Forum Polityka, aktualnościKraj

Sejm z gejem i transseksualistą będzie inny. Czy lepszy?

Sejm z gejem i transseksualistą będzie inny. Czy lepszy?

Wyświetlaj:
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 82.177.194.* / 2011-11-10 13:42
Bydło i zezwierzęcnie. na szczesnie upadke jest bliko. arabowie przyjdą i robią z nimi porzadek, tak jak to juz nie raz w historii bywało. nie takie imperia padały, jak tylko zaczeła sie degrengolada i homoniewiadmo stało sie normlane.
ździcho / 178.42.45.* / 2011-11-10 14:35
... i nowocześnie, dwudziestopierwszowiecznie, zachodnio, amerykańsko...
psy-chol / 109.125.33.* / 2011-11-09 13:10
Jeśli ma być sprawiedliwie, to w Polsce jest około tysiąca mniejszości. Proponuję zwiększyć ilość parlamentarzystów do tysiąca , żeby pomieścić wszystkich.
Pozostaje kwestią dyskusyjną czy przyznać jakiś mandat większości ?
Wydaje mi się że nie ! Bo po co ?
jot-24 / 109.125.33.* / 2011-11-09 12:53
Jeśli do sejmu wybierają za sposób zaspokajania potrzeb seksualnych czy też za zaburzenia psychiczne albo inne zachowania odstające od przyjętych za normalne to taki naród sam się unicestwia. Wojny już tu nie trzeba.
Pozostaje tylko pytanie : do czego tak w ogóle jest ten sejm potrzebny , i komu ?
młoda, pyskata / 77.255.225.* / 2011-11-09 08:55
Oczywiście, ze będzie lepszy, bo tolerancyjny i bezstronny. Płeć, orientacja i obyczajowość to są prywatne, intymne sprawy tych ludzi. Transseksualista, homoseksualista czy rastaman ma prawo być posłem, senatorem, premierem, głową państwa. Czym heteroseksualni ich przewyższają? Niczym. Chodzą po burdelach, do klubów za tańcami na rurze itp. To nie są dewiacje przypadkiem? Mamy XXI wiek tak jak reszta świata dookoła. Pobudkaaaa!!!
rembert2 / 2011-11-09 08:42 / Tysiącznik na forum
A gupi Zachod zarzucal nam ciemnote i zacofanie-my przedstawicielom innych orientacji dajemy immunitet i dobra kase ,niech pala maryche za pieniadze podatnikow,a co-wsrod baranow to i kaczor krolem
młoda, pyskata / 213.146.55.* / 2011-11-09 00:00
Panie Chochołowski, pan przeleżałeś pod lodem od roku 500 n.e., kiedy to takich, których pan tutaj piętnujesz palono na stosie. Teraz mamy rok 2011. Albo się pan unowocześnij trochę, albo...do muzeum zabobonów i przesądów!
Bartek Chochołowski / 2011-11-09 00:07 / Redakcja Money.pl
Pani młoda, pyskata,
ja nikogo nie piętnuję. Proszę przeczytać felieton jeszcze raz.
młoda, pyskata / 213.146.55.* / 2011-11-09 00:13

Proszę przeczytać felieton jeszcze raz.

Nie chcę. Nie interesują mnie wynurzenia człowieka z roku 500 n.e. którego odhibernowano w 2012.
smiechnasali / 217.17.33.* / 2011-11-11 12:28
Nie czytasz a komentujesz. Popraw sobie makijaż i zajmij się czymś na własnym poziomie, bo ta strona trochę cię przerasta.
Bartek Chochołowski / 2011-11-09 00:32 / Redakcja Money.pl
Sądziłem, że zdolność czytania ze zrozumieniem przetrwała. Szkoda, że jest cechą tylko pokolenia z roku 500. Ale skoro na ten rocznik jestem oceniany, to zawnioskuję o zmianę zdjęcia przy tekstach.

A tak z innej beczki, to nie mogłem leżeć pod lodem, bo epoka lodowcowa na terenie obecnej Polski skończyła się jakieś 11 tysięcy lat temu, a skoro mam - zdaniem Pani - 1,5 tys. lat, to się nie mogłem załapać. Młodzieniaszek ze mnie.
tesa1959 / 2011-11-09 00:17 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Bardzo rzeczowa odpowiedź;/ Nic, tylko pogratulować!
młoda, pyskata / 77.255.225.* / 2011-11-09 09:01
Odpisałam panu Chochołowskiemu. Proszę się nie wtrącać. Ekspert od rzeczowości się znalazł.
alama kota / 109.125.33.* / 2011-11-09 12:58
głupie komentarze też trzeba jakoś skomentować, inaczej głupek pomyśli że stanowi normę
tesa1959 / 2011-11-08 21:52 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Wystarczy być gejem, transseksualistą lub palić trawkę, aby dostać się do Sejmu - znak czasów.

Jest Pan pewien, że to było główną przyczyną, dla której Anna Grodzka i Robert Biedroń zdobyli mandaty do Sejmu? Dlaczego ocenia Pan wartość człowieka poprzez pryzmat jego seksualności? Nie mam racji? To proszę uzasadnić swoje zdanie. Podobno jest demokracja, a w demokracji każdy ma prawo głosu. Uszanujmy ten wybór, a oceny działania, a nie samych osób, pozostawmy na później, kiedy je poznamy.
Bartek Chochołowski / 2011-11-08 22:43 / Redakcja Money.pl
A jakie ich dokonania w życiu publicznym sprawiły, że właśnie ze względu na nie zdobyli mandaty? Nie znam takich, stąd wniosek.
Nie oceniam nikogo pod względem jego seksualności. Napisałem, że czekam na ich czyny, na to, aby udowodnili, że są w Sejmie po coś. Jeśli udowodnią, to chapeau bas. Jeśli nie, to... no właśnie, jest demokracja i wyborcy zdecydują, czy zasługują na reelekcję.
młoda, pyskata / 77.255.225.* / 2011-11-09 09:03

A jakie ich dokonania w życiu publicznym sprawiły, że właśnie
ze względu na nie zdobyli mandaty?

A ci heteroseksualni dokonali czegoś, ze maja mandaty poselskie? Nie. Są posłami za sprawą szowinizmu.
tesa1959 / 2011-11-08 22:46 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Nie znam takich, stąd wniosek.

A skoro "nie znam", to nie ma z czego wyciągać wniosków.
Bartek Chochołowski / 2011-11-08 22:50 / Redakcja Money.pl
Z tego, że ktoś nie ma dokonań, można wyciągać wnioski.
tesa1959 / 2011-11-08 22:53 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Niekoniecznie prawidłowe. Możliwe, że w swoim regionie maja takie dokonania. Sprawdził Pan?
Bartek Chochołowski / 2011-11-08 23:05 / Redakcja Money.pl
"Dokonaniem" posła Biedronia w jego regionie jest publiczna ocena seksowności kolegów posłów. Nie widzę nic złego w tym, że poseł Nowak wywołuje erekcję u posła Biedronia, ale opowiadanie o tym w radiu nie nazwałbym dokonaniem zasługującym na mandat poselski.

Możliwe, że wyciągnąłem błędne wnioski, nie kreuję się na nieomylnego, ale dane wyjściowe nie pozwoliły mi na inne. Możliwe, że poseł Biedroń okaże się wyśmienitym parlamentarzystą - przecież go nie skreśliłem. Napisałem, że ma szansę się wykazać, ale powinien wykazywać się trochę inaczej niż dotychczas. Tak uważam i od tego są felietony, aby pisać to, co się myśli. Życzę mu pasma sukcesów, zamiast pasma ekscesów. Czyli dobrze mu życzę.
tesa1959 / 2011-11-08 23:14 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ok, zgadzam się z Panem, że poseł Biedroń ma specyficzny sposób autoprezentacji w mediach. A Anna Grodzka? Coś Pan o niej wie więcej, poza tym, że zmieniła płeć? Powiedziała, że zamierza w sejmie wnosić o ustawy:"Chodzi o ustawy, które upodmiotowią kobiety, dadzą równość kobiet i mężczyzn. A także o zajęcie się jednym z głównych problemów kobiet, które po urodzeniu dziecka mają utrudniony powrót do pracy. Nadal zdarzają się patologiczne sytuacje, w których kobieta jest zwalniana albo degradowana. Trzeba się tym zająć."
Głównie chodzi mi jednak o stwierdzenie

Wystarczy być gejem, transseksualistą lub palić trawkę, aby dostać się do Sejmu

a to sugeruje, że tylko to sprawiło wejście do Sejmu powyższych osób.
Bartek Chochołowski / 2011-11-09 00:18 / Redakcja Money.pl
Na temat pani Anny Grodzkiej mam znacznie łagodniejszy osąd niż wobec pana Biedronia i bardzo się cieszę, że weszła do Sejmu. To znak otwartości wyborców i taka otwartość bardzo mnie cieszy. Aczkolwiek weszła do Sejmu dlatego, że jest transseksualna. Tylko to ją wyróżniało wśród innych kandydatów. Mam nadzieję, że swoją pracą w Sejmie udowodni, że zasłużyła na ten wybór nie tylko tym, że zmieniła płeć. Chciałbym, aby została wybrana ponownie za zasługi z tej kadencji, a nie tylko z powodu zmiany płci.
Bardzo mnie cieszy, że w Sejmie są osoby reprezentujące mniejszości. Martwi mnie tylko, że jeszcze nie ma przedstawicieli Romów, których wcale nie jest mało, ale w końcu może i ta mniejszość się zmobilizuje.
Rzecz w tym, żeby za tymi reprezentantami mniejszości coś stało. A jeśli stoi za nimi niewiele, to po wyborze muszą udowodnić, że jednak po coś tu są - nie tylko dla hucpy. Więc obserwuję i czekam. I trzymam kciuki.
ździcho / 178.42.25.* / 2011-11-09 11:31

Bardzo mnie cieszy, że w Sejmie są osoby reprezentujące
mniejszości. Martwi mnie tylko, że jeszcze nie ma przedstawicieli
Romów

Mnie też. A Romowie nie mogą być.Nawet ci heteroseksualni. Bo to Romowie
tesa1959 / 2011-11-09 13:12 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Żdzichu, akurat tu problem nie leży w tym, że Romowie nie mogą dlatego, że są Romami. Nie wiem jaki jest ich status społeczny w Polsce. Nie obowiązuje ich obowiązek szkolny, zawieranie małżeństw od 18 lat itp. Nie wiem czy maja polskie obywatelstwo i w dodatku, czy chcą być posłami. Romowie mieszkający w moim mieście i bez prawa bycia posłem maja się o wiele lepiej niż niejeden poseł. Mają swoje biznesy, często niekoniecznie legalne,do których nikt nie ma dostępu, nawet wymiar sprawiedliwości.
Poza tym, jak pisałam już panu Bartoszowi, edukację kończą, o ile w ogóle rozpoczną, na 6 klasie szkoły podstawowej. Mówię to z całą odpowiedzialnością, bo swego czasu uczyłam dzieci romskie (akurat te skończyły edukację po I Komunii Św. czyli kl. II SP). Z moim synem chodziło dwóch Romów: jeden skończył na 6 klasie i niedługo potem ożenił się i miał dziecko (15 letni tata), a drugi chodził jeszcze do połowy I kl. gimnazjum. Chciałbyś mieć tak wszechstronnie wykształconych posłów?
Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyś startował do Sejmu, Senatu czy innych władz, więc nie przesadzaj. W niczym nie masz ograniczonych praw.
ździcho / 178.42.25.* / 2011-11-09 13:36

Żdzichu, akurat tu problem nie leży w tym, że Romowie nie
mogą dlatego, że są Romami.

To jest tylko przykład. Za jego pomocą twierdzę, ze jak przyjmować do sejmu na posłów - to wszystkich; i transseksualistów i hippisów i Romów.
Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyś startował do
Sejmu, Senatu czy innych władz, więc nie przesadzaj

Dobra! Spróbuję. Zobaczysz jednak na sam początek jak dostanę kopa. Ja nawet radnym w moim mieście nie będę. Mam za bardzo brązowe oczy a to wzbudza nieufność.
tesa1959 / 2011-11-09 13:49 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Ja nawet radnym w moim mieście nie będę

Bo sam w to nie wierzysz i pewnie masz to wypisanie na twarzy (brak wiary). Zobacz, a mamy czarnoskórego posła, i nie przeszkadzał nikomu kolor skóry i akcent.
Dobra! Spróbuję

Spróbuj i daj mi znać, a na ten czas przeniosę do Twego miasta i zagłosuję na Ciebie z całą rodziną i znajomymi, ale do Sejmu, bo na radnego nie pozwolą mi głosować. Do Sejmu natomiast wezmę zaświadczenie o głosowaniu. Mój odwieczny kandydat i bez mojego głosu sobie poradzi.
Mam za bardzo brązowe oczy a to wzbudza nieufność.

Nie brązowe oczy wzbudzają nieufność, ale Twój brak wiary w przychylność ludzi, którą zapewne masz wypisaną na twarzy, która mówi: nie zbliżajcie się, bo będę gryzł, nie pozwolę się skrzywdzić. Po czym tak sądzę? Po Twoich wpisach widać, że masz wiele goryczy, co jest oczywiście uzasadnione Twoimi doświadczeniami. Chociaż jesteś młodym człowiekiem , to już w tym wieku z twarzy można wiele wyczytać. Zacznij od tego, że każdego rana przy goleniu uśmiechniesz się do siebie i potem będziesz uśmiechem witał nawet nieznajomych. Zobaczysz wszystko w innym świetle (Wapniak znów mnie opieprzy za prywatną korespondencję:))
ździcho / 178.42.25.* / 2011-11-09 14:48

Bo sam w to nie wierzysz i pewnie masz to wypisanie na
twarzy (brak wiary).

Cięzko nam sie porozumieć ostatnio.Toteż jest przykład. Ja nie mam najmniejszego zamiaru zostać rajcem, ja tylko mówię, ze gdybym chciał, to nie będę brany pod uwagę z powodu uprzedzeń. Mnie chodzi o to,ze zupełny ich brak to druga skrajność.w tej sytuacji, żeby zostać posłem, to wystarczy być innym seksualnie.Jednakze być innym w sensie genetycznym to juz sie tak nie da. Oto Polska.
ale Twój brak
wiary w przychylność ludzi

Ja po prostu nie wierzę w przychylność ludzi,którzy są nieprzychylni.Natomiast wierzę w przychylność ludzi którzy sa przychylni.Niestety jest ich mniej,botojuz sprawa mentalna
tesa1959 / 2011-11-09 15:01 / Tysiącznik na forum i pełna kultura


Cięzko nam sie porozumieć ostatnio

Ależ ja doskonale rozumiem, co miałeś na myśli. I w tym kontekście Ci odpowiedziałam. Przy okazji trochę psychologii, nie miałam ani trochę racji w tym wywodzie? Jeżeli nie, to dlaczego wciąż czujesz się gorszy??? I nie mów mi,. że to nieprawda (bo będziesz sam siebie oszukiwał), bo wyczuwam to w każdym Twoim komentarzu.
Ja po prostu nie wierzę w przychylność ludzi,którzy są
nieprzychylni.

Ok, ale często ludzie są nieprzychylni nie dlatego, że tacy są, ale że w ten sposób odbierają innych. Uwierz mi, ja w swoim życiu przeszłam już prawie wszystko (pogardę też, gdyż pochodzę z Podlasia, a jest , a na pewno był, to zakątek uważany za gorszą część Polski, a ludzie niecywilizowani). To śmieszne, ale kiedy zamieszkaliśmy z mężem na tzw. stancji, gospodyni chciała mnie uczyć obsługi kuchenki gazowej dwupalnikowej (r.1979), a ja w domu miałam czteropalnikową z piekarnikiem. Jakież było jej zdziwienie, że to urządzenie nie jest mi obce. W pracy patrzono na mnie jak na kosmitkę mimo, że wyglądem nie różniłam się od innych, ani sposobem, życia, bo nawet nie miałam akcentu podlaskiego tzw. sledzikowania:)))
ździcho / 178.42.45.* / 2011-11-10 15:05

nie mów mi,. że to nieprawda (bo będziesz sam siebie
oszukiwał), bo wyczuwam to w każdym Twoim komentarzu.

No własnie: "wyczuwam". Kobiety "czują". Niestety ja nie uznaję "czucia" jako metody empirycznego poznania. Jestem ścisły aż do bólu. Czy gorszy? Dla siebie nie. Po prostu jestem w Polsce w połowie obcokrajowcem i tyle. W Polsce przychylniej patrzy się na rozluźnienia obyczajowo-moralne (np. okazjonalny homoseksualizm, orgie, czy majstrowanie hormonalne tj. transseksualizm) niż na powściągliwych w tych sferach obcokrajowców. Ja piszę w tym kontekście, że np. bigamista i orgiasta ma większe szanse niz ja na zostanie posłem w tym kraju. Tutaj toleruje się rozprzężenie moralne, a obcokrajowców się nie toleruje. wcale nie chodzi o jakieś moje osobiste kompleksy, bo moje córy też swoje w szkole przechodzą (drwiny, docinki itp.) Zatem problem nie lezy we mnie, zapewniam Cię.
tesa1959 / 2011-11-10 15:20 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
W takim razie nie wiem w jakim Ty środowisku żyjesz. Ja mieszkam w 10 tys. gminie, gdzie moje miasto liczy 8 tys. mieszkańców. Żyją tu Romowie z krwi i kości, uczyłam ich dzieci, mój syn nawet przyjaźnił się z jednym z nich, dopóki tamten chodził do szkoły. Zapewniam Cię, że nikt w żaden sposób nie poniża. Dzieci w szkole bawią się z dziećmi romskimi bez uszczypliwości z tytułu pochodzenia. A dzieci śmieją się z innych, gdy widzą, że sprawiają tym komuś przykrość, bo mogą zaimponować "odwagą" kolegom. Moje dzieci nie mają mieszanego pochodzenia, a też z tego czy innego powodu były wyśmiewane. Tyle, że ja nie buntowałam ich przeciw wyśmiewającym, mówiąc np. a to głupek, nie baw się z nim, ale zachęcałam do zastanowienia się, dlaczego ten ktoś tak się zachowuje: może chce zwrócić na siebie uwagę, może w domu jest pomiatany i tu chce być kimś, może ma jakiś inny problem. I wiesz co? W większości przypadków moje dzieci przyznawały mi rację, bo potem okazywało się, że właśnie ktoś wyśmiewający miał problem z akceptacją siebie.
Niestety ja nie uznaję "czucia" jako metody
empirycznego poznani

a jakimże to doświadczeniem zbadałeś swoją miłość , że postanowiłeś się ożenić?:)
Cezaryna / 2011-11-09 14:20
Nie rozumiem co teraz dzieje się w Polsce. Wydaje mi się że nadal żyjemy jakimiś kompleksami w stosunku do zachodu!!
ździcho / 178.42.25.* / 2011-11-09 15:04

Wydaje mi się
że nadal żyjemy jakimiś kompleksami w stosunku do
zachodu!!


No wreszcie ktos to zauwazył.Jest dokładnie tak: "Hurra! Mamy transseksualistę w parlamencie! My już są Amerykany!".a na pytanie: "A co on umie?" odpowiadamy: "Jesteś nietolerancyjny!"
tesa1959 / 2011-11-09 00:30 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Aczkolwiek weszła do Sejmu dlatego, że jest transseksualna.

Skąd ta pewność? Jednakże cieszę się, że w końcu jasno Pan powiedział, że nie ma nic przeciwko mniejszościom.
A co do Romów. Pewnie, że przydaliby się przedstawiciele tej mniejszości w sejmie, jednak jest to społeczność bardzo zamknięta i specyficzna w tym sensie, że chyba nie bardzo interesuje ich polityka, a raczej własne środowisko. Tak się składa, że w moim mieście mieszka dość duża społeczność Romów i nie włączają się w życie społeczności lokalnej, co nie oznacza, że nie utrzymują żadnych stosunków z miejscową ludnością. Jednak wydaje mi się, że oni są dla siebie państwem w państwie i nie muszą zabiegać o żadne ustawy. Pewnie się mylę, ale na pewno nie w 100%. Możliwe, że w innych regionach kraju jest inaczej. Jest jeszcze jeden problem, jeżeli chodzi o Romów. Wykształcenie. Niestety swoją edukację kończą najwyżej na 6 klasie SP, o ile w ogóle chodzą do szkoły. Nie rozumiem jaki jest ich status w Polsce, skoro obowiązek szkolny ich nie dotyczy.
Bartek Chochołowski / 2011-11-09 00:52 / Redakcja Money.pl

Jednakże cieszę się, że w końcu jasno Pan powiedział, że nie ma nic przeciwko mniejszościom.


Ale już w tekście napisałem, że nie mam nic przeciw mniejszościom i cieszę się, że są reprezentowane w Sejmie. Cytuję: "Taka zmiana na Wiejskiej oznacza, że określenie "zaścianek" już nie pasuje do sporej części społeczeństwa. Pod względem obyczajowym, nastąpił przełom. Posłanka Anna Grodzka ponoć odbiera gratulacje z całego świata."

Co do Romów, to sprawa jest rzeczywiście skomplikowana, niepotrzebnie ją poruszałem w tym kontekście. Też mnie zastanawia aspekt obowiązku szkolnego, który dotyczy wszystkich, tylko nie ich.
tesa1959 / 2011-11-09 00:55 / Tysiącznik na forum i pełna kultura


Ale już w tekście napisałem, że nie mam nic przeciw
mniejszościo

Tak, napisał Pan, ale wydźwięk tego felietonu już niekoniecznie sugerował to zadowolenie. No tak, kiedyś napisał mi Pan, że felieton nie powinien być obiektywny, ale szokujący i że poprawi się Pan. Musze stwierdzić, że dotrzymał Pan obietnicy :).
Milo mi było. Dobranoc.
tesa1959 / 2011-11-08 18:55 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

czwarta władza to nie określenie mediów, ale duchowieństwa,

Czy aby na pewno? A kto, jak nie media propagują to co niewłaściwe, niegodne, złe? Niewielu ludzi wiedziałoby kto jest Nergal i czego "dokonał" jeśli by media tego nie rozbuchały. Kto, jak nie media prześcigają się w wyszukiwaniu wpadek polityków i nie tylko tylko po to, aby ośmieszyć, a właściwie to cel jest inny: kasa i popularność? Kto, jak nie media, wyszukuje "ciekawych" tematów, bo zło lepiej się sprzedaje? Czy na prawdę nie ma tematów o dobru, że o tym nie piszecie? A potem zdziwienie, że ludzie skaczą sobie do oczu. I to nie jest władza? A za czyją przyczyną Palikot wszedł do sejmu, jeśli nie za sprawą mediów?
Jakoś w mediach ostatnio cicho o Kaczyńskim. Dlaczego? Bo się nie "rzuca"? Bo nie bulwersuje swoim zachowaniem? Jestem pewna, że nie zamknął się w czterech ścianach, ale coś robi i może to jego działanie jest dobre, ale po co o tym mówić? To się nie sprzeda!!!!
Bartek Chochołowski / 2011-11-08 22:45 / Redakcja Money.pl

(...)po co o tym mówić? To się nie sprzeda!!!!


Właśnie napisała Pani, że media robią to, czego oczekują ich odbiorcy. Proszę mieć pretensje do widzów, słuchaczy, czytelników.
tesa1959 / 2011-11-08 22:47 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A więc błędne koło?
Bartek Chochołowski / 2011-11-08 22:52 / Redakcja Money.pl
No raczej media nie mogą istnieć bez odbiorców. Nawet gdyby mogły, to sens ich istnienia byłby zagadkowy.
tesa1959 / 2011-11-08 22:56 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ale czy koniecznie propagując zło? Można napisać bardzo ciekawy tekst na temat dobra, a jest go wiele i tym też zainteresować odbiorców z pożytkiem dla wszystkich.
Bartek Chochołowski / 2011-11-08 23:12 / Redakcja Money.pl
Ale czy koniecznie propagując zło?
Nie znam zbyt wielu mediów propagujących zło. Nergal jest złem? Bez przesady. To intrygujący fragment show biznesu, rozreklamowany przez duchowieństwo i posłów PiS, którzy doprowadzili do procesu. Media tylko to relacjonowały. Gdy duchowni protestują przeciw czemuś, to media powinny milczeć, aby nie propagować zła? Rozgłos w Polsce Nergalowi zapewniła Doda i Kościół. Na świecie wśród zwolenników ostrych brzmień był znany od lat.
tesa1959 / 2011-11-08 23:22 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

rozreklamowany przez
duchowieństwo

Przez duchowieństwo??? Bez przesady. Księża nie chodzą na jego koncerty, a o jego poczynaniach dowiedzieli się z mediów. I wie Pan, jakoś nie słyszałam o Nergalu w kościele, a przeczytałam właśnie w internecie, na Money i innych portalach.
Czy Nergal jest złem? Nie do mnie należy ocena, ale dobrem z pewnością też nie jest.

Rozgłos w Polsce Nergalowi
zapewniła Doda i Kościół.

Doda jest osoba medialną, szokującą i skandalizującą i to takie jej cechy promują media. Skąd niby hierarchowie (nie Kościół) mieliby wiedzieć o jego istnieniu, jeśli nie z mediów.
Gdy duchowni protestują przeciw czemuś, to media
powinny milczeć

Nie, nie powinny, ale dlaczego zajmują się wyłącznie protestami i tym, co jest wodą na młyn? Dla równowagi powinny też pokazywać dobro i o tym mówię.
ździcho / 178.42.45.* / 2011-11-10 15:09

Przez duchowieństwo??? Bez przesady. Księża nie chodzą na jego

Zapewniam Cię, że chodzą. Rzecz oczywista, że nie w sutannach i koloratkach, ale chodzą. Moje córy widziały dwóch (niestety też tam były bez mojej wiedzy).
Bartek Chochołowski / 2011-11-09 00:39 / Redakcja Money.pl
Księża nie chodzą na koncerty i dlatego może nie do końca rozumieją show biznes i niepotrzebnie robią szum wokół ludzi, którzy żyją z szumu wokół siebie. Tak naprawdę te protesty są wodą na młyn Nergala.

Swoją drogą, ja w mediach znajduję sporo pozytywnych tekstów i nie mogę się zgodzić z tym, że tylko sensacja rządzi. Aczkolwiek najlepiej się sprzedaje - to bezsprzeczne - sensacja, bo gdyby było inaczej, to "Fakt" nie byłby gazetą numer jeden.
ździcho / 178.42.45.* / 2011-11-10 15:15

