Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Samoloty rejsowe startują z Radomia. Nareszcie

Samoloty rejsowe startują z Radomia. Nareszcie

Wyświetlaj:
julian / 89.64.15.* / 2015-09-01 17:45
To jest przykład niekompetencji i megalomanii lokalnych władz. Lotnisko w Bydgoszczy ma już długą historię, ale wciąż ma problemy finansowe. Ciągle zmienia się szefów lotniska i wciąż dopłaca do jego funkcjonowania. Niektórym radnym myli się lotnisko z dworcem kolejowym.
Rax. / 46.112.94.* / 2015-09-01 17:44
To lotnisko to niewiarygodny wprost sposób marnowania wielkich pieniędzy. Ciekawe, czy autorzy tego absurdalnego pomysłu odpowiedzą za to, chociażby utratą swoich stanowisk. Takiej g l u p o t y nawet nie chce się komentować.
Jarek695 / 5.172.247.* / 2015-09-01 18:18
a Modlin na bagnach jest lepszy? bo nawet wojsko się stamtąd wyniosło...
Vivus / 188.146.2.* / 2015-09-01 17:43
Podobny bezsens to lotnisko w Gdyni !
TSS. / 46.112.94.* / 2015-09-01 17:46
To prawda. Nie wiem, czy nie bardziej absurdalny pomysł z uwagi na lotnisjko w Gdańsku.
pstryczek / 92.221.71.* / 2015-09-01 17:35
kolejny przykład Lublin też nie latają do Stavanger tylko Oslo, Ryga itp. to jest porażka kupę ludzi by latało do Lublina czy też do Radomia czy chodżby Rzeszowa niech ruszą tymi mózgownicami trochę choć co dla poniektórych graniczy z cudem.......
1503 / 71.125.17.* / 2015-09-01 17:34
A już od czerwca 2016 stałe połączenie ze Skarżyskiem Kamienna :-)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
sebsas / 78.62.89.* / 2015-09-01 17:33
Lotnisko w Radomiu to wcale nie taka przegrana sprawa. Generalnie musi ono tylko znaleźć odpowiedniego managera, który zawalczy o połączenia dając dobrą cenę liniom lotniczym. Radom ze względu na swoje położenie jest w stanie obsługiwać pasażerów z Warszawy, Kielc, Lublina, Piotrkowa, nawet Łodzi. Ma lepsze położenie niż Modlin, który z powodu rzek ma problemy z prawie zawsze obecną tam mgłą. Odległość lotniska 60-90 min od docelowych miast jest jak najbardziej do przyjęcia z punktu pasażera. (ja mieszkając w pn-wsch. Polsce planując podróż sprawdzam wszystkie najbliższe mnie lotniska - Gdańsk, Warszawy, Wilno i Kowno). Wybieram start i lądowanie tam gdzie najtaniej i najbardziej pasuje. Podobnie Gdańszczanie, Poznaniacy czy Szczecinianie sprawdzają też Berlin, a Wrocław często lata z Pragi. Problem jest tylko taki, że pojawienie się lotów z Radomia zabierze pasażerów Modlina lub Okęcia. I o tym trzeba pamiętać. Lotnisk w Polsce jest już za dużo. Ale znacznie mniej atrakcyjnymi niż Radom w dalszej perspektywie wydają mi się dopiero co otwierane Szymany (Olsztyn), Lublin, i Łódź.
gemi / 2.122.47.* / 2015-09-01 20:09
podazajac za Twoim tokiem myslenia ,to doskonala opcja dla Berlina ,pragi,a moze nawet Londynu ,bedie lotnisko w Radomiu.-sebas nie bujaj w kosmosie.
ja590 / 37.47.10.* / 2015-09-01 17:31
Jaki ekspert taka opinia. Mam nadzieje że nie spełnią się proroctwa tego pana tak jak wiele innych dotyczących np kolei, a do pani redaktor - dla mnie to miasto powiatowe niewiele lub w ogóle nie rożni się od wielu miast wojewódzkich może tak rzetelna analiza p. redachtor.
per / 94.254.193.* / 2015-09-01 18:02
Haha - Radom to stan umysłu... Nie porównuj tego do miasta wojewódzkiego. No może wielkością. Masakra szaro, ponuro, dziurawe drogi i te papioki na obrzeżach. Popatrz np. n Rzeszów - czysto, elegancko, niezłe drogi, przemysł... są też wady jak np. korki, ale gdzie ich nie ma. Miasto zyje, a Radom zdycha...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ja590 / 37.47.15.* / 2015-09-01 19:52
Zdrowy to ty nie jesteś ale dobrze że czysty, znam Rzeszów, Kielce, Opole Zieloną Górę Gorzów Wlkp.,według ciebie to ich nobilituje że są wojewódzkie a Rzeszów czysty, paranoja. Radom jest od niego dużo lepszy i stąd poniekąd twa złość czyściochu z podbeskidzkich hal. Radom to stan umysłu tak nasz Radom to stan naszego umysłu, a wielkością Rzeszów jednak sporo odstaje czyściochu z podbieszczadzkich hal nie znający nic poza połoniną.
daro766 / 82.177.145.* / 2015-09-01 17:22
Radom, choć większe od Kielc, czy Rzeszowa, nie jest stolicą województwa ze względu na bliskość Warszawy to po pierwsze. Po drugie dużo lepszym rozwiązaniem byłoby Cargo, bo po już po lotnisku w Łodzi widać, że pasażerskie w obecnych czasach nie ma większego sensu.
witstwosz8 / 31.2.86.* / 2015-09-01 17:19
Sukces. W koncu Ryga to bardzo popularny kierunek Polaków :)


ale żenada
Romanle / 83.18.209.* / 2015-09-01 17:18
sami politycy sobie i swimrodzinom zafundowali miejscapracy jak to jest n a lotnisku w lodzi 426 miejsc pracy obsadzone przez partie oszustow - miasto miesieczie doplaca 1000000 zł do tego interesu
pstryczek / 92.221.71.* / 2015-09-01 17:29
baaa ale mi to radość czermu nie do Stavanger tylko wszystko do Rygi co oni myślą ze w Stavanger polaków nie ma...... co za dziadostwo nikt nie pomyśli racjonalnie
zezol797 / 195.117.188.* / 2015-09-01 17:18
Ależ, wszystkie inwestycje w których potrzebne są niezliczone ilości betonu i robót ziemnych służą trzepaniu kasy. kto sprzedał cement? jakie firmy budowały? i wszystko jasne. Będąc przedsiębiorcą w bogatym kraju unijnym, mając sprzęt do robót ziemnych i cementownie lobbowałbym 24h za tym, by budowano stadiony i lotniska w każdej wsi. Nic się prościej nie buduje. Potem tylko hipermarkety by zabrać kasę wypłaconą w wypłatach i ..... kasa jest tam gdzie miała być. A kacyki lokalne też coś udłubią.
Xylozy / 89.228.145.* / 2015-09-01 17:17
O tym, jak Kargul z Pawlakiem mieli ambicje za społeczną kasę. Oto jeden z charakterystycznych efektów niepotrzebnej a w konsekwencji demolującej kraj reformy administracyjnej. Tzw. samorządowcy czyli Nepoci z partyjnego klucza (zazwyczaj psl i pis) radośnie trwonią miliony na które podatnicy harują w pocie czoła. Pomyśl robotniku ze Śląska i Ty przedsiębiorco z Wielkopolski i Wy Wszyscy inni ciężko pracujący Polacy, że takie marnotrastwo to Nasze pieniądze! Mało tego, lokalne sitwy przebiegle organizują pompatyczne inwestycje. Zaawsze przy okazji pamiętają o sobie i rozmaitych "kolesiach", takoż "rodzinkach". Wszyscy dobrze to znamy a dywan pod który szumowiny zamiatają rozmaite aferki wierzchołkami kłuje niebo! Widzieliśmy też niejednokrotnie w mediach przykłady różnych niezatapialnych przestępców na stołkach lokalnych. Typków których na ich terenie nie tyka policja, prokurator a dziennikarzom demonstrującym niezbite dowody pokazują drzwi! Twórcy reformy samorządowej w tym kraju powinni pójść do lochów na lata! Należy jednak zrozumieć, że Warszaffka chciała "urządzić" swoje lokalne zaplecze polityczne i oddała im zabawki wśród których znalazły się prawdziwe ...miliony. Nie liczy się rozsądek, na rachunku ekonomicznym trzeba się choć trochę znać. Niedługo na prowincji straszyć będą porzucone inwestycje. Zupełnie jak w PRL-u. Tam mówiono, że towarzysze marnują kasę z kredytów a tu mamy miliony z UE w łapskach świętych krów o poziomie i jakości którą niestety dobrze znamy. Jedno jest pewne. Za swoje prywatne, 99% rozmaitych pokazowych inwestycji nigdy by nie realizowali.
wdsdsfs / 80.54.231.* / 2015-09-01 17:29
psl i pis z PO z pewnoscia nikt haha
fsdf / 83.21.214.* / 2015-09-01 17:11
Bzdurne gadanie lansujące tylko warszawę
obserwator460 / 89.65.166.* / 2015-09-01 17:11
Cargo masz Kolego 100km od Radomia, a od Grójca 40km. CZY RZĄDZĄCY-WŁODARZE (P I S O W C Y) TYM MIASTEM CZYTAJĄ KOMENTARZE W INTERNECIE ? Niech się zastanowią nad wydawaniem naszych publicznych pieniędzy!Nie można tłumaczyć tym ,że była dopłata do lotniska z pieniędzy Unijnych. Pieniądze Unijne trzeba było wydać na cele wielce społeczne-urzędnicy powinni o to zabiegać.
Radom do portów lotniczych (lotnisk) ma:
- Warszawa 100km
-Lublin 106km
-Kraków 190km
Chorobliwość władzy chciała podkreślić ważność miasta, które od ponad 30lat jest miastem martwym, bez przemysłu ,zabytków i nnych rzeczy.Kto ma przlecieć samolotem do Radomia?
ja590 / 37.47.10.* / 2015-09-01 17:34
Ciekawe co kolega powie o lotnisku w Kielcach, niedługo się zacznie, pewnie już jądra się grzeją i narasta chęć aby przypieprzyć, oj narasta u co niektórych.
swa / 5.172.247.* / 2015-09-01 17:09
Jak długo jeszcze partyjni idioci i matoły opłacani przez konkurencję tacy jak Adrian Furgalski będą wygadywać w publikatorach swoje brednie i wpływać na losy takich inwestycji ja Radom. Może Lotnisko powinno zasponsorować Pana Adriana Furgalskiego to szybko zmieni zdanie? Lotnisko Radom o ile wiem jest jeszcze sprzed wojny ( "autorstwa" Piłsudskiego?) a to że w tej chwili koszty utrzymania dzielą się na pół ( pomiędzy wojsko i lotnictwo cywilne) to chyba tylko ekonomiczniejsze wydawanie pieniędzy Panie geniuszu Furgalski i dość już bredni i kłamstw specjalisto od spraw niepotrzebnych na zamówienie ( kłania się Modlin Panie Furgalski?) . Czas się czego,ś nauczyć i może trochę poczytać literatury fachowej a nie tylko bredzić na zamówienie!
wewewew / 79.185.89.* / 2015-09-01 17:19
Radom rzeczywiście zatrzymał się na czasach Piłsudskiego...

Najnowsze wpisy