Forum Forum inwestycyjneForex

Rzekomy wzrost eksportu i prod. przemysłowej Niemiec...

Rzekomy wzrost eksportu i prod. przemysłowej Niemiec...

Maks_ / 2009-05-11 10:31
"Jeszcze w maju Rosja przymierza się do drastycznego podniesienia ceł na importowane towary - pisze dzisiejszy "Dziennik". Jak wynika z informacji, do których dotarł „Wall Street Journal Polska”, podwyżki mogłyby sięgnąć nawet kilkudziesięciu procent. Jak donosi "Dziennik", jeśli przepisy wejdą w życie, uderzą w wielu unijnych – w tym także polskich – producentów, eksportujących swoje wyroby na rosyjski rynek."

A ekonomiczny "Fakt" (czyli PB) już wieszczy, że "Niemcy podnoszą się z kolan" :-)

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
bidnymaniek / 2009-05-11 12:25 / Tysiącznik na forum
Niemcy to w tej chwili Zombi...z jakich kolan oni na kolana dopiero padna ....a my przy okazji ...bedzie wielka czarna dziura..........
eddekk / 2009-05-11 10:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dlatego lepiej w ogóle omijać Rosję, jako partnera handlowego. Nawet jako turysta tam nie pojadę. To bankrut od wielu lat i wysysa kasę skąd tylko może.
sierota marycha / 2009-05-11 12:03 / Tysiącznik na forum

To bankrut od wielu lat i wysysa kasę skąd tylko może.

ED, to jasne ale mowimy o Rosji jako kulturze i przyrodzie, reszte pomijamy milczeniem bo szkoda gadac....buahahaha
czytelnik5 / 83.26.241.* / 2009-05-11 11:57
do eddek - mylisz się- to Polacy maja uprzedzenia ale w prywatnych szkołach w Anglii dzieciaki uczą sie j .rosyjskiego np. w Aldenham School -był tam moj syn :)
pozdrawiam milego dnia ;)
Maks_ / 2009-05-11 10:35 / Tysiącznik na forum

Nawet jako turysta tam nie
pojadę

A tu nie masz racji - byłem latem 2007 roku w Moskwie - stary inny świat - mi się bardzo podobało :-)

Pozdrawiam
bax / 2009-05-11 10:32
niemcy za chwil kilka maja wybory musza byc mocne i silne to tak jak my sciagaja od nas 2 tygrysy hehe
bax / 2009-05-11 10:35

2009-05-11 10:33:19 | eddekk [ Bywalec forum ]

a ty jak zwykle przesadzasz ROSJA JEST BOGATA I PIEKNA NAWET NIE WIESZ JAKIE TAM SA SKLICZNE MIEJSCA
bax / 2009-05-11 10:37
jakbys tak kiedys pojechal tam z towarem i jednego dnia przycial 300 procent na tym co masz ze soba to bys zawsze mowil to piekny kraj ha ha ha ha mozna pic tam za darmo zawsze
Maks_ / 2009-05-11 10:41 / Tysiącznik na forum

to bys zawsze mowil to piekny kraj ha ha ha ha mozna pic tam za darmo
zawsze


Do tego jeszcze ludzie... zupełnie inna mentalność - takich relacji międzyludzkich nie zobaczysz w żadnym kraju i to jest po części fascynujące :-)

Pozdrawiam

PS nie wspomnę o bogatej kulturze i fascynującej architekrurze - takiego czegoś nie zobaczysz nigdzie w Europie
czytelnik5 / 83.26.241.* / 2009-05-11 11:13

PS nie wspomnę o bogatej kulturze i fascynującej architekrurze - takiego czegoś
nie zobaczysz nigdzie w Europie

a to juz odczytuje jako sarkazm ;)
pozdrawiam
Maks_ / 2009-05-11 11:16 / Tysiącznik na forum

a to juz odczytuje jako sarkazm ;)


sarkazm? dlaczego?
Jestem zafascynowany moskiewską architekturą (nie mówie o budowlach w stylu PKiN),,,

Pozdrawiam
sierota marycha / 2009-05-11 11:25 / Tysiącznik na forum

sarkazm? dlaczego? Jestem zafascynowany moskiewską architekturą (nie mówie o budowlach w stylu PKiN),,,

Maks, Moskwa w porownaniu z Sankt Petersburgiem to pikus, mowimy oczywiscie o czesci historycznej a nie o spalnych rajonach z lat 60/70/80 bo te nie roznia sie od tego badziwia architektonicznego typu Ursynow i podobne, jakie mamy w kraju, mieszkalem w SPB sporo czasu
Maks_ / 2009-05-11 11:41 / Tysiącznik na forum

Maks, Moskwa w porownaniu z Sankt Petersburgiem to pikus


Pozwolę sobie nie zgodzić się.
Tzn. SPB ma swój urok, ale ma pecha jeśli chodzi o aurę - zawsze jak tam byłem, albo padało albo była szaruga... Powtarzam, nie ma nic piękniejszego od moskiewskich uliczek pogrążonych w letniej popołudniowej drzemce - spacerując tymi uliczkami albo siadając na ławce przy Patriarszych Prudach możesz wczuć się w atmosferę przeniesioną wprost z prozy Bułhakowa. Spalne rejony to już inna bajka i nie wiem, które miasto ma brzydsze - obstawiam jednak, że SBP - takiego okropieństwa nigdzie nie widziałem (nawet w W-wie)