Księża nie chodzą na koncerty

Chodzą, panie Bartku, chodzą. Widuję ich na koncertach u porządnych muzyków (Janerka, Waglewski, imprezy typu "Jazz na Kresach" itp.) na których sam jestem bywalcem. Pochwalam, bo to muzykalni księża. Są też i tacy, co chodzą na koncerty metalowców, gotów i "emo" czy jakoś tak (na własne oczy nie widziałem , ale wiem ze swoich źródeł).
tesa1959 / 2011-11-09 00:51 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jeszcze raz mówię Panu, że to nie księża robią szum, a media. Księża znają to z mediów i ... nie wszyscy się oburzają. Jestem blisko tego środowiska i zapewniam Pana, że w większości ignorują takie wydarzenia, nie zajmują się tym na ambonie. I znowu media nakręcają, że niby Kościół szumi, a to woda na młyn, która szkodzi wielu księżom i innym urzędnikom Kościoła, ale i samym wiernym, a właściwie całemu społeczeństwu, bo je dzieli. I niewłaściwym jest utożsamianie Kościoła z niektórymi hierarchami.
Miło się rozmawia z Panem, ale już jest późno. Pozdrawiam. Dobranoc.
ździcho / 178.42.45.* / 2011-11-10 15:17

Jeszcze raz mówię Panu, że to nie księża robią szum,

A powinni. Powinni młodym parafianom nawtykać z ambony, że to im szkodzi moralnie. Czasami milczenie oznacza popieranie pewnych zjawisk. Niektórzy młodzi księża chcą być "trendi" więc milczą.
Bartek Chochołowski / 2011-11-09 00:55 / Redakcja Money.pl
Cała przyjemność po mojej stronie.
Jak to miło dojść do porozumienia - jest już późno i czas iść spać :)
Dobranoc!
last starfighter / 83.25.248.* / 2011-11-08 17:50
będzie śmieszniej. Państwo "wydaje na Kościół 3 miliardy", ale na socjalizm 300.
mieczman / 2011-11-08 16:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Oczywiście będzie inaczej, miłość będzie publiczna oby nie pedofilska!, władza już jest publiczna i podlega tym samym prawom co tirówki i np. ja we własnej osobie, to jest właśnie demokracja, oby tylko nie pedofilska!
Oceniając to co do tej pory czarno widzę i robię obrzyna.
Wapniak / 2011-11-08 13:20 / Tysiącznik na forum
Panie Bartoszu...wolałbym być nieraz gejem czy transseksualistą niż nie jeden przygłupawy Poseł z pianą na ustach.
Poza tym, więcej taktu by się Panu przydało w pisaniu... nagłówków w szczególności. Jak już, można przecież pójść dalej dla zwiększenia poczytości. Chamstwo w mediach to nic przecież nowego. To przywilej naszych nowych czasów...
Bartek Chochołowski / 2011-11-08 22:49 / Redakcja Money.pl
Popracuję nad taktem, aczkolwiek nie do końca wiem, jaki nietakt popełniłem. Nie jest też dla mnie do końca jasne, czy to był nietakt, czy chamstwo, czy Chamstwo w mediach to personalny przytyk do mnie?
Wapniak / 2011-11-08 16:14 / Tysiącznik na forum
winno być:...niż nie jednym przygłupawym Posłem z ... Przepraszam.
antyNWO / 77.237.3.* / 2011-11-08 12:37
Będzie wesoło, zanim przyjdzie kryzys.
zadanie dla moich synów / 195.117.255.* / 2011-11-08 08:34
zerwać czaną zasłonę z Polski. Niech wreszcie Polska odetchnie pelną piersią
maly kazio / 2011-11-08 08:10 / Bywalec forum
Weselej to ale było.Rzeczywistość za 1200 zł miesięcznie wygląda o wiele gorzej.Wyjazd do Tajlandii dla przeciętnego polaka jest poza zasięgiem.Ale dla ludzi "sztuki" opłacanych z daniny to pikuś.Spełnienie marzeń.Przypomina mi to jak kolega w wieku emerytalnym posiadł kolejną małżonką i spełnił (albo tylko tak utrzymuje) obowiązek małżeński i ma teraz kolejnego potomka.Potomek właśnie do szkół poszedł i na pierwszym spotkaniu rodziców wychowawczyni poprosiła żeby dziadek nie zastępował ojca.
uwolnij Barabasza / 81.219.113.* / 2011-11-08 07:53
Wyszło,że obywatele wolą najgorszą prawdę od kłamstwa.Tyle,że działają instynktownie , mając zmącony obraz rzeczywistości.Coś jak drgawki nieboszczyka..

Najnowsze wpisy