Forum Forum dla firmKsięgowość

Sadowski: Budżet straci na kasach dla lekarzy i prawników

Sadowski: Budżet straci na kasach dla lekarzy i prawników

Wyświetlaj:
Bernard+ / 77.253.188.* / 2010-07-30 10:31
Aby pacjenci żądali od lekarzy paragonów fiskalnych potwierdzających poniesiony koszt usługi wystarczy wprowadzić 9% (tyle ile wynosi składka na ubezpieczenie zdrowotne) odliczenia od podatku dochodowego każdej rodziny, która poniosła udokumentowane wydatki na prywatne leczenie a i tak do budżetu państwa wpłynie więcej, bo sądząc po obserwowanych wydatkach konsumpcyjnych, to dochody większości lekarzy przekraczają próg podatkowy 18%. Natomiast Polacy, którzy leczą się prywatnie odciążają niewydolny i nieudolnie zarządzany system NFZ, za co powinni mieć takie 9% odliczenie od podatku dochodowego swoich prywatnych wydatków na leczenie. Panstwu, które teraz nic nie dostaje z nie ewidencjonowanych przychodów lekarzy zostałoby i tak minimum 9% podatku dochodowego i cały podatek VAT od faktur dotyczących kosztów prowadzenia prywatnego gabinetu. Teraz lekarz nie będąc podatnikiem VAT i nie ujawniając znacznej części swoich przychodów nie ujawnia również dużej części swoich wydatków np. woli nie brać faktury VAT od rzemieslnika za pomalowanie Gabinetu i wstawienie tam nowych okien i drzwi bo wtedy miałby w rozliczeniu rocznym duże wydatki a małe przychody z tej niby na 1 godzinę dziennie prowadzonej prywatnej praktyki. Jeżeli będzie musiał wydawać pacjentom rachunki, bo ci będą chcieli sobie odliczyć od podatku kilka % poniesionych wydatków, to będzie również żądał od świadczących mu usługi żemieslników i od dostawców różnych artykułów faktur VAT, aby mieć wyższe koszty uzyskania przychodów i obniżyć swój podatek PIT. Wtedy Ci którzy teraz świadczą lekarzom usługi bez rachunków, będą musieli wystawiać rachunki i odprowadzić zarówno podatek VAT i większy PIT. System podatku VAT i PIT są jak naczynia połaczone wystarczy w jednym miejscu uszczelnić wyciek podatków a natychmiast podnosi się poziom dochodów i obrotów w powiązanych podmiotach gospodarczych. działa to podobnie jak możliwośc odliczania podatku VAT od paliwa do samochodów z kratką. Gdy nie można było VAT odliczać to opłącało się kupować po 3 - 3,50 złotych za litr paliwo z nielegalnych źródeł, bo kupienie za 4,50 zł litra paliwa na stacji benzynowej bez mozliwości odliczenia VAT kosztowało faktycznie 4,50- 18% =3,69zł. Ale gdy można sobie odliczyć 22% VAT i 18% PIT to zakup litra paliwa na fakturę VAT kosztuje już tylko 3,02zł więc zakup paliwa z nielegalnego źródła nie jest już wart ponoszonego przy tym ryzyka. panstwo korzysta na tym bo otrzymuje akcyzę i podatek PIT od większej ilości legalnie sprzedawanych paliw a jeżeli VAT z paliwa do samochdów z kratką fiskus nie pozwala odliczać to nic nie dostaje gdyż zawsze są przestępcy oferujący paliwo bez podatku i bez akcyzy a wielkie ciężarówki i autobusy panstwowych i prywatnych firm jakosc dziwnie więcej zużywały paliwa, gdy nie można było VAT odliczać. Każdy doświadczony doradca podatkowy, który poznał praktycznie działanie wszelkich zmian przepisów podatkowych jakie zachodziły od 1989 roku dokładnie wie, jakie są metody obrony podatników przed nadmiernym fiskalizmem panstwa i widać z tej 20 letniej historii, ,że panstwo im bardziej jest pazerne tym mniej otrzymuje przy coraz większych kosztach ściągalności podatków. a koszty ściągalnosci sa tym większe im więcej podatników uczestników transakcji handlowych jest solidarnie żywotnie zinteresowanych nie płaceniem podatku VAT i PIT. Nadmierny i tępy fiskalizm prowadzi do tego,że uzyskane zwiększenie dochodów budżętu opłacać trzeba większymi kosztami ściągalności podatków co przy zrównaniu się kosztów i dochodów budżetu państwa staje się bezcelowe. Skoro więć panstwo poniesie koszty instalowania kas fiskalnych u lekarzy to niech zadba aby milionom pacjentów opłącało się pobierać od lekarzy paragony z tych kas jako podstawę do odliczenia sobie ulgi w podatku PIT. Wystarczy aby taki paragon był opieczętowany na odwrocie pieczatką przychodni a pacjent wpisał tam swoje nazwisko i imię oraz numer NIP i wtedy paragon bedzie stanowił dowód poniesienia wydatków na leczenie uprawniający do odliczenia sobie ulgi zdrowotnej.
gwozdek / 88.199.39.* / 2010-07-31 21:30
Boże, prawdy to oczywiste i wyłożone łopato/logicznie, tylko czemu ci w ministerstwie finansów tego nie kumają?
nowy1 / 178.36.4.* / 2010-09-01 20:47
Boże,no to czemu obowiązkowo posiadają kasy taksiarze.dorożkarze,kioskarki etc.jezeli to takie łopatologiczne.

0
2010-07-31 21:30:17 | 88.199.39.* | gwozdek
Boże, prawdy to oczywiste
Obs / 83.21.19.* / 2010-07-30 08:04
Sadowski ze szarej strefy?! Wiadomo - kto sieje ten zbiera. Z nasion wiatru są burze - mości sadowski!
Goyo / 83.6.168.* / 2010-07-29 19:17
Jestem tłumaczem. W czerwcu miałem przychodów bez faktury 40 PLN netto, w maju 0 PLN, w kwietniu 180 PLN. To gdzie tu te zyski? Ile musi być obrotu, żeby się kasa spłaciła? I bardzo jestem ciekawy, kto nas przeszkoli, co robić z "czynnościami wykonywanymi osobiście", bo dzięki nim już mam podwójną księgowość i składam 2 PITy roczne. Lubię ułatwienia!
Pancho Villa / 77.236.0.* / 2010-07-30 19:06
Jestem tłumaczem, tłumaczę wyłącznie dla firm i wystawiam faktury VAT. Przez kilkanaście lat zarobiłem może 1000 zł na prywatnych tłumaczeniach, głównie dla znajomych. Poza tym, w małym ciasnym mieszkaniu gdzie mieszkam, każde dodatkowe urządzenie przeszkadza.
nowy1 / 178.36.4.* / 2010-09-01 20:56

Jest

Już wy nie plećcie głupot 'tłumacze'.Wiem ile kosztuje tłumaczenie,dokumentów sprowadzonego auta,dokumentów ukończenia studiów mojej córki/opuszcza ten dziki kraj/.I lekarze i wy zarabiacie krocie.Jeżeli nie ,to w czym problem.Mojego szwagra syn będzie taksiarzem.Sam kupił kasę i sam się jej nauczył.No i w czym problem?
myślcie / 83.22.99.* / 2010-07-26 17:48
Jacy ekonomiści
takie gospodarowanie .

"Z ustawy o systemie oświaty po cichu zniknął przepis [1]
gwarantujący, że rodzice nie będą musieli co roku kupować nowych
podręczników. Dzięki nowelizacji wydawcy zarobią w tym roku
najwięcej od 10 lat. A rodzice najwięcej zapłacą."

"Wcześniej zasady były jasne: szkoły mogły stosować jedynie trzy
podręczniki do jednego przedmiotu. Musiały ich używać minimum
trzy lata, tak by młodsi uczniowie mogli je odkupywać od
starszych. Ale ten system miał jedną wadę: ograniczał liczbę
sprzedanych książek i nie dawał zarobić wydawcom. Więc już nie
obowiązuje."

Pozwoliłem sobie skorzystać z tego co już napisał
" niewierzący ateusz " .

