Forum Polityka, aktualnościPolityka

Rzecznik Praw Obywatelskich straszy dziennikarzy

Rzecznik Praw Obywatelskich straszy dziennikarzy

Wyświetlaj:
jliber / 212.180.147.* / 2006-11-07 13:43
Hmmm, a w czym dziennikarze są gorsi od reszty ludzi że nie mają prawa kreować faktów?
Kero niezwerbowany / 83.238.147.* / 2006-11-07 13:34
A mnie się wydaje, że rzecznikowi pomieszały się kompetencje. Dotąd wydawało mi się, że ta funkcja stoi na starży moich (obywatela) praw a nie na starży OBOWIĄZKÓW I PRAW pracowniczych.
Panie Rzeczniku proponuję by przeczytał pan raz jeszcze zakres swoich obowiązków i albo zatrudnił się pan w Służbach Specjalnych powoływanych przez PiSoirów albo opuścił to snaowisko bym nie uznał pana za darmozjada na państwowej posadzie.
Tomasz.S / 83.7.37.* / 2006-11-07 13:28
Po tej wypowiedzi można powiedzieć tylko tyle, że Pan RPO to betonowy aparatczyk pewnej orientacji politycznej. Przepraszam
za ostre słowa, ale innych użyć nie mogłem!
jliber / 212.180.147.* / 2006-11-07 14:02
I dokładnie taki beton musi wymrzeć żeby było w Polsce normalnie wreszcie.
pedr / 87.207.138.* / 2006-11-07 13:08
Kiedyś zrobiliśmy w lokalnym dzienniku taką prowokację - udałem rencistę i poszedłem do firmy, o której wiedzieliśmy, że zatrudnia na niby rencistów, żeby wyłudzić kasę z PFRON-u. Zaproponowali fikcyjne zatrudnienie w zamian za stówę do łapy miesięcznie. Oficjalne kontrole oczywiście niczego nie wykazywały, bo brakowało świadków. "Gromadzenie informacji o faktach" może polegać na gromadzeniu oficjalnych informacji np. z Inspekcji Pracy, PFRON czy z samej oskarżanej o przekręt firmy. Badając korupcję w Sejmie możemy rozesłać ankietę do posłów i zapytać ich "czy kiedykolwiek wziął Pan łapówkę? Jeśli tak, to ile i za co?" Tylko, że wtedy wtedy przedstawimy gatunek prawdy określony swego czasu jako "g... prawda". Są też inne formy badania rzeczywistości, bardziej skuteczne, ale i nie tak czyste i grzeczne, jak ankieta, czy mail do działu PR.
rybka / 2006-11-07 13:07 / Tysiącznik na forum
Pan rzecznik najwyraźniej cierpi na nadmiar wolnego czasu, ponieważ zabrał się za uprawianie filozofii. Jeśli czuje się "bezrobotnym", to proponuję codzienną porcję przykładów łamania praw obywateli RP, które pokazujePani Jaworowicz, czy autorzy takich programów jak "Interwencja", "Uwaga", "Pod napięciem" itp.
Sabre / 2006-11-07 12:46 / Tysiącznik na forum
Czy policji też należy zabronić stosowania np. zakupu kontrolowanego? Według rzecznika praw rządowych, to przestępca świadomie musi wyjść z inicjatywą (na przykład nagrać swoje przestępstwo).
Pani Cenzura już puka do naszych drzwi.
P.S.
Czy Kochanowski to ten pan, co domaga się zwrotu kosztów nauki swoich dzieci w Anglii?
bt / 83.21.85.* / 2006-11-07 12:35
Chyba , że prowokacja dotyczy i w efekcie kompromituje PO . Wtedy dziennikarska ( i każda inna ) prowokacja jest wręcz chwalebna .. Kartoflisko ..

Najnowsze wpisy