Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd zabiera kolejną ulgę. Zobacz, co stracisz

Rząd zabiera kolejną ulgę. Zobacz, co stracisz

Wyświetlaj:
maxymili / 2011-03-02 10:49 / Tysiącznik na forum
Troszczą się o najuboższych...
Wyższe podatki, mniej miejsc pracy, większa nędza, więcej ubogich, mniejsze szanse wyjścia z ubóstwa.
Ach ile troski aby było w Polsce więcej ubogich.
Adam Smith - "Bogactwo narodów", troszczmy się, aby ubodzy stali się bogatymi, a nie utrwalajmy ich nędzy socjalizmem.
Stuttgart / 159.41.1.* / 2011-03-02 10:48
Nie wierzę już w dobrą wolę gabinetu Tuska. Chcą zarać i w rzeczywistości tylko zabrać...
A propos socjalu, to wielu żyje na socjalu z wyboru bo tak jest łatwiej. Bycie "bogatym" wymaga w rzeczywistości ciągłego bycia na fali a wiąc i stresu którego nikt nie odlicza od przychodów
myślcie / 83.22.125.* / 2011-03-02 10:58
Już , chyba dopiero ?
Idź na ten "socjał "
.... i żyj bez stresu .

( no chyba , że mówisz o socjale w Niemczech , Stuttgart )
polak2 / 84.10.158.* / 2011-03-02 10:40
K...a,masz samochód jesteś bogaty płać Vaty, akcyzy,parkingi w mieście na chodnikach......Teraz masz dom,mieszkanie to płać jesteś bogaty,dawaj na biednych.Były mieszkania komunalne to sprzedali za grosze bogaczom typu Kwaśniewski,Oleksy i inni.Budują mówią biednym,, tak było z mieszkaniami Komunalnymi a potem za symboliczną złotówkę rozdają,tak chca zrobic z TBS.DALEJ KOMUNA TAKIE MAM ODCZUCIE.
koszerny kraj / 194.181.88.* / 2011-03-02 10:50
mistrzu drogi MSWiA sprzedało swoim pracownikom mieszkania w budynku prz metrze za 7% wartości.

Biedne to jest ponad 50% społeczeństwa za tuskowej ferajny i jej biznesowych spółdzielni. Jak ludzie są biedni to latwiej ich kupić stanowiskiem , posada , pracą. To dokładnie tak jak za Gomółki, kto nie w PZPR to wynocha. Kto nie popiera PO to wynocha dewianci, ciemnogrodzie zacofany moherze !

jak myślicie ile zaoferował tusk Żydom ? 65 miliardów USD chcieli !
Classic1960 / 95.48.102.* / 2011-03-02 10:36
Najwyższy czas wy........ to towarzystwo złodzieji (i całą tę bandę czworga - PO,PiS, SLD i PSL) na na Księżyc lub do więzień. Tylko czy my Polacy mamy jeszcze charakter i kręgosłup? Wychodzi na to, że wolimy kombinować, wyjeżdżać do pracy przy zmywakach czy sprowadzać schrott, niż pomyśleć i zacząć żyć normalnie.

AAA

GH H / 79.187.163.* / 2011-03-02 10:34
ZERO ULG ALE ZA TO PODATEK LINIOWY!!!! NA TO CZEKAMY!
myślcie / 83.22.125.* / 2011-03-02 10:51
Wkrótce będziesz miał zero ulg
.... i nowe podatki .

Gdzie w starej unii mają liniowy ?
Tylko w dawnych demoludach motłoch dał sobie go wprowadzić .
Liniowy , liniowy , liniowy ............
żenua / 83.14.248.* / 2011-03-02 10:40
no i o to chodziło
3x15 - ja sie ptyam - kiedy to zostanie wprowadzone pani Tusk.
gbajson / 89.76.190.* / 2011-03-02 10:32
Tytuł artykułu jest źle sformułowany, jako podatnik (a nie beneficjent tych ulg) - tylko zyskam.
żenua / 83.14.248.* / 2011-03-02 10:38
podejrzewam że marny z Ciebie podatnik...
raczej biorca świadczeń socjalnych.
Kiedy po PO? / 178.73.50.* / 2011-03-02 10:28
Odcięto Polskę od morza, niech sobie ukochany niemiec rybkę łapie, a Polakom wara, ale dla biedoty trzeba jakoś tanią rybkę z Chin sprowadzić, tylko za co, no to odetniemy ulgi VAT, rybkę sprowadzimy,, dług powiększymy i jeszcze w kieszonce zostanie, że ho! ho.
Miro i Donaldo / 83.31.146.* / 2011-03-02 10:30
Trzeba było na NAS nie głosować,hhee he,
ALE JUŻ TERAZ MOŻEMY OBIECAĆ
reporter z Zielonej Wyspy / 194.181.88.* / 2011-03-02 10:26
wczoraj wspomniano tylko o blokadzie pytania na konferencji, wyjaśniająć, że skoro gospodarze /Izrael/ tego tematu nie podnosił, to nie wypada polskim dziennikarzom. Dobrze się temu przysłuchaliście ?!
TUSK został wezwany do Izraela aby zakontraktować cytryny, pomarańcze i grapefruity. O obiecywanym w 2007 roku szmalu dla Żydów nie było mowy.
W 2007 roku była to pierwsza deklaracja Tuska i Sikorskiego dla Żydów złożona podczas wizyty w USA i Izraelu.

Reżimowe media milczą, nabrały wody w usta, tematu nie ma !
Oni chcą uczyc DEMOKRACJI Łukaszenkę !
Ten trck na 2 miliony nieważnych głosów, jaka cisza , nikt sie o to nie pyta. Demokracja.

Jaruzeslki był gorszy od Łukaszenki, po prostu kazał zabijać ludzi, robotników, więc strzelano do nich już od sierpnia 1970 i zabijano. Dzisiaj jest doradcą wybranego przez pampersową gawiedź prezydenta RP.
Warto było strzelać do robotników !

W indekxie DEMOKRACJA spadliśmy za tuska na 48 miejsce w świecie, Czechy sa na 15. Więc platfusy nie pouczajcie innych jak powinna wyglądać demokracja, bo o niej nie macie absolutnie POJĘCIA !
Reżimowe media milczą, nabrały wody w usta, tematu nie ma !
Punch / 178.73.50.* / 2011-03-02 10:30
Nie demonizuj Jaruzelskiego, teraz niszczy się cały kraj, a w mediach OK!
Miro i Donaldo / 83.31.146.* / 2011-03-02 10:29
Trzeba było na NAS nie głosować,hhee he
motłoch wierzy że dosięgnie szlachetnych rzeczy poniżając je / 188.147.213.* / 2011-03-02 10:19
To takie Polskie, dowalić podatki ludziom którzy chcą coś dla siebie i kraju robić, zabierać im lwią część wynagrodzenia, zabrać ulgi, podwyższyć VAT niedługo my też pójdziemy na ulicę jak taka będzie polityka. Dlaczego w tym smutnym jak p**** kraju wciąż hołubi się chołotę ,a nie ludzi którzy coć robią. Dlaczego zabiera się nam a daje patologii która to przeje i nawet nie podziękuję!!!. Bo to takie polskie jest nie mieć szkoły, urodzić 5 dzieci i iść na socjal, jeśli ten rząd dalej będzie nas tak traktował to naprawdę wszyscy z tego kraju uciekną i zostaną sami głupi patole i wtedy może rząd się zastanowi nad tym jaką krzywdę wyrządził polsce!!!!! Ja bym ich sterylizowała a nie mieszkania dawała, bo przecież patologiczne dzieci będą potem terroryzować moje w szkole i to jest Ok dla wszystkich!!!!! Jeszcze jeden taki numer a zrzeknę się obywatelstwa i poproszę o azyl w innym kraju bo mnie tutaj za wykształcenie i chęć do zarobku szykanują!!!! Wole płacić podatki w innym kraju a nie w takim gdzie jak za komuny inteligencje się wybija!!!! wtedy robili to karabinami teraz robia podatkami!!!!!!!
wojens / 46.112.166.* / 2011-03-02 13:12
W takiej np. Szwajcari ludzie sami sobie podnoszą podatki jeśli jest taka potrzeba. Bo wiadomo tam o wszystkim decyduja ludzie w referendach. Nie wyobrażam sobie zeby to kiedyś moglo być takie polskie. Bo u nas to temu dzielnemu narodowi to się wydaje, że podatki są po to żeby je obniżać niezależnie od tego jaka jest koniunktura. Taki jest dobry rzad który obniza nawet wtedy kiedy tak jak ten poprzedni nie powinien.
myślcie / 83.22.123.* / 2011-03-02 15:37
Szwajcaria jest bogata , bo jej obywatele są bogaci .
Jak koniunktura zła , TO SIĘ PODATKI OBNIŻA !!!
Obywatele nie są dla podatków !
To podatki mają tworzyć WSPÓLNE dobro .
wojens / 46.112.166.* / 2011-03-02 16:01
A co to ma do rzeczy? Czy biedna czy bogata to bez znaczenia. Chodzi o świadomość ludzi. Podatki slużą glównie na koszty utrzymania panstwa jak czynsz do spóldzielni mieszkaniowej. Podatki obniżyć można jak jest koniunktura bo wtedy wplywy mimo obnizonych podatków nie zmniejsza się a mogą nawet zwiększyć. Ale mimo koniunktury czasem lepiej nie obniżać podatków.
myślcie / 83.22.123.* / 2011-03-02 16:32
Masz bardzo specyficzne poglądy .
Nie rozumiesz , że podatki są bardzo ważnym narzędziem do wzrostu gospodarki .
Niskie podatki - koniunktura .
Za wysokie podatki - recesja , szara strefa , mniej pieniędzy .
michacel2 / 2011-03-02 15:45 / Tysiącznik na forum
Szwjcaria slynie z pysznego sera z dziurami a Tusk z Grabarczykiem ma ulice z dziurami.
myślcie / 83.22.125.* / 2011-03-02 10:38
....... polskie , Polsce ( tak chyba lepiej ? )
Tak naprawdę nie po to się zabiera
żeby oddawać .
Długi mamy .
Nie mieć szkoły to takie polskie ?
Hołubi się nauczycieli , mundurowych , górników i lekarzy .
( przepraszam , że kogoś pominąłem )
Mieć dużo dzieci to patologia ?
( powiedz to Komorowskiej )
Trochę racji Pani ma , ale więcej skromności nie zaszkodzi .
NeoNazi / 83.3.13.* / 2011-03-02 10:35
Proponuje, abyś sama czym prędzej się wysterylizowała i naprawiła błąd swojej matki.

Rodziny wielodzietne należy wspierać, a nie właśnie spychać je do patologi wysokimi podatkami co robi ten chory rząd.
Miro i Donaldo / 83.31.146.* / 2011-03-02 10:28
Trzeba było na NAS nie głosować,hhee he
Punch / 178.73.50.* / 2011-03-02 10:18
I tak przeżrą wszystko, jak do tej pory każdy rząd to nienasycona świnia przy polskim korycie.
PS. .... A Pan Tusk otrzymał medal od pani Merkel, za odcięcie Polski od morza, teraz czekamy na na umedalenie pana Kutza za oderwanie Śląska od macierzy.
joklka / 78.8.193.* / 2011-03-02 10:17
PRECZ Z SOCJALIZMEM !!!
zygfryd II / 83.15.245.* / 2011-03-02 10:16
W zeszłym roku nagrodę im. A.Nobla z ekonomii dostał ktoś tam za udowodnienie , że im wyższe zasiłki i ulgi tym więcej bezrobotnych. Amen. Jeśli chcecie uszczęśliwiać wszystkich jak Prawo i Smoleńsk lub Sojusz Lewych Dochodów to na jesieni są wybory, ale bez złudzeń , że zlikwidują mundurówki, albo górnicze przywileje.
NeoNazi / 83.3.13.* / 2011-03-02 10:11
a na hospicja i leczenie nowotworów nie ma pieniędzy.

!!! Hipokryzja i zakłamanie ludzi z PO przechodzi wszelkie granice !!!
zygfryd II / 83.15.245.* / 2011-03-02 10:18
Lepij na Cyprze wózkiem pojeździć. I bliżej, i taniej.
myślcie / 83.22.125.* / 2011-03-02 11:16
Dużo taniej , to po co przepłacać .
barney88.onet.pl / 83.19.114.* / 2011-03-02 10:08
Bardzo fajnie.
Przez pięć ostatnich miesięcy byłem bezrobotny. Od miesiąca mam pracę. Ale, przez te pół roku naoglądałem się o jakich bezrobotnych chodzi. Pijacy. Matki z pięciorgiem dzieci. Menele. Speluniarze. Jacyś dresiarze. Oczywiście, oni do żadnej pracy nie pójdą, bo: za tyle co proponują to robić nie będą. Albo: dobrze płacą, ale nie miałbym na nic czasu. Albo: ja nie będę dojeżdżał. Albo MI SIĘ NALEŻY ZASIŁEK I KONIEC! Sorry. I tacy ludzie mają dostawać mieszkania? Chryste. Osobiście mieszkam z dziewczyną i dzieckiem u dziadków. Oboje się uczymy (studia), wolnego czasu dziennie mam raptem 3 godziny. A pieniędzy nie mam tyle żeby coś choćby wynająć. I teraz słyszę, że mam jeszcze nakładać na nierobów? Fok! Szkoda, gadać.
Elektro Devil / 2011-03-02 10:08 / Tysiącznik na forum
Niestety w demokracji za głupotę większości płacą wszyscy. I tak w tym przypadku za skretyniałe rzeszę gówniarzerii, które tak ochoczo biegną głosować na PO

- płacimy dziś wyższy VAT
- tracimy możliwości odpisów podatkowych
- tracimy pieniądze na rekordowej w ostatnich latach inflacji
- jesteśmy okradani ze środków gromadzonych w OFE
- tracimy miliardy na tysiące urzędników zatrudnianych przez PO
- kilkanaście miliardów straciliśmy na rzecz Eureko

Tyle szkód po 89 to żaden rząd na ten kraj nie sprowadził.
Lucken / 83.19.8.* / 2011-03-02 11:04
Tu nie chodzi czy głosujesz na PO czy PiS tylko o dobre żądzenie krajem .Dzielenie polski na lepszą i gorszą nie jest dobre .
myślcie / 83.22.125.* / 2011-03-02 11:20
Właśnie o to chodzi
NA KOGO się głosuje .
myślcie / 83.22.125.* / 2011-03-02 10:20
Niestety
dalej znajdą się tacy
co to o wszystko
obwiniać będą PiS .

A tak właściwie to o co ?
Może napisze jakiś miłośnik PO .
Tylko konkrety proszę .
żenua / 83.14.248.* / 2011-03-02 10:29
pisowi to sie należy za inne rzeczy.
i ich nie wybielaj.
bo sie nie da.
myślcie / 83.22.125.* / 2011-03-02 11:28
Prosiłem o konkrety .
" Inne rzeczy " to konkrety nie są .

Nie twierdzę , że PiS jest idealny .
Bardzo daleko im do tego .
Kaczyńskim wierzyłem , Tuskowi nigdy .
Ekonom. / 195.20.110.* / 2011-03-02 12:40
Teoretycznie PiS jest obwiniany o:
- afery podsłuchowe;
- prowokacje mniej lub bardziej udane (Sawicka, Kaczmarek); również w obrębie Rządu (np, Samoobrona, min. Lipiec)
- LPR u władzy
- straszenie lekarzy Kamaszami (chyba Dorn to mówił, ale poprawcie mnie)
- dzielenie obywateli na Polaków i nie-Polaków
- spowolnienie prywatyzacji
- psucie stosunków z Niemcami i Rosją....
- zamach na TVP
- IV RP (PO chyba nawet pierwsza wymyśliła ten termin)
- czy ogólnie widzenie świata w kolorach czarny-biały

Pomijając, że PO miała udowodnić tyle afer i jakoś trzy lata minęły, a nie ma spektakularnych dowodów o nielegalnej inwigilacji na szeroką skalę; to wszystkie powyższe robili przynajmniej w imię jakiejś idei; głównie walki z korupcją i interesu Polski (stąd Rosja i Niemcy tak nas "lubiły"), to jakoś i żyło mi się lepiej, czułem się bezpieczniej (wieczorami jakoś więcej tej Policji byo); pomijając kryzys (którego wg PO nie było dwa lata, aż nagle zrobiła się dziura budżetowa po wyborach, co oczywiście było winą obniżek podatków przez PiS), przynajmniej czuło się jakiś respekt przed władzą (jeśli się miało coś na sumieniu). A ostatnie trzy lata to festiwal "odcieni szarości" i dezawuowania opozycji (co idzie PR'owi PO wręcz świetnie, bo niestety PiS sam się podkłada, szczególnie nie mając poparcia w stacjach komercyjnych, czy większości prasy); festiwal zaniku wszelkich zasad, czy obowiązków wobec siebie, najbliższych, o kraju nie wspominając ii wręcz świetne połączenie PR'owe: PiS + KK, czyli ciemnota, zacofanie, jakieś stare głupie przesądy i zabobony, wymagające w prostej linii chociażby przestrzegania dekalogu, zasad moralnych i jeszcze chodzenia do Kościoła; czyli zagrożenie może i państwem wyznaniowym - chodźcie do PO, nie dajemy wam żadnych ograniczeń moralnych - bądźcie tylko nam wierni (bo wiemy, że jesteście mierni) - raz w roku zagłosujcie na nas i nic was więcej nie interesuje, a jeszcze za darmo będziecie mieć kabaret, jak się naśmiewamy z PiS'u, bo to jest teraz "trendy" ).
myślcie / 83.22.123.* / 2011-03-02 15:50
Całkowicie się z Tobą zgadzam .
Można oczywiście temat rozwinąć .
Głosując na PiS czułem się jak " wykształciuch kategorii DRUGIEJ "
Wszak wszyscy wykształceni i młodzi głosowali na PO .
Taka była nagonka .
wojens / 46.112.166.* / 2011-03-02 13:30
A co ma PO do zaniku zasad. A wlasciwie jakich zasad w kraju w którym przez pięćdziesiąt lat wszyscy kradli a czlowiek czlowiekowi wilkiem. Problem w tym, że nic się nie zmienilo a kazdy przedsiębiorca wie, że jak nie będzie patszyyl na lapy to go w skarpetkach puszczą. Użalasz się nad PISem a raptem dorwali się do wladzy i po dwóch latach naród wyrzucil ich na zbity pysk. To oni tacy dobrzy a naród taki glupi czy odwrotnie? Jak myślisz? To naród jest mądry. A z PIS to się nie śmiać tylko ubolewać, że co czwarty obywatel naszego kraju gotowy jest zaglosować na tą holotę.
myślcie / 83.22.123.* / 2011-03-02 16:00
WSZYSCY kradli ?
Co to za argumenty .
Może ty kradłeś , ale żeby wszyscy ?
Można tylko ubolewać , że po prawie 4 latach rządów
tej hołoty ( nic nie robienia )
nadal istnieją ludzie
gotowi na nich głosować .
wojens / 46.112.166.* / 2011-03-02 16:08
Ulegasz manipulacji mlody czlowieku. Jesteś ponadprzeciętnie podatny na sugestie. Nie może rząd czterdziestomilionowego kraju w Europie nic nie robić. Takie państwo nie może dryfować. A ok. 4% wzrost PKB w warunkach dzisiejszej slabej koniunktury światowej to jest mistrzostwo świata. I dlatego kto mądry glosowac będzie na PO gwaranta rozwoju, demokracji i spokoju spolecznego.
myślcie / 83.22.123.* / 2011-03-02 16:47
Nie baw się w psychoanalityka , bo nie masz do tego talentu .
Jestem WYJĄTKOWO niewrażliwy na sugestie i SAMODZIELNY w myśleniu ,
co też starałem się przekazać innym moim nickiem - " myślcie " ( samodzielnie ) .
Nie znaczy to oczywiście , że jestem głuchy na argumenty prawdziwe .
Tak nawiasem , młody już też nie jestem .

PO gwarantem rozwoju , demokracji i spokoju społecznego .
Gratuluję poczucia humoru .
wojens / 46.112.166.* / 2011-03-02 18:12
Dziękuję. Ale ja wcale nie twierdzę, że PO robi wszystko to co powinna. Ale gdyby oni robili to co powinni ( co też i ja bym chcial ) to wtedy dopiero by gromy na nich polecialy. Tu jest rozziew między koniecznymi a nie możliwymi do przeprowadzenia ze względów politycznych i spolecznych reformami. Nawet Balcerowicz nie zrobil wszystkiego tego co chcial. A na przeszkodzie stala polityka.
myślcie / 83.22.95.* / 2011-03-02 21:37
"Obiecuję wam krew, pot i łzy" - zapowiadał Brytyjczykom Winston Churchill i słowa dotrzymał, dzięki czemu został mężem stanu. Nie jest określany tym mianem jego poprzednik na urzędzie premiera, Neville Chamberlain, który po oddaniu na konferencji monachijskiej Czechosłowacji w ręce Niemiec, oznajmił swym rodakom, że przywozi im pokój. "Nasi wrogowie to małe, nędzne robaki. Widziałem ich w Monachium" - ocenił Adolf Hitler.
Sęk w tym , że PO nie robi nic ( poza świetnym pijarem ) .
Ich główną zasługą , która ma legitymizować ich rządy
jest odsunięcie PiSu ( demona , wroga demokracji itp. bzdury ) .
Obywateli ma w pogardzie i traktuje jak bezmyślny motłoch .
Zmiany są możliwe ( i konieczne ) , ale trzeba charakteru i odwagi .
Znieść przywileje , równy wiek emerytalny itd.
Większość to poprze , chociaż będą protesty tych uprzywilejowanych .
Do tego potrzeba wodza , przywódcy , MĘŻA STANU .
Kaczyńskim ( obojętnie któremu ) znacznie bliżej było do tych cech .
Tusk to ...............
Wiecej jaj miała Thatcher .
Ekonom. / 195.20.110.* / 2011-03-02 15:07
No nie wiem, czy tak naród wyrzucił ich na zbity pysk - PiS jakoś po kolejnych wyborach jest największą partią opozycyjną, więc nie masz racji. Poza tym Tusk po wyborach 2005 nawet nie myślał o koalicji, sprawdziło się również wszystko, co mówili komentatorzy - skoro teraz Platforma nie wygrała, to nie będzie musiała nic robić poza krytyką rządu i na tym tle będzie zbijać kapitał. Nikt tylko nie wiedział, że będą mieć poparcie mediów i będą robić papkę z mózgu "młodym-wykształconym". Pewnie pamiętarz, ale od tego czasu radośnie było widać ośmieszanie zarówno najwyższych urzędów, jak i wyborców PiS'u a wszelka próba obrony prestiżu, nawet urzędowa była natychmiast komentowana przez PO i spółkę jako zamach na demokracje (co jeszcze do dziś można usłyszeć).
Poza tym od czego buduje/odbudowuje się zasady społeczne?! Od polityki historycznej, może lekko nacjonalizującej (ładniej mówiąc "propagandy"), ale dającej dobre wzorce do naśladowania. PiS był ośmieszany za "patriotyzm". A czy coś robi lub kontynuuje w tym kierunku PO poza likwidacją szkół, czy wycofywaniem historii ze szkół średnich?
Mówisz, że przez 50 lat wszyscy kradli - ale od 20 lat wychowujemy dzieci w innym systemie ustrojowym, już z normalnymiideałami, z zaufaniem, z wykorzystaniem doświadczenia starszych pokoleń (szególnie pamiętających ideały II RP, kiedy od "zera" wszystko budowaliśmy. A co robią sympatycy PO? Ciemnogród, zacofanie, HOŁOTA- czyli bezmyślna zbitka na określenie inności..

A tak przy okazji - rodzice mają niedużą firmę od 15 lat i na kilkadziesiąt zatrudnionych osób tylko jedna kilka lat temu trochę nie fair postępowała (już nie pracuje), a innym pracownikom jakoś ufają i firma się rozwija. A u naszych elit widzę Rycha, Mira, Zbycha, Rosoła i kilka osób spoza polityki, którzy pokazują, jak powinno się uczciwie robić interesy, a PO jakoś długo nie mogła zauważyć tego faktu!! I takich przykładów jest więcej, i na pewno znajdą się cwaniacy. ich naśladowcy, a to jest niestety zasługą PO.
wojens / 46.112.166.* / 2011-03-02 16:35
To są bajki. Na jakiej podstawie piszesz, że Tusk nie myślal o koalicji? Przecież nie znamy przebiegu negocjacji. A z dzisiejszej perspektywy to Ty wyobraższ sobie koalicję PIS z PO, lub jakąś inną koalicję z udzialem PIS? Nie polityka historyczna niczego nie buduje. Jest historia. Historii powinni uczyć historycy w szkole. Polityka historyczna sluży do dzielenia ludzi do wykorzystywania do walki politycznej. Polityka historyczna z historią ani z faktami historycznymi nie ma nic wspólnego. Pisowska polityka historyczna dokladnie to pokazuje. Mówię, że wszyscy kradli no może z pewną przesadą ale niewielką. I dzisiaj kradną na potęgę jeśli tylko mogą. Widocznie u twoich rodziców nie ma co ukraść. To szczerze im tego zazdroszczę. A nie znudzilo Ci się jeszcze ten Miro i koledzy? Inna sprawa, że gdyby Kaminski mial jakieś dowody na przekręt to nie ujawnilby dopuki by koleżków nie mógl zamknąc. Widocznie poza gadulami nic nie bylo.To jest oczywiste. A z drugiej strony to nie ma takich orlów? A kombinowanie z listą leków refundowanych przez Piechę czy korupcja w pokoju Beger i inne tam Lipce itd to wylecialy Ci z glowy? Nie przypisuj wszystkiego PO bo oni tyle zaslug nie mają.
Ekonom. / 195.20.110.* / 2011-03-02 12:45
Brzmi to wyżej może górnolotnie, ale nie jestem ślepo zapatrzony w Jarka - jak bym miał oceniać, to więcej dobrego zrobiło 2 lata Rządu PiS z tą pechową koalicją, niż obecne POPSL; biorę naturalnie poprawkę na to, że w każdej grupie ludzi są normali, uczciwi ludzie i .... osoby, które dbają tylko o własny interes, PiS'u też to dotyczy, ale jakoś o takich sytuacjach częściej słyszymy w przypadku osób związanych z PO lub lewicą.
wojens / 46.112.166.* / 2011-03-02 13:45
Czlowieku. Te dwa okresy są nieporównywalne. PISowi no i oczywiście nam spadla z nieba taka koniunktura, że nie bylo kim realizowac zamówień z calego świata bo brakowalo ludzi do pracy. Ludzie kupowali z trzeciej ręki dziury w ziemi. Więc jak mozna porównać te dwa okresy kiedy na przelomie 2008-2009r wlaściwie przestaly naplywać zamówienia z zagranicy, eksport zmalal a wzrost PKB byl oparty tylko i wylącznie na popycie wewnętrznym. Zresztą wskażniki gieldowe w 2007r juz spadaly wieszczac nadejście gorszych czasów. Więc pytanie jest inne. Jak ten okres koniunktury zostal wykorzystany dla przyszlości?
Ekonom. / 195.20.110.* / 2011-03-02 15:36
Dlaczego niby te dwa okresy są nieporównywalne? Kryzys rozpoczął się, gdy PO już rok rządziła i też korzystała z koniunktury (ale nie mogła nic, bo Prezydent...). Potem wmawiała nam, że jesteśmy zieloną wyspą, że wszystko ok, więc czemu mam nie wierzyć Tuskowi, a nagle wierzyć Tobie?
Poza tym m.in. PiS'owi zawdzięczasz, że ten popyt wewnętrzny jakoś się utrzymał - wprowadzili istotnych kilka reform (m.in. obniżenie klina podatkowego, zwiększenie kwoty wolnej od podatku w przypadku nagród pieniężnych, obniżka podatku o 1pp, przygotowywana rewaloryzacja rent i emerytur). Wskaźniki giełdowe spadały - ok, co jakiś czas spadają i to jest normalne i prawie nikt nie przewidział, że jest to początek kryzysu. Ci nieliczni, co przewidzieli, nie wierzono im.
Eksport maleje od kilku lat, szczególnie, jeśli porównasz sobie procentowo z importem - coraz mniej produkujemy u siebie, a coraz więcej sprowadzamy, mamy ujemne saldo handlu z zagranicą i co robi w tym kierunku PO? Podnosi po roku kryzysu podatki, a jak dobrze poczytasz, to znajdziesz wyjaśnienie, jak to jest możliwe, że przy niższych podatkach wpływy do budżetu mogą zostać na conajmniej tym samym poziomie lub mogą być wyższe.
I ostatnia rzecz - nie było zamówień z zagranicy - to co nasz Rząd ROBIŁ w tej sprawie, a co zachodnie rządy ZROBIŁY w analogicznych sytuacjach dla przedsiębiorców w swoich państwach (dobrym przykładem są stocznie w Niemczech i we Francji)?!
Pozdrawiam,
żenua / 83.14.248.* / 2011-03-02 11:38
wszyscy wiedza o co chodzi.
szkoda walenia w klawiaturę.

Najnowsze wpisy