Forum Polityka, aktualnościKraj

Senat zatwierdził nowe egzaminy na prawo jazdy

Senat zatwierdził nowe egzaminy na prawo jazdy

Wyświetlaj:
uczonykot / 2012-01-20 17:55
Ten cały bajzel rozpoczął się w latach 1992-93 , kiedy to ktoś mądry (napewno nie PO, bo go nie było) wymślił kolejny bubel w postaci Wojewódzkich Centrów Egzaminowania, egzaminów testowychm coraz bardziej utrudnianych ( najpierw na trzy pytania jedna odpowiedź prawidłowa, potem na trzy pytania jedna, dwie lub trzy prawidłowe odpowiedzi). I po co to, ano po to, żeby zabezpieczyć prywatne portfele panów OMC egzaminatorów - w tamtych czasach przedewszystkim "zasłużonych" czytaj wywalonych na emerutury mundurowych (średnia wieku egzaminatorów : 55 lat jak nie wyższa).
Zajęcia teoretyczne z prowadzenia wykładów i innych sposobów dydaktycznych zamieniły się w "trzepanie testów" pod okliem wykładowcy, tak jakby tym pilnującym nie mógł być wożny w ośrodku szkolenia - przynajmnie by sobie dorobił -.
Następna sprawa, która chodziła po głowach naszych mądrych i wyszła , to pomysł, jak najlepiej dać zarobić Centrom Egzaminacyjnym i egzaminatorom oraz ich przybocznym w postaci niektórych zaprzyjaźnionych instruktorów i szefów-właścicieli szkółek jazdy. A no wymyślono bardzo sprytne preludium do egzaminu w postaci męk pańskich na placu : rękawy, parkowania bokiem, przodem, tyłem , ruszanie pod górkę etc. (manewry które umieć się powinno robić, ale można to ćwiczyć w czasie jazdy po mieście). Efekt był taki, że 70 % kursantow nie wyjeżdżało z placu, a kasiora do kasy Centrum za następne egzaminy trafiała , oraz ta dodatkowa dla egzaminatorów (patrz. afera w gdańskim PORD-zie).
Wtedy pieprz..ąłem prowadzenie wykładów i naukę jazdy, dochodzac do wniosku, że jeżeli nie mogę sprzedać swoich wiadomości a mój pies, gdyby uczestniczyl w egzaminie na pamięć nauczył by się stawiać pazurem krzyżyki a potem po wprowadzeniu komputeryzacji klikać w odpowiedni klawisz. I mamy efekty jakie mamy. 50 % polaków nie potrafi jeżdzić po autostradach. Dużo jeżdżę zawodowo za granicą i widzę więc nie jest to moja złośliwość.
Kończąc apeluję do naszych mądrych rządzących :
Wykorzystajcie ten rok czasu do wejścia ustawy na zmianę systemu szkolenia kierowców, choćby wracając do starego systemu wykładów oraz praktycznej nauki jazdy, ale takiej która nauczy jeździć a nie parkować. Do tego jednak niezbędne będzie dokładne zweryfikowanie wykładowców, instruktorów i ośrodków szkolenia.
ździcho / 213.146.54.* / 2012-01-21 08:48

Wykorzystajcie ten rok czasu do wejścia ustawy na zmianę systemu szkolenia kierowców, choćby wracając do starego systemu wykładów oraz praktycznej nauki jazdy, ale takiej która nauczy jeździć a nie parkować.

To jest najważniejsze, ale czy jesteś przeciwko tej nowej formie testów teoretycznych. Ja jestem za. Do tej pory prawo jazdy dostawał każdy, co chciał je mieć, nawet - o zgrozo - okularnicy i ludzie po pięćdziesiątce. To głownie oni powodują wypadki z powodu niezdecydowania i wolnych reakcji. Teraz to się zmieni. Te nowy testy uwalą tych, co nie posiadają predyspozycji do jazdy, a będzie ich z 80%. Kierowcami zostaną jedynie ci, którzy się na tych kierowców nadają. Należałoby tez obniżyć górna granicę wieku kursantów do lat 40tu. Trzeba też przypilnować lekarzy, szczególnie okulistów, aby porządnie badali kandydatów, a nie tylko przybijali pieczątki. Czy wszyscy muszą jeździć własnymi autami? A komunikacja miejska i przewozy pasażerskie to co? Ujma na honorze?
okularnica / 212.160.209.* / 2013-02-19 21:24
[...]

### POST EDYTOWANY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###
atak na marginesie to tych po piedziesiatce nie ponosi glupota
ździcho / 212.106.29.* / 2012-01-20 10:51

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego okazały się nieprzygotowane

Nieprzygotowane do czego? Chyba go zachłyśnięcia się kasą, która wytrzepią z kursantów na tych egzaminach. Przecież ludzie będą podchodzili do tych testów z 15 razy, bo będą uwalali się na tych filmikach. Dodatkowo o jeszcze WORDy zaoszczędzą na paliwie, bo nie będzie komu wsiadać do samochodu egzaminacyjnego.
kandydaci na kierowców nie mieli możliwości wcześniejszego zapoznania z nowymi zasadami egzaminu.

Jak to nie mieli? Chyba tylko ci, co nie maja prądu w domu i nie czytają gazet.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-01-20 08:59
:.."
Prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, B+E będą ważne przez 15 lat, pozostałe przez pięć lat.."
Nie rozumiem - a potem co? Nowy egzamin i haracz dla panstwa czy jak?
ździcho / 212.106.29.* / 2012-01-20 10:55

Nowy egzamin i haracz dla panstwa czy jak?

No a jak inaczej? Przy okazji jeszcze ośrodki szkolenia kierowców będą zarabiały po kilka razy na tej samej osobie i z nich sie też haracz wytrzepie
fast driver / 91.123.162.* / 2012-03-27 12:15
jeśli chodzi o nowe testy, to będą one zmuszały raczej do logicznego myślenia i wykucie testów na pamięć nie będzie już gwarantować ich zdania
więcej szczegółów tutaj:http://tomaszchojnackiprawojazdy.pl/?p=202

Najnowsze wpisy