Forum Polityka, aktualnościKraj

Samorządy zakażą używania pieców węglowych. Pomoże w tym antysmogowe prawo

Samorządy zakażą używania pieców węglowych. Pomoże w tym antysmogowe prawo

Wyświetlaj:
ooko / 83.12.225.* / 2015-07-21 13:20
pieprzenie w bambus zajady popękają mi ze śmiechu jak budowałem dom chciałem być "ekologiczny" kupiłem piec kostrzewy na pelet i co ???? pelety kosztowały w 2008 roku 350-450 zł za tonę i to kalkulowało się ekogroszek był droższy ale bardziej kaloryczny, nasze kochane państwo "zadbało" i dzisiaj pelety za tonę kosztują 850-950 zł tak więc nie wierzcie w troskę państwa o to by było ekologicznie raczej o nabicie kabzy producentom kotłów
adhd / 89.174.116.* / 2015-07-21 13:20
tak w inteligentny sposób wykończymy polskie górnictwo a damy zarobić,,..np niemieckim producentom paneli grzewczych???
ole1234 / 78.9.110.* / 2015-07-21 13:16
Co wy gadacie? To nie gospodarstwa domowe tworzą smogi. Jak długo istnieje polska i jej domy zawsze paliło się byle czym a najwięcej węglem. Nie było domów z wielkiej płyty o centralnym ogrzewaniu a także wielu domów ogrzewanych panelami fotowoltaicznymi lub słonecznymi, wiatraków ani elektrowni atomowych tylko wszyscy palili w piecach . Smog powinien wówczas przyćmić słonce a tego nie zrobił, NIE BYŁO GO WCALE!. Teraz nastała era rozwoju nowoczesnej technologii . Powstały liczne zakłady chemiczne fabryki , to one obok motoryzacji tworzą smog. Przejeżdżając obok fabryki strzykawek która stoi daleko poza miastem i zdala od drogi albo obok niej zakłady produkujące części samochodowe zalewane w gumie , albo ta produkująca plastikowe zabawki.. to czuć na kilometr duszące smrodliwe powietrze a mądrale będą mówili że to ludzie w domkach tworzą smog! LUDZIE OPAMIETAJCIE SIĘ I NIEDAJCIE BIEDNYM LUDZIOM UMIERAĆ Z ZIMNA.Nie dajcie sobie wmawiac nieprawdy.
Marcin po 50 / 46.229.156.* / 2015-07-21 13:13
kupiłem w zeszłym roku w Obi roku piec na węgiel - pójdzie teraz na złom
jaką mamy gwarancję, że ten nowoczesny nie okaże się w ciągu kilku lat przeżytkiem?

kilka lat temu weszły w życie przepisy w sprawie eternitu
gmina miała dopłacać
w praktyce to nie działa - eternitowe dachy wciąż straszą
Zmęczony / 5.226.64.* / 2015-07-21 13:49
Spokojnie. Jeśli kupiłeś w OBI piec na ekogroszek z paleniskiem retortowym, mechanicznym podajnikiem, elektronicznym sterowaniem o sprawności 80-90%, to nie masz się czego bać. W tej ustawie chodzi o stare piece o niskiej sprawności, bez nadmuchu powietrza, czyli przede wszystkim piece kaflowe, do których do paleniska wrzucisz wszystko od starych kaloszy babci, po szmaty i butelki PET. Chodzi o ograniczenie spalania ŚMIECI, lakierowanych złamków mebli, a także mułu węglowego (połowa jego masy to skała, która się nie spali tylko będzie pylić jak jej drobinki uniosę się ze spalinami przez komin) Muł węglowy jest odpadem górniczym i nie powinien trafiać do obrotu, ale cwane chytrusy tym handlują na opał, a ludzie kupują ze sknerstwa lub biedy, bo wypada taniej niż uczciwy węgiel. Cały ten wrzask przeciwko tej ustawie podnoszą ci, co palą po kryjomu śmieciami oraz ci co handlują odpadami kopalnianymi i kiepskiej jakości węglem. Węgiel można będzie spalać. Chodzi o to jakiej jakości oraz przede wszystkim w jakich warunkach (nowoczesny piec). Ponadto ograniczenia będą dotyczyć przede wszystkim miast, bo tam jest najbardziej zanieczyszczone powietrze i tam oddycha nim relatywnie najwięcej ludzi.
Jeździec Apoklaipsy / 62.87.218.* / 2015-07-21 13:12
To Polacy zaczną palić samorządowcami !
az515 / 185.9.124.* / 2015-07-21 13:07
Jeśli coś trzeba wprowadzać przepisami to znaczy, że ktoś chce na tym zarobić.
W przeciwnym wypadku wystarczyłoby przekazać ludziom tanie i proste w użyciu źródło ciepła (a samorząd mógłby dopłacić do wymiany urządzeń je wytwarzających)
baska567 / 78.9.110.* / 2015-07-21 13:21
ta ...zimą nastąpi brak prądu( jak dawniej bywało) i ludzie odcięci od prądu będą marzli choć pełno drewna czy węgla będzie wokoło. Gdzieś mam tę wasza nowoczesność.
trzebiska / 194.30.179.* / 2015-07-21 13:06
Jak zwykle. Najłatwiej zakazać. A myślą dlaczego ludzie palą śmieciami? Że wcale nie dlatego, że lubią wąchać smrody? Tylko dlatego, ze ich nie stać. Ani na nowe technologie ani na paliwo do nich. Palą tym co im wpadnie w ręce żeby zimą nie odmarznąć. Może tak o tym pomyśleć? Od tej strony? Zakażecie i co? Zatrudnić trzeba będzie dodatkowe służby którę będą latać po domach i zaglądać czym się pali. Bzdura totalna!!!! Ten kraj nigdy nie wyzdrowieje jeśli myślenie się nie zmieni. Nie zakazy działają tylko edukacja i możliwości. Inaczej zmieniamy się w państwo totalitarne, w którym piardnąć nie można bez dostania koncesji na puszczanie wiatrów i opłacenia armii urzędników stemplujących taki papier....
Oczy / 62.47.187.* / 2015-07-21 13:16
Ten kraj nigdy nie wyzdrowieje, jezeli do kazdego przestepstwa bedzie sie dopisywalo usprawiedliwienie! Pala smiecie, bo ich "nie stac"? Skoro ich stac na domki jednorodzinne (bo to sa glowni winowajcy) to stac w wiekszosci i na worki na smiecie. Trzeba to zmienic i to TERAZ!
qaz479 / 193.0.121.* / 2015-07-21 14:43
Znam rodzinę, która sprzedała mieszkanie w bloku i kupiła stary, wymagający gruntownego remontu dom tylko dlatego, że po zmianie ustroju w miejscowości, w której ci ludzie mieszkają nie było pracy,a teraz jest jedynie dorywcza bez umów. Żyją z jednej emerytury jednego z członków rodziny, dorabiając. Za dom nie płacą czynszu, dodatkowo mają kawałek ziemi, żeby coś sobie posadzić i jakoś przeżyć, mogą opłacić KRUS. Nie stać ich na zakup węgla, więc palą nawet uzbieranymi w lesie gałęziami. Życia i biedy widać nie znasz.
kiercia / 176.98.123.* / 2015-07-21 13:03
Ubawili mnie do łez..0grzanie domu około 60 m2 gazem w zimie to koszt ponad 800 zł miesięcznie,emerytura 1200 zł i co??? Mam piece kaflowe w pokoju i kuchni opalane drewnem!!!!
Założenie instalacji gazowej i grzejników to koszt około 3 tys. zł.I co zmuszą społeczeństwo żyjące na skraju nędzy do czego????Mało tego w moim rejonie często dochodzi do wyłączeń prądu bo taki mamy klimat i ja mam marznąć???? NIEDOCZEKANIE.JAK KOSZTY UTRZYMANIA DOMU BĘDĄ ADEKWATNE DO RENT I EMERYTUR TO RÓBTA CO CHCETA!!!!!!W NASZYM KRAJU JAK NA RAZIE KOSZTY UTRZYMANIA DOMU,MIESZKANIA ZABIERAJĄ 90% ZAROBKÓW NETTO TO SĄ JAJA!!!!!CZEŚĆ POLAKÓW ŻYJE W UBÓSTWIE A GÓRA OPŁYWA W LUKSUSACH!!!
orlen / 89.229.154.* / 2015-07-21 13:03
A co ja mam zrobić z "Orlen " jestem mieszkańcem tego kombinatu ..jak się ma prawo środowiskowe , do tego smrodu co noc...i dzień
I tyle / 178.235.193.* / 2015-07-21 13:00
W Bielsku Białej trują ile wlezie... I nie patrzą na...
listonóż / 5.172.247.* / 2015-07-21 12:59
smród w polsce ma kilka powodów :
1. rząd i władza śmierdzi na kilometr
2. zagraniczne firmy ktore mają oddziały w pl i mogą smrodzić wszystkim czym się da trujac srodowisko i ludzi w mojej okolicy jest kilkanascie takich zakładów
3. ludzie palący w piecach wszystkim czym się da bo ich nie stac na drewno czy wegiel.
Kaska456 / 78.9.110.* / 2015-07-21 12:58
Sami tworzą te prawo a potem zganiają winę że niby to Unia Europejska A kto to jest UE? To Przedstawiciele panstw z p Tuskiem na czele jako przewodniczącym. I oni zakazali . Niech teraz pozwola palic węglem a skupia sie na prawdziwych trucicieli jakimi sa fabryki i wszelkie pojazdy na paliwo ciekłe , będzie po problemie.
kasska345 / 78.9.110.* / 2015-07-21 12:41
To nie GOSPODARSTWA DOMOWE TWORZĄ SMOG a te trzy "punkty" i należało by:

1. Zakazać fabrykom kopcenia , niech założą sobie katalizatory. Wszelkie firmy chemiczne fabryki kopca
najwięcej .
2.Wprowadzić na rynek elektryczne samochody, te na paliwo ciekłe bardzo kopcą
3.Może by tak zakazano palenia papierosów? W polce co drugi jest palaczem a taki palacz wypala średnio
paczkę dziennie to bardzo zanieczyszcza powietrze. Wystarczy że ktoś zapali a czuć na kilometr.
warszawiak912 / 31.41.175.* / 2015-07-21 12:39
I dobrze, już od dawna to nie przemysł truje najbardziej ale domki opalane takimi starodawnymi piecykami. Niby mieszkam na Targówku przemysłowym w Warszawie (w pobliżu spalarnia, elektrociepłownia, inne zakłady przemysłowe), ale na zakładach od dawna są filtry, mamy monitoring powietrza a cały syf idzie w praktyce z pobliskiego Zacisza, gdzie mieszkańcy osiedla domków jednorodzinnych palą w swoich piecykach czym popadnie i nikt tego nie kontroluje.
Ikc / 80.1.100.* / 2015-07-21 12:38
To kolejna farsa wymyślona przez unie! Oni mają kasę a my nie! Osobiście mam tam unie gdzie unia ma nas i nie zmienie pieca bo niemam za co!!!! A swoją drogą to skoro ktoś dostałtw łapę to niech kupi wraz z ta unią piece i sfinansuje montaż dla tych co żyją w nędzy czyli emeryci renciści osoby niepełnosprawne itp
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy