Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Sami ratujemy naszą gospodarkę. Kupując

Sami ratujemy naszą gospodarkę. Kupując

Money.pl / 2009-08-20 08:23
Komentarze do wiadomości: Sami ratujemy naszą gospodarkę. Kupując.
Wyświetlaj:
Tuman / 85.222.77.* / 2009-08-20 09:57
1/ Światowy ekspert Żuljet Simpson powiedziała . że największym problemem Polski jest drastyczny spadek eksportu .Ponieważ udział eksportu w PKB jest śmiesznie niski to i tak można to "olać" bo na tryndy w PKB i tak nie ma wpływu . 2/ O danych nie wypowiedziały się osoby statutowo kompetentne - Minister Waldek wraz z trzema Dyrektorkami Departamentów : 1/Analiz , 2/Instrumentów Wsparcia ;3/ Regulacji Gospodarczych .
Ministra Waldka można wytłumaczyć bo teraz żniwa -ale Panie Dyrektorki? Cicho , sza .
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-08-20 09:41
Polska gospodarka leży na dnie od 1939 roku do nadal, więc niżej spaś już nie może! Ponadto dług publiczny-wewnętrzny i zewnętrzny sytuuje nas na dnie ale pod warstwą mułów, które nanosiła i nanosi eskimoso-komuna od 1944 roku!!! Bardzo niski eksport, państwo polskie jest wyniszczine, rekompensują pieniądze przysyłane ze zmywaków ale i to do czasu!!!
50-tka / 91.208.72.* / 2009-08-20 09:38
U mnie taki który zamiast pomnażać i inwestować głównie wydaje nazywa się "konsumpcyjny debil". W tym pojęciu zawiera się również nadmierne oglądanie TV i kretyńskie przesiadywanie przy grach komputerowych. Określenie "konsumpcyjny debil" może dotyczyć większej grupy ludzkiej...
Greeder / 89.250.196.* / 2009-08-20 09:05
Heh, postawa niemal psa ogrodnika. Skoro u innych jest gorzej, znaczy, że u nas jest dobrze...
mat3422 / 91.193.208.* / 2009-08-20 09:15
Tak, typowo polska postawa - "cieszmy się, bo inni mają gorzej".

Wstyd, panowie dziennikarze, wstyd.
Jacqb / 2009-08-20 12:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przeciez to nie o to chodzi zeby sie cudzym nieszczesciem cieszyc, ale faktycznie nie chielibyscie teraz mieszkac na Litwie i zarabiac w litach. Tak naprawde w wielu krajach rozgrywaja sie ludzkie dramaty a u nas poki co nie. Przynajmniej nie te zwiazane z kryzysem 2007-2009.
janiszek72 / 2009-08-20 08:45 / Tysiącznik na forum
Za kilka dni przestaniemy ratować naszą gospodarkę. Z tytułu jednoznacznie wynika, że rząd nie podejmuje żadnych działań w celu poprawienia sytuacji polskiej gospodarki. Proponuję więc, aby panowie z rządu zrezygnowali ze swoich ciepłych posadek i przyłączyli się do społeczeństwa, które i tak samo ratuje gospodarkę. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
Binarek / 212.160.172.* / 2009-08-20 09:30
Oczywiście rząd nic nie robi:
- odblokowanie procesu prywatyzacyjnego
- niższe podatki PiT
- obcięcie finansowania partii
- prostsze prawo budowlane
- zmniejszenie liczby zawodów uprawnionych do pomostówek
- oszczędności administracyjne (10% obcięcie etatów w resortach) w obliczu kryzysu
- uelastycznienie prawa pracy (12 punktów Pracodawcy-Związki)
- wyłaczenie najbogatszych rolników oraz gospodarstw specjalistycznych z KRUS

Nie uważam, że to maksymalnie co można było zrobić ale wk..... mnie jak jakiś kanapowy ekonomista zaczyna najeżdżać na rząd nie pisząc co sam zrobił aby rozbujać gospodarkę

a lokalnie można zrobić bardzo dużo
Brandnew / 89.229.74.* / 2009-09-09 16:45
PIT to zasługa PIS - pomysł Gilowskiej i wszedł w zycie za PIS z terminem "działania ' w 2009 roku (czyli teoretycznie też za PIS - gdyby POmedia nie obaliły rządu). Nie kłam.
mat3422 / 91.193.208.* / 2009-08-20 16:31
Moim zdaniem obniżenie VAT-u (do 21% na początek) dałoby więcej niż obniżanie PIT-a. Ale to tylko moja prywatna opinia, nie uważam się za eksperta :)
I trzymam kciuki za naszą gospodarkę, życząc sobie i Wam szybkiego wyjścia z kryzysu.
socjalizm rządzi wszędzie / 88.199.162.* / 2009-08-20 11:20
10% obcięcie etatów w administracji coś mi się zdaje że to tylko deklaracja była a nie fakt. A skoro tak to podważa wiarygodność pozostałch
Binarek / 212.160.172.* / 2009-08-20 11:45
Ministerstwa zwalniają etaty pod te cięcia co doprowadziło w lipcu spadek deficytu budżetowego.

Stosujesz retorykę Goebellsa - ugryzę w jednym punkcie to może podważę całość.
Nie udało Ci się
Greeder / 89.250.196.* / 2009-08-20 10:01
Ej, binuś, dodaj jeszcze podatek liniowy, bo to też mają zamiar wprowadzić, tylko że w bliżej nieokreślonej przyszłości. Tak jak połowę punktów, które przytoczyłeś.
I po raz kolejny przypomnę, że PIT na 2009 obniżył już PiS.
Binarek / 212.160.172.* / 2009-08-20 11:47
Przypomnę że KAczyniak pożegnał się z funkcją w 2007.
Stąd w 2009 już nic nie mógł wdrożyć.

Podziękuj Greeduś, że obiecane Ci cuda ktoś w końcu wprowadza
socjalizm rządzi wszędzie / 88.199.162.* / 2009-08-20 12:49
to co może PO to zrobiła tak w 2009 w maj z mocą wstecz?
- drugi punkt podważony kłamliwy 'poputcziku" PO
Binarek / 212.160.172.* / 2009-08-20 15:33
To prościej.

PiS obiecał mi podwyżkę
ale to PO dopięło aby nie poszła ona z kredytu na moje nazwisko (deficyt)
Cspostrzegawczy / 2009-08-20 12:12 / Tysiącznik na forum
ustawę o obnizce podatku wprowadził PIS, a PO nie stać było na jej zmianę, gdyz propagandowo by jej nie przepchneliby a jeszcze weto prezydenta, a ich propaganda na 3 X 15 ległaby w gruzach juz przy 18 %
Binarek / 212.160.172.* / 2009-08-20 12:22
Pierwsza poprawka: nie wprowadził a uchwalił
Druga poprawka : Nie zabezpieczył oszczędności budżetowych pod tą ustawę

Masz rację to dokładnie jak z autostradami lub budową 3mln mieszkań.
PiS o tym marzył.
Realizujemy to dopiero teraz.
Cspostrzegawczy / 2009-08-20 12:36 / Tysiącznik na forum
wszystko było policzone, a że są braki w budżecie to nie wina obniżki, bo dzięki niej masz wzrost PKB i jako taki popyt wewnątrzny, który tę obnizkę rekompensuje.

Teraz wmawia się -(szczególnie celuje w tym lewica), że nie byłoby dziury Tuska, gdyby nie było tej obnizki PITowej.