Nie muszę chyba dodawać czyj to pomysł
i kto tą skandaliczną zmianę przegłosował ???
.................................PO
YS / 194.242.62.* / 2010-07-26 16:58
mam wrażenie, że pan Sadowski wie o czym pisze - przypuśćmy, że idziemy do lekarza i co...??? będziemy grzecznie prosić o kwitek, który nam nie jest do niczego potrzebny, czy oczywiście uśmiechniemy się po tym jak lekarz porozumiewawczo spojrzy i grzecznie wyjdziemy... - tak się akurat składa, że nasz system zdrowotny nie refunduje nam w żaden sposób takich ekstrawagancji wobec czego.... no sami wiecie...
W kwestii tzw. mecenasów - zostawię to bez komentarza...
tot / 77.254.121.* / 2010-07-26 16:45
a po za tym sam zasponsoruję kase fiskalną np notariuszowi...
tot / 77.254.121.* / 2010-07-26 16:42
Panie Sadowski to się lobbing nazywa.... Na wszystkich budżet zarobił ,a na tych co najwięcej ukrywają to nie zarobi ... No brawo ..
programol / 2010-07-26 16:32
Może i budżet na tym nie zarobi, ale... u fryzjera czy taksiarza się opłacało, ale u pana doktora czy prawnika to już nie warto, tak? P********* hipokryzja.
dddde / 81.190.235.* / 2010-08-02 11:55
Prosisz o paragon fiskalny u fryzjera ? Z własnej woli zwykle nie dają go. Ciekawe zatem, jak się opłaciło, ktoś policzył, o ile wzrosły wpływy podatkowe od zakładów fryzjerskich ?
Emirek / 81.190.202.* / 2010-07-30 20:43
Doktorek swoje musi zarobić. Będą droższe wizyty o VAT. U niektórych może być tak, nie bierzesz paragonu masz tańszą poradę, chcesz kwit płacisz VAT.
uszubert / 78.88.31.* / 2010-07-29 19:22
Od początku nie powinno być żadnych ulg w kasach fiskalnych.Granicą winien być tylko utarg roczny 40 tys. Teraz bierze się w obronę najbogatszych, którzy przez kilka dni uzyskują graniczny obrót i jeszcze dopłaca im sie do kas.Kpina!!!!!! Dlaczego kasę muszą mieć kioskarze /papierosy/ , taksówkarze i inni o minimalnych obrotach i dostali taką samą dopłatę do kas jaką dostaną najbogatsi.?? Prawo jest tylko dla zamożnych i ważnych
residua / 195.212.29.* / 2010-07-26 16:23
nie skorzysta na wprowadzeniu kas fiskalnych dla tych grup zawodowych? Czy pan Sadowski oszacował ile pieniędzy z podatków z tego tytułu wpłynie do kasy państwa, czy jedynie szasta subiektywnymi ocenami?
niewierzący ateusz / 83.8.115.* / 2010-07-26 15:33
gwarantujący, że rodzice nie będą musieli co roku kupować nowych podręczników. Dzięki nowelizacji wydawcy zarobią w tym roku najwięcej od 10 lat. A rodzice najwięcej zapłacą."

"Wcześniej zasady były jasne: szkoły mogły stosować jedynie trzy podręczniki do jednego przedmiotu. Musiały ich używać minimum trzy lata, tak by młodsi uczniowie mogli je odkupywać od starszych. Ale ten system miał jedną wadę: ograniczał liczbę sprzedanych książek i nie dawał zarobić wydawcom. Więc już nie obowiązuje."

w czyim interesie rządzi polski rząd? w interesie lobbystyów?
prawnik na dw etaty / 195.250.37.* / 2010-07-26 15:13
chyba on jest opłacany prze te grupy zawodowe skoro takie brednie pisze. . . .
żuczko / 83.2.33.* / 2010-07-26 15:06

ekonomisty Andrzeja Sadowskiego z Centrum imienia Adama Smitha


bez korzyści dla budżetu.

a podatek dochodowy od najbogatszej grupy społecznej to co ?????
U "znanego" mecenasa czy doktora samego podatku wystarczyło by na kilka najniższych wynagrodzeń.
l60 / 77.254.82.* / 2010-07-29 21:04
Mam 60 lat, troszke zaczynam chodzić po specjalistach, prywatnie. Wszędzie godziny urzędowania góra 1 godz. a przyjmują od 17 do 23. Uwizyta 70 zł, pacjentów 30- tu razy 4 w tygodniu. Ile podatku się należy? Ja na fundusz zdrowia rocznie odprowadzam 4,5 tys. zł. A musze chodzić prywatnie do lekarzy. Myslę, że za rok bedzie się opłacało wprowadzić ulgi za rachunki od lekarzy i wtedy wyjdzie szydło z worka. Nikt nie wyjdzie bez rachunku. Myślę że dożyje jeszcze normalności i moje składki będą wykorzystywane przezemnie a nie przez funusz zdrowia.

Najnowsze wpisy