Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Samozatrudnienie pod lupą PIP-u

Samozatrudnienie pod lupą PIP-u

Money.pl / 2006-05-24 08:46
Komentarze do wiadomości: Samozatrudnienie pod lupą PIP-u.
Wyświetlaj:
slash / 83.8.152.* / 2006-05-24 08:46
pare latek przepracowalem dla koncernow FMCG jako taka "firma-przedstawiciel handlowy". nienormowany czas pracy, wlasne auto, wlasny telefon, okreslony rynek dzialania i zasady pracy na tym rynku. słowem wszystko ustawione, tylko po rozliczeniu mojej aktywnosci okazywalo sie , ze to dobry interes dla koncernu. dla mnie juz nie , choc w desperacji ludzie podejmuja różne decyzje zawodowe. podjalem tez proby pracy na etacie w owych koncernach. tu było jeszcze weselej, oszukiwanie na umowach o prace z datami i kwotami za prace itd. nawet pokusilem sie o skarge do PIP. odpisali, ze owszem racja po mojej stronie, koncern musial skorygowac "procedury" zatrudniania ludzi w terenie...
nawet pokusilem sie o zlozenie pozwu do sadu pracy - tu jeszcze weselej, bo sad nie uznal roszczen wobec pracodawcy.
reasumujac - nie ma co zazdroscic ludziom bez etatu zajecia , bo czesto to nowa forma wyzysku , tak samo jak tym , ktorzy mysla ze cos im uda sie zalatwic/poprawic za pomoca urzedow, urzednikow i sadów
(mi sie poprawilo zawodow znacznie , stad odrobina dystansu do tresci artykulu ;-) )
TOSIA / 62.233.167.* / 2006-05-29 21:50
Bez zartu , samozatrudnienie to pryszcz w porównaniu do lipnych umów zlecenie podpisywanych z pracownikami zatrudnionymi w jednej firmie na umowe o prace a w innej na zlecenia . Własciciel jest ten sam kupuje kolejne firmy i tak jeden Kowalski siedzac w jednym miejscu 1/3 dnia pracuje na etat a 2/3 na zlecenie.Ale ostatnio w swej bezkarnosci pracodawcy ida dalej Zatrudniaja Kowalskiego na dwie umowy zlecenie - od jednej odprowadzają składki Zus a od drugiej nie .W poprzedniej wersjii Kowalskiemu nalezał sie urlop teraz juz nie. Obraz tego co się dzieje jest w rozliczeniach takich Kowalskich w U.S. To juz robią wszyscy . PIP jest bezradny ZUS podejmuje jakies nieudolne próby ale z miernym skutkiem. Znam problem od strony firm zajmujacych sie ochroną a przeciez to takie proste wystarczy poprosic o pomoc Kom. Stoł Policji. by pomogł dotrzec do ksiązek służb obowiązek prowadzenia których wynika z ustawy o ochronie osób i mienia. Kowalski za 408 godzin zarabia 1600,00 i jak tu nie uciekac z tego kraju.
T.W. / 83.31.43.* / 2006-05-24 10:21
Cała państwowa biurokracja to fikcyjne działania i niepotrzebny balast dla nas wszystkich. Osobiście z różnych wzgledów wolę samozatrudnienie niż etat, ale co do reszy zgadzam się w zupełności.

Najnowsze wpisy