W 2008 powinna byc nadwyzka, nad planowanym deficytem , która zrekompensowałaby początkowy spadek wpływu - zanim popyt wzrośnie, ale PO nie popisało się i w grudniu budżet sie załamał.
Binarek / 212.160.172.* / 2009-08-20 12:44
O tak wszystko było obliczone tylko nie przypominam sobie żadnych działań oszczędnościowych ze strony PiS

Za to ze strony PO paiętam dużo:
- cięcia wydatków kwiecień,
- ograniczenie wydatków na partie
- obecne zejście z etatów w ministerstwach

W 2008 nie zakładano nadwyżki. Nadwyżka wynikała jedynie z tego, że nie przygotowano dobrze inwestycji w ramach Inwestycji dofinansowywanych z funduszy EU.
Ministerstwom udał się jednak udrożnić procedury przetargowe i uruchomić pozycje przed końcem roku
Greeder / 89.250.196.* / 2009-08-20 12:59
Tak binuś, bo ty masz taką 'pamięć'. Pamiętasz wszystko co złe PiS i wszystko co dobre PO.
Binarek / 212.160.172.* / 2009-08-20 13:24
Mylisz się Greeder
Pamiętam jak PiS zlikwidował WSi i był to strzał w 10kę
Mam żal także do obecnego rządu, że nie ma odważnych decyzji odnośnie "zielonej" energii, selekcji odpadów, ...

Irytuje mnie jednak to, że na polskich portalach 95% ludzi na forach zaczyna "ten rząd znowu....", "ten rudy pajac..."

Wejdź na Economist lub Independent. Tam ludzie piszą o swoich działaniach, swoich władzach lokalnych.
Wiele z nich dzieli się swoimi pomysłami do których rząd jest niepotrzebny

Jak zmienić mentalność Polaków
Greeder / 89.250.196.* / 2009-08-20 13:55
Hmm, mówisz o anglosasach. Wyobraź sobie, że oni mają inny system polityczny. Głosują na ludzi, którzy przed nimi odpowiadają za swoje czyny. Ja nie mam z kim współpracować, bo w moim magistracie, urzędzie, sejmiku i sejmie wszędzie zasiadają małpy z mianowania partyjnego.
No, w końcu jednak coś na + o PiSie. Ale na minus dla PO znalazło by się trochę więcej amunicji...
Mnie niespecjalnie irytuje to, że rząd PO jest taki nędzny. Nic innego przez ostatnie 20 lat nie było. Natomiast irytuje mnie niepomiernie propaganda tej partii. Superfachowcy, specjaliści itp, a tak naprawdę robią to co wszyscy - zawłaszczają państwo i obsadzają stołki.
plmnko / 83.10.28.* / 2009-08-20 09:57
z tego co wymieniłeś rudy "premier" zrealizował jedynie uelastycznienie prawa pracy i NIC WIĘCEJ! Reszta to propagandowe bzdury ogłaszane w GW i TVN.
Więc dzieciaku nie zabieraj głosu w sprawach o których nie masz pojęcia. I przygotuj się do szkólki bo 1 września już się zbliża.
Binarek / 212.160.172.* / 2009-08-20 11:49
Brak argumentów.
Typowe dla zdziadziałego moher'a jakim jestes plmnko

Tak pracuję, uczę się bo zmieniam tą Polskę

Wszystko na co Ciebie stać to narzekając czekać do wypłaty emerytury
Żal mi Ciebie
Cspostrzegawczy / 2009-08-20 12:26 / Tysiącznik na forum
Chłopcze na prawdę nie siej propagandy spójrz realnie i zobaczysz jak nie radzi sobie Tusk.
Największy sukces wszędze odtrąbiony to "pomostówki", ale jest MAŁE ale.
Dlaczego teraz nie wprowadza się podobnego prawa dla mundurówek?
Po prostu "reforma" pomostówek dała skutek odwrotny, gdyż zamiast zaoszczędzić kosztowała budżet mld'y zł,a dlaczego?
Bo zamiast przejść na nią jak w najczarniejszych palnach zakładał rząd PO max 100 tyś ludzi przeszło na nią 250 tyś, którym zamiast pracowac opłacało się wziąć teraz pomostówkę, bo później nie będą mogli.
Czyli poszli na emeryturę ci co wcześniej nie chcieli ale tak radykalne cięcie ich praw zmusiło ich do podjęcia tej decyzji.
Dlatego płacimy teraz na emerytury dla conajmnie 150 tyś dodatkowych emerytów, co stanowi poważne i nagłe obciążenie budżetu , które też wpłynęło na dziurę Tuska.

