Forum Polityka, aktualnościPolityka

Samoobrona szuplejsza, koalicja bez większości

Samoobrona szuplejsza, koalicja bez większości

Wyświetlaj:
a / 83.27.41.* / 2006-10-16 20:26
Ta grupa wybitnych Polaków stanowi zespół zjednoczony w wysiłkach dla naprawy Polski. Ten zespół możemy śmiało nazwać Zespołem Downa
Zdzich / 2006-10-16 19:43 / Bywalec forum
Będą wybory? Może Jarek zmieni zdanie, robił to już nie raz nie dwa. Z obliczeń wynika większości nie ma. I przy następnych wyborach Jarosław wraz z Lepperem i Giertychem musi odejść w zapomnienie. Dla nich już czas na śmietniku historii. Z Jarosławem muszą też odejść skompromitowani, skażeni populizmem, gangreną politycznego antagonizmu
realizowanego przez bliźniaków i część PiS-u (Marcinkiewicz, Gosiewski, Kurski, Dorn, Ziobro i inni ) oraz liberalno-konserwatywna PO też musi się pozbyć ludzi za cietrzewionych ( Tusk, Rokita, Gronkiewicz i inni zagorzali PO-liberalno-konserwatyści) Po wyborach powinna powstać nowa koalicja PO-PiS z umiarkowanym konserwatyzmem i liberalizmem gospodarczym. Większość Polaków chce spokoju, chce pracować i mieć zaufanie do uczciwych ludzi, którzy będą rządzić krajem. Koalicja PO-PiS-u, a to już by wystarczyło do utworzenia koalicji rządzącej w interesie obywateli, a nie partykularnych interesów i zakompleksionych ludzi.
STOP / 213.102.138.* / 2006-10-16 20:54
Zdzich! To jest bezczelność z twojej strony. Przerobiłeś mój tekst, jaki wstawiłem kilka dni temu na money. Nie mógłbys napisać coś od siebie zamiast robić kalkę tego ca ja napisałem (z małą wymianą nazwisk polityków jakich nie akceptujesz i innych drobiazgów). Cieszę sie że mój tekst ci się spodobał ale powinieneś raczej zacytować niż kalkować. :-) Zasadniczo się zgadzamy ale nie do końca. Niektórzy Platformersi jeszcze nie dostali szansy a myslę że mogli by ją wykorzystać znacznie lepiej niz nasza obecna władza...
Zdzich 2 / 83.9.37.* / 2006-10-16 21:11
To jest prawda część wziąłem z twego tekstu ale cóż się z tą częścią zgadzam. Przepraszam. Ale co do polityków z PO to o tych co piszę już się pokazali i powinni odejść. A dodam jeszcze Miodowicz, Schetyna prawie cala góra. A tak naprawdę to młodzi powinni wziąć w swe ręce tak z PO jak i z PiS-u. podiszę się Zdzich 2 ponieważ piszę ten post z domu
. / 83.31.131.* / 2006-10-16 20:07
polityka i demokracja polegają na rozmowach i ustępstwach ze swoich życzeń, ale oczywiście jak najmniejszych ustępstwach.
Desstin / 2006-10-16 20:46 / Bywalec forum
To jest dyplomacja.Natomiast demokracja polega na tym, iż politycy szanują się wolę wiekszości społeczeństwa.
marek19-53 / 83.24.13.* / 2006-10-16 21:18
A jak ta wola jest wyrażana i jak ta wola jest określona. Wyborami.

Chyba nie sugeruje Pan, że politycy wybrani wolą większości powinni podawać się do dymisji na podstawie "większości sondażowej" lub np. po proteście tłumów (ca 100 osób) krzyczących "kaczory won", 'Giertych won"

Demokracja polega na tym, że szanowana jest wola większości wyborców, a więc tych, którzy wygrali wybory.

Jakoś tego nie widzę.
lan / 2006-10-16 18:58 / Bywalec forum
jednak okazuje się że dogadać się nawet może "chamstwo" z "warchołstwem" i do tego "miernej reputacji"
Desstin / 2006-10-16 18:13 / Bywalec forum
Żeby trwale skleić to cos co powstanie(może), to Atlas czy Poxipol może nie wystarczyć.No, ale z drugiej strony, czy od chamów i warchołów można wymagać czegoś solidnego...?
BI / 82.177.224.* / 2006-10-16 18:10
Czy Młynarczyk był akurat tym 231, na którego liczyło PiS?
To oznacza, że swoim zachowaniem może on zmienić bieg historii... -:)
marek19-53 / 83.24.13.* / 2006-10-16 21:21
No to Lepper ma problem. Albo zaakceptuje "zdrajców" albo wybory.

Najnowsze wpisy