Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd zrywa umowę sprzedaży PZU

Rząd zrywa umowę sprzedaży PZU

Money.pl / 2007-10-26 12:50
Komentarze do wiadomości: Rząd zrywa umowę sprzedaży PZU.
Wyświetlaj:
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-27 13:50
Eeeee tam, od razu zrywa. Znane jest powszechnie poczucie humoru premiera, prezydenta i obecnego rządu. Oni po prostu ŻARTUJĄ.

- To był żart - tak twierdzi dziś Jarosław Kaczyński pytany o wypowiedź z lipca, kiedy mówił, że uzyskanie mniej niż 280 mandatów w Sejmie to będzie "powód do zdymisjonowania całego kierownictwa" PiS, w tym jego samego - cytuje portal gazeta.pl.
- Wynik poniżej 280 mandatów uznałbym za przegraną. I powód do zdymisjonowania całego kierownictwa i przegnania naszych wszystkich spin doktorów - mówił Jarosław Kaczyński.

Przecież nikt przy ZDROWYCH ZMYSŁACH nie bierze poważnie tego co oni mówią.
roxanna / 83.5.122.* / 2007-10-26 17:15
przed wyprowadzką z gabinetu. Wiadomo że nie Jasiński będzie się teraz pocił nad tym problemem. Gdyby sprawa przedstawiała się tak, jak mówi Jasiński - dlaczego dzielnie nie rzucił się na problem 2 lata temu?
DA-old / 195.225.71.* / 2007-10-26 16:57
Bardzo dobrze. Przed przekazaniem władzy POstkomuchom próba przejęcia przez figuranta Postkomuchów firmę Eureko nie może się powieść. Tak trzymac panowie. Kwach za przejęcie PZU przez Eureko oddałby władzę nawet Ruskim...
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-26 13:30
Lepiej za darmo przypadkowemu prywatnemu właścicielowi oddać niż utrzymywać żłób dla państwowych urzędasów i polityków.
marek 19.53 / 83.24.38.* / 2007-10-26 14:47
Oddaj swoje a nie nasze. To my, podatnicy jesteśmy prywatnym właścicielem tych dóbr zarządzanych przez skarb państwa.
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-26 15:49
Jeśli pan Marek jest prywatnym właścicielem państwowych dóbr to ja cieszę się niezmiernie. Już od jakiegoś czasu rozglądałem się za kimś, kto przyznałby się do tego "majątku" a tu nagle - jest, to Pan Marek 19.53.

Panie Marku uroczyście zrzekam się na pańską wyłączną rzecz, mojego udziału w państwowym majątku.
I powiem więcej - nie musi mi pan nawet dziękować, ani za nic przepraszać. Myślę, że jest pan usatysfakcjonowany.

Na marginesie tylko dodam (teraz, po akcie zrzeczenia się, już mogę), że SKARB PAŃSTWA (czyli również pan, razy 2) jest obecnie zadłużony na ponad 500 mld (słownie: pięćset miliardów złotych), co jak obliczyli dociekliwi wynosi po ok. 16 000 zł na głowę każdego Polaka (od niemowlęcia po staruszka nad grobem).
W tych okolicznościach pańskie zadłużenie (po moim zrzeczeniu się) wynosi ok. 32 000 zł.

Myślę że spokojnie sobie pan poradzi, no bo w końcu cóż to za suma na takiego przedsiębiorcę i oligarchę jak pan.
W końcu stał się pan WŁAŚCICIELEM majątku państwowego pełną gębą.

Gratuluję.
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-26 18:44
Prawa to sie Pan chyba uczyl na wiecu PO.
Nawet jak sie Pan wlasnosci pozbedzie dlugi Panu pozostana.
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-26 21:51
Cieszę się, że nareszcie odezwał się ktoś, kto może na prawie się zna. Celowo napisałem "może", ponieważ nie mam jak tego sprawdzić, a to co zostało napisane niestety temu przeczy.

Jeśli właściciel przenosi umową cywilną prawo do własności na inny podmiot, to przenosi to prawo wraz z ewentualnymi pożytkami jak i obciążeniami

""W razie nabycia pochodnego prawo własności przechodzi z dotychczasowego właściciela na nowego. Występuje tu następstwo prawne, zbywca jest poprzednikiem prawnym, zaś nabywca następcą prawnym, a prawo pozostaje takie samo. Skutkiem pochodnego nabycia własności jest to, że na nabywcę przechodzi prawo w takich granicach, w jakich przysługiwało poprzednikowi, a więc ze wszystkimi obciążeniami.""

To teraz na koniec ja zadam pytanie do @@@ ("znafcy" prawa), A GDZIE PAN SIĘ PRAWA TAK ŚWIETNIE WYUCZYŁ?????
marek 19.53 / 83.24.52.* / 2007-10-27 09:34
Uczył się Pan raczej demagogii niż prawa.
Nie zauważyłem, aby jakakolwiek sprzedaż prywatyzacyjna zawierała klauzulę spłaty (przejęcia) przypadającej części długu skarbu państwa.
Gdyby tak było, po całkowitej prywatyzacji dług by znikną - a tak przecież nie będzie.
Nie zachodzi tu zatem przypadek nabycia z dobrodziejstwem inwentarza.

Ponadto, zrzekając się na moją rzecz swoich praw do udziału w majątku państwa pozbył się Pan również prawa głosu w tej kwestii. I nie tylko. Również prawa do korzystania. Od jutra proszę zaprzestać korzystania z dróg, szkół, szpitali, nie włazić do lasu, nie zbierać grzybów.
Proszę o tym pamiętać
Oczywiście do woli może jeździć Pan autostradą Kulczyka.
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-27 13:04
Szanowny Panie właścicielu, wiem że logika nie jest pańską najmocniejszą stroną, ale chcę zauważyć, że jeśli wygania mnie Pan z lasu (czyżby gajowy Marucha??), oraz zabrania mi Pan KORZYSTANIA (to zupełnie coś innego niż POSIADANIE) ze szpitali, szkół i dróg, to jak rozumiem automatycznie jako WŁAŚCICIEL zwolnił mnie Pan również z następujących podatków :

1)od dochodu - 3 stawki podatku: 19%, 30% lub 40%; ryczałt od przychodów ewidencjonowanych: 3%, 5,5%, 8,5%, 17%, 20%; karta podatkowa; podatek liniowy 19%; spadki i darowizny: 3%, 7%, 12%,

2)od czynności – opodatkowane są działania podatników i organów państwowych (PCC), na przykład hipoteka, darowizna, intercyza, sprzedaż, zamiana, pożyczka (czynności cywilnoprawne opodatkowane PCC wymienione są w ustawie), opłaty skarbowe,

3)od majątku – podatkiem objęty jest majątek osób prawnych lub fizycznych oraz pośrednio dochód uzyskiwany przy wykorzystaniu tych składników majątku, należą tu podatki i opłaty lokalne (na przykład: targowa, miejscowa), podatek rolny, podatek leśny,

4)od obrotu – obejmuje przychody oraz wydatki na nabycie czy przywóz do kraju: podatek od towarów i usług (VAT), podatek akcyzowy, podatek od gier,

5) opłaty i abonamenty – nie stanowią one podatku w sensie prawnym, ale niektóre są zryczałtowaną formą uiszczania zapłaty za korzystanie z zasobów środowiska lub infrastruktury, na przykład dróg. Należą tu: opłaty uzdrowiskowe, drogowe, produktowe, za usunięcie własnego drzewa, za gospodarcze korzystanie ze środowiska naturalnego.

No cóż, pozostaje mi już tylko serdecznie podziękować Panu za taką szczodrość.
Robienie z Panem interesów, to czysta przyjemność ale również oczywista oczywistość.

Życzę miłego dnia.
Roman K / 2007-10-28 20:56 / Bywalec forum
Panie Real60 rozumiem, że ma Pan duzo czasu tak więc radze wejść w szukaj wedle autora Roman K i poczytać . Może troche się Pan nauczy.
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-27 00:03
Dobrze Pan pisze "nabycia".
Pan chce mu to oddac bez jego zgody wiec nie ma mowy o nabyciu.

Gdzie Pan sie prawa uczyl (znafco)
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-27 12:48
A przepraszam że zapytam mecenasa pod tytułem @@@ - a skąd Pan wywiódł swoją tezę, że tej zgody niema????

Jasnowidz jakiś "cy cuś"?? A może za przeproszeniem "brat"??? Jeśli obraziłem tym bratem to serdecznie przepraszam, słowo "brat" to podobno teraz największa obelga.

Po wypowiedzi Pana Marka na ten temat, można domniemywać że zgoda jest (nie padło zaprzeczenie), natomiast zostały podane warunki dodatkowe (won z lasu i wara od grzybów), oraz dowiedziałem się w trybie dokonanym (Ponadto, zrzekając się na moją rzecz swoich praw do udziału w majątku państwa pozbył się Pan również prawa głosu w tej kwestii.). Cóż tu więcej wyjaśniać??

Jedno mam tylko zastrzeżenie, Pan Szanowny właściciel skarbu państwa Marek z rozpędu pozbawił mnie również "prawa głosu" co niestety nie wchodzi już do majątku skarbu państwa (moje prawo głosu).

No ale to jest akurat normalne dla socjalistów, że jak już nacjonalizują, kolektywizują to po całościach, razem z ludźmi i inwentarzem. To już przecież było. Wygląda na to że właściciel skarbu państwa "M" to relikt przeszłości z kompleksami.

Pozdrawiam
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-28 23:43
Widze ze nawet chronologi Pan nie umie utrzymac w swoich wypowiedziach.


nie padło zaprzeczenie


Widze ze jest Pan zwolennikiem metod "Sejmu Niemego".
Jest to dosc charakterystyczne dla najezcow tego kraju ktorzy chca rzadzic tutaj ale nie chca ponosci kosztow przebywania w tym kraju.

No ale czego sie mozna spodziewac po zwolenniku PO.
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-29 17:36
Nooooo, zaraz, zaraz, bo widzę że niedługo zejdzie pan z zarzutami do interpunkcji. Czy naprawdę skończyły się już pańskie zasoby intelektualne??

Więc KONKRETNIE - padło zaprzeczenie, czy nie??? I bardzo proszę konkretnie, bez ściemy o jakimś tam sejmie, najeźdźcach, smoku i czerwonym kapturku.

Widzę, że jak fakty panu nie pasują, TO TYM GORZEJ DLA FAKTÓW. :):)
wataha / 79.187.37.* / 2007-10-26 13:33
a ty ile oddałes ? pochwal się Co swojego oddałes Hubertowi H ?
Elendir / 2007-10-26 13:29 / Łowca czarownic
Stało się coś wczoraj, że taką decyzję dzisiaj podjęto, czy też było to w stylu: "dziś my zrywamy, a wy pomartwcie się jutro konsekwencjami"?
Roman K / 2007-10-26 12:50 / Bywalec forum
Przejąc kontrolę nad PZU za roczny zysk to jest cud!!!
W 1999 Eureko zapłaciło 3,1 mld zł za 30% udziałów teraz za 2,1 mld zł chce następne 21 % by mieć razem 51 %.
Najpirew BIG Bank przejął większy Bank Gdański i to za pieniądze pożyczone od Banku Gdańskiego- ewenement na skalę światową.
Razem z Eureko nabyli w 99r, 30 % PZU. Dzisiaj Nazywa się Milenium by nie kojarzono faktów, że mniejszy bank przejąl Bank Gdański za pieniądze banku, który przejął.
Szkoda, że tylko nieliczni mają dostęp do takich cudów!!!!!
opolanin / 213.238.121.* / 2007-10-26 15:53
A czy w tym genialnym pszekrecie nie bral udzialu nasz wspanialy Kwasniak
Polonia Sempre Fidelis / 79.187.37.* / 2007-10-26 13:31
warto o tym pamietac, tak szybko biegnie czas , ze ucieka to z głowy na co oczywiscie licza reformatorzy ze szkoły Janusza Lewandowskiego i Tuska.

Warto by było napisać komplkesowe opracowanie Mega Przekrety III RP. Taka publikacje powinien mieć każdy w swojej biblioteczce domowej.
No c€z moje marzenia z lat 90-tych kiedy miałem dwadzieścia parę lat liberałowie kompletnie zniszczyli, Magdalenka je pogrzebała, a udział michnika w procesie o pacyfikacje górników z Wujka po stronie Kiszczaka jako jego obrońca procesowy kazało mi patrzeć na ta figurę powstałego państwa z obrzydzeniem.
boni / 89.161.44.* / 2007-10-26 22:58
Jest już opracowanie na temat największych przekrętów III RP. Książka nazywa się "Złodzieje milionów" Henryka Pająka. Polecam dla ludzi o mocnych nerwach .
marber7 / 2007-10-26 22:13

Warto by było napisać komplkesowe opracowanie Mega Przekrety
III RP. Taka publikacje powinien mieć każdy w swojej
biblioteczce domowej.

Do tego opracowania moge dodac historie sprzedaży Mittalowi Polskich Hut Stali, które najpierw z pieniędzy polskich podatników oddłuzono i doinwestowano, a potem baron sld pan Szarawarski sprzedał je Mittalowi także za jednoroczny zysk. Mitall sięga teraz po jastrzebska spółke węglową, aprzynajmniej na razie próbuje inwestować w nowe złoża wegla koksowego. W polsce mamy najwieksze zasoby węgla koksowego w Europie, ale za chwile będie nimi rządzil Mittal, takjak rzdzi polskimi hutami. I żeby byłó ciekawiej - umowa sprzedaży ma warunek, że dopłacimy Mittalowi 3,ml złotych za zlikwidowanie 10 tys.miejsc pracy, aby osiągnął efekt zmniejszenia produkcji do wielkości wymaganej od nas przez UE. Takich to mamy gospodarzy w naszym kraju
h / 89.171.91.* / 2007-10-26 15:44
Michnik obronca Kiszczaka !!!! Niezle sprali ci mozg,doprawdy !!!
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-26 18:47
A kto na rozprawie Kiszczaka zeznawal nazywajac go "czlowiekiem honorowym"
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-26 15:52
Ale za to jak się ładnie podpisuje "Polonia Sempre.....".

Już po samym podpisie, jak by nawet nic więcej nie napisał, od razu widać że to POLAK PRAWDZIWY i PATRIOTA. :):)

Najnowsze wpisy