Forum TechnologieEnergia i ekologia

Samorządowcy zdecydują czym palić w piecu?

Samorządowcy zdecydują czym palić w piecu?

Money.pl / 2015-02-07 16:09
Komentarze do wiadomości: Samorządowcy zdecydują czym palić w piecu?.
Wyświetlaj:
pdpd / 188.246.158.* / 2015-02-08 21:17
Czy każdą ustawę musi tam pisać poseł Niesiołowski?
GTT / 83.5.112.* / 2015-02-08 21:16
Słusznie. To, co w tej chwili dzieje się w miastach to skandal. Pali się w piecach nawet butelkami PET
Smok12345 / 80.82.22.* / 2015-02-08 21:16
Węgiel, to czarna śmierć dla Polski (nie mylić czarne złoto).
Uważam, że Kraków, jako najbardziej zanieczyszczone miasto w Europie, powinno do kopalni i rządu wystąpić o gigantyczne odszkodowanie za zabijanie milionowego społeczeństwach Krakowa. (np. w formie dofinansowania gazu dla mieszkańców, darmowego leczenia chorób spowodowanych przez węgiel, wyjazdów dla trudnych dzieci nad morze itd.)
To węgiel, opalanie tą trucizną doprowadza do niedopuszczalnego zanieczyszczenia powietrza w mieście, alergie, choroby płuc, problemy dermatologiczne to konsekwencja lansowania węgla i zmuszania nas do jego używania przez grupę 8 tysięcy górników!
To jest terroryzm energetyczny na niespotykaną skalę!
8 tysięcy nierobów=górnik zabija powoli milionowe miasto, a skutki są nieodwracalne, koszty społeczne i ekonomiczne gigantyczne.
Chyba czas na ustawowe wprowadzenie zakazu używania w Polsce węgla przez osoby fizyczne!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ghmgh / 31.61.136.* / 2015-02-08 21:33
tak się składa, że średnia długość życia w Krakowie jest jedną z dłuższych w kraju...
Kingway72 / 83.26.133.* / 2015-02-08 21:16
a ja mam niską ,,emisję,, kur... na wypłatę i bede się szczypać czym bede palić? wałą jak polska cał, TYYYYY z PO ile zarabiasz? jak każdy polak by zarabiał minimum z 3-5tyś to bym osobiście zaczął od EKO-pieców, pelet itd. a ja dzisiaj jakiegoś gumowca spale i bede miał troszke ciepełko !
Wa-wa / 37.7.65.* / 2015-02-08 21:16
I ten głos ma rację

pieprzenie jak zwykle PO. Niech więcej ruskiego węgla sprowadzają, który nie tylko zabija nasze kopalnie ale ma dużo większą zawartość siarki i jest znacznie gorszej jakości!!!!!!!!!!!! Co z tego, że tańszy skoro trujący, byle jaki o dużo mniejszej kaloryczności i trzeba spalić go więcej!!!
Kupiliśmy ze 3 lata sporo tańszy pierwszy raz czeski eko-groszek i był to pierwszy i ostatni! NIGDY więcej!!! To gów...n...o w ogóle nie chciało się palić i dobrej jakości piec zasyfiło i żadne ustawienia nie dawały nic.
Do tego to co miało być "tanim" paliwem żeby zakupić dobry gatunek trzeba zapłacić ok. 960 zł/tonę!!! I to jest chore, bo kopalnia, która powinna mieć administracji z zarządem ok. 70 osób ma rozdmuchane administracyjne struktury po kilkaset osób z ogromną czapą zarządów, zarząd kopalni, zarząd kompanii węglowej gdzie zarabiają na najwyższych stanowiskach 200 krotność tego co górnik na dole!!! I to jest przyczyną takiego stanu rzeczy, kopalnia np. dostaje 200 czy 300 zł/tonę a PO przejściu POśredników my musimy za ten węgiel zapłacić 600-1000 zł/tonę. Podobnie jest też w rolnictwie. Rolnik w skupie dostanie np. 1 zł a my kupujemy za przetworzony (czytaj zubożony) produkt 3-5 zł.
Ciągną z obywateli RP POdatki żeby swoje dupska wymościć a za chinoli się nie wezmą. US polskiego podatnika udupi za byle co a za tamtych obracających milionami bez podatku ani ruszą. Co to może oznaczać?! Nic tylko to, że to mafia i dzielą się urzędasy POd stołem i rączka rączkę myje :/
3,1415 / 83.26.254.* / 2015-02-08 21:46
Górniku z Wa-wy - nasz węgiel jest gorszy od ruskiego - bardziej zasiarczony i ma mniejszą kaloryczność. O ty wie większość górników i handlarzy węglem.
ryszard wapniarski / 91.225.191.* / 2015-02-08 21:14
tego osła jak i pozostałych trzeba usunąc od decyzji co mają robić Polacy. Ośle czym mam palić?-nie mam pracy, w waszej sitwie korupcja jedzie na korupcji, złodziej złodziejowi napycha kabzę i macie na opał. Jeżeli nie mam czym palić, w moim domu jest 4 stopie plus. Rano wstaję i dziękuję Bogu, że żyję, że nie umarłem z wyziębienia. Może z schetyną powołacie szwadrony dobijających Polaków jeżeli nie mają na opał i gdyby wam sitwie coś nie zaśmierdziało, lub dymek nie taki z komina. Sprzedaliście Polskę a Ci Polacy czekają nie wiem na co. Ja pierwszy bym ciebie ośle wsadził do pieca i z radością podniósł temperaturę w pokoju chociaż do 15 stopni. Dzisiaj oczkiem w głowie to żydzi i ukraińce a gdzie my Polacy. Zginę ale wam się nie poddam abyście mnie skazali na śmierć. Nigdy z waszej złodziej, ręki
jarek1063 / 89.67.200.* / 2015-02-08 21:11
kolesie już organizują sprzedaż pieców i paliw jedynie słusznych.
ona833 / 91.232.48.* / 2015-02-08 21:07
Co mam zrobić z sąsiadem który pali pieluchy jednorazowe w piecu? A inny kopci najgorszym węglem jaki dostanie. Nie można otworzyć okna bo taki smród.
KL996 / 185.48.176.* / 2015-02-08 21:13
Korwin uważa że oni mają robić to co chcą wiec buraku jak się nie podoba to możesz zmienić miejsce zamieszkania.
Wredny 63 / 87.205.221.* / 2015-02-08 21:06
I jak tu nie przyznać racji tym co mówią że "każdemu co zagłosuje na PO - PSL należy rękę odrąbać przy samej d.... Przecież to zasługa lemingów że tak jest w tym kraju!!!
Majklgrrdfc / 178.216.92.* / 2015-02-08 21:06
Niech wszystkich ludzi bedzie stać ogrzać dom gazem i po problemieNajlepiej Robić jak donaldinio spier...ić do uni do nowego koryta i mieć wazystko w de proponować tylko durne nie trzymające sie kupy ustawy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
-zuczek / 24.15.144.* / 2015-02-08 21:19
Chodzi o to ze gdyby przecietnego cebulaka bylo stac na opal gazem to I tak palilby oponami albo smieciami zeby bylo taniej I oszczedniej bo jego Audi Q7 duzo ropy pali.
ih / 195.205.232.* / 2015-02-08 21:05
ale śmieci za granicy to do nas można zwozić i palić i to nikogo nie obchodzi?
kozuber / 83.4.20.* / 2015-02-08 21:02
Jeżeli koszt ogrzewania budynku gazem lub olejem będzie wynosił tyle co węglem , to jeszcze dzisiaj zmieniam kotłownię i to na własny koszt .
W przeciwnym razie samorządowcy mogą pocałować mnie w dupę!!!!!!
Moher Obserwator / 87.205.221.* / 2015-02-08 21:01
Kochane lemingi, tutaj nie chodzi o emisję ale o haracz dla fiskusa. Jak was poborcy dopadną że palicie nie tym czego oni chcą to nic się nie stanie takiego tylko wam wlepią mandat i to taki że z rozumem się nie pozbieracie. Ale jak dostosujecie się do ich potrzeb i przejdziecie na paliwo zgodnie z ich wymogami to na wstępie płacić haracz w akcyzie i podatku, a jak będą mieli za mało kasy to go podniosą! I tak was udupia i tak. Nie mam racji? No to proste pytanie: dlaczego auta w słoneczny dzień jeżdżą na światłach? Nie tylko na wsiach ale i w miastach, a nawet autostradach. Przecież autostrady są zamknięte dla pieszych!
kozuber / 83.4.20.* / 2015-02-08 21:00
Jeżeli koszt ogrzewania budynku gazem lub olejem będzie wynosił tyle co węglem , to jeszcze dzisiaj zmieniam kotłownię i to na własny koszt .
W przeciwnym razie samorządowcy mogą pocałować mnie w dupę!!!!!!
azdaj / 83.24.86.* / 2015-02-08 21:00
Tak, tak u mnie na wsi późną zimą ludzie nie mają czym palić i wycinają wszelkie chaszcze, zbierają chrust, bo jak np. rolniczy emeryt kilkaset złotych ma się ogrzać a z warszawskiej perspektywy snuje się pomysły oderwane od realiów polskiego życia, w kraju gdzie rok rocznie ludzie umierają wychłodzenia i to we własnych domach...

Najnowsze wpisy