tych co wszystko jest teraz złe . Nie zrozumiałeś tekstu.
A jeszcze jak wiesz jak to zrobić żeby własny dom był standardem to załóż partie i realizuj ten wspaniały pomysł.A może jakiś program przelejesz na papier , może Ci głupcy to zrealizują , bo teraz nie wiedzą jak to zrobić.Każdy może napisać projekty ustaw pozbierać podpisy i złożyć w Sejmie - nie ma problemu , a potem domagać się realizacji , może jacyś lobbyści cię wesprą.Jak sie wie to trzeba działać - przejdziesz może do historii
myślcie / 83.22.95.* / 2011-03-02 19:05
Gdzie piszę , że TY chcesz zakładać partię .
Własny dom czy mieszkanie
to podstawa egzystencji
człowieka , rodziny .
Na Nowej Gwineji , Sudanie , Wielkiej Brytanii czy Polsce .
Różny jest tylko standard , bo i warunki odmienne , potrzeby i możliwości .

Na początek .
Zrobić plany zagospodarowania przestrzennego .
Odrolnić tereny w granicach administracyjnych miast .
Jedna , ale przemyślana ustawa .
(ceny działek bardzo spadną )
Działki uzbroić.
Sprzedać .
.
onononono / 83.31.83.* / 2011-03-02 14:39
rządzenie nie polega na dawaniu obywatelowi w dupę na wszytskich frontach ( no może poza niejakim biedro...co lata od tv do tv z kaliszem jako rózowy koleś). RZadzenie polega na tym aby obywatelom było lepiej . PAWLAK ty k**** już załatwiłes nam to że placimy 2 razy zdaje się wiecej za gaz z rosji niż UK im placi. PO niszczy polaków i tzreba to szybko zatrzymać i się z nimi rozliczyc. Oszukali wyborców wieć są jak kadafi i mubarak i inna swolocz.
Błażej z wielkiego miasta / 83.31.146.* / 2011-03-02 15:33
A będę głosował na PO,oni mi sie podobają Nie są niscy,nie mają braci bliżniaków ,nie chodzą w biedopastowanych butach ,
myślcie / 83.22.95.* / 2011-03-02 20:50
......... nie są mohery , mają konto w banku ( szwajcarskim ) ,
są z********* fajni ( cokolwiek to znaczy ) ,
mają POWAŻANIE na świecie
media ich kochają
głosując na nich DOWARTOŚCIOWÓJĘ SIĘ
jestem cool i trendy
myślcie / 83.22.95.* / 2011-03-02 21:00
.......... tak ma być ( przez Ó )
To takie specyficzne ..........
emerytka1952 / 178.37.15.* / 2011-03-02 14:19
Chyba kretyni są w rządzie - ja należę do ubogiej rodziny, a jednak ten zwrot dla mnie jest istotny - zawsze w domu coś się remontuje .Nie wiem Jak Tusk i inni mogą nam ciemnotę wciskać że to ulga dla bogatych - czy Pan Tusk potrafi liczyć, Poza tym ta ulga jest nie tylko na budowę - ale właśnie na remont np. wymiane dziurawych grzejników co, czy inne prace w mieszkaniu. Panie Tusk - jak Pan tak traktuje wyborców to ja dziękuję - napewno na PO nie będę głosowała.
fifikot99 / 46.134.180.* / 2011-03-02 14:17
Prosta polityka: Jeśli Cię na coś stać to Ci to zabiorą. Masz być żebrakiem. Tego wymaga poprawność obywatelska.
roninn / 109.196.54.* / 2011-03-02 14:14
Czy to jest takie bogactwo mieć dom?
Co rząd do tej pory zrobił aby pomódz tym którzy nie manją domu, nie z własnej woli (czyt. NIC)
Rząd i inni umią tylko zabierać, to na tym ma polegać demokracja?
enjoy / 83.5.196.* / 2011-03-02 14:14
Domy budują ludzie zamożniejsi??? Trzeba tyrać na granicą, brać kredyty w Polsce i w pocie czoła samemu budować. To jest ZAMOŻNOŚĆ?! Tusku, w Polsce zamożni to są te świnie u koryta!!!
leberał / 159.245.16.* / 2011-03-02 14:13
POmoc dla biednych ma polegać na tym, żeby bogatsi mieszkali jak biedni. Na pewno biedni się ucieszą, że mogą mieć jeszcze ciaśniej.
PO za tym wszyscy zdrowi.
Adol / 2011-03-02 14:12 / Bywalec forum
Niby zielona wyspa i historyczny wzrost gospodarczy i eksport a obciążenia zwykłych ludzi stale rosną. Nie mówiąc już, że jesteśmy jedynym Państwem w UE bez polityki prorodzinnej.
jq / 192.193.245.* / 2011-03-02 14:04

Te pierwsze to mieszkania dla najuboższych, których nie stać na płacenie czynszu

OK, ale mieszkania te powinny byc niezbednym minimum do przetrwania typu klitka 20-30m w gorszych lokalizacjach. To powinny byc mieszkania z ktorych rodziny powinny probowac sie jak najszybciej wydostac (poprzez prace) do tych drugich, lepszych.

a to drugie to mieszkania pod wynajem z możliwością wykupu.

Dobrze zrobilaby konkurencja dla deweloperow na rodzimym rynku. Wtedy okazaloby sie czy m2 porzadnego mieszkania w dobrej lokalizacji kosztuje 8 czy 3 tysiace....
andrzej_bdg / 84.10.107.* / 2011-03-02 13:46
rozdmuchali administrację, a teraz zabierają ulgę, która faktycznie napędzała najuboższym miejsca zarobku bo mogli dorabiać na budowach; tak więc tłumaczenie, że chodzi o pomoc najuboższym włożyć między bajki

Najnowsze wpisy