Pozdrawiam
sierota marycha / 2009-05-11 11:50 / Tysiącznik na forum

Tzn. SPB ma swój urok, ale ma pecha jeśli chodzi o aurę

SPB powszechnie nazywany jest Perla Polnocy, klimat i warunki pogodowe to wplyw Zalewu Finskiego, Moskwe znam nie gorzej od SPB, a przyroda o niebo bardziej atrakcyjna w lenongradskoi oblasti, wystrczy pojechac do Vyborga albo dorogom zizni do Ladogi i wiadomo bedzie o czym mowie:) pozdro
Maks_ / 2009-05-11 11:52 / Tysiącznik na forum

wystrczy pojechac do Vyborga albo dorogom zizni do Ladogi i
wiadomo bedzie o czym mowie:)

Z tym się zgadzam... i te brzozowe lasy :-)

Pozdrawiam
sierota marycha / 2009-05-11 11:57 / Tysiącznik na forum

Z tym się zgadzam... i te brzozowe lasy :-)

zachecam do wizyty w Rostowie nad Donem....uaaaaaa.....Brama Kaukazu....tam dopiero przyroda powala z nog.....Salskie Stepy....bajka:) Rosja jest piekna, dobre zarcie no i te dziewczyny....miam-miam...buahahaha

p.s. wybieram sie na Krym, sa chetni :) ?!
Maks_ / 2009-05-11 12:08 / Tysiącznik na forum

p.s. wybieram sie na Krym, sa chetni :) ?!

Taaa... Krym.... Chętnie bym się wybrał, ale na razie nie da rady (dziewczynki jeszcze za małe). Ale byłem w Sevastopolu, Yevpatorii i Feodosji (choć ta ostatnia nie nad morzez czarnym tylko aralskim).

Pozdrawiam
sierota marycha / 2009-05-11 12:40 / Tysiącznik na forum

Yevpatorii i Feodosji

Yevpatroia to typowy letni kurort typu Soczi i najlepiej jezdzic tam po sezonie, w sierpniu, w sezonie tony ludzi i kolonie z Rosji
Maks_ / 2009-05-11 12:46 / Tysiącznik na forum

i kolonie z Rosji


To fakt - pionierów tam bywa od groma - masa dużych zakładów ma tam kolonie jeszcze z czasów radzieckich :-)

Pozdrawiam
Maks_ / 2009-05-11 12:51 / Tysiącznik na forum
Natomiast Feodosja to urocze miasteczko, z pięknym nabrzeżem... najlepiej zatrzymać się u osób prywatnych (autochtoni są nastawienia na sezonowy wynajem) - jest tanio i uroczo. Jeśli chodzi o dojazd, to chyba pociągiem z Kijowa (do Kijowa chyba bez problemu można dolecieć samolotem)

Pozdrawiam
sierota marycha / 2009-05-11 13:01 / Tysiącznik na forum

Feodosja to urocze miasteczko

typowe poludnie a pensjonaty w rekach Rosjan z Moskwy, polecam pensjonat Kiwi bo testowalem - ceny w sezonie co prawda zabojcze ale pelna kultura i dobre zarcie, z Feodsji prosta droga do Kercza - warto zajechac, drogi w tym rejonie to typowy sowiecki standard
Maks_ / 2009-05-11 12:56 / Tysiącznik na forum
Można też jechać pociągiem z Moskwy - podróż trwa dwie doby i jeśli nie ma się nic przeciwko pasażerom łażącym w dresach, podkoszulkach na ramiączkach i kapciach, to można znieść... :-)

Pozdrawiam
czytelnik5 / 83.26.241.* / 2009-05-11 12:22
Maks :) opiekunek to nie ma? moj Ojciec podrózowal ............szanuje Go i kocham ,że nie ograniczal swego zycia moim bytem..................
pozdrawiam milego dnia :)
Maks_ / 2009-05-11 12:11 / Tysiącznik na forum
ooops drobna pomyłka - Feodosja leży nad morzem czarnym jednak, ale niemniej jednak blisko do morza aralskiego :-)

Pozdrawiam
bax / 2009-05-11 12:01
na krym ja zawsze tylko moje hmmm sorki :)
moja panu mnie samego nie pusci ha ha ha
czytelnik5 / 83.26.241.* / 2009-05-11 12:06
do bax - a jak powiesz ,ze w interesach to pusci! zabawimy sie ! zycie takie krotkie
juz jest nas trzech :))
te dziewczyny ..ech .pewnie dziewice stepowe..............
czytelnik 5 / 83.26.241.* / 2009-05-11 11:46
he he he -taki komentarz
pozdrawiam;)
Maks_ / 2009-05-11 11:19 / Tysiącznik na forum
Jakbyś pięknego letniego popołudnia odbił od Twierskoy w kierunku Arbata i przeszedłbyś się uliczkami, to byś wiedział o czym mówię :-)

Pozdrawiam
bax / 2009-05-11 10:47
to piekny kraj a ludzie jak ludzie rzadzi ten kto ma choc kilka granatow lub kbk
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy