Forum Forum dla firmDotacje

Samorządy tracą unijne pieniądze

Samorządy tracą unijne pieniądze

Money.pl / 2010-02-25 11:25
Komentarze do wiadomości: Samorządy tracą unijne pieniądze.
Wyświetlaj:
szklarek / 2010-02-25 11:25
Może i dobrze, że jednak się te dotacje odbiera i samorządy będą podchodzić do inwestycji nieco rozważniej.
Tak patrząc po Polsce- czy ktoś jest stanie policzyć jaka część dotacji unijnych jest marnowana:
- na inwestycje niekoniecznie potrzebne czy wręcz zbędne
(np. powszechnie krytykowane przez kierowców ronda kompaktowe nawet we wsiach)
- fatalną jakość wykonawczą związaną z wydawaniem dotacji na gwałt tuż przed ostatecznym terminem.
- remonty i przebudowy dwu ww po roku, dwu użytkowania....
Delta / 83.16.51.* / 2010-02-25 19:05
na Podkarpaciu mają problem z organizacją. Mieszkam tu prawie pól roku i wymieniałam okna. Podczas montażu ekipa uszkodziła szybę. Firma (filia z Podkarpacia) Eko Okna miała wymienić szybę w ciągu tygodnia. Niestety, tutaj trwało to 4 miesiące... Ta sama sytuacja powtarzała się przy próbie załatwienia czegokolwiek, np. Cyfry Plus (2 tygodnie oczekiwania na montera, bez telefonicznego wytłumaczenia nieobecności z jego strony), internetu, itd. Tutaj życie płynie inaczej, ludzie się nie spieszą, nie dotrzymują słowa i są ...bardzo mili. Pozostaje się uzbroić w cierpliwość i nie dziwić, że nie potrafili się zorganizować co do pieniędzy unijnych, a szkoda...
Delta / 83.16.51.* / 2010-02-25 19:12
Mogę jeszcze dodać, że most w jednej z miejscowości naprawiali przez rok! I co chwilę zmieniała się ekipa, kiedy człowiek wyszedł zobaczyć, jak postępuje praca, zazwyczaj na moście nie było żadnego pracownika lub czasem jeden, palący z boku papierosa... Ot, Polska B, nikt mi nie wmówi, że nie! Są też plusy, brak organizacji, to brak przemysłu, czyste powietrze, nieskażone środowisko i dla tego teraz tutaj akurat mieszkam:)

Najnowsze wpisy