Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ściągalność podatku VAT nadal słaba w UE. Zobacz, jak wypada Polska

Ściągalność podatku VAT nadal słaba w UE. Zobacz, jak wypada Polska

Wyświetlaj:
antymanipulantka / 91.215.34.* / 2015-09-07 12:51
Gdyby u nas ograniczyli szarą strefę musieli by zmienić prawo chroniące szaraków i wielkie koncerny a tego nie zrobią. Bo było by wielkie bezrobocie .
Lepiej podnieść podatki i nie egzekwować ich w szarej strefie a płacący niech plajtują bo konkurować się nie da, do tego nie zgodności materiałowe z przepisami np w budowlance , to dotyczy większości branż.
Jeżeli od każdej zarobionej w pocie czoła, z wielkim ryzykiem złotówki trzeba oddać 75 groszy to jak się ma rozwijać gospodarka,PKB ? to i tak cud że jest jak jest i to głównie zasługa małych i średnich firemek. Szara strefa jest wszędzie nawet urzędnicy skarbowi z niej korzystają to jak ma być inaczej ?
W Polsce jedynymi którzy za wszystko ponoszą odpowiedzialność sa podatnicy i nikt inny. Reszta jest chroniona prawem
nori / 77.253.176.* / 2015-09-06 13:53
wezcie się za chińczyków robiących u nas "złote interesy",zobaczycie jak wam się dziura zapełni!
edekodkredek / 95.160.16.* / 2015-09-05 14:51
vat to wydumany przeżytek, wprowadzić podatek obrotowy od każdej faktury, bez ulg i po kłopocie
sonomro / 176.97.81.* / 2015-09-05 13:47
Tle się mówi że Polska jest najbardziej okradana w podatku VAT i ic nie robi rząd żeby tą sytuację zatrzymać i ścigać nie uczciwych ludzi którzy lukę VAT-u wykorzystują żeby nie płacić VAT-u rocznie na 35 miliardów jest okradana to są olbrzymie pieniądze których nie płacą przedsiębiorcy najbogatsi i dla tego są milionerami a rząd im idzie na rekę i przymyka oko zamiast tą lukę zlikwidować żeby te pieniądze zostawały w kraju
m-53 / 213.108.152.* / 2015-09-05 12:38
Nasze urzędy skarbowe wykazują się niesłychaną ostrością w stosunku do... małych podatników.
- 20 sierpnia wysłałem deklarację VAT na 6.500 i wpłaciłem 5000 (termin VAT to 25 dzień miesiąca)
- 31 sierpnia wpłaciłem pozostałe 1.500

Już 28 sierpnia US wystosował do mnie nieprzyjemnie brzmiące pismo, (otrzymałem je 02.09) wzywające, straszące i grożące. Oczywiście naliczono koszty upomnienia w wysokości 11,60. Oraz odsetki w wysokości 1 PLN.

Urzędnik się "wykazał", "zapunktował u szefostwa. Statystyka wykazała aktywność na polu...

Ciekawe skąd się bierze dziura w wysokości 40 miliardów przy takiej sprawności i aktywności systemu.
ziaj / 87.99.1.* / 2015-09-06 00:14
"wysłałem deklarację VAT" - było nie wysyłać, tylko powiększać dziurę... :P

Najnowsze wpisy