Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rzeczpospolita funduszami stoi

Rzeczpospolita funduszami stoi

obcy / .* / 2004-01-12 11:23
Komentarze do wiadomości: Rzeczpospolita funduszami stoi.
Wyświetlaj:
ed / .* / 2004-01-12 23:25
Bardzo dobry felieton! Rzeczpospolita złodziejstwem stoi! W tym ubieglym roku skonczylem 2 kierunki studiow inżynierskich, od zawsze glosowalem na UPR (wierze w to ze czlowiek sam powinien kierowac swoim losem i SAM wydawac swoje pieniadze), niestety do tej pory tym krajem rzadzili i rzadzą złodzieje, ktorzy tylko wmawiaja innym, że są lepsi od tych co byli przed nimi. Kazdy kolejny minister finansow wie lepiej ode mnie jak wydać moje zarobione cieżko pieniądze. Mam tego dość. Za 3 miesiące wyjeżdzam do kraju zgniłego kapitalistycznego imperializmu (usa). Wiem co chce osiagnac i to osiagne. A zostajac tutaj to bym sie zacharowal na amen i tak Raczko wyrwal by mi ostatnia zlotowke. Wroce jak UPR zdobędzie większość w parlamencie. Wiem ze moze to potrwac troche bo stado baranów głosujących na innych baranów jest nadal ogromne... Rzeczpospolito trzymaj sie, czekam na krwawą rewolucje, oszyść sie ze złodziejskiego szlamu a wtedy wroce i zainwestuje moje pieniadze na chwałę IV Rzeczpospolitej.
Palant / .* / 2004-01-12 23:49
Paranoja. widząc wasze ciężko pisane "felietony"robi mi się nie dobrze. Czy któryś z was "uczonych" choć raz zadał sobie pytanie: Co zrobić by tą nędze przemienić w złoto. Przypuszczam że nawet o tym nie pomyśleliście , lubicie tylko krytykować- zróbcie coś.odnoszę się w liczbie mnogiej dlatego, że kretynów w polsce nie brakuje , brakuje jednak ludzi umiejących zamienić słowa w czyn. A Ty( l.poj.idioto) siedzisz w domu pewnie nie masz żony i pewny jestem tego, że chat to jedyna rozrywka którą masz. Zastanów się i napisz coś co da innym do myślenia. pozdrawiam palant
wrafal / .* / 2004-01-13 09:59
mógłby Pan Palant konkretniej a nie tak bezładnie ?A co mamy siłą ustrój obalić - niestety jesteśmy w demokratycznej mniejszosci - wiekszosc kocha ten soc-demokratyczny ustrój i tak naprawde marzą o powrocie wujka Gierka...
zuchu / .* / 2004-01-12 20:40
moja narzeczona pracuje w jednej z takich agencji (nie mylić z towarzyskimi!).Góra niepotrzebnych,a bardzo dobrze płatnych etatów przyznawanych po linii partyjnej (kiedyś SKL,dzisiaj SLD),wyprowadzanie pieniędze,kiedy i jak tylko można-słowem TOTALNE marnotrastwo
Obserwator / .* / 2004-01-12 22:16
NAsze państwo jest ciężko chore (oby nie nieuleczalnie). Ja pracuję w instytucji niby komercyjnej, ale ze 100% udziałem Skarbu Państwa. Niby dobry zysk, ale biurokracja tak przeofromna, że nawet gdyby zabrakło klientów, to i tak mielibyśmy pełne ręce roboty...
Piotr Morawski / .* / 2004-01-12 20:19
"...której bandzie urzędników – z jakiej agencji, funduszu czy agendy dać taką, a nie inną dotację..." Posłużyłem się cytatem. Czuję się obrażony, gdyż równa Pan w dół co jest szkodliwe dla ogółu. Porównanie urzędników do "band" wydaje mi się niestosowne. To układy polityczne a nie urzędnicze trzymają Polskę w niemocy.Pozdrawiam
wrafal / .* / 2004-01-12 20:31
A te "układy urzednicze" to sie rekrutują z kogo ?w warunkach socjalistycznej demokracji i biedy biurokracja stała się podstawowym elementem sprawowania władzy - nie zależnie od kolejnych postkomunistycznych lub postsolidarnosciowych układów politycznych, jakos 12 lat z rzędu struktury biurokratyczne coraz bardziej nas zżerają od środka...
wrafal / .* / 2004-01-12 20:09
małe pytanie do czytelników od autoraJak Państwo myślą - jak często akceptowalibyscie Państwo na stronie Money moje felietony - czy obecna ich częstotliwość jest odppwiednia - czy powinny pojawiac sie rzadziej czy cześciej - prosze o odpowiedzi...
Gosia / .* / 2004-01-13 13:43
Zdecydowanie tak.! Tylko wiecej rzeczy konstruktywnych, a mniej krytycznych.
wrafal / .* / 2004-01-13 15:33
tzn mam pisac ze jest coraz lepiej ze trudnosci sa do pokonania - to juz lepiej od razu wlaczyc tele na wystapienie premiera...:)
Svem / .* / 2004-01-13 11:02
Dziekuje za te felietony, i prosze o wiecej. Bardzo odpowiada mi Panski sposob myslenia.
jhfdjk / .* / 2004-01-13 00:00
Wielkie tak. Bo widzisz pan - panie autor, cos w tym grajdole zaczyna sie odmieniac... i mysle, ze dzieki panu bedzie zmian wiecej.Milo sie czyta te felietony. Cos wnosza. Mam nadzieje, ze wnosic beda dalej.Pozdrawiam kolege po fachu, he he he, te dziewice byly dobre... i wiecej pewnosci siebie, zycze.
Michał / .* / 2004-01-12 22:49
Brawo.Tak trzymać.
Lesław / .* / 2004-01-12 20:49
Czasami trafia Pan kulą w płot, ale czasami :). Wobec tego prosżę częściej o felietony.
wrafal / .* / 2004-01-12 20:03
mała uwaga od autorazwróćcie państwo uwagę na fakt, że cała współczesna para wszelkich dyskusji "gospodarczych" idzie w gwizdek gdyż mówi się ciągle o budżecie i jego dziurze - w w takim kształcie polskich finansów - budżet nie ma znaczenia - jest zwykłym mydleniem oczu ...
Adam Marzec / .* / 2004-01-12 19:37
Fundusze niech pozostaną, tylko utrzymywać mają się z dobrowolnych datków osób fizycznych i podmiotów prawnych z wyłączeniem Skarbu Państwa! A za przeproszeniem od koryta polityków oderwać się nie da. Jedyna rada to usunąć koryto (agencje rządowe, dziwne instytucje + inne cuda wianki). Od dawna lansuje to np. UPR. Szkoda tylko, że posiada tak słabe poparcie! Wkrótce (5-10 lat) Polska stanie się albo na powrót państwem totalitarnym (patrz A.F von Hayek "Droga do zniewolenia") albo przestanie istnieć jako państwo (dyrektywy UE). Na życzenie obywateli-analfabetów politycznych, którzy dali się zmanipulować oraz za pośrednictwem zdemoralizowanych rządzących (kolega michał ma 100% racji co do pochodzenia urzędników). Pozostaje jeszcze wprowadzić kataster i zgarnąć rezultaty wielopokoleniowej pracy.Czas chyba zagrać we wizową ruletkę
jkdfsjk / .* / 2004-01-13 00:05
"Od dawna lansuje to np. UPR. Szkoda tylko, że posiada tak słabe poparcie!"Wlasnie dlatego poparcie jest slabe, bo malo jest takich Rafalow, z przygotowaniem ekonomicznym, ktorzy mogliby to holocie wytlumaczyc w gazecie i dzieki temu czasy wyborow SLD przeszlyby do historii.Niestety tak sobie tutaj krytykujemy pana autora, ze az sie bidulkowi slabo zrobilo z zalu i pyta nas czy chcemy te felietony, czy tez nie?Wiec NIE krytykujmy pana autora, i propagujmy idee UPR. Pa.
B. Bokin / .* / 2004-01-12 19:00
Brzydzę się SLD, ale te rozmaite fundusze nie są zależne od koloru politycznego rządzących. Właśnie Miller m.in. przyrzekał, że nastąpi przrzedzenie rozmaitych funduszy. Powstały pierwotnie jako mozliwość niebiurokratycznego załatwiania spraw, ale szybko beneficjencji tam zatrudnieni i ich zatrudniający dojrzeli mozliwośc idealnych synekur dla swoich ludzi w dobrych i w złych czasach. Przy totalnym braku kontroli ich wydatków (a wiadomo o tym od dłuższego czasu) nikt dobrowolnie nie wypieprzy garniturów i garsonek z super płatnych posad. Nie wierzę, że w Polsce znajdzie się grupa polityków, która wierzy w demokrację i ma żelazną wolę ograniczenia korupcji do minimum. Doświadczenie mówi, że politycy nawet nie są w stanie chcieć coś takiego zrobić.
Adam Marzec / .* / 2004-01-12 18:37
Społeczeństwo samo jest sobie winne. Po co wybierali LSD? Sytuacja teraźniejsza to wynik bezmyślności. A za głupotę się płaci wysoką cenę. BTW: Dostrzegam pewne analogie przedrozbiorowe (stan finansów, poziom merytoryczny posłów, degrengoladę wojska itd.) Pozdrawiam
michał / .* / 2004-01-12 18:29
Nie dojdzie do żadnego "przebudzenia narodu" (wątek, który pojawia się w wielu komentarzach). To nie ONI są armią urzędników, którą MY możemy przepędzić. Ta armia została powołana z NAS.Zastanówmy się nad aspiracjami młodego (i nie tylko) pokolenia. Każdy marzy o ciepłej posadce urzędnika. Kto już pracuje, ten kombinuje jak przekonać kogo trzeba, aby utworzyć nowe stanowisko dla kogoś z rodziny, znajomych. Ostatecznie mamy ogromną masę jednostek zainteresowanych rozbudową biurokracji.A że to jest szkodliwe dla ogółu? Kogo to obchodzi. Kto myśli tak dalekosiężnie? Tylko garstka tzw. desperatów.Nie szukajcie więc drodzy komentujący winy w NICH. My na ich miejscu zachowalibyśmy się tak samo. My w miarę własnych możliwości postępujemy tak samo. MY.
obcy / .* / 2004-01-13 07:48
Wiesz że chyba masz sporo racji - ale jeśli młodzież jest takimi iDIOTAMI że widzi PRZYSZŁOŚC w socbiurokracji to czeka nasz ZAGŁADA ! a nie oczyszczające "katarsis"Uczciwi ludzie którzy chcą pracowac za uczciwą kase poprostu muszą się z Polski "wylogować" Choć wiem o ludzich nawet z byłych rzadów którzy wiedzą co trzeba robic i są patryiotami ,ale chyba brakuje im ikry i naszego poparcia PS pozdrawiam wszysytki "dopisujących "
Jacek / .* / 2004-01-12 18:01
Panie Rafale - bardzo dobry artykul; tylko zeby go chcieli czytac ci, ktorzy powinni... W kazdym razie podobal mi sie.
pepe / .* / 2004-01-12 16:56
BRAWO! Mimo, że jest to kropelka, która niczego nie zdziała, bo to wszyscy wiedza, ale kazdy w jakimś stopniu z tej sytuacji czerpie... Pojawia się pytanie, jaki mechanizm zadziała wcześniej: rewolucyjny czy ewolucyjny? Ja myślę, że naszego narodu nie jest juz stac na rewolucje, więc nie widze jakichś zmian na horyzoncie. Idę się więc przyssać do zwiędłego cycka Babci a jak się da to pociągnę i z cycka Unijnego, he, he...
jkfg / .* / 2004-01-13 00:08
Oj Pepe, jaki ty jestes pesymista, wiecej WIARY !!!
