Forum Polityka, aktualnościKraj

Samorządy zakażą używania pieców węglowych. Pomoże w tym antysmogowe prawo

Samorządy zakażą używania pieców węglowych. Pomoże w tym antysmogowe prawo

Wyświetlaj:
głodny / 83.23.131.* / 2015-07-20 22:28
ZAMIAST REDUKCJI GAZÓW CIEPLARNIANYCH I SMOGU W ENERGETYCE I PRZEMYŚLE, co POdpisał don Donio Pinokio Tusk w Brukselce, będzie LIKWIDACJA OGRZEWANIA PALIWAMI STAŁYMI W DOMACH PRYWATNYCH POLAKÓW!!!
Artykuł jest czystym lobbingiem przedwyborczym, a równocześnie kryjącym cztery litery Donia TUska, tak, żeby kolanem tą ustawę PO cichu przepchnąć i POdpisać!!!
CZYLI ZAMIAST PRZEMYSŁU PO KIESZENI DOSTANĄ ZNOWU najbiedniejsi Polacy: tak działa Partia Oszustów!!!
Jacek59 / 83.8.64.* / 2015-07-20 22:28
Duda chce rozwijać górnictwo węglowe i truć polski naród i wszystko po to by korzystać z najlepszego koryta.
karol358 / 164.127.42.* / 2015-07-20 22:28
Dofinansowania??? Juz mi kiedys dofinansowali przydomowa oczyszczalnie. Wybudowalem ja za wlasne pieniadze, bo warunkiem bylo wziecie kredytu, ktory podlegal dofinansowaniu. Koncowy efekt...... taniej za swoje. Kolejne moje doswiadczenie z kredytem bezzwrotnym to 12 tys PLN ( zaraz po trnsformacji) z Urzedu Pracy na wlasna dzialalnosc gospodarcza. Warunek: Z tych pieniedzy utworzyc chyba??? trzy stanowiska pracy.
Mukalakamiki / 178.37.194.* / 2015-07-20 22:28
I wy euroentuzjaści macie czelność coś mówić i pisać na komunę, ZSRR czy RWPG. Nigdy nie byłem zwolennikiem owego reżimu ale też nie cieszyłem się jak on upadł bo zastąpiono ten reżim jeszcze gorszym i bardziej drapieżnym, nieludzkim tzw. Unią Europejską (stara EWG - Wspólnota ale chyba w uciskaniu biedniejszych członków tej hydry). Jak to leci; Nowa ustawa o ochronie środowiska może wejść w życie jeszcze w tej kadencji Sejmu. Przyśpieszenie prac posłowie tłumaczą obowiązującą nas unijną dyrektywą. Jeśli nie poprawimy jakości powietrza, to Komisja Europejska może skierować sprawę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Kara, jaka grozi Polsce, to 4 mld zł. Jacy troskliwi o Ziemię i jej środowisko. A co z człowiekiem, gdzie w tym wszystkim są ludzie. Pytam się po raz kolejny, dlaczego ta szlachetna, troskliwa Unia nie wprowadzi dyrektyw dotyczących zrównania zarobków. Wtedy to tzw. Święte Mikołaje nikomu nie będą musiały dopłacać 70% do modernizacji. Ludzie mając odpowiednie zarobki sami sobie fundną remont i to bez najmniejszego problemu. Zarobki? Ależ nie. Ten temat śmierdzi u lobby biznesowego. Do wszystkiego dyrektywy tylko nie do zarobków niewolniczo pracujących narodów
arturbigi / 77.254.54.* / 2015-07-20 22:56
chyba euro naziści, bo tak naprawdę jak nam nakażą demontowac piece i stawiać nowe to uwieżcie mi ale 80% z tej społeczności tego nie zrobi bo nie będzie nas stać
kaz739 / 31.61.140.* / 2015-07-20 22:26
pompy ciepła też dymią tylko że w elektrowni na węgiel
Donald2 / 87.207.62.* / 2015-07-20 22:25
Głupota jest zaraźliwa!Od urzędasów z Brukseli zarazili się głupotą politycy i urzędnicy w Polsce!Głupców trzeba jak najszybciej POgonić!Nie zdają sobie sprawy,że zmiana sposobu ogrzewania,to nie tylko koszt pieca.Złodziejską mafię na pewno stać na luksusy,ale nie szarego obywatela,który musi utrzymać rodzinę za 1500zł netto!Piszę netto,bo brutto zarabia 2000zł,tylko że za różnicę nic nie kupi!To zakłady przemysłowe trują powietrze!Dawniej ludzie palili w piecach kaflowych i mniej było instalacji CO z piecem na gaz!Jakoś wtedy nie było problemu z zatruwaniem powietrza przez gospodarstwa domowe!
zuzan48 / 83.7.16.* / 2015-07-20 22:46
To lepiej umierać na raka płuc i wydawać forsę na leki astmatyczne ....
korektor graficzny / 79.186.94.* / 2015-07-20 22:23
nie mam pieca, mam kocioł w którym można palić węglem. piec ma piekarz.
biopsja / 77.253.84.* / 2015-07-20 22:31

nie mam pieca, mam kocioł w którym można palić węglem. piec ma piekarz.

nie tylko piekarz, głuptasku. W niektórych domach są piece kaflowe, w których pali się węglem i kuchenki węglowe na których gotuje się zupe pomidorową np
Mini kotka / 89.231.200.* / 2015-07-20 22:23
Dlaczego nie obniży się ceny gazu , tyko dalej obowiązują ceny Pawlaka.Zlikwidować Ministerstwo Ochrony Środowiska a pieniądze przeznaczyć na dopłaty do gazu.
noname89 / 86.5.109.* / 2015-07-20 22:22
Ciekawe hmmm 70% dofinansowania to na piece tej firmy ktorych wlascicielem jest ktos z rodziny Platformy Obywatelskiej? a np 30% na piecie z poza rodziny sejmowej kupisz tez z 30% dofinanosowaniem pewnie lepiej na tym wyjdziesz, a reszte swoich pieniedzy przeznaczysz na Amber Gold Familia tusku tusku musi zarobic i on sam tez.
flanc22 / 77.113.184.* / 2015-07-20 22:22
Chore to mało powiedziane.... Polska ma najwięcej lasów w całej unii więc co za tym idzie pochłanianie CO2 i produkcja O2 jest największa w Europie. Dlaczego ktoś twierdzi że trzeba nas udupić z tego tytułu nie wiem. najpierw niech podniosą płacę minimalną do krajów unijnych z którymi porównują!!!!!!!!!!!!!!! skur.....
Jacek59 / 83.8.64.* / 2015-07-20 22:46
Nie mówimy o CO2 lecz o syfie jaki leci z komina, węgiel jakim palimy to zwykły polski szajs który kupujemy za grube pieniądze. Jeśli nie zgadzasz się z ograniczeniami emisji gazów cieplarnianych to popatrz na swój dach czy go nie zrywa wiatr.
ananalityk / 77.255.13.* / 2015-07-20 22:21
Zapraszam wszystkich ZIELONYCH LEWAKÓW i inicjatorów tej durnej ustawy na wycieczkę do Afryki w rejony wydobycia ropy naftowej .Przy każdym szybie naftowym stoi rura średnicy 2m i z tej rury wylatuje palący się gaz ziemni 24 godziny na dobę .Trzeba go spalać bo Rokefelerowskim świniom nie opłaca się go transportować do krajów rozwiniętych a w Afryce nie ma komu go sprzedać (starczyło by na 10 lat ogrzania całej UE!!!!Ekologiczne ściemy to podatkowy bat na bydło społeczne bo tak traktują politycy i lobbyści wielkich korporacji ludzi!!! Wyprodukowanie i utylizacja tzw. żarówki ekologicznej pochłania więcej energii niż można z niej pozyskać i w bilansie energetycznym tradycyjna żarówka wygrywa!!!Ale ekologiczną ściemę żarówkową kupili zieloni i społeczeństwo UE!!!Basta bydlaki korporacyjne czas byście UWOLNILI BLOKOWANE PATENTY i DALI LUDZIOM GODNIE ŻYĆ !!
kurna / 92.55.195.* / 2015-07-20 22:20
Wszystko unijne a zarobki ? czy ktoś pomyślał? ja palę węglem bo gaz jest drogi. Ludzie ogarnijcie sie ta unia jest po to żeby zniszczyć słabsze państwa jak nasza Polska
j123 / 5.172.247.* / 2015-07-20 22:20
To tylko przykrywka do wyciągania kasy.13 000 000 kotłów do wymiany to niezła kasa dla producentów.Poczytajcie sobie np,o spalinach które wydobywają się ze spalania gazu ziemnego,jak powodują udary i inne choroby.Bardzo szkodliwe związki .No ale tego nie widać więc można ludziom wmawiać,że ekologiczne.
denon / 192.162.151.* / 2015-07-20 22:19
Dobra niech im będzie jak tylko gmina zdąży do 30 września każdego roku przelać 6000 zł to ja nawet mogę i prądem ogrzewać. To że prąd jest z tego samego węgla to już nikogo nie rusza ale co tam. Jak kasa nie wpłynie niech gmina nie liczy, że nie rozpalę pieca węglowego. Ogrzewanie węglem domu 150 mkw to w sezonie 2000 zł przy niskich kosztach napraw instalacji, gaz, instalacja drożeje paliwo też, olej opałowy instalacja droga jak piorun a paliwo jeszcze droższe, prąd to już szczyt drożyzny chociaż piec do CO dość tani. Czas start, będzie kasa na koncie będzie prądem.
Prawdziwy Polak patriota i katolik / 83.29.60.* / 2015-07-20 22:18
EBAĆ UNIE EUROPEJSKĄ I JEJ NAKAZY ,PRADZIAD GONIŁ CARA

Najnowsze wpisy