Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Sejm będzie głosował ws. odrzucenia ustawy o lasach

Sejm będzie głosował ws. odrzucenia ustawy o lasach

Wyświetlaj:
No cóż / 83.6.92.* / 2016-04-13 00:47
Unia Europejska (czyt. Niemcy) będzie zawiedziona.
etc. / 194.165.48.* / 2016-04-13 14:07
Już jest. Nawet Greenpeace'u nie zawahali się użyć widząc, że staramy się konkurować z Niemcami w zakresie gospodarki leśnej (Puszcza Białowieska) oraz na szlakach wodnych (Odra kontra Łaba). Przecież dbając o własny, narodowy interes stwarzamy zagrożenie dla niemieckiej gospodarki, która nie będzie już tak konkurencyjna. Dziwię się Polakom którzy tego nie dostrzegają i pozwalają sobą tak łatwo manipulować.
Zapora / 31.178.71.* / 2016-04-13 00:41
Lasy Państwowe funkcjonują w ten sposób, że wycinanych drzew jest zawsze mniej niż nasadzeń. Lasów w Polsce przybywa a nie ubywa. Co roku leśnicy w Polsce sadzą 500 mln nowych drzew. Przed wojną wycinano więcej niż sadzono, ale teraz jest inaczej. W czasie wojny polskie lasy bardzo ucierpiały. W 1945 roku lesistość kraju wynosiła tylko 21% a teraz wynosi już 29%. Po wojnie przez długie lata Polacy własnoręcznie odnawiali drzewostan w polskich lasach. Podstawą prac zalesieniowych jest „Krajowy program zwiększania lesistości”, zakładający wzrost lesistości do 30% w 2020 r. i do 33% w 2050 r. Lasy Polski są bogate w rośliny, zwierzęta i grzyby. Żyje w nich 65% ogółu gatunków zwierząt. Lasy stanowią blisko jedną trzecią powierzchni kraju i są dobrem narodowym wszystkich Polaków. Pozdrawiam
KArol1223 / 89.78.101.* / 2016-04-13 02:44
Człowieku, nikt Ci nie broni kupić sobie własnego lasu ; ) Sam posiadam około 7 ha lasu i rządowi od tego wara ; )
Ak787 / 77.254.200.* / 2016-04-13 00:36
Ja nie rozumiem pis chce aby lasy nalezaly do panstwa czyli nas wszystkich chcecie zeby cudzoziemcy dosc ze przejeli banki firmy to jeszcze przejeli ziemie i lasy o co wam chodzi chcecie byc parobkami we wlasnym kraju
Aaa13 / 5.173.135.* / 2016-04-13 12:32
Własność prywatna, to własność prywatna i państwo nie powinno się wtrącać do tego za ile i komu właściciel chcę ją sprzedać albo kupić. Zgodnie z tą ustawą ja będąc Polakiem nie mam prawa do kupna prywatnego lasu, a przy sprzedaży państwo ma prawo powiedzieć, że właściciel może dostać tyle kasy, ile oni mu zechcą zapłacić i zagrabić prywatną ziemię za grosze lub za darmola. Czy tak ma wyglądać u nas poszanowanie własności prywatnej? Czy mieszkaniec miasta bez wykształcenia rolniczego nie jest Polakiem? Ta ustawa łamie Konstytucyjne prawa do wolności i własności.
Warszyc / 31.178.71.* / 2016-04-13 00:04
We wszystkich krajach UE ziemia rolna i grunty leśne są chronione przeróżnymi rygorystycznymi przepisami. Dla przykładu obcokrajowiec chcący kupić ziemię rolną w Danii musi się pozbyć całej swojej ziemi w innych krajach i na stałe osiąść w Danii a to jest tylko jeden z wielu wymogów, które musi spełnić. Jeśli chcesz kupić ziemię rolną we Francji musisz spełnić szereg rygorystycznych wymogów co w praktyce uniemożliwia ci ten zakup, bo rolni francuski jest zawsze uprzywilejowany. U nas miałaby być wolna amerykanka i róbta co chceta? Mało afer było w latach 90' ktoś chce kontynuować wyprzedaż majątku narodowego? Taki choooj! We wszystkich poważnych krajach unii ziemia rolna i lasy (dobro narodowe) są chronione przez prawo i u nas będzie podobnie tym bardziej, że już 1 maja kończy się 12 letni okres ochronny na zakup ziemie rolnej i gruntów leśnych przez cudzoziemców.
maga1110 / 94.40.64.* / 2016-04-13 15:34
zgoda ale niech i u nas sprzedaż lasu czy ziemi będzie obwarowana przepisami i warunkami a nie całkowity zakaz sprzedaży (jeśli chodzi o ziemię) a przepraszam oprócz kościołowi albo możliwość sprzedaży za psi pieniądz bo skarb państwa na pewno nie zaproponuje przyzwoitej ceny za las
siwy280 / 213.155.191.* / 2016-04-13 10:41
Diaspora w NY się niecierpliwi, 5 lat temu ktoś im obiecał załatwienie tzw roszczeń a teraz już nawet nie jest prezydentem
Tubylec / 89.68.132.* / 2016-04-13 00:02
Złodzieje mają pieniądze i nie mają jak ich uprać...
z656 / 213.199.253.* / 2016-04-13 00:00
Co znowu nad ranem wymyślą?
Kokli / 31.174.109.* / 2016-04-12 23:49
Tak po winno być ziemia należy do narodu ,to przecież nie uwłaszczenie
Drwal on line / 83.10.99.* / 2016-04-12 23:45
Lasy Państwowe to dopiero jeden wielki przekręt. Takie wały jak kręcą leśnicy to chyba nikt nigdy nie kręcił - wiem co mówię.
zubel / 193.93.68.* / 2016-04-13 02:28
Jeżeli wiesz ,to napisz. Wszyscy chętnie się z tym zapoznają. Straż leśna ,prokurator chyba też.
idzi122 / 83.26.55.* / 2016-04-13 00:17
Jeśli wiesz o przekrętach w lasach to zgłoś to prokuraturze. Myślę ,że chętnie pod nowa władza podejmie trop, Nie obawiaj się przecież "wiesz co mówisz" choć osobiście to śmiem twierdzić, że bladego pojęcia nie masz o czym piszesz. Nie czytaj Wyborczej
as440 / 95.160.159.* / 2016-04-12 23:32
Ochrona polskich lasów to bardzo dobry pomysł. Ten wściekły opór jest jedynie dowodem jaka jest skala planowanych przekrętów w tym zakresie. Szok, że w tyle przekręciarzy jest u Kukiza. Co w tym złego, że państwo powiększa powierzchnię lasów państwowych. Już w Brazylii PLP dostaje nagrody za najlepszą na świecie gospodarkę leśną, a komuś to nie pasuje. Chodząc na grzyby widać, że tam gdzie lasy państwowe to oczyszczone, podorane ppoż., odpowiednio przycięte drzewostan zdrowy, drogi utrzymane. Tam gdzie prywatne, syf i malaria. Nikt nic nie robi tylko się modli żeby trochę z oprysków poleciało w te stronę. Kiedy właściciele lasów prywatnych zaczną płacić kary za zagrożenie pożarem i rozprzestrzenianie chorób i szkodników przez brak wymaganych oprysków.
SENIORKA / 94.254.238.* / 2016-04-13 00:34
Trójmiejski Park Krajobrazowy wycinka była wilka miejscami nie przpomona lasu .A opryskow zero robactwa pełno brud smieci ,alejki rozjechane traktorami nawet miejscami spacerkiem zle sie chodzi po bruzdach jak na polu.Kiedyś na grzybki chetnie sie szło teraz nie ma po co cała darń zryta a do tego całe zgraje na roweraqch rozjeżdzaja skarpy .Mało tego ludzie z psami zrobili z lasu normalna sralnie .A tak niedawno las był piekny z maluszkami wózkiem pospacerowac w ciszy poprostu szkoda
sdsds / 78.88.114.* / 2016-04-12 23:55
Czyli według ciebie jeśli mam las i chcę go sprzedać to od razu robię przekręt? A nie po prostu że chcę sprzedać po najlepszej cenie. To tak jakby twój samochód miał prawo odkupić pewnie po najniższej cenie też byś się cieszył?
cghfchg / 94.254.209.* / 2016-04-12 23:52
Ano chociażby to w tym złego że jak mam swój prywatny las to chcę go sprzedać komu chcę a nawet jak państwo dostanie prawo pierwokupu a cena mnie nie zadowoli to się mam prawo wycofać. A tu propozycja jaka? Poczytaj jeszcze raz.
a747 / 88.156.133.* / 2016-04-12 23:26
Żeby Szyszko miał co wycinać, bleeeee
Zapora / 31.178.71.* / 2016-04-13 00:34
Lasy Państwowe funkcjonują w ten sposób, że wycinanych drzew jest zawsze mniej niż nasadzeń. Lasów w Polsce przybywa a nie ubywa. Co roku leśnicy w Polsce sadzą 500 mln nowych drzew. Przed wojną wycinano więcej niż sadzono, ale teraz jest inaczej. W czasie wojny polskie lasy bardzo ucierpiały. W 1945 roku lesistość kraju wynosiła tylko 21% a teraz wynosi już 29%. Po wojnie przez długie lata Polacy własnoręcznie odnawiali drzewostan w polskich lasach. Podstawą prac zalesieniowych jest „Krajowy program zwiększania lesistości”, zakładający wzrost lesistości do 30% w 2020 r. i do 33% w 2050 r. Lasy Polski są bogate w rośliny, zwierzęta i grzyby. Żyje w nich 65% ogółu gatunków zwierząt. Lasy stanowią blisko jedną trzecią powierzchni kraju i są dobrem narodowym wszystkich Polaków.
Pit121212 / 79.163.200.* / 2016-04-13 08:51
Przez tą "ekologiczną" gospodarkę lasów państwowych nasz przemysł przestał kupować polskie drewno bo stało się za drogie, w praktyce leśnicy sprzedają na aukcjach ograniczoną planowaniem ilość drewna temu kto da więcej, z reguły to klienci zachodni gdzie produkują droższe, lepsze meble z parę razy wyższą marżą niż nasze tanie sieciówki. Zamiast mieć stałe bliskie źródło drewna krajowy przemysł meblarski musi ściągać tańsze drewno z Białorusi i Rosji. Ta "ochrona polskich lasów" w praktyce tworzy klientów na drewno zza wschodniej granicy. Nasi producenci mebli drewnianych i drewnopochodnych to głównie tania masówka. Tylko dzięki cenie transportu i cłom nie wyeliminowała ich Azja.
Lasy mają służyć społeczeństwu, jego gospodarce. Przyroda da sobie bez nas radę, bez przesady z tą ochroną. Klimat zawsze się zmieniał, gatunki ewoluowały, ginęły i wykształcały się nowe. Przyszedł i odszedł lądolód.
Dzisiaj jest realny interes producentów i zatrudnionych tam ludzi a nie jakieś abstrakcyjne dobro "lasów państwowych". Komuś bez pracy na nic takie lasy.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy