Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Samochód prywatny w firmie

Samochód prywatny w firmie

Orsonik / 2009-03-06 13:18
Witam
Na dniach rejestruję firmę chciałbym żeby wszystko było ok. Jednak mam kilka problemów których jeszcze nie rozwiązałem mianowicie pierwszy polega na tym ze posiadam samochód osoby który jest zarejestrowany na 3 osoby. Na mnie i rodziców dopisałem się do nich ponieważ mam dzięki temu niższe ubezpieczenie. Chciałbym wykorzystywać samochód w firmie. Nie ma możliwości przepisania tylko na mnie w tej chwili samochodu ponieważ rodzice przebywają za granicą. Ponadto kiedy muszę składać oświadczenie BOI-47. Jeżeli takie oświadczenie składam to jestem przedsiębiorcą zatrudniającym kierowców czy też nie. Sam jestem właścicielem i tylko ja jestem kierowca prywatnego samochodu który tak jak wyżej napisałem chciałbym używać do celów służbowych. Na koniec ostatnie pytanie rejestrując firmę podając adres firmy muszę być właścicielem lokalu czy też wystarczy to ze mam w nim np meldunek stały??
Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje
Moniaa82 / 2009-03-13 21:55
Hej Orsonik! Skoro jesteś współwłaścicielem samochodu to możesz go bez problemu wprowadzic jako środek trwały do firmy. Będziesz samochód amortyzował, czyli wprowadzał w koszty przez 2,5 roku odpisy, ponadto wszystko cokolwiek kupisz do tego auta idzie w koszty, wpłynie to korzystnie na Twoje podatki. Odnośnie lokalu wystarczy meldunek. Pozdrawiam

Najnowsze wpisy