Głos R. / .* / 2004-01-12 15:13
Już dawno nie czytałem tak konkretnego i prawdziwego artykułu. Gratulacje dla autora za odwagę - trzeba mówić, pisać, powtarzać do upadłego to może Nasz Kochany Naród wreszcie się obudzi !!!
Pan Tadeusz / .* / 2004-01-12 12:44
Jak rozprawić się z Babcią ?Trzeba krzewić wiedzę, trzeba propagować liberalne poglądy prezentowane m. in. w portalu money.pl.Tylko promując i wspierając idee można przekonać Babcię, żę czas na zmiany. Nie należy się bać prezentować własnych poglądów wobec rodziny, przyjaciół i znajomych, to przecież bardzo liczne audytorium, które będzie kiedyś głosować, będzie też pozytywnie lub negatywnie przekazywać treść dalej. Trzeba nauczyć sie od czerwonych walki o duszę "matołów" zwanych niezdecydowanymi.
Piotr B. / .* / 2004-01-12 13:41
Prawda, prawda, ale to potrwa jeszcze conajmniej 30 lat.pozdr.
Piotr B. / .* / 2004-01-12 12:14
:))))Ale jak rozprawić się z babcią skoro średnio co 4 lata bliska śmierci nagle odżywa i dalej broni mebla.pozdr.
obcy / .* / 2004-01-12 11:23
Panie Rafale - bardzo dziękuje Panu za ten artukuł -chciałbym aby wreszcie Polacy zaczeli zadawac pytania i domagać się odpowiedzi by potem domagć się władzy - ale jestem pesymistą ten naród jest chyba jeszcze za bardzo słaby by sie obudzić - myślę że obudzimy się z ręką w nocniku dopiero gdy stanie się co myślę: (pozwolę sobie na krótka prognozę :-) w końcu to prawie nowy rok: i tak: kolejne rządy ujawnia stan zastany i rzeczywiste długi i problemy powstałe za "poprzednich" - dane makro ekonomiczne rzutują na wyniki w rantingach międzynarodowych - odwrót kapitału zagranicznego- niestabilna sytuacja- inflacja skokowa złotówki - kolejne wycofanie sie kapitału - wyprzedaż złotego - zdłużenie Państwa wzrośnie lawinowo z powodu zmian kursu - dalsza ucieczka od złotówki -ratuj się kto może- -wściekłość w Polsce - i ci co mieli też juz nic nie mają - wzrost inflacji do kilkudzięsięciu procent rocznie - załamnie giełdy - odpływ środków wyjazdy na zachód - kurs euro 7 - 8 złotych dolar 6 zł . Załamanie wartości emerytury - emerytura warta 100 euro. renta 70 strajki i żadanie natychmiastowych zmian -rząd tymczasowy likwidacja "grubej kreski" rozliczenia i aresztowania zmiany zasadnicze - wprowadzenie nowych uproszczonych rządów - powolne zmiany "od początku"o bym się mylił ,ale optymiści tu się częściej mylą
Kot Behemot / .* / 2004-01-12 23:26
Okazją do zmian jest zawsze moment przełomowy. Taki mieliśmy przez dwa-trzy lata od 1989, kiedy państwo było praktycznie bankrutem, a biurokracja oszołomiona przełomem politycznym. Co nieco udało się wtedy zrobić, ale wkrótce hydra odzyskała przytomność i zaczęły jej odrastać głowy. Znów potrzebny kryzys, jeśli mamy nadzieję na radykalne, korzystne zmiany.
Miki / .* / 2004-02-15 22:48
Tragedii nie ma. Bywało już gorzej. Masz głowe i ... więc kombinuj.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy