Forum Forum dla firmDotacje

Sawicki: Wspólna Polityka Rolna do reformy

Sawicki: Wspólna Polityka Rolna do reformy

Money.pl / 2011-04-18 19:33
Komentarze do wiadomości: Sawicki: Wspólna Polityka Rolna do reformy.
Wyświetlaj:
escaliboor / 178.73.63.* / 2011-05-09 03:25
Minister Sawicki realizuje po prostu polityke Premiera Tuska - zawierająca sie w bon mocie tego ostatniego: POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ/.../ BUDZI WE MNIE NIEZMIENNIE ODRUCH BUNTU...
Odnoszę wrażenie, że Sawicki wykonuje zalecenie Tuska, by... w y k o ń c z y ć - polskich rolników. Tak - by ci chętnie w nadchodzącym już 2012 r. - roku uwolnienia do sprzedaży cudoziemcom - ziemi rolnej - chętnie POZBYWALI SIĘ ZIEMI ROLNEJ NA RZECZ WŁASNIE CUDZOZIEMCÓW / Niemców?./.Ktoś napisał w internecie, że tzw. III RP - to Wojna Dwudziestoletnia z Polskim Narodem, mająca na celu - Wywłaszczyć Polaków z Ojczyzny. Równie ciekawy choć radykalny jest opis owej III RP - jako, cytuję Niemiecko - Zydowski Rozbiór Polski. To są ostre definicje, ale - wynikaja ...z - r o z p a c z y ! I rzeczywiście, jak sie patrzy na kolejne decyzje, postawy i ruchy naszych ministrów, Premiera, p. Sawickiego, który zamiast walczyc o równoprawne przynajmniej traktowanie polskiego rolnika w stosunku do jego kolegów z Francji, Niemiec, Wlk. Brytanii - to robi wszystko, by polski rolnik - nie miał takich samych dopłat.!!! Czyżbyśmy byli o tyle bogatsi od krajów zachodniej Europy, że możemy lekką ręką zadowalać sie ułamkiem dopłat, które otrzymuja rolnicy z innych krajów UE? A może po prostu POLSKI - ROLNIK - M A - Z B A N K R U T O W A Ć ???!!! Cóż, jesli POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ..?!.I w najważniejszej osobie w państwie, , w Gospodarzu Polski i Szefie swych Ministrów - BUDZI - N I E Z M I E N N I E - O D R U C H - B U N T U ???!!!
niewolnik / 89.204.137.* / 2011-04-18 22:43
"My dopiero wracamy do tej tradycji, jaka była na naszych terenach w średniowieczu" - I to jest kwintesencja demokracji :)
Chociaż raz sawek powiedział prawdę - wracamy do początków narodzenia chrześcijaństwa w Polsce.
Mam szczerą nadzieję, że tym razem nie pozwolimy obalić naszego KRÓLA!!!
POcoNAMto / 83.4.158.* / 2011-04-18 22:30
Towarzyszu Sawicki, ile wynosi wat na cukier PO waszej podwyżce?, wicie czy nie wicie?, no bo jak nie wicie, to wicie.
Oszołomowaty / 89.229.238.* / 2011-04-18 22:15
Do POmidorów głównie. Spoza POmatrixa:
"Wygrałem proces z Sawickim, lecz martwię się o polską wieś

1. Wygrałem proces sądowy z Ministrem Rolnictwa Markiem Sawickim z PSL-u. Dziś Sąd Okręgowy w Łodzi oddalił powództwo Sawickiego przeciwko mojej skromnej osobie o ochronę rzekomo naruszonych dóbr osobistych.
Oddalił - to za mało powiedziane. Sąd powództwo to zmiażdżył.
Wyrok Sądu Okręgowego nie jest jeszcze prawomocny.

2. W marcu 2010 roku napisałem na moim blogu, że Sawicki jako Minister Rolnictwa zmarnował 800 milionów złotych unijnej pomocy, przewidzianej na ratowanie gospodarstw rolnych uprawiających tytoń. Zmarnował, bo o kilka tygodni za późno złożył do Brukseli wniosek, Bruksela spóźniony wniosek odrzuciła i polscy rolnicy pieniędzy nie dostali.
Wiadomość o tym ścięła z nóg nie tylko 60 tysięcy rolników i pracowników zajmujących sie uprawą tytoniu, ale i mnie samego, bo żyły sobie wypruwałem w Europarlamencie, żeby te pomoc dla polskich rolników wywalczyć. Najtrudniej było przekonać, że uprawa tytoniu nie jest szkodliwa dla zdrowia tylko jego palenie, a jeśli przestanie sie uprawiać tytoń w Europie, to palacze będą palić gorszy tytoń z importu. Przekonałem, pomoc wywalczyłem - a Sawicki przez spóźniony wniosek ją zmarnował.

3. Mimo oczywistych dowodów zaniedbania i jego dramatycznych skutków dla 60 tysięcy ludzi, zajmujących się uprawa tytoniu w Polsce, Sawicki nie tylko nie pokajał się i za swoje karygodne niedbalstwo nie przeprosił, lecz cynicznie wytoczył mi proces. Zażądał przeprosin, odwołania zarzutów i 10 tysięcy złotych na rzecz PCK.
Dla mnie to był pierwszy w życiu taki proces. Od wielu lat toczyłem dziesiątki, a pewnie i setki różnych sporów, jako prezez NIK-u, jako polityk i poseł, ale nigdy nie pozwałem nikogo i nikt nigdy dotychczas mnie nie pozwał.
W procesie Sawickiego zadebiutowałem w roli pozwanego i wygrałem.

4. Na pozew Sawickiego odpowiedziałem rzeczowymi argumentami i dokumentami z Komisji Europejskiej, jednoznacznie demaskującymi nieudolność Sawickiego.
Sąd nie miał żadnych wątpliwości, że moja krytyka miała podstawy i była w pełni uprawniona.Sąd zauważył też, że w krytyce mojej nie użyłem zarzutów o charakterze osobistym, nie dotknąłem żadnych dóbr osobistych Sawickiego, a jako poseł opozycji miałem pełne prawo do krytyki ministra.
.....

6. Cieszy mnie ta wygrana, ale nie z powodów osobistych. Sawicki od dawna nie jest dla mnie ani partnerem, ani przeciwnikiem, a funkcja, którą pełni, zdecydowanie go przerosła. Pisałem już, że każdy jego dzień na urzędzie Ministra Rolnictwa to dla polskiej wsi dzień stracony.
Cieszy mnie wygrana demokracji i fakt, ze obroniło się przed sądem prawo do krytyki nieudolnego ministra, który hucpiarskim pozwem próbował zagłuszyć prawdę o własnej nieudolności.
Ale sąd zagłuszyć prawdy nie pozwolił.

7. Dopłaty tytoniowe to ważna rzecz, ale i drobiazg w porównaniu z tym, co Sawicki zawala obecnie w sprawie dopłat rolniczych. Dla polskiej wsi zapowiada to prawdziwą katastrofę. Bez rzeczywistego wyrównania poziomu dopłat w UE, w warunkach rażąco nierównej konkurencji, polskie rolnictwo się załamie
Tym razem przez nieudolność Sawickiego wieś przegra juz nie miliony, ale miliardy złotych.
I ta sprawa bardziej mnie martwi, niż cieszy dzisiejsza wygrana w łódzkim sądzie.."
Z Blogu Wojciechowskiego dla klaszczących POforumowiczów ..
niewolnik / 89.204.137.* / 2011-04-18 23:03
Szczere gratulacje. Konsekwencją powinno być odwołanie ministra i odszkodowanie na rzecz Skrabu Państwa za rażące zaniedbania a nawet Trybunał za naruszenie przepisów Konstytucji. I to bez żartów piszę.
Nie zgodzę się natomiast że jest to "wygrana demokracji", to jest wygrana "Niezawisłości Sądu" o którą coraz trudniej i
wygrana "Wolności Słowa", które jako jedyne istnieje prawie wyłącznie w blogach internetowych.
Już dwa ataki na tę wolność udało się odeprzeć, ale czy skutecznie okaże się niebawem.
Barrak Obama stwierdził już, że blogi zagrażają demokracji.
Czyżby ta demokracja miała coś groźnego do ukrycia?
Anonim z manufaktury / 188.125.32.* / 2011-04-18 21:15
...

O dopłaty do produkcji trzeba walczyć, by zostały - bo to realny dochód w rolnictwie - czytaj : w rodzinie rolnika.

Z modernizacją nie można przesadzać : konsument "z miasta " kupujący mąkę, zwykle nie interesuje się,
czy pole pod pszenicę orane było 30-letnim Ursusem,
czy najnowszym zachodnim traktorem z klimatyzacją , GPS, lodówką i skórzanym siedzeniem, tylko pyta , ile ta mąka kosztuje.

W Polsce drobni rolnicy , kilku- i kilkunastohektarowi , stanowią coś około 90 % i oni raczej nie porywają się na wielkie modernizacje - więc z tych programów modernizacyjnych mało skorzystają, a bez dopłat bezpośrednich dochodowość tych rolników mocno spadnie .

I może o to chodzi , by wykończyć tych rolników - niech jadą za chlebem "na zmywak" do UE!

A wtedy ich ziemię za bezcen będą mogli wykupić zachodni inwestorzy!

Ziemię, a może też i to , co jest trochę głębiej pod warstwą orną!

Nie dajcie się chłopy! Wspomnijcie "Placówkę".
tesa1959 / 2011-04-18 21:54 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Z modernizacją nie można przesadzać : konsument "z miasta
" kupujący mąkę, zwykle nie interesuje się,
czy pole pod pszenicę orane było 30-letnim Ursusem,
czy najnowszym zachodnim traktorem z klimatyzacją , GPS, lodówką
i skórzanym siedzeniem, tylko pyta , ile ta mąka kosztuje.

Al;e bez niej istniejący sprzęt się rozsypie i nie będzie mąki, bo nie będzie czym orać.
W Polsce drobni rolnicy , kilku- i kilkunastohektarowi ,
stanowią coś około 90 % i oni raczej nie porywają się na
wielkie modernizacje

Wielkie może nie, ale coś będą mogli zmodernizować, a może założą coś w rodzaju wspólnoty na sprzęt?
Oszołomowaty / 89.229.238.* / 2011-04-18 22:20
Zanim ten stary Ursus się rozsypie (którego notabene rolnik sam naprawi na podwórku i pojedzie nim dalej) to naprawa klimy i GPS w twoim supernowoczesnym ciągniku z Włoch pociągnie koszty takich trzech ursusów. Znam tojuz z opowiadań rolników na dużych gospodarstwach - już doświadczeń nabrali i coraz częściej kombinują gdzie kupić tego starego Ursusa ....
tesa1959 / 2011-04-18 22:25 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie mam gospodarstwa, więc ciągnik nie jest mi potrzebny, to po pierwsze.
Wcale nie miałam na myśli luksusowych ciągników, to po drugie.
Wiem coś nie coś o pracy na roli, bo pochodzę ze wsi, to po trzecie.
Anonim z manufaktury / 188.125.32.* / 2011-04-19 22:12
...

Nie chodzi o to , czy Pani nie jest potrzebny ciągnik,
tylko o opłacalność produkcji rolnej.

Dopłaty bezpośrednie to żywa gotówka do budżetu rolnika.
Może te pieniądze wydać np. na kształcenie dzieci , czyli inny dowolny cel, w tym oczywiście także na modernizację gospodarstwa, jeśli jest taka potrzeba .

Czyli rolnik ma swobodę "wydania" tych pieniędzy z dopłat bezpośrednich.

Środki na modernizację, jak sama nazwa wskazuje są przyznawane na konkretne przedsięwzięcie .

Z dopłat bezpośrednich korzystają wszyscy rolnicy, którzy złożą wnioski, z dopłat modernizacyjnych tylko niektórzy.

Już teraz są jakieś dziwne procedury przyznawania niektórych środków pomocowych poprzez LOSOWANIE wniosków złożonych przez rolników!

To się nie mieści w mojej, może przyciasnej głowie, że LOSOWANIE ma rozstrzygać o gospodarce!

Jeśli 100 rolników spełnia takie same kryteria i złoży wnioski na dofinansowanie, to okazuje się , że pieniędzy jest tylko dla 20 rolników, bo są jakieś limity, i o tym kto z nich dostanie pomoc, decyduje właśnie losowanie.

To stoi , moim zdaniem, w jawnej sprzeczności z konstytucyjną równością obywateli!

Jak Pani by się czuła, mając , teoretycznie , takie same prawa, jak inni, a mogła z nich skorzystać jedynie pod warunkiem, że Panią wylosują?
tesa1959 / 2011-04-19 22:21 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Przyznaje, że jest to pokrętne i niesprawiedliwe. Dziękuję za wyjaśnienie, ale jest też druga strona medalu. Niektórzy rolnicy koszą raz w roku niezagospodarowane łąki tylko po to, aby dostać dopłaty. Właściwie są to pseudo rolnicy, ale są (mam takiego w rodzinie). Dlatego też wydawało mi się, że lepiej dołożyć na konkretny cel i z tego rozliczać, ale może się mylę.
Anonim z manufaktury / 188.125.32.* / 2011-04-19 22:52
...

To jest chyba w ramach jakiegoś programu rolno-środowiskowego, ale szczegółów, niestety, nie znam.
tesa1959 / 2011-04-19 22:55 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Też nie znam szczegółów, ale nawet w serialu "Ranczo" była o tym mowa, więc coś jest na rzeczy:)
niezalogowany. / 89.73.19.* / 2011-04-18 20:59
kto ma dosyc WPR niech zagłosuje na UPR..... UPR-WiP
taki rym szybko wymyśliłem:)
tesa1959 / 2011-04-18 21:55 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
UPR? Nie chcę, aby ktoś doprowadził do mojej eutanazji.
Oszołomowaty / 89.229.238.* / 2011-04-18 22:24
A tego.. wie już Twój wspaniały minister ile wynosi VAT na żywność..? Bo ostatnio z jakimś przygłupem z PO zaatakowali Błaszczyka i okazało się po czasie ,ze minister rolnictwa w rządzi POsrańców nie wie nawet jak ma opodatkowana zywmnoś ... Wiesz coś o tym czy ta informacja do POmatrixa nie przenikła?
tesa1959 / 2011-04-18 22:30 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jakim prawem przypisujesz mnie do PO i to jeszcze określając mnie w ten niewybredny sposób? Obraziłam Cię czymkolwiek? Nazwałam nieodpowiednio, po chamsku? Nie zgadzam się z Tobą (czytam Twoje posty), ale to nie powód, aby ubliżać. Ja tego nie robię w stosunku do nikogo (poza jednym, jedynym razem i nie pamiętam o kogo to chodziło, ale w tak ohydny sposób komentował nie wpisy ale osobę jednego forumowicza, że nie wytrzymałam). Uspokój się więc.
dgen / 2011-04-18 19:33 / Tysiącznik na forum
sawicki porównując dopłaty zapomniał o jednej rzeczy - dopłaty dla rolnika ze starej UE to tylko "dopłaty" - wg danych UE za ub. rok - dopłaty unijne stanowią aż 50% dochodów rolnika polskiego ! dla polskiego rolnika to więc "być albo nie być".
niech ktoś zaprzeczy / 31.128.25.* / 2011-04-18 20:49
sawicki pawlak kalinowski zalihowski -czerpią profity z BIEDY chłopa

Najnowsze wpisy