Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd zgadza się z biskupami. Nowa forma finansowania Kościoła

Rząd zgadza się z biskupami. Nowa forma finansowania Kościoła

Wyświetlaj:
dey001 / 81.219.7.* / 2013-03-06 05:57
Co na to gminy , przecież uszczupli to fundusze gmin . Wspaniały rza d , nakłada coraz to nowe zadania na samorządy i zabiera fundusze.
welia / 83.25.114.* / 2013-03-05 22:50
W razie , komornik będzie miał na co siadać.
Łukasz Duran / 212.106.167.* / 2013-03-05 22:40
Najpierw zadośćuczynić ofiarom duchownych-pedofilów, znieść przymusowy Celibat i rozwiązać Konkordat a potem wyciągać łapy po publiczne pieniądze.
Drań / 178.180.137.* / 2013-03-05 22:54
podaj nazwiska ofiar pedofilów w Polsce. Księzy jest około 24.000 w Polsce. Problemy ma pewien procent z nich ze swoją seksualnością. Pedofilów jest znikomy procent. Mniej niż w innych grupach zawodowych. Klaczego więc to księża są traktowani w szczególny sposób. Niech rekwirują majątki adwokatów, lekarzy sadziów etc. pedofilów też.

Komuna ukradła majątek kościelny. Okradła też i Polaków. Ten majątek powinin być oddany, włascicielom, którzy nie czerpali z niego korzyści przez lata.
Łukasz Duran / 212.106.167.* / 2013-03-06 11:08
Majątek kościelny?czy duchowny to Kościół?ludziom się wmawia że krytyka duchownego to krytyka Kościoła. skąd ten majątek pochodził?tradycja katolicka a tym samym majątek duchownych katolickich wywodzi się z czasów Krzyżaków i krucjat może więc odebrano im to co im się nie należało. Nazwisk nie podam ale na początek taki jeden duchowny przychodzi mi na myśl co kazał uczniom zlizywać śmietanę z kolan a jest to de facto tzw. doprowadzenie do innej czynności seksualnej. wiesz że przymusowy Celibat stosowany w KRK jest sprzeczny z Pismem Świętym?wiesz że zakaz zawierania małżeństw osobom homoseksualnym jest sprzeczny z Pismem Świętym? Polecam "Monachomachię" i "Antymonachomachię" Krasickiego (biskupa i arcybiskupa) oraz sztukę "Wielebni" Mrożka
PAndy / 15.211.153.* / 2013-03-06 04:02
W USA jest 3 razy więcej pedofili wśród księży KK (6%), niż średnia w innych zawodach. W Polsce na razie nie ma takich badań. Ale można domniemywać, że liczby są zbliżone. Na jakiej podstawie twierdzisz, że jest odwrotnie. Owszem, mogę podać nazwisko przynajmniej jednego, przez którego moja siostra straciła wiarę i całe szczęście odeszła od kościoła. Kto wie, co mogło by się wydarzyć, gdyby nie powiedziała rodzicom i gdyby rodzice nie zareagowali odpowiednio. Ja znam przypadek osobiście. Tobie zupełnie brak argumentów. Jeśliś taki cwaniak i czepiasz się adwokatów, to powiedz mi, dlaczego KK jest zwolniony z prowadzenia jawnych ksiąg rachunkowych? Pozostałe zawody nie są. Jak zarekwierują majątki adwokatów, sędziów etc (lekarzy, biznesmenów) to rozumiem, że wnioskujesz, żeby wszystko oddać na KK? Komuna ukradła majątek wszystkim. Oddała tylko KK. Często z nawiązką (znane przekręty w komisji majątkowej, które doprowadziły do jej rozwiązania). Jesteś naiwny albo głupi (albo smarkacz).
.obiektywny. / 81.190.61.* / 2013-03-05 23:07
A czy zdajesz sobie sprawę, ile kościół ostatnio musiał przeznaczyć milionów dollarów na odszkodowania za swoje pedofilstwo na świecie ??? Oczywiście tylko nie w Polsce,ponieważ w Polsce nikt nie ośmieli się wystąpić do sądu o odszkodowanie.
Benek jak zobaczył co się dzieje, to od razu zrezygnował z dalszej posługi.
I miał rację.

Najnowsze wpisy