Forum Polityka, aktualnościKraj

Samorządy zakażą używania pieców węglowych. Pomoże w tym antysmogowe prawo

Samorządy zakażą używania pieców węglowych. Pomoże w tym antysmogowe prawo

Wyświetlaj:
trzeźwy / 178.37.74.* / 2015-07-21 09:18
Zakup nowoczesnego pieca to nie problem,problemem jest i będzie cena paliwa do tego pieca.Dlatego kampania na dofinansowanie zakupu pieca ma się nijak .Dofinansowanie powinno być na zakup dobrej jakości paliwa,wtedy stare piece będą sukcesywnie wymieniane bo to się po prostu będzie opłacać.
Kazik 1971 / 178.37.39.* / 2015-07-21 09:11
Skądś to znam - był u nas program wymiany pieców na ekologiczne, automatycznie cena za piec wzrosła o 50%. No i oczywiście jeszcze jedno - kto mi dopłaci do ceny gazu??? Nie po to 3 lata temu kupowałem piec na ekogroszek by teraz wydawać pieniądze na przyłącze gazowe i nowy piec, a koszty energii z gazu cały czas są wyższe niż z węgla (przynajmniej na Śląsku)
grizli / 213.146.55.* / 2015-07-21 11:27
Nikt nie każe ci kupować pieca na gaz. Chodzi o wymianę starych pieców na węgiel na nowe na węgiel ale z bardziej efektywnym spalaniem.
waldemar piotr / 193.242.212.* / 2015-07-21 09:11
czy beda nagradzac te osoby ktore od 4 lat uzywaja Bio Paliwa? ogrzewanie domu,zakladu..dodaja srodki redukujace szkodliwe substancje w czasie spalania???
Pepelinka / 79.191.223.* / 2015-07-21 09:11
Proponuje jeszcze podwyższyć przejazdy komunikacją miejską! I najlepiej dodać opłatę za przejazd z dzieckiem rocznym a nie jak jest teraz 4 letnim!
Mniej wydaję na paliwo jadąc z córką niż na nasze bilety kwartalne (dodam ze na 3 osobową rodzinę to koszt 805,-). nawet przejazd tam i "nazat" tańszy jest taksówką. A jest nam szybciej, przyjemniej...
Mam jedno dziecko, na drugie mnie nie stać!!
Co do ogrzewania, to centrum dużych miast jest mnóstwo możliwości przyłączeń. Są dosłownie o 50 m. obok!

Możliwości jest duuużo. Jestem za czystym powietrzem. Zróbcie coś z tym!
ewa412 / 5.172.247.* / 2015-07-21 09:54
Ale niektórzy mieszkają na zadupiach i to sporo osób, koleżance zaśpiewali taką cenę za przyłącze do sieci że oniemiała, a mój tata ma dom na obrzeżu miasta gdzie nie ma przyłącza tak są tylko piece nawet kanalizacji nie ma
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Iri / 178.42.65.* / 2015-07-21 09:09
smutne że ludzi nie stać na węgiel czy opał dobrej jakości. Ale myślę że nawet jakby zarobki im wzrosły to nie poszłoby to na zakup lepszego paliwa ale na inne rzeczy, a w piecu i tak paliliby czym popadnie bo jest taniej i tańszy wyngiel. Mnie denerwuje to że każdy zasłania się biedą i trują innych ludzi i środowisko. Nieznoszę ludzi którzy tak cwaniakują "Palić nie ma czym, a to wrzucę pampersy albo plastyk i pójdzie z dymem"., po psie nie posprzatam "bo jestem stara i nie mogę się schylać". Każdy ma jakieś wytłumaczenie do swojego niedbalstwa. Dbanie o środowisko to obowiązek każdego obywatela a nie przywilej bogatych! Dlatego ja się cieszę z takich ograniczeń.
bdf / 178.36.241.* / 2015-07-21 09:01
A kto bedzie produkowal te piece brat ministra od czego rolnictwa przemyslu itd itp mafia rzadzi
el-kaśka / 185.25.108.* / 2015-07-21 09:00
Dużo więcej brudu i smrodu jest z samochodów,samolotów , motocykli i innych , tym podobnych urządzeniach
sylwiast / 89.74.250.* / 2015-07-21 08:52
Ja przepraszam, to po cholerę rząd ratuje kopalnie, skoro maja ograniczyć pozyskiwanie energii z węgla? To chyba jakiś paradoks jest. Miliony poszły na górników, żeby sobie bez sensu dłubali w ziemi? Logicznym byłoby chyba pozamykać kopalnie, przyblokować import taniego węgla i w efekcie wprowadzać ustawy ograniczające emisję spalin do atmosfery. Nie żebym to popierała, choć sama opalam dom gazem od 16 lat. Tanio nie jest, ale jak człowiek policzy koszt węgla, czas jaki potrzebuje na palenie węglem, cały bałagan z tym związany to ja dziękuję. Tylko ja budowałam swój dom od razu z założeniem instalacji gazowej. Przerabianie starej , na pewno będzie droższe i współczuje ludziom, którzy będą musieli poddać się nowemu, wspaniałemu pomysłowi partii rządzącej. Dziwne jest to, że przez wieki całe, ludzie tylko węglem palili i nie było to takim problemem jak teraz. Tempo wprowadzania tych zmian, kaze nam zastanowić się, komu i co i kto obiecał za jeszcze większe uzależnienie energrtyczne Polski od sąsiadów. Tych z prawa i tych z lewa. Tym bardziej, że w kwestii gazociągu pod Bałtykiem dogadali się z pominięciem Polski i nawet na fali obecnych wydarzeń na Ukrainie, wszystkich embarg jakie ponakładali na Putina - o gazociągu sza.
jaś / 178.252.40.* / 2015-07-21 11:27
Ekogroszek, też węgiel. Znacznie tańszy od gazu. Raz w tygodniu sypiesz i czyścisz - masz w d... Nikt nie może pozbawić biednego społeczeństwa możliwości wyboru. Po co ta cała konstytucja. NIe prościej zanistalować filtry. Znacznie taniej niż wymienić kocioł? Nie możemy oceniać innych patrząc przez pryzmat wyłacznie własnego portfela, bo zatracamy wizję rzeczywistości. Osobiście lubię czarnulki.To co resztę mamy zutylizować bo jestem trochę bogatszy niż ten co lubi blondynki czy rude?
Logika / 37.248.254.* / 2015-07-21 08:51
Niech zmuszą Grecje do wprowadzania przepisów na bieżąco . U nas wprowadza sie tylko to co Unia wymaga . Ale praw Greckich i panujących w innych krajach Unii nie da siewprowadzic u nas . U nas tylko "zaciskanie pasa" sie da .
sisi800 / 31.61.136.* / 2015-07-21 08:49
kiedys tez pali weglem w piecach i nie bylo zanieczyszczonego powietrza bzdury gadaja niech sie wezma za cos porzytecznego a nie w stolki p*******
TOR575 / 195.216.219.* / 2015-07-21 08:47
ah jakie fajne prawa europejskie ....tylko o zwykłych ludziach nie pamiętają nasi "politycy". Mam nadzieję ,że JOW- y rozwiążą problem parlamentarzystów od dwudziestu lat.
gość666 / 31.63.173.* / 2015-07-21 08:43
podobno mamy wolny kraj także mogą mnie w oko saurona cmoknąć z języczkiem !!! :D
Leon 9 / 95.41.102.* / 2015-07-21 08:39
A co z piecami przemysłowymi jak huty lub cementownie i inne tego ustawa nie zabroni bo jak karać i zamknąć zakład państwowy ?! To proponuje ZAKAZAĆ wydobycia węgla w Polsce i wyroby koksu i miału itp
drTom / 83.1.81.* / 2015-07-21 08:25
Problem zanieczyszczeń nie powstaje w piecach węglowych a jedynie w możliwości kupowania przez ludzi tańszego, zanieczyszczonego węgla. Powinni zabronić sprzedaży takiego węgla a spalanie opon i śmieci w piecu przez sąsiada powinno być karalne. W praktyce jest tak że jak sasiad pali w piecu gumę niszcząc kominy to nawet inspekcja nadzoru budowlanego nie może zakazać takich praktyk.
sta-n / 83.21.36.* / 2015-07-21 08:14
Ci "mędrcy" w białych kołnierzykach, zupełnie wyalienowali się ze społeczeństwa i "tworzą prawo", przeciw
swoim wyborcom. Nawet w komunie nie zmuszano ludzi do zmian, które nie miały szans poparcia społecznego. W konsekwencji będzie to "martwe prawo", lub powodujące sankcje karne, za jego nieprzestrzeganie.

Najnowsze wpisy