Forum Forum finansoweKredyty

Sekurytyzacja - czym jest ?

Sekurytyzacja - czym jest ?

natur_vit / 2007-10-02 18:34
Nie mogę się dogadać co do spłaty przeterminowanego kredytu z bankiem w którym mam poważne zadłużenie. Grożą mi oddaniem mojego długu do do funduszu sekurytyzacyjnego.
Pytanie: Jakie poniosę z tego tytułu konsekwencje ; czy z tym funduszem można będzie dojść do porozumienia?
Wyświetlaj:
Jesse / 2007-10-03 16:00
W Twoim przypadku (i niestety w Polsce- z reguly) sekurytyzacja to sprzedaz portfela kredytow do tzw. Spolki Specjalnego Przeznaczenia (SPV), ktora to spolka zdobywa srodki na zakup portfela poprzez np. emisje obligacji. Ten portfel kredytow zostanie przeniesiony z bilansu banku do SPV i stanie sie zabezpieczeniem wyemitowanych papierow dluznych. Jest to nic innego jak przeniesienie ryzyka, ale i potencjalnych zyskow z banku na zewnetrznych inwestorow kupujacych te papiery dluzne.
Dla Ciebie nie ma to wiekszego znaczenia, bo i tak z reguly bank udzielajacy Ci kredytu ciagle zachowuje funkcje administracyjne- mozesz wiec nawet nie zauwazyc tego faktu bo pieniadze bedziesz musial wplacac dalej na to samo konto, ect. Moze ewentualnie zostac wynajeta firma windykacyjna, ale i bez sekurytyzacji bank moze takowa wynajac.
ktoś / 217.30.157.* / 2007-10-03 14:48
W Polskich realiach sekurytyzacją nazywa się często sprzedaż tzw "złych długów" do funduszu sekurytyzacyjnego, a za takim funduszem zwykle stoją firmy windykacyjne, którym zależy, żeby jak najszybciej odzyskać pieniądze od osoby, która nie spłaca kredytu. Tak więc najlepiej jednak spróbować dogadać się z bankiem, bo wydaje mi się, że z firmą windykacyjną może być jeszcze trudniej się dogadać. Pozdrawiam
keyser soze / 194.181.192.* / 2007-10-03 10:49
http://www.skarbiec.biz/inwestycyjne-fundusze/sekurytyzacyjne.htm

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: