Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd zadba o Polaków za granicą

Rząd zadba o Polaków za granicą

Money.pl / 2006-11-21 17:22
Komentarze do wiadomości: Rząd zadba o Polaków za granicą.
Wyświetlaj:
M.M. / 80.58.205.* / 2010-11-18 14:49
Nie trzeba nowych pracownikow w konsulatach. Wystarczy zamienic tych obecnych na lepszych, tzn. takich, ktorzy nie beda zbywac petentow byle odpowiedzia, tylko udziela rzetelnej i fachowej porady. Ten komentarz zamieszczam po mojej bezowocnej korespondencji z przedstawicielstwem polskim w Hiszpanii.
Zdzich / 2006-11-22 19:41 / Bywalec forum
Ciężko jest komentować co się odwraca kota ogonem. Wyjechało z kraju około 2 milionów Polaków, a dokładnie nikt nie wie. Nie prowadzi się statystyk i to bardzo źle. Koralgol pisze rząd „zadbał tak skutecznie, że ze 2 mln Polaków nie miało innej możliwości jak wyjechać za granicę, bo w rodzimym kraju żyli w nędzy” może to nie jest całkowita prawda wyjechali ci co mieli za co wyjechać ale część z tych żyła naprawdę w nędzy. Natomiast marek19-53 napisał „Rozumiem z Pana wypowiedzi, że rok temu te dwa miliony żyły w dobrobycie i luksusie. A nieliczni ubodzy tkwili w kraju, by nie oddalić się od łaskawego oblicza Kwacha”. Kawch w tym czasie właśnie zrobił przedmurze tym wyjazdom. Mi się wydaje, że żaden rząd nic nie robi w tym kierunku aby zatrzymać rodaków w kraju, a powinien wszystko zrobić aby jak najwięcej zatrzymać w kraju. Tam rodacy zarabiają więcej ale czy godziwie żyją. W naszym kraju legalnie więcej niż 120 godzin nadliczbowych nikt nie może przekroczyć w roku, bo są instytucje takie jak PIP związki zawodowe, które na to nie zezwolą. Natomiast tam pracują po 10 i 12 godzin na dobę, w świątek piątek i niedziele, śpią w 8-9 na czterdziestu metrach kwadratowych, gdzie więzieniu więcej powiechrzni przypada na jednego więźnia. Po prostu tam wegetują aby parę groszy odłożyć i przywieźć lub przesłać do domu by rodzina mogła godnie żyć lub inwestować. Choć tam nie są ubezpieczeni na wypadek renty, emerytury. Za parę lat w Polsce będą chcieli dostać rentę bo zdrowie zmarnowali w Anglii, Irlandii, lub innym kraju. Mój syn z synową jest w Irlandii już czwarty rok i nigdzie jeszcze nie przepracowali w jednej firmie całego roku. Zawsze mają podpisany kontrakt na 11 miesięcy i ileś dni, wszystko to dlatego, że jakby mieli podpisany kontrakt dłużej niż na rok wtedy pracodawca zmuszony by był odprowadzać świadczenia emerytalno-rentowe. Syn mówi, że ma świadczenia socjalne lepsze niż w kraju, ale co z tego. Zarabiają netto po około 1500,00 euro, za mieszkanie 35 m2 miesięcznie płacą 900,00 prąd woda 200,00, ubezpieczenie samochodu 3500,00 rocznie, wyżywienie na dwóch tygodniowo 150,00, na fundusz powierniczy po 150,00 miesięcznie, kosmetyki środki czystości 150,00 miesięcznie, paliwo około 70 tygodniowo, wychodzi im w granicach 2700,00 – 2800,00, czyli zostaje na przyjemności i ubranie około 200,00 – 250,00. Tak jest w Irlandii, gdzie dwoje pracuje po 10 godzin dziennie dodać do tego trzeba po 2 godziny na dojazdy, 1 godzinę lunch. To są dane moich dzieci, którzy mówią, że im jest dobrze. Opowiadają, że takie jest życie większości rodaków tam pracujących i nie tylko rodaków ale i Irlandczyków. Tam się żyje nie źle tym co w trzech w jednej rodzinie pracują. Nasze rządy wszystko robią aby pogorszyć warunki dla pracodawców. Dobrze by było jak warunki pogarszali dla pracodawców a pracownikom poprawiali, ale jak pogorszyć to wszystkim. Jeszcze jedno za kilka kilkanaście lat będziemy mieli problem z emerytami, w obecnej chwili młodych ludzi wyjechało do innych krajów za pracą w Polsce pozostali starsi kto im zapracuje na tą emeryturę jak już ZUS boryka się z wypłatami rent i emerytur. Z roku na rok przybywa rencistów i emerytów.
BIBIANA / 86.43.93.* / 2008-04-09 00:32
straszne stawki podały te pani dzieci chyba hulaja na maxa pracuje w irlandii juz 3 lata mam 350 e na tydz i na luzie odkladam 170 e tyg i zyje godnie i chwale irlandie a pani mlodzi moze chca sie wyszalec bo gdzie jak nie tu pozdrawiam P.S. nie dziwie sie ze nie chca wracac tu jest naprawde ok a pracowac trzeba wszedzie tu wiadomo za co
Marcin Mularski / 78.152.242.* / 2007-11-29 19:50
Przeczytalem pani opinie na temat irlandii i musze sie z tym calkowicie zgodzic.Ludzie z naszego kraju szukaja tu lepszego bytu,czegos innego na lepsze jutro.Lecz nie wszystko zloto co sie swieci...-mieszkam tu i pracuje od 4 lat i co mam?Wstaje rano,ide do pracy do godz.17-30.Potem jakies zakupy na obiad,kapiel i juz jest osma.Monotonnosc kazdego kolejnego dnia...Nie moge tez powiedziec ze nie da sie tu zaoszczedzic ale za jaka cene?Odmawiac sobie czegos do zjedzenia,jakiegos ubrania czy pojscia do fryzjera by zatrzymac 10 euro w kieszeni????To naprawde chore...-tak naprawde,to nie wiem co mnie tu trzyma.Moze chyba to ze w kraju jest jeszcze gorzej i na dzien dzisiejsz nie moge myslec o powrocie.Zadziwiwjace jest ze chlopak taki jak ja,majacy 26 lat i prowadzi tu szereg kontraktow budowlanych,nie moze znalezc odpowiedniej pracy dla siebie w kraju...
koralgol / 83.27.37.* / 2006-11-21 22:12
zadbał tak skutecznie, że ze 2 mln Polaków nie miało innej możliwości jak wyjechać za granicę, bo w rodzimym kraju żyli w nędzy, bez perspektywy nawet na byle jaką pracę. A jak już rząd zadbał, to zakrzyknął radośnie ustami niby-premiera poligloty "Tony, yes, yes, yes!" i po tak ciężkiej pracy pewnie sobie rząd przydzielił premię ( z naszych podatków) za skuteczną walkę z bezrobociem (cudzymi rękami).
marek19-53 / 83.24.8.* / 2006-11-22 01:07
Rozumiem z Pana wypowiedzi, że rok temu te dwa miliony żyły w dobrobycie i luksusie. A nieliczni ubodzy tkwili w kraju, by nie oddalić się od łaskawego oblicza Kwacha.
I nagle , w ciągu kilku miesięcy ( bo o tych dwóch milionach słyszę już od pół roku) wszystkim się pogorszyło.
Dziwne. Bo jednocześnie kompletnie niezależne instytucje badawcze i finansowe twierdzą, że jest wzrost wynagrodzeń, spadek inflacji, poprawa kursu walut, wzrost eksportu.

A może jest tak, jak Pan bezwiednie napisał. Żyli w nędzy. To znaczy żyli w tej nędzy już dawniej. A wyjechali bo mogli. Bo został otwarty rynek pracy.

Uprawia Pan propagandę rodem z TL. Proponuję więcej logiki i faktów.
ozdobaster / 2006-11-21 21:15 / Bywalec forum
No fajna kiełbaska mniam mniam, zobaczymy, ale jedna rzecz mnie przeraziła w tym paplaniu. Chodzi o tytuł, nie sądzicie, że to brzmi przerażająco ?

"Rząd zadba o Polaków za granicą" - zgroza
marek19-53 / 83.24.8.* / 2006-11-22 01:22
Tytuł pochodzi od money.pl Bardziej boję się rządów money.pl-podobnych. To istotnie zgroza.

Przy okazji proszę mi wyjaśnić, czemu wspaniałe, liberalno-demokratyczne rządy (tak chwalone) nie podpisały ani jednej umowy o zapobieganiu podwójnego opodatkowania. Wszak wszyscy krytykanci mogli to zrobić. Bartoszewski, Rosatti, Belka, Rokita, Suchocka, Meller, Kwaśniewski, Olechowski, Mazowiecki ... itd. Długo wymieniać. O ministrach pracy Kuroniu i Millerze nawet nie wspomnę. Wszyscy oni mogli to zainicjować. Żaden palcem nie ruszył.
jliber / 82.210.134.* / 2006-11-21 21:18
No właśnie, przecież tyle Polaków wyjeżdza dokładnie po to aby nasz rząd już się nimi NIE zajmował. Ale to tylko taki moherowy bełkot, chodzi o to co zwykle czyli więcej stworzyć ciepłych stołeczków dla rządzącej mafii.
jliber / 82.210.134.* / 2006-11-21 20:20
Hehe, ale bezczel. Rząd obiecuje nam więcej urzędników!!! PiS robi postępy w marketingu socjalizmu.
blabla / 85.176.223.* / 2006-11-21 17:57
polskie jensyk, cienszkie jensyk. nie macie jakies word-a z autokorektura? ;)

a tak swoja droga to jakies dejavu. dokladnie ten sam tekst czytalem 2-3 tygodnie temu. czy to bylo tylko o angli?
czater / 2006-11-21 17:22 / Tysiącznik na forum
Czy poza gadaniem co ten rzad zrobi potrafi cos zralizowac w rzeczywistym swiecie ?
marek19-53 / 83.24.8.* / 2006-11-22 01:24
Czemu nie wygrał Pan wyborów i nie realizuje Pan swojego świetnego programu (a ma Pan taki? czy tylko Tuskowy?)

Najnowsze wpisy