Forum Polityka, aktualnościKraj

Samorządowcy nas nudzą. Chętniej wybieramy głowę państwa lub posłów

Samorządowcy nas nudzą. Chętniej wybieramy głowę państwa lub posłów

Wyświetlaj:
dsfsdfdsf / 83.22.137.* / 2010-11-21 23:15
Codziennie zarabiam po kilkaset złotych w internecie, grając jedynie w ruletkę. Znalazłem system grania i od czasu, kiedy zainwestowałem 127 złotych w znanym na całym świecie kasynie, to rzuciłem pracę. System zwiększa szansę na wygraną aż do 99,6% ! Mój rekord do 32000 złotych w 1 miesiąc. Jeżeli poświęcisz 3 godziny dziennie na grę to spokojnie możesz uzbierać 10000 złotych w pierwszym miesiącu. Cały system dostępny tutaj: RULETKA.BYTOM.PL
Ireneusz Tadeusz / 109.110.223.* / 2010-11-21 18:11
Okregi Jednomandatowe !!!! i dostep do mass-mediów dla Polaków !!!!!!!! złamac monopol !!!
plantator / 83.13.207.* / 2010-11-21 20:09
Wystarczy że tacy jak ty mają dostęp do supermarketów w niedzielę i do TVN . Więcej ci nie potrzeba twój umysł i tak tego nie ogarnie .
Pilsener / 2010-11-21 17:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Nie mamy nawyku udziału w życiu społecznym" - z d...y argument. A może to dlatego, że samorządowcy mają jedynie wpływ na obsadzę stołków a wszystkie ważne dla regionów decyzje zapadają w Warszawie? I może dlatego, że to nie ludzie decydują o tym kto zajmie jakie stanowisko a partia?

Najpierw stwórzcie system państwowy w pełni demokratyczny (nie jakąś atrapę pół na pół komuny i demokracji) i samorządy będące czymś więcej, niż przechowalnią drugoligowej partyjnej wazeliny a potem czepiajcie się rozsądnych i świadomych obecnego systemu ludzi, którzy spełniając swój obywatelski i patriotyczny obowiązek bojkotują to bagno.
edsfddgf / 83.13.207.* / 2010-11-21 20:06
Jesteś mało obeznany z samorządem widzę. To samorząd określa lokalne podatki, decyduje o inwestycjach lokalnych takich jak np. szkoły , przedszkola, itd. Warszawa zajmuje się zupełnie czym innym . U mnie nikt z warszawa nie obsadza żadnego stołka lokalnego . Idź jeszcze raz do szkoły może się czegoś jednak nauczysz -słaby obywatelu.
ojro / 91.193.208.* / 2010-11-21 18:37

Najpierw stwórzcie system państwowy w pełni demokratyczny (nie jakąś atrapę pół na pół komuny i demokracji)

Ale kto to ma stworzyć? Obecni politycy? Im nie zależy, od 20 lat grzeją stołki zmieniając tylko szyldy partii. Im odpowiada to jak jest w tej chwili.

I prawda jest taka, że ten cały bojkot wyborów jest im zupełnie na rękę, bo dzięki temu posiedzą w polityce jeszcze kolejne kilkanaście lat (albo i więcej). Nie muszą się martwić o swoje ciepłe posadki, skoro nikt nie chce ich wymienić na kogoś innego.
POSTAWA OBYWATELSKA / 83.18.77.* / 2010-11-21 17:26
Dzisiaj poszedłem na wybory oddać głos na ludzi których kojarzę i mogę spróbować im zaufać . W wyborach samorządowych lepiej znam ludzi niż do parlamentu . Zasmucił mnie fakt jak zobaczyłem że z mojego otoczenia tak mało ludzi głosuje. To nie prawda że wszyscy obiecują że coś zmienią , wielu kandydatów nawet nie zna lokalnego budżetu , liczby mieszkańców, planowanych wydatków inwestycyjnych itp. Znam nawet kandydata który zrezygnował po ostatnich wyborach , musiały zostać zorganizowane wybory uzupełniające ( dodatkowe koszty ) - a teraz ponownie pcha się do samorządu. Dlatego jako świadomy obywatel zawszę oddaję głos podczas wyborów . Zależy mi aby moje otoczenie lepiej wyglądało , aby coś się działo , w promieniu 500 m od mojego zamieszkania powstały dwie sygnalizacje świetlne poprawiające bezpieczeństwo , wyremontowano drogę , zrobiono nowe chodniki, plac zabaw dla dzieci itp. Zatem wiem że mój głos jest ważny bo ważne jest to aby w samorządzie byli ludzie umiejący korzystać z funduszy europejskich , mieli wolę coś zrobić i dlatego takim ludziom ufam. Apeluję do wszystkich zacznijcie się interesować swoją lokalną ojczyzną , a będzie nam się lepiej mieszkać . Dlatego nie siedźcie przed telewizorami , w supermarketach - idźcie głosować . JA GŁOSUJĘ .
Budyń / 87.206.164.* / 2010-11-21 19:05
Jako świadomy człowiek, nie głosuję.
I wyznaję zasadę, że skoro zagłosowałeś - nie masz prawa do narzekania, chyba że na własną głupotę.
postawa obywatelska / 83.13.207.* / 2010-11-21 20:03
Tacy idioci jak ty powinni być eksportowani jako odpad do Korei północnej lub Białoruś . Jesteś człowieku żałosny , przenieś się na portal WP tam jest twój poziom intelektualny.
ojro / 91.193.208.* / 2010-11-21 14:01
Większości Polaków nie chce się głosować, ale do narzekania to każdy pierwszy.
Floyd / 2010-11-21 14:45 / Tysiącznik na forum
Nie widzę powodów aby głosować. Przecież wszyscy kandydaci chcą mi przychylić nieba i obiecują złote góry. Wszyscy chcą budować drogi, mosty, przedszkola itd itp. Niektórzy kłamią? Ba, ale którzy. Ty pewnie jesteś natchniony i wiesz, a ja nie wiem.
Ja bym chętnie szedł głosować gdyby mandat radnego nie był płatny, a tak jak jest, to wiem, że wszyscy pchają się tam dla kasy, a nie dlatego żeby mi umilić życie. A, może się mylę?
ojro / 91.193.208.* / 2010-11-21 16:07
Jeśli chodzi o wybory samorządowe, to akurat tu jest o wiele lepiej niż w wyborach parlamentarnych czy prezydenckich. Bo tam kompletnie nie znamy ludzi, a jak już to zwykle tylko z nazwiska.

W wyborach samorządowych mam okazję zagłosować na ludzi, których znam - niektórych z widzenia, a niektórych bliżej. I uważam, że wcale nie trzeba być natchnionym, żeby zagłosować np. na sąsiada czy jakiegoś znajomego, który się angażuje w lokalną działalność na rzecz mieszkańców. No chyba że w danej miejscowości wszyscy wychodzą z założenia, że "i tak mnie nie wybiorą" - to wtedy kandyduje tylko stare wapno, które od 20 lat grzeje stołki w polityce. No ale z drugiej strony, jeśli sami obywatele mają gdzieś to wszystko i nie chcą ani głosować, ani kandydować, to nie ma co się dziwić, że do władzy dochodzą tylko złodzieje i oszuści.
Rtx / 87.205.33.* / 2010-11-21 12:29
Referendum uwłaszczeniowe miało małą frekwencję między innymi dlatego że gdyby przeszło to byłoby to bardzo szkodliwe dla gospodarki.Ja mimo iż chodzę na wszystkie wybory w wolnej Polsce na to nie poszedłem-głosując na tzw. trzeci wariant- żeby głosowanie było nieważne.
michacel2 / 2010-11-21 11:53 / Tysiącznik na forum
Glosowac trzeba a nawet musimy, bo nic sie nie zmieni a mialo byc tak pieknie i sielankowo, jednak wyszlo, jak zwykle...
Dla przypomnienia, bo jakos media nie kwapia sie o tym donosic a powinny a nawet sa zobligowane, szkoda-gadac:
Dzisiejsza tzw. elita wladzy i tworzone przez nia na sile i w wielkim pospiechu zaplecze elitarne spośród kolesi popleczników z nepotyzmem w cieniu, tworząc grono prymitywnych i cynicznych nowobogackich, bowiem z kultura nie maja nic wspólnego. Nawet trudnoby w tej sytuacji nazwac elita inteligencji, bo jak widac nawet w klakierskich mediach z kultura osobista w zachowaniu czy aroganckim i szyderczym niekiedy chamskim szyderczym wyslawianiu, zwłaszcza wśród polityków i tzw. autorytetów wyraznie się wyróznia, tworząc rynsztokowa polityke i dzielac społeczeństwo, zajmuje się wojna polsko-polska, niszczac opozycje, zamiast rządzić, co podchwytuja sprytnie i pokretnie dziennikarze ale tylko dlatego, ze to moda i pogon za sensacja oraz wizerunkowa nota zasłużenia się wyłącznie swojej partii, bo winna musi być i tak PiS oraz dobrze taki fałszywy temat się sprzedaje. Platforma tylko z nazwy Obywatelska mjala monopol władzy a teraz już nawet zdobyla absolutna wladze, choc dalej nie rzadzi a walczy. Bezkarnie uwaza, ze wlasnie dlatego ma przyzwolenie społeczne na silowe uszczęśliwianie wszystkich obywateli i tworzenie zasad wg prawa sily argumentów a nie posługując się argumentem prawa, zwłaszcza w stosunku do obywateli o odmiennych pogladach. Teraz za przykładem Tuska oprócz afer i skandali robia wszystko, żeby dostarczyc coraz inne przykłady tej POjelicie i POkazac, kto tu rzadzi i jak, ze wszystko można a wy róbta co chceta, bo nawet posuwac się wazy do regularnego bezprawia, tworząc bezkarna zasade lamania prawa czy konstytucji, wiedzac, iż wszystko może lacznie z przegłosowaniem TS czy TK w razie potrzeby. Przypomniec należy tez pogrzeb naszego prezydenta na Wawelu, kiedy zapowiedział nawet prezydent USA swoja wole przyjazdu na ta uroczystość ale pyl wulkaniczny uniemożliwił przylot. W dwa tygodnie później przyslal Barak Obama swego ministra spraw zagranicznych pania Hillary Clinton, żeby w jego imieniu złożyla wieniec na gobowcu pary prezydenckiej. Przypomne do czego wtedy bezczelnie posunął się sam Tusk, zmieniając nawet plan wizyty skreślając z programu jej hold na Wawelu, żeby tylko nie dopuścić do tego gestu. O czym to świadczy i co pomyślał sobie Obama, nikt nie odważył się do dzis politycznie czy medialnie tego komentowac, do dzis temat TABU.
ojro / 91.193.208.* / 2010-11-21 14:15
Wiesz, że dyskredytowanie którejkolwiek partii może zostać uznane za łamanie ciszy wyborczej? Biorąc pod uwagę to, że partyjne listy kandydatów korzystają z nazwy partii, niektórzy mogą to potraktować jako agitowanie przeciwko liście kandydatów.
Radziłbym się powstrzymać z pisaniem na temat konkretnych partii politycznych aż do zakończenia dzisiejszych wyborów.

Ja się cieszę, że nie muszę dzisiaj wysłuchiwać tych wszystkich partii i ich wzajemnych kłótni, jak również szczekania fanatyków tych partii - więc proszę, uszanuj ciszę wyborczą i daj żyć.
(@) / 89.79.216.* / 2010-11-21 17:02
W jednej z komisji wyborczej, pewna otyła pani puściła bąka, czy według Ciebie to też jest naruszenie ciszy wyborczej ?
looco / 83.218.105.* / 2010-11-21 11:47
-nie głosujesz to spier...alaj !!!- a już napewno nie p****...ol głupot ze jak nie głosujesz to taka forma manifestu - nie głosujesz - nie masz prawa sie wypowiadać i ebatować bo to tak jakby cie wogóle nie było - co za średniowiecze....budzić sie ludzie....
Floyd / 2010-11-21 14:04 / Tysiącznik na forum
Czyli jak pójdę do wyborów będę miał moralne prawo ponarzekać? No, to rezygnuję z tego luksusu. Jak z prywatnymi firmami, te nawet nie mają ochoty mnie słuchać, a jedyne co mogę zrobić to nie kupować w jakimś tam sklepie, nie oglądać TV, nie używać tego czy tamtego czy po prostu zrezygnować z ich usług i tyle.
michacel2 / 2010-11-21 14:33 / Tysiącznik na forum
wlasnie Floyd jesli chcesz zmian musisz pójsc oddac wlasciwie glos w/g sumienia i sprawiedliwie. Nie agituje za zadna partia ale tylko uswiadamiam, kto naprawde perfidna swinia i oszustem jest, bo naobiecywal gruszki na wierzbie a realizacja zero, tylko orliki i Irak fuj ryze pacholki, chca byc panami
Budyń / 87.206.164.* / 2010-11-21 19:06
Postąpienia z politykami i demokracją zgodnie z sumieniem, zabrania mi - niestety - religia.
michacel2 / 2010-11-21 20:03 / Tysiącznik na forum
Budyn nie chodzi o religie, tylko o etyke i honor czlowieka uczciwego. Idz glosuj uczciwie na osbe, która twoim zdaniem nie bedzie szkodzic ani wykorzystywac wladze do ürzekretów, afer czy skandali, nie liczac sie z obywatelami czy stojace w sprzecznosci interesami panstwa i spoleczenstwa.
kulturalny / 88.199.101.* / 2010-11-21 11:33

- Polska demokracja jest jeszcze zbyt świeża. Nie mamy nawyku udziału w życiu społecznym. Wynika to też z naszej niskiej kultury politycznej i wykształcenia - tłumaczą politolodzy i socjolodzy.

Niską kulturę to mają politykierzy, "....lodzy" i inni spece od słupków, piaru i manipulacji 'niekulturalnymi' ludźmi. Zamiast obrażać ludzi podejrzeniami o brak kultury dopuśćcie wreszcie do waszych oświeconych świadomości, że często niepójście do głosowania jest właśnie głosem sprzeciwu i rezygnacji, a nie przejawem braku kultury.
michacel2 / 2010-11-21 11:45 / Tysiącznik na forum
Przypominam, ze dzisiejsza tzw. elita wladzy i tworzone przez nia na sile i w wielkim pospiechu zaplecze elitarne spośród kolesi popleczników z nepotyzmem w cieniu, tworząc grono prymitywnych i cynicznych nowobogackich, bowiem z kultura nie maja nic wspólnego. Nawet trudnoby w tej sytuacji nazwac elita inteligencji, bo jak widac nawet w klakierskich mediach z kultura osobista w zachowaniu czy aroganckim i szyderczym niekiedy chamskim szyderczym wyslawianiu, zwłaszcza wśród polityków i tzw. autorytetów wyraznie się wyróznia, tworząc rynsztokowa polityke i dzielac społeczeństwo, zajmuje się wojna polsko-polska, niszczac opozycje, zamiast rządzić, co podchwytuja sprytnie i pokretnie dziennikarze ale tylko dlatego, ze to moda i pogon za sensacja oraz wizerunkowa nota zasłużenia się wyłącznie swojej partii, bo winna musi być i tak PiS oraz dobrze taki fałszywy temat się sprzedaje. Platforma tylko z nazwy Obywatelska mjala monopol władzy a teraz już nawet zdobyla absolutna wladze, choc dalej nie rzadzi a walczy. Bezkarnie uwaza, ze wlasnie dlatego ma przyzwolenie społeczne na silowe uszczęśliwianie wszystkich obywateli i tworzenie zasad wg prawa sily argumentów a nie posługując się argumentem prawa, zwłaszcza w stosunku do obywateli o odmiennych pogladach. Teraz za przykładem Tuska oprócz afer i skandali robia wszystko, żeby dostarczyc coraz inne przykłady tej POjelicie i POkazac, kto tu rzadzi i jak, ze wszystko można a wy róbta co chceta, bo nawet posuwac się wazy do regularnego bezprawia, tworząc bezkarna zasade lamania prawa czy konstytucji, wiedzac, iż wszystko może lacznie z przegłosowaniem TS czy TK w razie potrzeby. Przypomniec należy tez pogrzeb naszego prezydenta na Wawelu, kiedy zapowiedział nawet prezydent USA swoja wole przyjazdu na ta uroczystość ale pyl wulkaniczny uniemożliwił przylot. W dwa tygodnie później przyslal Barak Obama swego ministra spraw zagranicznych pania Hillary Clinton, żeby w jego imieniu złożyla wieniec na gobowcu pary prezydenckiej. Przypomne do czego wtedy bezczelnie posunął się sam Tusk, zmieniając nawet plan wizyty skreślając z programu jej hold na Wawelu, żeby tylko nie dopuścić do tego gestu. O czym to świadczy i co pomyślał sobie Obama, nikt nie odważył się do dzis politycznie czy medialnie tego komentowac, do dzis temat TABU.
Noo / 178.37.128.* / 2010-11-21 10:31

- Paradoksalnie im mniejszy jest dystans między wyborcą a wybieranym, tym bardziej jest to demotywujące, bo skoro możemy łatwo dostać się do tej osoby to znaczy, że nie ma ona takiego znaczenia - mówi prof. Wawrzyniec Konarski.- Kryptomonarchista?
Gościnny / 85.28.144.* / 2010-11-21 09:40
Nie sie czemu dziwić.
Dostałem w komisji wyborczej wielka kartę zapisaną nazwiskami kandydatów.
Problem w tym, że ŻADEN z kandydatów na radnego nie zrobił spotkania żeby spytać się go wprost co chce zrobić. Wszyscy za to mają ulotki pełne frazesów pisanych przez sztab wyborczy.
ojro / 91.193.208.* / 2010-11-21 14:23
Jest jeszcze coś takiego jak bierne prawo wyborcze, czyli prawo do kandydowania. Jeśli coś Ci nie odpowiada w kandydatach i ich hasłach, to sam startujesz w wyborach i robisz coś dobrego dla kraju/swojej miejscowości.
Niestety większość osób wychodzi z błędnego założenia, że do końca życia jesteśmy skazani na dotychczasowych polityków, którzy już od 20 lat grzeją stołki.
niewyborca / 79.185.179.* / 2010-11-21 08:36
A czy socjolodzy i politolodzy zastanowili się nad tym, że właściwie nie ma na kogo głosować. Chodzi mi o to że nie ma idealnego kandydata na którego chętnie bym zagłosował.
ojro / 91.193.208.* / 2010-11-21 14:27
Zawsze można samemu kandydować i stać się takim idealnym kandydatów. To jedyny sposób, aby wyrzucić z polityki tych, co od 20 lat grzeją stołki zmieniając tylko partyjne szyldy.
kom. / 78.88.93.* / 2010-11-21 07:41
a państwo do nas tyłem
andiii5 / 89.230.82.* / 2010-11-21 08:14
Ten tekst jest złamaniem ciszy wyborczej i sugerowaniem abyśmy nie szli do wyborów dzisiaj.Duża frekfencja oznacz zwycięstwo Pis.
Floyd / 2010-11-21 13:47 / Tysiącznik na forum
Jest wprost przeciwnie bo jak się to mówi: elektorat PiS jest bardziej zdyscyplinowany i przy większej frekwencji traci.
Massaraksz / 178.37.128.* / 2010-11-21 10:32
Poborowemu to się wszystko z d kojarzyło.

Najnowsze wpisy