A można było to zrobić spokojniej i stopniowo tak jak proponowali inni.

Mógłbym tak pisać do każdego punktu, ale może samemu spróbujesz oddzielić propagndę od realjów.
Binarek / 212.160.172.* / 2009-08-20 12:51
Chłopcze nie sieję propagandy tylko "tnę" takich HomoSovieticus jak Janiszek72 albo plmnko.

Za swoją sytuację winią rząd, coby im pod dupę nie podsunąć zawsze będą narzekać jaka opcja by nie rządziła.

Jest za co pochwalić rządy PiS (regulacja Służb) jest za co pochwalić rządy PO (mniej pastwa w państwie)
i można być dumnym z tego, że Europa to dostrzega

A odnośnie pomostówek znowu nikt przed PO się nimi nie zajął. Wypłaty kompensacyjne rzeczywiście powodują, że przez pierwsze 5 lat będą wyższe wydatki niż byłyby dotychczas, później jednak wypłaty kompensacyjne wygasają i następne rządy nie będą miały tak wysokich kosztów sztywnych budżetu.
Cspostrzegawczy / 2009-08-20 14:29 / Tysiącznik na forum
odnośnie pomostówek
1.PO się nimi zajęło bo musiało - wymóg ustawowy
2. Straty są większe niż oszczędności, ale nie o to chodziło w tej ustawie, ale chyba miało być odwrotnie. Wysłać na trawkę i żywić dodatkowo conajmniej 150 000 ludzi w jednym czasie to w dobie kryzysu budżetu na prawdę działanie "fachowe".
Binarek / 212.160.172.* / 2009-08-20 15:31
Ad1. Wcale nie musiało. Ustawa o pomostówkach mogła dalej obowiązywać w obecnym kształcie.
Dlaczego PO zajęła się mieniem zabużańskim, Eureko, KRUSem, Służbą Zdrowia
To nie są popularne decyzje.
Wręcz powiedziałbym samobójcze

Gdzie przeczytałeś, że straty są większe w "Polska", "Nasz Dziennik"
Przeczytaj dokładnie ustawę dopłaty kompensacyjne wygasają i niestety ogromna rzesza ludzi będzie bez pomostówek
evelinas / 195.130.157.* / 2009-08-20 14:07
Brawo Binarek! Nareszcie ktos otwarcie to powiedzial - zamiast narzekac na rzad i wszystko dookola zajmijcie sie praca i sami zacznijcie cos zmieniac!!

Krytykowac jest najlatwiej - natomiast krytyka nie poparta zadnymi osobistymi doswiadczeniami, czy lepszym rozwiazaniem - sprowadzajaca sie do stwierdzenia "wszystko jest zle" to zwykle wylewanie jakis osobistych frustracji!!

Co do pomostowek to jest jak z kada reforma - najpierw musi byc gorzej zeby bylo lepiej. Czego wy ludzie oczekujecie od rzadu? Ze nagle, bez zadnych wyrzeczen, Polska stanie sie kraina miodem i mlekiem plynaca? PO przynajmniej cos robi i odkad jest u wladzy, nagle spadla liczba politycznych afer, przepychanek i innych kompromitujacych polska polityke zachowan. Dla mnie to juz duzy sukces!!
grek_pl_zorba / 83.13.148.* / 2009-08-20 15:43
Tak! do pracy, rodacy i się nie lenić, następny przystanek WOLNY OD PRACY = EMERYTURA W WIEKU 67 LAT.
Czy nadal ktoś jeszcze ma złudzenia ze praca czyni wolnym?
Bo życia nie starczy żeby wykarmić wszystkich polityków!
evelinas / 195.130.157.* / 2009-08-20 16:05
Skoro praca tak bardzo Cie unieszczesliwia to istnieje kilka rozwiazan.. Odwrotna hipoteka, IKE, czy polisa na zycie wyplacana w miesiecznych ratach i jak chcesz to mozesz przestac pracowac nawet teraz!

Ja zamierzam pracowac tak dlugo jak sie - nie dlatego ze praca czyni wolnym, ale dlatego ze daje satysfakcje, poczucie godnosci i stanowi zrodlo dochodu.

A wczesniejsze emerytury uwazam ze powinny przyslugiwac gornikom pracujacym pod ziemia oraz policjantom narazajacym zycie (patrole, sekcja zabojstw itp). Jak kiedys przeczytalam wypowiedz 30letniego droznika ktory byl swiecie oburzony ze chca mu odebrac wczesniejsza emeryture a on przeciez musi czasem 6 km dziennie w brzydka pogode przejsc to noz sie w kieszeni otwiera...
Binarek / 212.160.172.* / 2009-08-20 16:05
I tak bez końca tłumacz

Czy ktoś zajął się tym, że mamy najmłodszych emerytów w Europie?
Czy ktoś zajał się branżowymi uprawnieniami.
Nie to PO rozwaliło pomostówki, ugryzło już KRUS na 20000 rolników, szczypie mundurowych.
mimo że cała Polska jest temu przeciwna (sondaże)

Teraz także trzeba będzie wydłużyć wiek emerytalny ale nikt nie napisze że to konieczne bo za 30 lat emeryt będzie suchary gryzł

A dzień wolności gospodarczej za PO przychodzi znacznie wcześniej niż za PiS stąd wniosek że obciążenie administracją państwową zmalało
Cspostrzegawczy / 2009-08-20 14:14 / Tysiącznik na forum
nieudacznicy z PO albo nic nie robią albo robią buble, ale przyprawiaja to propagandą i niektórzy to łykają.
evelinas / 195.130.157.* / 2009-08-20 14:43
A co Ty takiego zrobiles dla tego kraju, co daje Ci prawo nazywania kogos nieudacznikiem? Ja podziwiam PO za to ze jakio pierwsze zaczelo podejmowac niepopularne decyzje (likwidacja pomostowek, sprzedaz czesci akcji KGHMu mimo kretynskich protestow ZZ, etc). Powiedz mi czego tak wspanialego dokonal PIS, co nie bylo robione pod publiczke i nie bylo obrosniete gruuuba warstwa propagandy, bo zapewne umknelo mi wsrod tych wszystkich afer, przeprzepychanek o wladze i kompromitujacych wystepow premiera Kaczynskiego, ktory m.in. nie pojechal na spotkanie 'na szczycie' odbywajace sie w Niemchech z powodu niemieckiej (w/g niego antypolskiej) wystawy w galerii..? Tak - to byl powod do dumy i decyzja swiadczaca o wysokim stopniu dojrzalosci politycznej..
miki 987 / 77.253.120.* / 2009-08-20 08:23
a to są miliardy euro i funtów. I o tym trzeba mówić i pisać. Są regiony Polski, gdzie w domach zostały tylko dzieci i starcy - reszta siedzi na saksach, tak jak w innych krajach Trzeciego Świata.
Dolaross / 83.20.204.* / 2009-08-20 08:42
Zadziwijające wnioski!!!
Więc tak: kryzys był spowodowany nadmiernym kupowaniem na kredyt i zaciąganiem długów. A teraz dzięki zakupom ratujemy się przed kryzysem. Imponujący popis bezmózgowia w wydaniu analityków money.pl.
BRAWO!
Więc trzeba kupować zaciągać kredyty i nie bać się niczego. Ale "nierozsądne" zaciągnie kredytów powoduje kryzys.
Jeszcze nie słyszałem, żeby ktokolwiek wzbogacił się przez robienie zakupów. No bo wzbogacić można się tylko poprzez sprzedawanie towarów. Zalewanie rynku towarem powoduje zubożenie społeczeństwa, które daje zaciągać się do fabryk i poświęca swój czas i wysiłek na popadanie w spiralę zależności kredytowej od instytucji, które produkcję przemysłową finansują z kredytów udzielanych między konsumentem a producentem. Umiejętne manipulowanie stopami procentowymi powoduje stopniowe przejmowane wypracowanego bogactwa przez te instytucje. Mowa oczywiście o bankach, które są w istocie drukarniami papierowych pieniędzy, będących w naszym systemie finansowym po prostu długami.
evelinas / 195.130.157.* / 2009-08-20 09:15
Zamin zaczniesz wyzywac kogos od bezmozgow zapoznaj sie troche z teoria i praktyka ekonomii. Kryzy fakt, byl spowodowany masowym zaciaganiem kredytow, ALE: po pierwsze glownie hipotecznych oraz po drugie w USA. Amerykanie wierzyli ze wzrost watosci nieruchomosci bedzie wzrastal w nieskonczonosc, co po zalamaniu sie rynku nieruchomosci doprowadzilo do tego ze wielu ludzi niebylo w stanie splacac kredytow.

Do drugie, jezeli spojrzysz na gospodarke kraju nie z punku widzenia indywidualnego gospodarstwa, ale jako calosci oraz poczytasz troche o obiegu pieniadza w gospodarce dowiesz sie ze wydatki gospodarstw, generuja dochod dla przedsiebiorstw, ktory jest wykorzystywany na inwestycje spolek, ktore w wyniku tychze inwestycji modernizuzja sie, eweltualnie powiekszaja tworzac nowe miejsca pracy, podnoszac pense itp, przez co wiecej pieniedzy "wraca" do gospodarstw.

Kolejna rzecz, co Wy ludzi macie do bankow?? Nie wiem dlaczego w Polsce wielu ludzi uwaza ze banki to rodzaj instytucji charytatywnych, ktorych zadaniem jest wspieranie obywateli, pozyczanie im pieniedzy na 0%, a juz pobieranie oplat za cokolwiek to bandytyzn i oszustwo.. Banki to takie same przedsiebiorstwa jak kazde inne tylko zamiast pralki sprzedaja pieniadze i MUSZA na tym zarabiac!!
raz dwa / 77.253.120.* / 2009-08-20 09:39
To dlaczego jest przymus do obrotu za pośrednictwem banków? I jeszcze pomysł o obowiązkowych kontach emeryckich. Nie słyszałem żeby ktoś zmuszał mnie do korzystania z prywatnej firmy o innym profilu działalności
evelinas / 195.130.157.* / 2009-08-20 10:44
Faktycznie, Ustawa z dnia 19 listopada 1999 r. – Prawo dzialalnosci gospodarczej (Dz. U. nr 101, poz. 1178 z pózn. zm.) nakazuje wobec przedsiebiorców
uczestniczacych w obrocie gospodarczym stosowanie obrotu bezgotówkowego. Z drugiej zas strony wyobrazasz sobie prowadzenie dzialanosci gospodarczej bez rachunku bankowego? Jezeli przedsiebiorstwo dokonuje niewielkich transakcji (suma naleznosci i zobowiazan nie przekroczy rownowartosci 10 tys eur miesiecznie) to takiego obowiazku nie ma!

Obowiazkowe indywidualne konta emerytalne (nie emeryckie) z tego co wiem w Polsce nie sa. Obowiazkowy jest I i II filar (ZUS i OFE). OFE faktycznie sa zarzadzanie przez prywatne podmioty natomiast nie sa to tylko banki, ale rowniez towarzystwa ubezpieczeniowe, etc. Poza tym to chyba lepiej ze nie calosc Twojej skladki ginie w ZUSie tylko choc jej czesc jest inwestowana przez firmy ktore sie na tym znaja.

Poza tym jak Panstwo Cie wmusza to korzystania z uslug monopolisty to jest lepiej? (patrz chocby Poczta Polska)?
polakmaly / 79.187.52.* / 2009-08-20 08:39
O tym samym pomyslałem. Nie najgorszą sytuację gospodarki i gospodarstw domowych zawdzięczamy przede wszystkim ogromnej emigracji zarobkowej.
kaczordonald / 86.141.90.* / 2009-08-20 10:06
A ja wciaz obserwuje przyjezdzajacych [uciekajacych] z Polski.
Dziwne bo to przeciez kraj ktorego gospodarka najlepiej radzi sobie z kryzysem a pensje rosna szybciej od oczekiwan.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy