Forum Polityka, aktualnościKraj

Rząd zabiera stypendia naukowe

Rząd zabiera stypendia naukowe

Money.pl / 2011-05-31 19:48
Komentarze do wiadomości: Rząd zabiera stypendia naukowe.
Wyświetlaj:
rychu545 / 188.33.24.* / 2012-05-19 15:53
Niech zabiorą wszystkim stypendia z panstwa, ja studiuje i nie mam stypendium i żyje.
justiiiii / 83.22.189.* / 2011-10-11 19:33
40% środków na stypendia naukowe dla najlepszych. Świetnie po prostu, nie dość, że ktoś będzie musiał byc wybitny to jeszcze dostanie grosze, bo kwotę stypendium też już zmniejszyli. Zamiast zachęcać ludzi, MOTYWOWAĆ, żeby Polska się rozwijała, była jak najlepsza, miała jak najlepszą kadrę w postaci młodych wykształconych ludzi, to robią wszystko żeby panowała ciemnota. Żałosne!! Poczytajcie sobie, jak jest w innych krajach, jak wspierają studentów. U nas było tragicznie, a teraz to już poniżej dna. Jeszcze pieniądze powędrują w połowie do tych osób, co ich rodzice pracują na czarno, albo mają jakieś lewe interesy.. Zdegustowanie, żal, złość..nie potrafi opisać tego co teraz czuje. Zawsze dostawałam stypendium. mam nadzieję, że teraz też się "załapię", ale co z tego? jeżeli zamiast 400 zł ma być 310. mniej niż kiedyś....cofamy się....
ludzie litości... / 77.253.69.* / 2011-09-08 08:35
Czy nie powinniśmy uczyć się dla własnej satysfakcji i samorozwoju?? Czy trzeba zaraz liczyć na marne grosze uczelni?? Przecież stypendium kończy się a dyplom zostaje do końca życia i czy warto rezygnować z niego lub z dobej oceny na nim tylko dlatego że stypendia będa niższe? Czy po to rzesze młodych ludzi idzie na studia, żeby dostawać stypendia czy żeby zdobyć wykształenie wyższe??
muszelkaa / 83.8.252.* / 2011-07-08 13:03
Świetnie, zwłaszcza, że 70% osób pobierających socjalne na nie nie zasluguje, bo rodzice albo przywożą kasę z zagranicy albo firmy są pozapisywane na dziadków, a nie rodziców. Moja koleżanka dumnie chodzi do dziekanatu z podaniem o stypendium soc. w kozaczkach z Re za 300zł i ciuchach z monnari, bo tatuś zarabia 25tys miesięcznie, ale firma jest na dziadka i wychodzi, że w ich domu nikt nie pracuje.
Właśnie powinno się zwiększyć naukowe, wtedy biedniejsi, którzy są zdolni i zaangażowaniu spokojnie utrzymają się z naukowego. A teraz większość biedniejszych osób idzie na studia i zalicza na wypoconych 3, bo nie dość że dzięki temu nie muszą iść do roboty to jeszcze dostaną za to kasę. I potem się jeszcze dziwimy, że nagle wszyscy mają wykształcenie wyższe, "a robić ni ma komu"...
Student UW / 188.33.216.* / 2011-06-01 16:25
Do tej pory stypendium naukowe, które otrzymywałem motywowało mnie do nauki - i to bardzo. Było po co wypruwać sobie żyły nocami przy książkach. A teraz po co mam to robić, skoro mogę nie dostać stypendium? Co za różnica, czy osoba kończy studia z piątkami, czy z trójami, skoro papier będzie ten sam?
Co do zwiększenia przydziału na stypendia socjalne. Bogaty nie jestem, na takie się nie łapię. Ale oprócz studiów pracuję i nie muszę obciążać rodziców. Dla studenta znalezienie pracy, to kwestia tygodnia.
Także niech rząd dalej wspiera nierobów, a będzie łatwiej sterować narodem.
JanuszPOlikot / 2011-05-31 21:44 / Tysiącznik na forum
Proponuję obok licznika długu Polski..... założyć licznik dni zbliżającego się końca kadencji tych POpapranych nieudaczników
miss t / 156.17.240.* / 2011-05-31 21:09
muah... ryba zamiast wędki! jak zwykle!
analfabeta / 149.156.124.* / 2011-05-31 20:50
pytanie do młodych naukowcuw:

dlaczego 4-proc wzrost gospodarczy na zielonej wyspie sPOwodował, że rząd musiał wam zabrać stypendia? tylko nie muwcie mi o kryzysie światowym, bo 4-proc wzrost to chyba nie kryzys?
pitt2 / 87.205.76.* / 2011-05-31 22:54
A czytać ze zrozumieniem to się nie nauczył? Przecież zmieniono tylko podział środków na bardziej pro-socjalny.
Puk / 178.73.50.* / 2011-06-01 11:08
P*********** synku p***********, oni nigdy nic nie dają najwyżej obcym.
dgen / 2011-05-31 19:48 / Tysiącznik na forum
młodzi, wykształceni, wydymani.........
najpierw dowiedzieli się, że zamiast żywej gotówki na emeryturę dostaną "zapis księgowy" w ZUS, teraz stypendia, a POtem..........wózek widłowy w tesco ewent. plac budowy pod hamburgiem
Puk / 178.73.50.* / 2011-06-01 11:09
Optymista !

Najnowsze wpisy