Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Sejm dał dodatkowe pieniądze na ratownictwo, budowę kościoła i dla IPN-u

Sejm dał dodatkowe pieniądze na ratownictwo, budowę kościoła i dla IPN-u

Wyświetlaj:
1e / 134.146.212.* / 2006-02-21 11:56
i nikt się nie burzy... :)
3 miliony kosztowała ekspozycja polska na 4 dniowych targach w Norymberdze.. też spox... przecież to nie ich pieniądze.. a moje ....
carlos / 81.190.59.* / 2006-02-19 08:06
Szkoda tylko,że w tym artykółe nie wspomniano,że dużo kasy z budrzetu poszło na budowę dróg i obwodnic miast i na jeszcze wiele ważnych spraw. A co do światyni to pieniądze wydane zostaną na budowę 3-ch muzeów o tematyce histrorycznej i ,że zostaną uruchomione dopiero wtedy gdy zostanie uchwalona i wprowadzona w życie odpowiednia ustawa. a nadzór nad tymi muzeami ma mieć państwo a nie kościół.
tina / 80.53.129.* / 2006-03-03 13:41
nadzór ma mieć państwo tylko po to by czarni bez skrupułów czerpali kasę państwową
Marta B / 81.190.149.* / 2006-02-18 18:04
A śmiertelnie chore dzieci w hospicjach umierają...... Na IPN i kościół. Są to najgłupiej wydane pieniądze . Ciekawi mnie , ile cegiełek na kościół wykupił każdy z głosujących za . To na początek . A co będzie dalej? Czarni sutannowi wiedzą , kiedy wydusić , Póżniej kasa będzie pusta , a emeryci i renciści nie zasponsorują wszystkiego ze swoich podatków , bo młodzi pouciekali za granicę.
Elka / 83.238.171.* / 2006-02-18 17:09
Nie myślałam, że to takie cwaniaki, wiedzą, że tu są bezkarni i tylko Bóg Ich osądzi, bo historia to pestka, już teraz się podlizują budową świątyni, by mieć łagodny wyrok.Główki pracują !
oburzona / 83.238.171.* / 2006-02-18 17:05
W naszym biednym kraju jedynie słuszny wydaje mi się wydatek na ratownictwo.Skandalem jest przeznaczanie tyle pieniędzy na IPN i świątynię.Co biednym ludziom da, że iluś kapusiów, sprzedawczyków czy zbrodniaży zostanie ujawnionych ( do karania pozostaje niewielu),a kościołów mamy pod dostatkiem ( u mnie na wsi 700 mieszkańców w tym niemowlęta i starcy właśnie wybudowano nowy kościół).Jest tyle biedy, że nawet miliardy nie starczą by załatać te dziury.Może lepiej wybudować mieszkania, nowe miejsca pracy?Opatrzność Boża o nas zapomniała kiedy wybieraliśmy ten parlament !!!
Jeszcze katolik cieniutki / 83.21.34.* / 2006-02-18 16:49
Czy posłowie daliby choś 100 złotych gdyby to szło z ich kieszeni? mam duże wątpliwości. A tak naprawdę to chyba jesteśmy jedynym krajem, który za tak duże oieniądze buduje miejsca pracy wyłacznie księzom. Proszę się zastanowić ilu księzy będzie tam pracowało? 15 może 20 plus oraganista. Budujemy kościoły, a czy nie jest domem bożym ludzkie ciało. przecież w nas mieszka Pan Bóg i co?
Księza się nie przejmują tym że ciało kloszarda, oberwanego i głodnego to też dom boży? Ludzie zastanówcie się na pazernością naszego kościoła.
j-23 / 212.14.49.* / 2006-02-18 10:42
No cóż. To dopiero początek reform, a Wy marudzicie. Będzie lepiej (weselej).
Ja już się rozglądam gdzie przenieść firmę. Cypr, Łotwa?? Zobaczymy.
ssol / 212.2.99.* / 2006-02-18 14:04
Zgadzam się z Tobą. Ja już znalazłem miejsce na nową siedzibę firmy-Bratysława ;-) Tzreba stąd zmykać czym prędzej bo niedługo kościół będzie walczył o swoje ziemie, a jak pamiętamy troszke ich miał. Poza tym ten nowy system kierowania państwa mi się nie podoba - kierowanie przez radio. Panie Rydzyk, panowie Kaczory i tam podobne stworzonka - dziekujemy za możliwości rozwoju ;-)
e-ja / 195.205.11.* / 2006-02-18 19:31
O jakie ziemie? Przecież w rekompensacie powstał Funusz Fościelny finansowany z budżetu, oczywiście oprócz zwróconych ziem. Finansujemy też uczelnie kościelne, katechetów i co jeszcze mamy im oddać.
dy / 83.27.2.* / 2006-02-18 10:37
Opatrzność Boża nad nami nie czuwa skoro pozwala na takie marnotrawstwo!!!!!!
czemu z diet poselskich nie budują tych kościołow????
szotland / 213.238.114.* / 2006-02-18 09:02
macie to co chcieliscie a to jesze nie koniecdotacji przez spoleczenstwo proponuje zbieranie podpisow pod ta ustawe odnosnie kosciola i pod trybunal konstutycyjny ja nie wyrazam zgody zeby za moje podatki budowac jeszcze jedno sanktuarium te pieniacze przeznaczyc na ratownictwo 20 mlionow niech zabiora prezydentowi i sejmowi
rychu / 83.25.73.* / 2006-02-18 08:53
Namawiam i organizuje dla swoich synów dobrze wykształconych i mających niezłą prace na wyjazd za granicę. jest to dla mnie bardzo bardzo przykre, lecz nie widze dla nich miejsca w moim ukochanym kraju gdzie rządzi obłuda cwaniactwo i brak poszanowania do prawa.
TrAh / 84.205.223.* / 2006-02-17 22:18
Jestem młodym wykształconym człowiekiem, który chce tylko uczciwie pracować na godne życie, ale widzę ze smutkiem, że w mojej ukochanej ojczyźnie za którą ginęli moi pradziadowie nigdy nie spełnią się te proste marzenia. Politycy co 4 lata obiecują zmiany i reformy , a następnie przez kolejne lata rządów kombinują, kradną i zmieniają prawo dla własnych potrzeb. Obecni rządzący z pomocą odszczepieńca w sutannie, są na tyle perfidni ze w swoje gry polityczne i zabiegi propagandowe wciągnęli wiarę i kościół katolicki, jestem pewny, że nie wniknie z tego nic dobrego.
tej / 83.8.246.* / 2006-02-18 08:55
Konkordat był anachronizmem.
Wpuszczono lisa do kurnika.
krzysztof wietnam / 203.160.1.* / 2006-02-17 20:00
no tak na ratownicwo medyczne , natomiast pozostale zupelnie zbedne a moze nawet chore.
fqrwiony / 83.26.221.* / 2006-02-17 16:40
Fajnie - to mamy jawne i świadome łamanie prawa w parlamencie. Cóż, może żonglować prawem prezydent, ministrowie, towarzysz prezes IV RP, to mogą i wybrańcy narodu. Smutno, że i pseudo-liberalni pajace czują obrażeni w swojej religijności. Jedyna nadzieja, ze episkopat nie przyjmie tego złodziejskiego łupu.
Wapniak / 83.28.124.* / 2006-02-17 16:12
Dałem temu nie raz wyraz, ale teraz mnie tylko po prostu szlag trafia... Z ratownictwem mogę się zgodzić choć nie mam pewności co do rozsądnego zagospodarowania tych pieniędzy ale ta cała reszta jest nie do zniesienia. Niech się naród powybija ze złości a potem zafunduje pogrzeby w tej Świątyni Opatrzności Lustracyjnej... Brawo.
Od bardzo dawna przestałem mieć złudzenia i całe szczęście. Szkoda mi tylko młodych. Tych wszystkich gorących dyskutantów na tym portalu, którzy mają jakieś twórcze hura pomysły...
Zaczynam się jak nigdy, bać... o siebie już jak najmniej.
Pozdrawiam i z P. Bogiem...
Krzysztof / 83.18.243.* / 2006-02-18 11:38
Ci co mają głowę do interesów to i w Polsce zrobili majątek i mają się nieźle panie Wapniak.
Ci co nie mają to skowyczą na forum, a twórcze pomysły to 3 razy 15, zlikwidowanie ZUSu czy płacy minimalnej. W przyszłości to pewnie by trzeba jeszcze zrzutkę na nich zrobić bo i tak by cienko przędli.
real / 81.219.244.* / 2006-02-18 17:47
Tylko widzi Pan, ci co mają głowę do interesów i w Polsce robią majątek, to nazywa się ich jak?? Po prostu - ZŁODZIEJE !!!! Bo przecież to niemożliwe, żeby teraz uczciwie można było zarabiać duże pieniądze. Bo w Polsce teraz modne jest - bieda, nieudacznictwo, głupota, nietolerancja, nawet nieuctwo (np. nieznajomość języków obcych). To jest TRENDY, bo taką opcję lansuje obecny rząd. Zamiast dofinansować naukę, nowoczesne technologie, tworzyć przyjazny wizerunek Polski na arenie międzynarodowej, aby zachęcić inwestorów zagranicznych, to rząd i prezydent lansują homofobię, ksenofobię, nietolerancję, klerykalizm, a kasę podatników przekazują na składkę na ŚOB, becikowe, i inne wyjątkowo pro rozwojowe cele. Oby tak dalej, a po roku znowu spotkamy się przy urnach, z niezmiennym pytaniem - w co się bawić, w co się bawić??
Sabre / 2006-02-17 14:44 / Tysiącznik na forum
W niedalekiej przyszlosci, w gabinecie I Sekretarza POP PiS
- Niech bedzie pochwalony Bracie Sekretarzu.
- Na wieki wiekow Pacaniak, na wieki wiekow. Zblizcie sie i ukleknijcie sobie wygodnie.
- ....
- Na obu kolanach Pacaniak!!! Wiecie ze nie lubie prowizorki. Co to ma byc? Wydaje sie wam ze jestescie na biezni w blokach startowych. Jak to w ogole wyglada? Pogiety jakis, powykrzywiany. Czy tak wyglada obywatel uradowany tym ze zyje w IV RP?
- Pokornie prosze o wybaczenie Bracie Sekretarzu.
- No dobrze juz dobrze. I przestancie lizac mnie po butach. To obrzydliwe. Wystarczy delikatne musniecie wargami.
Taaaak..... Powiedzcie mi Pacaniak co to jest pluralizm polityczny.
- To jest ten...no.... no ten...
- No ?
- .... no chyba nie wiem. Prosze o wybaczenie Bracie Sekretarzu.
- Nie przejmujcie sie Pacaniak. To nawet dobrze o was swiadczy ze nie wiecie. Jestescie lojalnym obywatelem IV RP i NIE POWINNISCIE wiedziec takich rzeczy.
Otoz - pluralizm polityczny polega na tym ze w danym kraju dziala KILKA partii politycznych.
- O Jezusie Nazarenski !!!
- Rozumiem Pacaniak, wasze zaskoczenie. Zgadzam sie, to historyczna anomalia, by nie powiedziec dewiacja. Coz, swiat nie jest idealny i nie wszystkim narodom dane jest zazywac szczescia i dobrobytu jakie zapewnila wam nasza IV RP. To bardzo przykre.
- Ale w telewizji nic o tym nie mowili.
- W telewizji nie mowia o wszystkim, Pacaniak. W przeciwnym razie kiedy emitowaliby tak uwielbiane przez ludnosc programy jak codzienne 2-godzinne recytacje dziel zebranych Jaroslawa Kaczynskiego. Kiedy moglibyscie zobaczyc nieustajacy festiwal piesni partyjnych i patriotycznych. A transmisje z obrad gminnych, powiatowych, wojewodzkich i centralnych organow naszej partii. Musimy wybierac to co NAJWAZNIEJSZE. Ot co.
- Rozumiem.
- W zwiazku z atakami propagandowymi prowadzonymi przez okreslone liberalne kola na Zachodzie, Partia nasza postanowila wprowadzic w kraju pluralizm polityczny.
- ???
- Jak sie nazywacie Pacaniak?
- No... Pacaniak.
- A tak. Na "P". Czekajcie, czekajcie ..... Mam. Zostaliscie oddelegowani do partii "Prawo i Uczciwosc". Na szeregowego czlonka.
- Jak to? Przeciez juz 10 lat temu zlozylem podanie o zapisanie do PiS i od tego czasu zgodnie ze statutem co miesiac place skladki!
- Pacaniak, czy wy moze wypominacie Partii te marne 25% waszych poborow?! Tak sie odwdzieczacie za dobro jakie wyswiadcza Partia Wam i waszej rodzinie.
- Ale bron Boze Bracie sekretarzu. Niech mnie reka Boska broni. Tylko dlaczego mam teraz nalezec do innej partii?
- Bo tak zdecydowala Partia, Pacaniak. Musimy sprawdzic wasza postawe, lojalnosc. Te 10 lat nie bardzo przyblizylo was do zaszczytu jakim jest bycie czlonkiem Partii. Musicie sie bardziej starac.
- A dlaczego akurat do "Prawo i Uczciwosc"?
- Z rozdzielnika Pacaniak. Patrzcie tutaj:
A-H - "Sprawiedliwosc i Pracowitosc"
I-M - "Poboznosc i Lojalnosc"
N-Q - "Prawo i Uczciwosc"
R-z - "Braterstwo i Posluszenstwo"
A wy jestescie na "P". Skladki na nowa partie bedziemy sciagac wam z pensji. 25%.
- A te na PiS?
- Tak jak do tej pory. Chyba nie chcecie stracic 10 lat okresu kandydackiego??? No i corocznego przydzialu worka kartofli i 10kg cebuli na zime? Partia dba o was jak o syna rodzonego, a wy co? Chyba nie jestescie liberalnym egoista!!!.
- No chyba nie jestem...
- Bardzo dobrze. To idzcie juz. ...Aha jeszcze jedno. Dzwonili z personalnego ze jeszcze nie odebraliscie ostatniego numeru miesiecznika "Zycie Partii i IV RP". Zgloscie sie natychmiast.
-....
- Nie musicie lapac sie za portfel, Pacaniak :-). Te 100PLN juz sciagnelismy wam z pensji. Idzcie z Bogiem. Niech wam Maryja blogoslawi.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy