Forum Polityka, aktualnościKraj

Samorząd terytorialny. Eksperci: Bez tych reform straci niezależność

Samorząd terytorialny. Eksperci: Bez tych reform straci niezależność

Wyświetlaj:
m54 / 79.186.85.* / 2014-09-23 09:01
Najgorzej sytuacja wygląda w powiatach. Mają one prawo do uzyskiwania ograniczonych dochodów z podatków - ok. 10 proc. z PIT i 1,4 proc. z CIT i ich baza dochodowa jest bardzo słaba.-ja mam inny pomysł po prostu likwidacja pasożytniczego tworu jakim są powiaty
Waniek / 2014-09-23 09:21 / Bywalec forum
Ja bym raczej oczekiwał wywalenia wojewodów i marszałków poprawy samych powiatów tak, aby wszystkim zarządzały miasta a nie jakieś twory urzędnicze. Z resztą i tak w większości to miasta wszystkim zarządzają, a te trzy twory jedynie dublują prace miast.
Tęcza nienawiści / 88.199.162.* / 2014-09-23 08:33

Samorząd terytorialny wszystkich szczebli traci autonomię finansową, a co za tym idzie niezależność; system finansowania polskich samorządów trzeba zreformować i dać lokalnym władzom prawo do nakładania podatków - uważają eksperci.

jeszcze czego, rząd swoja drogą a ta chołota swoją mają nakładac podatki? Te mafie i tak mają za dobrze - wiem bo od miesięcy załatwiam najpierw w gminie teraz w starostwie powiatowym w SIEDLCACH prosty projekt podziałowy działek rolnych - takiej obstrukcji, popisu nikompetnecji (to w gminie - musiałem dwa razy się odwoływać w tym do samorządowego kolegium odwoławczego), spychologii, ignorancji (spróbujcie się dodzwonić pod mumer SP Siedlce (25) 63-24-580 wew. 2 a zrozumiecie) i chamstwa (w końcu odebrali) nie widziałem nawet w pełnej zakazanych mord ciemnej bramie na warszawskiej Pradze.
Waniek / 2014-09-23 09:17 / Bywalec forum
Zastanawia mnie kogo tam wybrałeś jako szefa i jako radę gminy?? To oni w wielu przypadkach decydują jak wygląda praca urzędów. Katastrofa polega na tym że wybieramy notorycznych kłamców i złodziei, a nie ludzi którzy "coś" robią!!!! Dalej sobie narzekaj. Albo tak jak u mnie w mieście wymienili prezydenta wyczyścili ludzi. Wywalili gigantyczne ilości urzędników i para urzędników (takich ze spółek skarbu państwa) i kasa w budżecie miasta jest rok w rok. Nadwyżka wynosi coś w okolicach 5mln złotych. To idzie na budżet obywatelski. A kasa jest wydawana np. na elektrociepłownie o dużej sprawności.
Tęcza nienawiści / 88.199.162.* / 2014-09-23 14:06

Dalej sobie narzekaj.

wybrałem burmistrza który obiecał wywalenie z urzędu gminy połowy ludzi ostro krytykując ich niekompetencję - nie zwolnił nikogo kidey burmistrzem już został.

CO do Powiatu - wybory są fikcją jeżeli idzie o prace urzędników - PO zastąpił w Siedlcach PiS - urzednicze mordy wciąż te same - ich się w żadnych wyborach nie wybiera!
p5p / 81.6.191.* / 2014-09-23 07:53
Dobrze,że traci. W wiekszości wypadków samorzady to organizacje paramafijne. Gdzie kadencyjność?

Najnowsze wpisy