Forum Polityka, aktualnościKraj

Schetyna zdecyduje czym Sejm zajmie się przed wyborami

Schetyna zdecyduje czym Sejm zajmie się przed wyborami

Wyświetlaj:
Ceneo / 83.19.80.* / 2011-07-07 11:29
Idealnie byłoby w tej sytuacji oczywistego pata i zmiany priorytetów posłów, gdyby posłowie zajęli się już kampanią wyborczą bez wynagrodzenia za ten czas, na własny koszt..
Cztery posiedzenia Izby na dwa miesiące - oczywiście z głęboką wiarą w to że w tzw. miedzy czasie pracują Komisje [pytanie nad czym i czy warto skoro nic z tego już nie będzie i cała para idzie w gwizdek - nowy Sejm nie jest i nie będzie związany zobowiązaniami Sejmu poprzedniej kadencji].
Odpowiedzialni politycznie Posłowie, w poczuciu dobra wspólnego zrezygnowaliby za ten czas z wynagrodzeń. Estymacja uproszczona:

460[liczba posłów] x 10 tys zł [przeciętne, zaniżone wynagrodzenie mies. posła = 4,6 mln zł

x 2 mies. = 9,2 mln zł

Budżetu to nie uratuje, ale byłoby dowodem odpowiedzialności. Gdyby do tego dołączyć jeszcze Senat,
plus uwzględnić spadek kosztów funkcjonowania, przejazdów [po co jeżdzić do Warszawy]

Kampanię wyborczą niech partie polityczne i kandydaci na posłów prowadzą za własne pieniądze. W obecnym kształcie jest to nieformalne subsydiowanie partii posiadających reprezentację parlamentarną.
Pani Marszałku!!! Odważy się Pan zgłosić taki projekt. Nie,nie, ja tylko żartowałem.....

szerzej o polskie partiokracji na:

www.frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
ROSHFOR / 83.24.207.* / 2011-07-07 11:28
Ja za bardzo nie rozumiem dlaczego sejm w wakacje ma wolne? Niech sobie urlopy biorą w ciągu całego roku.
tesa1959 / 2011-07-07 11:33 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Mają takie samo do urlopów w okresie wakacji, jak wszyscy inni. Chciałbyś, aby cokolwiek uchwalono przy niepełnej obsadzie np. braku 1/3 z opozycji?
już się cieszę / 178.37.134.* / 2011-07-07 09:57
Brak działalności Sejmu po katastrofie udowodnił,że Sejm mógłby debatować tylko 2m-ce w roku bez szkody a nawet z korzyścią dla obywateli.

Najnowsze wpisy