Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Sankcje wobec Rosji. Cameron: możliwe, że zwiększymy ich ciężar

Sankcje wobec Rosji. Cameron: możliwe, że zwiększymy ich ciężar

Wyświetlaj:
yuyuu / 83.12.121.* / 2014-11-14 11:01
świat potrzebuje przeciwwagi dla dominacji USA i te przeciwwagę może zapewnić tylko Rosja ( Chiny z ich mentalności i pogardą dla życia jednostki oby nigdy nie zostały hegemonem światowym bo my-biali bylibysmy w ich hierarchi daleko za psami). Bez Rosji w warunkach absolutnej dominacji USA już żarlibysmy tylko żarcie firmy MOSANTO, ACTA obowiązywałoby juz kilka lat, cały handel, polityka, gospodarka, prawo itp podporządkowane byłoby interesom USA.
zaciekawiony / 193.22.252.* / 2014-11-14 09:52
Nawiasem mówiąc czy nikt nie pomyślał o tym, ze w koncu UE i USA tak mocno dokręcą śrubę Rosji, że ta nie będzie miała innej możliwości jak tylko rozpocząć wojnę? Nie jestem ekspertem ale wydaje mi się, że odbudowa gospodarki trwa znacznie dłużej niż jej niszczenie, więc jeśli nawet Rosja się "opamięta" to i tak może już być za późno.
ferqerqerer / 83.12.121.* / 2014-11-14 10:55
masz rację. Zachód nie rozumie mentalności Rosjan. To ludzie którzy potrafili w czasie wojny zakryc swoim ciałem wylot gniazda niemieckich ckm. Zachód mysli że rzuci Rosjan na kolana a ci z pokorą zdejmą czapki i będa lizac stopy Obamy. A może być cos na zasadzie "job twaju mać" i enter - nie bedzie nas ale i was też nie bedzie
Waniek / 2014-11-14 09:57 / Bywalec forum
Przecież rosyjska gospodarka wg. Miedwiediewa i Putnia jest niezniszczalna to jak ją można zniszczyć???
PJB / 95.160.56.* / 2014-11-14 09:30
Czas jasno postawić sprawę. Nie mówić o jakiś tam sankcjach tylko dokładnie je zdefiniować. Jak Rosja nie wycofa zielonych ludzików np. do końca roku z Ukrainy to UE odetnie finansowanie wszystkich firm i obywateli Rosji prowadzących działalność gospodarczą. Dodatkowo Ukraina przy mocnym wsparciu UE powinna rozpocząć sądowe dochodzenia kar za bezprawne zajęci Krymu, np. miliard USD za każdy miesiąc okupacji. Na koniec trzeba powołać fundusz stabilizacyjny dla Ukrainy, do którego wszystkie Europejskie Państwa wpłacałyby określone sumy. Fundusz na inwestycje na Ukrainie, przede wszystkim w przemysł. Za parę lat fundusz sprzedałby te inwestycje i oddał środki donatorom. Zadaniem funduszu byłoby stworzenie lepszej perspektywy dla mieszkańców Ukrainy niż sowiecka. Fundusz działający na wysokim poziomie ryzyka ale też mający realne szanse na zwrot wyłożonych środków.
efqerqeerq / 83.12.121.* / 2014-11-14 09:51
rozeznaniue z geopolityce jak u mojej 6-letniej córki. Sorry stary nie obraź sie ale ......
Waniek / 2014-11-14 10:13 / Bywalec forum
Polityka ma to do siebie na poziomie międzynarodowym że potrzebuje twardych decyzji i skrupulatnej realizacji. Wiek osoby niewiele ma tutaj wspólnego z działaniem. Jak chcesz lepszych wyników musisz się sam o nie postarać.
o.S.. / 151.248.35.* / 2014-11-14 09:16
Rosja uderzy a zachód będzie miał nadzieję że zatrzyma się na Ukrainie.
Cała Unia to banda nieudolnych kunktatorów.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kartki wprowadzić / 159.205.137.* / 2014-11-14 08:42
Przypomina mi to anegdotę a może i zapis autentyczny rozmowy Polaka z angielskim farmerem pod koniec II WŚ.- A co zrobicie jak Sovieci wejdą na Wyspy Brytyjskie? Nie wydamy im kartek żywnościowych i będą musieli odejść, bo nic do jedzenia nie kupią.
Black24 / 195.182.52.* / 2014-11-14 09:38
Tak to jest autentyczna rozmowa ale dotyczyła możliwej inwazji na wyspy wojsk niemieckich w 1940
Waniek / 2014-11-14 08:35 / Bywalec forum
Te sankcje są dla Rosji mało dotkliwe!!!! Najlepiej to widać po ostatnich wypowiedziach Miedwiediewa i fajnej demonstracji siły tuż pod granicami stanów zjednoczonych he he.

Najnowsze wpisy