Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Sejm ograniczył budowę hipermarketów

Sejm ograniczył budowę hipermarketów

Money.pl / 2007-05-11 08:55
Komentarze do wiadomości: Sejm ograniczył budowę hipermarketów.
Wyświetlaj:
zapi / 2007-05-11 08:55 / Bywalec forum
A może tak rynek decydowałby?

Tydzień temu poszedłem do osiedlowego sklepu po masło i przy okazji postanowiłem kupić czekoladę oraz dwa banany (b. dobre a propos). Pani w sklepiku wyłożyła wszystko na ladę i podliczyła na kasie. Kwota, jaką musiałem zapłacić była ok 30 % wyższa, od kwoty jaką musiałbym zapłącić w supermarkecie. Ale to nie jest aż tak istotne (ponieważ zaoszczędziłem w tym momencie ok 20 min). Pani zostawiła to masło, czekoladę oraz banany na ladzie i poszła usiąść na stołek. Nadmienię, iz było wtedy dosyć ciepło, a ja nie miałem do czego schować zakupów. "

Wniosek jest prosty: właściciele małych sklepików sami sobie są winni.

Myślę, że była to moja ostatnia wiozyta w tym sklepiku osiedlowym
radziej / 2007-05-11 18:27 / Bywalec forum
sprostowanie? myślę, że z tą marżą przesadziłeś i nie przepłaciłeś aż tyle, pewnie banany były cięższe w sklepiku niż w markecie, następnym razem kup jednego banana i będziesz miał 15% w kieszeni. po drugie, noś ze sobą koszyk z wikliny (taki wielkanocny na jajeczka tylko większy rozmiarem) albo torbę z materiału, to zaoszczędzisz środowisku, a pani w sklepiku dodatkowych kosztów. po trzecie, jak jest bardzo ciepło, to kup u pani 3 piwa i dwa duze soki w kartonie i lody, to sklepik więcej zarobi (a siateczka się zapewne znajdzie jak rączek zabraknie). po czwarte, jak zazdrościsz pani stołka to noś ze sobą swój i też sobie usiądź, albo po turecku na podłogę klepnij. po piąte, ta pani zapewne była tylko ekspedientką, więc być może właściciel nawet nie wiedział, że nie podała Ci siateczki za 2gr, poskarż się to pani dostanie od szefa naganę. po kolejne, jak potrzebujesz pomocy to trzeba otworzyć paszczę i zapytać czy pani zrobi ci przysługę i ofiaruje siateczkę (może ona ma nastawienie proekologiczne), po kolejne - myślę, że faktycznie była to twoja ostatnia wizyta w sklepiku osiedlowym, bo z zagadnień gospodarczych wiedzy nie posiadasz, dla ludzi wyrozumiały nie jesteś, działalności własnej nigdy nie prowadziłeś, zrozumienia w tobie brak, i jesteś zwolennikiem wielkopowierzchniowych chlewni, z których darmowe siateczki (jedna na masełko, druga na bananki, a trzecia na czoko) można wynosić całymi kieszeniami, bo pewnie w domu się przydadzą jako wkład do śmietniczka (bardzo ekonomiczne rozwiązanie godne pogardy). po kolejne, dobre chociaż były te banany?
J u s t y n a / 83.18.71.* / 2007-08-01 11:43
cyt. "w domu się przydadzą jako wkład do śmietniczka (bardzo ekonomiczne rozwiązanie godne pogardy)"

oczywiście ze to ekonomiczne zamiast kupować specjalnie worki do śmietnika tylko dlaczego pogarda jeśli się wykorzystuje te torby ponownie. nadmienię, że z hipermarketu nie biorę toreb na zapas, tylko tyle, ile potrzebuję do zabrania zakupów.
Obserwator! / 89.76.195.* / 2007-05-11 15:24
Prowadziłem kiedyś (obecnie jestem emerytem) mały sklepik żywnościowy i wiem ile trzeba włożyć serca i pracy w sprawne funkcjonowanie takiego organizmu. To co pisze "zapi" o ich funkcjonowaniu to wieruntna bzdura. Właściciel takiego sklepu wyjątkowo starannie obsługuje klientów. A jeśli (w co wątpię) coś takiego sie zdarzyło - no to jest wyjątek, który potwierdza regułę. Przypuszczam, iż ta notatka to czym niuczciwej konkurencji. Natomiast problem cen rzeczywiście istnieje. Poprostu mały przedsiębiorca ma niestety dużo wyższe koszty stałe - i to jest niewyobrażalnie trudno zmienić. Pozdrawiam właścicieli małych sklepików i ich kientów.
klient / 83.5.99.* / 2007-05-11 23:18
Hipermarket ma na pewno większe koszty stałe od małego sklepiku. Mniejszy jest jednak ich procentowy udział w kosztach ogólnych. Nikt nie wątpi, że praca właściciela małego sklepiku jest ciężka - sam musi robić to co w dużym sklepie robi armia specjalistów: wybierać towar, sprzedawać i pilnować bilansu. Dla kupującego liczy się jednak efekt - jakość i cena towaru oraz kultura obsługi.
El Presidente / 212.244.73.* / 2007-05-11 09:25
A teraz drogie dzieci, widzicie do czego służy SejmRP - do działań ustawodawczych zmierzających do ochrony interesów, w których mieli, mają lub będą mieć swoje udziały posłowie danej kadencji.
Obserwator! / 89.76.195.* / 2007-05-11 15:27
Udziały w małych sklepikach? A bodaj Cię pokręciło drogi El Presidente!
El Presidente / 212.244.73.* / 2007-05-11 16:51
Za życzenia dziękuję, wzajemnie! Przeczytaj uważnie treść artykułu i odnajdź kto lobbował za ustawą?!
yes / 83.21.235.* / 2007-05-11 09:15
Nie kupujcie w slklepach Lewiatan
luka77 / 83.25.85.* / 2007-05-12 11:18
napisz gdzie pracujesz może też tam nikt nie pójdzie i będziesz inaczej pisał - trochę rozumu,zawsze za każdą firmą ktoś jest ale ludzie muszą pracować, dobrze byłoby za większe pieniądze i to jest największy problem , jesteś cwaniak więc napisz coś na ten temat.
notojatez / 136.173.162.* / 2007-05-11 14:05
Przylaczam sie do apelu. Moja noga tam nie postanie!
pchelek / 2007-05-11 14:51 / Tysiącznik na forum
trza to w internet puscic jak "łańcuszek" - za tydzien cala Polska sie przylaczy
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy