Forum Forum prawneCywilne

Sąsiad sprzedał moją działkę (nie będąc jej właścicielem)

Sąsiad sprzedał moją działkę (nie będąc jej właścicielem)

torn / 83.5.67.* / 2009-07-30 18:10
Działka oraz dom mojej znajomej zostały prawdopodobnie sprzedane przez osoby, które nie posiadały ich własności.

Moja znajoma wybudowała dom na działce swojego teścia (działka o nr X). Po 25 latach sąd przyznał jej własność przez zasiedzenie dzieląc działkę na dwie: X/1 (dla mojej znajomej) i X/2 której właścicielem pozostał teść. Po śmierci teścia jego rodzina sprzedała działkę, jednak przedmiotem umowy sprzedaży jest działka X a nie X/2 (do której mieli własność).
Moja znajoma nie znała treści tej umowy do dnia dzisiejszego. Nowy właściciel działki sprzedał w tajemnicy całość lub część.
Problem polega na tym, że w księdze wieczystej działki X jest masa nieścisłości, których obawia się moja znajoma:
1) Brak informacji o podziale działki na dwie nowe: X/1 i X/2
2) W związku z pkt 1) brak informacji że sąsiad kupił od rodziny teścia tylko X/2 a nie całość
3) Dwa nowe wpisy dokonane przez sąsiada, których treść jest nieznana, bo są to tylko odwołania do innych dokumentów.

Sąd odmawia skorygowania księgi argumentując, że moja znajoma nie ma do niej własności. Znajoma to emerytka, której nie stać na prawnika a obawia się ona, że (zgodnie z tym czym straszył ją sąsiad) jej dom został sprzedany przez niego osobie trzeciej.

Najnowsze wpisy