Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Sawicki: Będzie kontrola cen żywności

Sawicki: Będzie kontrola cen żywności

Money.pl / 2009-09-29 09:41
Komentarze do wiadomości: Sawicki: Będzie kontrola cen żywności.
Wyświetlaj:
man13 / 2009-09-29 14:25 / Tysiącznik na forum
Jak to było za PGR-ów? Zapomnieli posłowie i ich wyborcy? Warto przypomnieć PSL-owi.
sceptyk / 2009-09-29 13:26 / Tysiącznik na forum
Hilary Minc to pikuś przy ekipie Tuska.
Znowu zabierają się za wojnę o handel.
Obawiam się, że teraz nawet pietruszki już nie będzie.

Kononowicz na prezydenta!
Przynajmniej uczciwie obiecał, że nic już nie będzie.
deuche oma unt muter / 83.18.138.* / 2009-09-29 13:25
Meine liebe.Bitte bitte rechnen sie bitte,
Zwei und zwei = fier nicht zwei und zwanzig maine liebe.
Kontroliren und kontroliren ausweisse papieren Sie bitte maine liebe.
Kontrolirren Sie bei nicht hinauslehen !!!!
Jawol herr oberstumbarfihrer zwei paruwen und zwei lemoniaden.Wisten drasten pederasten ! Maine muter is komputer maine father is bohater!Volkswagen golf das is gemutush auto !
kontroliren Ssie milk schokolade ja und zuzker?
sceptyk / 2009-09-29 13:27 / Tysiącznik na forum
Ein hunderd Profesoren und der Vaterland ist verlohren.
konsument / 91.94.137.* / 2009-09-29 11:57
Lepsze deko handlu niż kilo roboty, to znana prawda. Tylko głupcy zajmują się produkcją.
Wystarczyła tylko zapowiedz przyjrzenia się temu choremu rynkowi,
a banda krwiopijców już opluwa tu ministra. Nie widać protestów ani ze strony konsumentów ani producentów.
producent/konsument / 88.199.162.* / 2009-09-29 12:44
bo nie liczymy że to coś da - łapówy załatwią sprawunię
Czarna Chmura... / 83.23.22.* / 2009-09-29 11:22
otóż jak głosił prekursor liberalizmu i twórca ekonomii Adam Smith, za drożyznę w krajach, które stosują dopłaty do rolnictwa, winne są właśnie te opłaty. Otóż dopłata do producji rolnej powoduje, że rolnicy produkują i sprzedają poniżej kosztów wytworzenia, gdyż do przychodów wliczają otrzymywane dopłaty. Wzrost eksportu spowodowany niskimi cenami płodów rolnych powoduje spadek podaży na rynku krajowym i wzrost cen. W normalnym kapitalistycznym kraju wzrost cen powoduje wzrost podaży i spadek ceny, ale kraju socjalistycznym takim, jak Polska wzrost podaży jest urzędowo zabroniony dlatego następuje wzrost cen żywności w sklepach, a nie u rolników. A poza tym, gdyby nastąpił wzrost cen płodów rolnych u rolników, to na pewno żaden socjalista by się nie oburzał.
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2009-09-29 12:46

A poza tym,
gdyby nastąpił wzrost cen płodów rolnych u rolników

niedawno taki wzrost był (2007-2008) - i tym tłumaczono podwyżki cen żywności w sklepach - od tego czasu ceny spadły (niektórych zbóż o ponad 50%!!!!!)
czy zauważyłeś spadki cen żywności w sklepach?
Czarna Chmura.. / 83.20.164.* / 2009-09-29 13:14
niezauważyłem, ale jak już tłumaczyłem, wynika, to z dopłat do rolnictwa, a nie z powodu chciwości sklepikarzy
i hurtowników.
Czarna Chmura... / 83.23.22.* / 2009-09-29 11:29
wprowadzenie sztywnych maksymalnych cen spowoduje ostateczne zniszczenie polskiego handlu i wywoła depresję polskiej gospodarki, przynajmniej takie zjwaisko nastąpiło w cesarstwe rzymskim i ono przyczyniło się w głównej mierze do jego upadku. Ktoś kto głosi takie pogłady jest albo zdrajcą, albo kompletnym nieukiem, albo interes partii uważa za ważniejszy od interesu państwa polskiego i jego poddanych.
Czarna Chmura..... / 83.23.22.* / 2009-09-29 11:33
Minister rolnictwa mówił, że stosowna ustawa regulująca działa już na Litwie.
No właśnie panie ministrze, dlatego PKB Litwy skurczyło się o 20%. Dlatego należy sobie postawić pytanie, czy panu ministrowi zależy na zniszczeniu polskiej gospodarki, bo wtedy takie populistyczno-socjalistyczno partie jak pańska będzie mogła nazbierać punkty w czasie kampanii wyborczej?
CZaran Chmura / 83.20.164.* / 2009-09-29 11:36
ciekawa sprawa, rudy niby liberał, a zgadza się na takie socjalistyczno-populisztyczne decyzje.
PRECZ Z PARTIAMI WSPÓŁTWORZONYMI PRZEZ UBOLI.
sceptyk / 2009-09-29 13:32 / Tysiącznik na forum
Sam sobie odpowiedziałeś:


niby liberał

dareg / 87.207.65.* / 2009-09-29 11:12
panie sawicki, rozumiem, że tzw. "zespół" będzie się składał z pana kolegów partyjnych ubolewających nad niskimi cenami w skupie i wysokimi w sklepach - bo innych możliwości ten zespół miał nie będzie

no chyba, że wprowadzimy jak za komuny (starsi pamietają) tzw. ceny regulowane na podstawowe produkty :)
przegrzało się pod dekielkiem hyba / 83.18.138.* / 2009-09-29 11:02
bo ja jakoś gupi jestem w tym temacie.czy łon się z fotela skulnie i popędzi patrzyć sprzedawcom sklepów sklepików na ręce? heheheh ciekawe toto
Pils / 212.160.172.* / 2009-09-29 09:42
Skończcie już z tym zwalaniem winy na pośredników i kontrolowaniem cen w sklepach, bo to już nawet nie jest śmieszne, lecz żenujące. Ceny żywności są wysokie z innych powodów:
- ograniczanie konkurencji (mało marketów i hipermarketów, przeciwko ich budowie protestuje głównie rolnicy)
- utrzymywanie rolników-pasożytów i wmawianie społeczeństwu, że jak naród nie będzie żywił tych 2,5 miliona jedno i kilku-hektarowców to zabraknie żywności, co jest oczywistą bzdurą, bo 60% plonów pochodzi od zaledwie kilkunastu tysięcy gospodarstw, 50 mld złotych idzie co roku na "rolnictwo" z pieniędzy podatników!
- doliczanie do cen żywności różnego rodzaju podatków i parapodatków - jak choćby ceny minimalne
- interwencje rządu psujące rynek poprzez różnego typu Agencje Rozkradania i Destabilizacji
- unijna polityka rolna wspierająca pasożytnicwo i nieefektywność, a walcząca z wolnym rynkiem i uczciwą konkurencją, dzięki czemu banany, kiedyś najtańsze owoce dziś są droższe od jabłek
sir / 83.7.17.* / 2009-09-29 10:52
Mleko (jeśli nie wiesz produkują krowy, które trzeba nakarmić napoić , wydoić, do tego trzeba mieć całą infrastrukturę no i oczywiście ziemię, która kosztuje ok. 20 000 zł za 1ha) jest tańsze od wody, która sama wypływa z ziemi... O czym Ty człowieku piszesz...
Pils / 212.160.172.* / 2009-09-29 11:14
Ile masz tych krów? Pewnie jedną albo dwie a chcesz mieć z tego dom z satelitą i 5-cioletnie audi sprowadzone z Niemiec, dodatkowo pracujesz w mieście, prowadzisz inny biznes lub jeździsz taksówką - taki jest statystyczny, polski rolnik, około miliona gospodarstw to 1ha i mniej - jacy to producenci żywności? Nie rozmieszaj mnie, dochody w rodzinach rolniczych są wyższe niż w robotniczych (www.gus.pl), nic nie usprawiedliwia utrzymywania tak licznej grupy uprzywilejowanych pasożytów, najwyższy czas, aby rolnicy sami zaczeli się żywić i na siebie pracować. Mój wujek ma 3 sklepy z ciuchami, a KRUS płaci regularnie, ludzie specjalnie kupują ziemię by mieć socjal lub brać dopłaty, to PATOLOGIA i najwyższy czas z tym skończyć.
piliklo / 91.123.216.* / 2009-09-29 12:49
jest wolność - jeśli zaliczasz się do grupy biednych robotników lub innej z zazdrością patrząc na rolnika, to zmień swój biznes/pracę i przenieś się na wieś, ja tak zrobiłem i się z tego cieszę, spróbuj być bardziej elastyczny i nie usiłuj wmawiać ludziom że na wsi nie trzeba pracować aby zarobić na dom i samochód, tam często praca trwa od świtu do wieczora tak jak we własnej działalności gosp. a nie 8 godzin i do domu albo postrajkować
żartcik / 83.18.138.* / 2009-09-29 11:04
to może czeba skontrolować te krowy co?ftedy jak się one pokapują za psi grosz mljeka nie dadzom
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2009-09-29 09:41
pośrednicy - szykować łapówy bo państwo chce żebyście się z nim podzielili - a poza tym luzik, zostanie po staremu.
dfghy5rt / 83.30.122.* / 2009-09-29 10:07
Wracają stare czasy "wolny rynek w socjaliźmie ". Panu sawickiemu przypomniały się dobre stare czasy
po co on nam? / 83.18.138.* / 2009-09-29 11:07
sawicky by se tak chciał kontrolować i kontrolować ach ile się da tylko.Się zapytuję tylko:a po co? co to da? pan savicky se kabzę napha bo za kontrolę trzeba zapłacić a efekt jaki będzie?jak nałożą mandaty jakieś to se handlarzyna wliczy w towar czyli że na pewno nie potanieje - tak na logikę.
Ja myślę że jakby tak takich sawickich wyeliminować z kosztów podatnika to by i mljeko potaniało i c***** tysz

Najnowsze wpisy